Brezilya Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Brezilya'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya kış aylarıdır.
Brezilya para birimi Brezilya Reali'dir.
Brezilya en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Brezilya uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Brezilya uçak bileti ortalama 32.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Sao Paulo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Rio De Janeiro Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Brezilya'da Ne Yenir?

Avantajlı Brezilya Uçak Bileti


Brezilya veya resmi adıyla Brezilya Federal Cumhuriyeti yaklaşık 213 milyon nüfusuyla Güney Amerika’nın en büyük ve ayrıca en kalabalık ülkesidir. Başkenti Brazilya olup resmi dili Portekizcedir. Brezilya’da sportif faaliyetler son derece revaçta olup en yaygın spor futboldur. Beş kez dünya şampiyonluğu olup futbol camiasına önemli oyuncular katmıştır.

Brezilya’da sporun yanı sıra sanat da son derece önemli olup Capoeira ve samba dünya çapında meşhur folk etkinlikleridir. Bölgesine göre tropikal-subtropikal iklimin görüldüğü Brezilya’da çok sayıda özgün manzaralar, Atlantik kıyılarında kumsallar gibi doğal güzellikler, tarihi yapılar ve coşkulu Rio Karnavalı seyahat severleri beklemektedir. 

Brezilya’ya seyahat etmek isteyen yolcularımıza Bilet Dükkanı olarak hem ucuz Brezilya uçak bileti hem de Brezilya'da gezilecek yerler başta olmak üzere, otel ve araç kiralama hizmetleri gibi ihtiyacınız olan her bilgiyi sağlıyoruz. 

Sao Paulo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Güneydoğu Brezilya'da bulunan, 20 milyondan fazla insanın yaşadığı bu devasa mega kent, São Paulo'yu nüfus bakımından dünyanın en büyük şehirlerinden biri yapıyor.

Çeşitli nüfusu, büyük kültürel etkinlikleri, sanat galerileri, çarpıcı tarihi anıtları ve inanılmaz mutfağı ile meşhur bu büyüleyici şehir kesinlikle görülmeye değer. São Paulo Guarulhos Uluslararası Havalimanı'na indiğinizde, São Paulo şehir merkezine gitmek için 3 farklı ulaşım seçeneğiniz var; taksi veya özel transfer, halk otobüsü veya trene binebilirsiniz. Tüm bu seçeneklerin detaylarını Brezilya uçak bileti alan yolcularımız için derledik:

Sao Paulo GRU Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi İle Nasıl Gidilir?


Havalimanından şehre ulaşım için taksi veya özel São Paulo Uluslararası Havalimanı transferi, herhangi bir yeni şehre varırken seyahat etmenin her zaman en iyi yoludur. GRU havaalanındaki taksiler Guarucoop Taxi tarafından işletilmektedir ve 7/24 hizmet vermektedir.

Araçlarında klasik sarı taksi çatı levhası bulunan beyaz oldukları için tanınmaları kolaydır. São Paulo'daki bazı taksiler, anlaşmalı sabit oranlı ücretler sunar, ancak çoğu taksimetre kullanarak seyahat edilen süreye ve mesafeye göre fiyat hesaplamayı tercih etse de özellikle diğer büyük şehirlere kıyasla nispeten ucuzdur.

Guarulhos Havaalanı'ndan São Paulo şehir merkezine (Paulista Ave) taksi ücretiniz, gece ve hafta sonu gezileri için yaklaşık 14.60 € (90 R$) ve 22.80 € (140 R$) tutacaktır. Belirtildiği gibi, São Paulo taksi fiyatları, seyahat ettiğiniz gündüz veya gece saati ve bir hafta sonu veya tatilde seyahat ediyor olmanız gibi çeşitli faktörlerden etkilenir.

Taksi ücretleri değişiklik gösterdiğinden, havaalanı transferinizi sabit bir ücret üzerinden online olarak önceden rezerve etmeniz ve gizli ücretlerden kaçınmanız önemle tavsiye edilir. Resmi São Paulo havaalanı taksi duraklarını 3 terminalin hepsinde bulabilirsiniz: Terminal 1: Kalkışlar / Varışlar Terminal 2: Doğu ve Batı Varışları Terminal 3: Varışlar

Sao Paulo GRU Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Trenle Nasıl Gidilir?


Sao Paulo havaalanından São Paulo şehir merkezine bir başka harika ulaşım seçeneği de trenle ulaşımdır. Tren direkt şehir merkezine 45 dakikada varmakta. CPTM tarafından, 'Aeroporto / Guarulhos' istasyonunu şehir merkezindeki 'Engenheiro Goulart' istasyonuna bağlayan 13 numaralı hat (Jade) ile işletilmektedir.

Brezilya'da toplu taşıma çok ucuz, São Paulo şehir merkezine tek yön tren bileti sadece 0,65 € (4 R$) tutuyor. São Paulo Havaalanı İstasyonu, Terminal 1'in otoparkına yakın bir konumdadır.

Ücretsiz servisler, São Paulo havaalanı Terminal 1'den São Paulo havaalanı istasyonuna her 10 ila 15 dakikada bir hareket etmektedir. Brezilya uçak bileti olan yolcular genelde konforlu ve ekonomik olmasından dolayı tren seçeneğini tercih eder. 

Sao Paulo GRU Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüsle Nasıl Gidilir?


São Paulo Havaalanı’ndan şehir merkezine otobüsle gitmek kolay bir seçenektir, çünkü birkaç otobüs şirketi Guarulhos havaalanına gidiş-dönüş ulaşım sağlamaktadır.

EMTU otobüs firması, Sao Paulo'nun havalimanı ve şehir merkezinin yanı sıra Tietê ve Barra Funda otobüs durakları ile Tatuapé metro istasyonu arasında hizmet vermekte. Ayrıca şehre giden otobüs araçları mavi ve kırmızı renkleriyle kolayca tanınabilir.

São Paulo Havaalanı'ndan şehir merkezine (Avenida Paulista) düzenli tek yön bileti 5,95 € (36,50 R$) tutarındadır ve EMTU havaalanı ofisinden veya EMTU web sitesinden çevrimiçi olarak satın alınabilir. EMTU São Paulo havaalanı otobüslerini GRU havaalanı terminalleri 1, 2 ve 4'te bulabilirsiniz.

Rio De Janeiro Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Rio de Janeiro şehri, Rio de Janeiro-Galeão Uluslararası Havaalanı (GIG) olarak adlandırılan Rio de Janeiro havaalanından yaklaşık 16 km, arabayla yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır. Havalimanından şehre gitmek için taksi, otobüs veya otobüs ve metro kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Tüm bu seçeneklerin detaylarını Brezilya uçak bileti alan yolcularımız için derledik:

Rio de Janeiro Havaalanından Şehir Merkezine Taksi İle Nasıl Gidilir?


Rio de Janeiro havaalanından Rio de Janeiro şehir merkezine ulaşım için havaalanının içinde sabit bir ücret karşılığında bir taksi rezervasyonu yapabilir veya havaalanının dışından tarifeli bir taksiye binebilirsiniz. Terminal 1 ve Terminal 2'nin Gelen Yolcu salonlarında, birkaç saygın şirket tarafından taksi hizmetleri, tarifeli bir taksiye nazaran biraz daha pahalıya mal olan sabit bir ücret karşılığında sunulmaktadır.

Havalimanının kooperatif taksi hizmeti şirketi Aerocoop tarafından işletilen taksiler de dahil olmak üzere, her iki Gelen Yolcu salonunun hemen dışında ölçülü taksiler bulabilirsiniz. Havalimanından şehre taksiyle ulaşmak için gereken süre, büyük ölçüde trafiğe ve ekspres otoyolu tercih edip etmemenize bağlıdır (gişe ücretlerine tabi olabilirsiniz).

Ekspres karayolu ile şehre yaklaşık 20 ila 35 dakikada ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti genellikle 6,50€-10€ (30R$-45R$) arasında değişmektedir ve sabit ücretler tarifeli taksilerden daha pahalıdır.

Rio de Janeiro Havaalanından Şehre Otobüsle Nasıl Gidilir?


Rio de Janeiro-Galeão Uluslararası Havalimanı'na yanaşan birkaç Frescão otobüs hattı bulunur. Şehre ulaşmak için 2145 otobüsüne veya 2016 otobüsüne binebilirsiniz. Hem 2145 hem de 2016 için otobüs ücreti 4,23 € (18,85 R$) tutarındadır.

2145 otobüsü, Galeão Uluslararası Havalimanı'ndan şehir içinden geçerek yerel Santos Dummont havalimanına 06:30-21:00 saatleri arasında her 30 dakikada bir hareket etmektedir; Yolculuk, hangi durakta indiğinize ve ne kadar trafik olduğuna bağlı olarak yaklaşık 40 dakika sürer.

2016 otobüsü havaalanından, şehrin içinden ve Leblon'a 06:00- 23:00 saatleri arasında her saat başı hareket etmektedir; şehre ulaşmak bir saatten az sürüyor. Frescão otobüsü 2145, Terminal 2'nin hemen dışından kalkar ve 2016, Rio de Janeiro havaalanının her iki terminalinde durur.

Terminal 1'de otobüs ikinci katta F kapısında, Terminal 2'de ise ikinci katta D kapısında durur. Brezilya uçak bileti alan ziyaretçiler ucuz diye genelde otobüs tercih eder. 

Rio de Janeiro Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Metroyla Nasıl Gidilir?


Rio de Janeiro Uluslararası Havalimanı'ndan şehre ulaşmanın en ucuz yolu, metrobüs (otobüs hızlı transit sistemi) ve metro kombinasyonunu kullanmaktır. Bu yöntem, birkaç transfer gerektirdiğinden bölgeye yeni gelen gezginler için biraz daha yanıltıcıdır.

Havaalanından, BRT Express TransCarioca hattını kullanarak Vincente de Carvalho metro istasyonuna (34 dakika) binebilirsiniz, buradan Botafogo yönüne giden ve Presidente Vargas istasyonunda duran L2 metrosuna aktarmanız gerekecektir. (26 dakika).

Yolculuğun toplam maliyeti 1,94 € (8,65 R$). BRT otobüsü havalimanında 15 dakikada bir, metro hattı ise 2-5 dakikada bir durmaktadır. BRT otobüsü, Rio de Janeiro havaalanının her iki terminalinde de durmaktadır. Terminal 1'de otobüs H çıkışında, Terminal 2'de ise D çıkışında durur. BRT otobüsünden L2 metrosuna transferinizi Vincente de Carvalho metro istasyonunda yapacaksınız.

Brezilya'da Gezilecek Yerler


Turistler için Brezilya hem tropik bir cennet hem de pastoral plaj tatilleri ve orman keşiflerinden birinci sınıf sanat müzelerine ve Rio Karnavalının nabzı atan ritimlerine kadar her zevke hitap eden cazibe merkezleriyle heyecan verici bir kültürel destinasyondur. Brezilya uçak bileti almış yolcularımız için bazı Brezilya’da gezilecek yerleri listeledik: 

  • Kurtarıcı İsa ve Corcovado: Cristo Redentor (Kurtarıcı İsa) adı verilen devasa Art Deco İsa heykeli, 28 metre uzanmış kollarıyla, sanki tüm insanlığı kuşatıyormuş gibi, Corcovado'nun zirvesinden Rio de Janeiro'ya ve körfeze bakıyor. Düğünler için son derece popüler olan bir şapeli bulunmaktadır. 
  • Sugar Loaf: Rio de Janeiro'nun kolayca tanınan amblemi, Sugar Loaf'ın yuvarlak kaya zirvesi, plajların ve şehrin 394 metre yukarısında, ağaçlarla kaplı bir burundan dışarı fırlıyor. Zirvesi, Rio ve liman manzarası ve Sugar Loaf ile Morro da Urca arasında bir teleferikte asılı kalma heyecanı için turistler için ilk ziyaret edilecek yerlerden biridir. Brezilya uçak bileti olan herkes mutlaka bu yeri görmelidir. 
  • Iguaçu Şelaleleri: Brezilya, Paraguay ve Arjantin'in buluştuğu noktada, Iguaçu nehri aşağıdaki vadiye doğru gürleyen 247 şelaleden oluşan yarım daire şeklinde göz alıcı bir şekilde akar.

    Şelaleler, subtropikal yağmur ormanlarının geyik, su samuru, ocelot ve kapibara dahil 1000'den fazla kuş ve memeli türüne ev sahipliği yaptığı UNESCO tarafından beğenilen Iguaçu Ulusal Parkı tarafından korunmaktadır. 

  • Copacabana: Plaj, Portekiz'in Lizbon sokaklarını anımsatan dalgalı bir desende siyah beyaz mozaik döşeli geniş bir gezinti yolu ile binalardan ve trafikten ayrılıyor.

    Plaj sadece gösteri için değil. Aynı zamanda güneşe tapanlarla, yüzücülerle dolu popüler bir oyun alanı. Restoranlar, mağazalar, kafeler ve güzel eski binaları bulmak için buradaki sokaklarda dolaşın. Bunlardan biri olan ünlü Copacabana Sarayı, ulusal bir anıt olarak korunmaktadır. 

  • Karnaval: Hata yapmayın, bu sadece sıradan bir sokak partisi değil, aynı zamanda Brezilya'nın en tanınmış mimarı Oscar Niemeyer'den başkası tarafından tasarlanmayan amaca özel olarak inşa edilmiş bir stadyumda, seyircilerin yarışan samba dansçılarının geçit törenlerini izleyebileceği özenle sahnelenmiş bir gösteri.