Diyarbakır - İstanbul Uçuş Bilgileri

547,89 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1026 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
2 Saat Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 14ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 14ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 15ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 17ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 25ºC
Güneşli

En Ucuz Diyarbakır - İstanbul Uçak Biletleri

Pegasus
Diyarbakır
Diyarbakır Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL548
Türk Hava Yolları
Diyarbakır
Diyarbakır Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL560
Sıkça Sorulan Sorular
Diyarbakır İstanbul arası havayolu ile 2 saat sürmektedir.
Diyarbakır İstanbul karşılıklı uçuşlarınızı Diyarbakır Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Diyarbakır İstanbul en ucuz uçak bileti 547,89 TL’den başlamaktadır.
Diyarbakır İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Diyarbakır Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?
Sabiha Gökçen Havalimanı'dan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul'da Gezilecek Yerler
İstanbul'da Ne Yenir?

Dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alan İstanbul, yıl içinde çok sayıda yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor. Her yıl çok sayıda turistin uğramakta olduğu İstanbul, yurdun diğer bölgelerinden de yoğun bir ziyaretçi kabul ediyor. Özellikle tarihi ve doğa güzellikleriyle, sakin bir şehir hayatı yaşayan Diyarbakırlılar, İstanbul’da keyifli ve eğlenceli bir tatil yapabilmek için Diyarbakır İstanbul uçak bileti satın alarak, şehirlerarası yolculuğun keyfini çıkarıyor. 

Diyarbakır’dan İstanbul’a seyahat etmek isteyenler, en ucuz Diyarbakır İstanbul uçak bileti satın alırken Bilet Dükkanı, sağlamış olduğu imkanlar ve kampanyalar ile ucuz uçak bileti konusunda hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. İstanbul’da keyifli bir tatil yapmak isteyenler için İstanbul rehberi sunan Bilet Dükkanı’ndan ucuz Diyarbakır İstanbul uçak bileti satın alabilir, İstanbul’da gezilecek yerleri yenilecek yemekler ve alışveriş mekanları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?


1952 yılında hizmete başlayan Diyarbakır Havalimanı, hem sivil hem de askeri bir bölgede yer almaktadır. Şehir merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına yurt içi ve yurt dışı uçuşlar gerçekleşmektedir. 2021 yılı Kasım ayı verilerine göre yolcu trafiği 1 milyon 244 bin 981 olarak kaydedilmiştir.  

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bulunan Diyarbakır Havalimanı, Türkiye’nin en işlek havalimanları arasında yer almaktadır. Şehir merkezine çok uzak olmayan havalimanına ulaşım da oldukça kolaydır. Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular, belediye otobüsleriyle, taksilerle ya da araç kiralayarak hızlı ve kolay ulaşım sağlayabilirler.

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na en kolay ulaşımlardan biri Diyarbakır Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsleri kullanmaktır. Biri üniversite diğeri ise Dağ Kapı mevkiine olmak üzere iki farklı belediye otobüsü hattı ve güzergahı bulunmaktadır. Z-2 ve Z-3 numaralı otobüs hatlarının hareket saatleri, hafta içi ve hafta sonu farklılık göstermektedir. 

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na hızlı ve kolay ulaşım yöntemlerinden bir diğeri de taksi ile ulaşımdır. Şehir merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan Diyarbakır Havalimanı’na, şehrin hemen hemen her noktasından 24 saat hareket etmekte olan taksiler ile daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilir.

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na, şehir merkezinde faaliyet gösteren araç kiralama acenteleri ile iletişime geçerek de rahat ve hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir. Araç kiralama acenteleri aracılığıyla kiralanan araçlar, Diyarbakır Havalimanı’na hem daha rahat hem de saatli yetişilmesini sağlamaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, 25 milyon yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı olarak kabul edilmektedir. Özellikle Anadolu Yakası’nda ikamet edenler için ulaşımı oldukça kolay olan havalimanından şehir merkezine hızlı ve konforlu bir şekilde gidebilmek için birden fazla ulaşım yöntemi bulunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, birden fazla ulaşım yöntemi ile mümkündür. Havaİst, HAVAŞ ve İETT otobüsleri, havalimanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Bunun yanı sıra havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama acenteleri de yine şehir merkezine ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVABÜS ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul şehir merkezine en hızlı ve kolay ulaşım HAVABÜS ile gerçekleşmektedir. İstanbul Anadolu Yakası’nda Kadıköy Rıhtım Caddesi’ne, Avrupa Yakası’nda ise Taksim’e kadar gidilebilen HAVABÜS seferleri ise oldukça sık aralıklarda düzenlenmiştir. Diyarbakır İstanbul uçak bileti olan yolcular genelde şehir merkezine ulaşmak için HABABÜS kullanır. 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Diyarbakır Havalimanı’ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inecek olan yolcular, şehir merkezine otobüsler ile de ulaşım sağlayabilmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım seçeneğini tercih edenler için otobüs güzergahları aşağıdaki gibidir: E-9 Sabiha Gökçen – Bostancı İskele 122-H Sabiha Gökçen – 4. Levent Metro E-3 Sabiha Gökçen – 4. Levent Metro Kartal Metro + KM20 Pendik E-11 Sabiha Gökçen – Kadıköy E-18 Sabiha Gökçen – Altunizade 132-H Sabiha Gökçen – Pendik

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine en hızlı ve rahat ulaşım yöntemlerinden bir diğeri de taksi ile ulaşım. Bulunduğunuz lokasyona rahatlıkla çağrılabilen taksiler ile dilediğiniz yere gitmeniz mümkün.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Marmaray ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine Marmaray ile ulaşım da sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Pendik, Kaynarca gibi istasyonlar, havalimanına en yakın Marmaray durakları olarak belirtiliyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine özel araçlarla ya da araç kiralama acenteleri aracılığıyla da rahatlıkla ulaşılabiliyor. Kadıköy’e yaklaşık 40 dakika kadar sürecek olan yolculuklar, trafiğin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor. Havalimanı’ndan hizmet veren araç kiralama acenteleri, şehir merkezine hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşımınız için yardımcı olacaktır. Diyarbakır İstanbul uçak bileti olan yolcular seyahat boyunca rahat etmek için genelde araç kiralama seçeneğini tercih eder. 

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Havalimanı, dünyanın hemen hemen her yerine uçuşların gerçekleştirildiği, Türkiye’nin en büyük havalimanı olarak kabul edilmektedir. İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ise Havaİst, otobüs, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım yöntemleri ile rahatlıkla sağlanabilmektedir.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaİst ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine en hızlı ve kolay ulaşım alternatifi Havaİst ile gerçekleşmektedir. 30-40 dakika aralıklarla hareket eden Havaİst’ler, Şirinevler, Göktürk, Ispartakule Blokları, Tüyap, Atatürk Mahallesi (Arenapark), Ataköy 3. Kısım, Piyalepaşa, Zincirlikuyu Metrobüs, Acıbadem Metro, Yenisahra, Aksaray – Beyazıt Meydanı, Ayvansaray, Avcılar Camii, Güneşpark Evleri, Tepecik, Ulubatlı, Beşiktaş Meydan, Beylikdüzü (Marmarapark AVM), Bahçeşehir Merkez, Kavacık, Tepeüstü, Bakırköy İDO, Kadıköy, Taksim, Nurtepe Viyadük, Haramidere Sanayi Sitesi (Torium AVM Önü), Yenibosna (Kuleli), Hasdal, Aksaray Metro, Başakşehir Metrokent, Demirciler Sitesi (Mall Of İstanbul), Büyükçekmece, Esenler Otogar, Başakşehir Metrokent, Halkalı İstasyon Durağı, Sabiha Gökçen, 4. Levent, Halkalı Meydan gibi çok sayıda bölgeye ulaşım sağlamaktadır.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım da tercih edilebilecek bir diğer alternatif. H1-H3-H2-H6-H9-H8 numaralı otobüs hatları, İstanbul Kart edinmeniz durumunda şehir merkezine rahatlıkla ulaşmanızı sağlayacaktır. İstanbul Kart, havalimanı içerisinde bulunan kartmatikler aracılığıyla temin edilebilmektedir.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Hızlı ve kolay ulaşım alternatiflerinden biri olan taksiler, İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda oldukça ideal bir tercih olacaktır. Fakat ücret konusunda önceden bilgi almanız gerekebilir.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine, araç kiralayarak da rahatlıkla gidilebilir. Havalimanı içerisinde faaliyet gösteren araç kiralama acenteleri, bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. 

İstanbul’da Gezilecek Yerler


Zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan İstanbul, bulunduğu konum ve sahip olduğu güzelliklerle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Diyarbakır’ın sakin atmosferinden çıkıp, hareketli bir tatil planı yapanlar için Bilet Dükkanı, İstanbul’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve alışveriş yapılacak mekanlar ile ilgili İstanbul şehir rehberi sunar. İşte Diyarbakır İstanbul uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler: 

Ayasofya Camii: İstanbul’un fethi ile birlikte cami olarak ibadete açılan Ayasofya Camii, bir dönem müze olarak kullanılsa da şu an yeniden cami olarak kullanılmaya devam etmektedir. 

Kapalı Çarşı: İstanbul’un en eski çarşılarından biri olan Kapalıçarşı, ticaretin aynı canlılıkla devam ettiği, İstanbul’un tüm motiflerini bünyesinde barındıran mekanlardan biri olarak herkesi kendine hayran bırakıyor. Yerebatan Sarnıcı: Bizans Dönemi’nden günümüze kadar gelen ve dönemin su ihtiyacının karşılanması için yaptırılmış olan Yerebatan Sarnıcı, sütunları, Medusa heykelleri ve etkileyici atmosferiyle görülmeye değer mekanlar arasında yer alıyor. 

Sultanahmet Camii: 16y09-1617 yılları arasında Osmanlı Padişahı I. Ahmet tarafından yaptırılmış olan Sultanahmet Camii, Ayasofya’nın tam karşısında yer almaktadır. Klasik Osmanlı mimarisiyle Mimar Sedekar Mehmed Ağa’ya yaptırılmış olan camii, günümüzde ibadete açık olarak kullanılmaya devam etmektedir. 

Galata Kulesi: 528 yılında inşa edilmiş olan Galata Kulesi, İstanbul Boğazı ve Haliç’e hakim bir fener kulesi olarak tasarlanmıştır. Görkemli yapısı ve etkileyici atmosferiyle gören herkesi büyüleyen Galata Kulesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

Kız Kulesi: İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan Kız Kulesi, çeşitli hikayelerle efsaneleştirilmiş yapılar arasında yer alır. 2000 yılından itibaren restoran olarak kullanılmakta olan Kız Kulesi, Üsküdar-Beşiktaş motorlarıyla karşıdan karşıya geçerken enfes manzaralardan birini oluşturur. 

Dolmabahçe Sarayı: 1856 yılında dönemin padişahı Sultan Abdülmecit tarafından boğaz kıyısında yaptırılan Dolmabahçe Sarayı, batı mimarisinden izler taşır. İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan saray, mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekanlar arasında yer alır. 

Topkapı Sarayı: Osmanlı Dönemi’nin en şatafatlı törenlerine, düğünlerine ve birbirinden farklı hikayelerine tanıklık etmiş olan Topkapı Sarayı, hali hazırda müze olarak ziyarete açılan yapılardan biridir. Sarayda, Harem bölümü, Has Oda bölümü, Hırka-ı Saadet Dairesi ve Köşkler Bahçesi gibi bölümler bulunmaktadır.

İstanbul’da Ne Yenir?


Kozmopolit yapısıyla Türkiye mutfağının seçme lezzetlerinin hemen hemen hepsine rastlayabileceğiniz İstanbul’da çoğu mekanda dilediğiniz yöreye ait lezzetlere ulaşmanız mümkün olacaktır. İşte İstanbul’da ne yenir? diye soranlar için en iyi lezzetler: 

Kanlıca yoğurdu: Osmanlı Dönemi’nde en temiz havaya sahip semtlerden biri olarak kabul edilen Kanlıca’da yoğurt yemeden dönmek olmaz. Pudra şekeri ile tüketilen bu yoğurdun lezzetine inanamayacaksınız. 

Ortaköy kumpiri: Beşiktaş’ın Ortaköy semtiyle bütünleşmiş olan Ortaköy kumpiri, patatesin en lezzetli hali ile yerli ve yabancı tüm ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. 

Sarıyer böreği: Enfes kokusuyla sabahın ilk ışıklarında tüm Sarıyer’i etkisi altına alan bu böreği denemeden İstanbul’dan ayrılmayın. İster peynirli, ister patatesli, isterse kıymalı olarak tüketebileceğiniz Sarıyer böreğine bayılacaksınız. 

Vefa bozası: İstanbul’un sembollerinden biri haline gelmiş olan Vefa bozası, 1876 yılından günümüze kadar gelmiş Türk sıcak içeceği olarak hala beğenilerek tüketiliyor. Vefa semtine gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alıyor. 

Eminönü’nde balık-ekmek: İstanbul Boğazı’na karşı enfes lezzeti ve nefes kesen kokusuyla yıllardır yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği balık-ekmek, sevdiklerinizle uzun akşam yemeği sohbetlerinize eşlik edecek. 

Beyoğlu çikolatası: Beyoğlu Sokağı’nda buram buram gelen kokusuyla herkesi etkileyen Beyoğlu çikolatası, yıllardır hem yerli hem de yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Mutlaka denemelisiniz. 

Sultanahmet köftesi: Tarihi yapılarıyla turistlerin en sık ziyaret ettiği mekanlardan biri olan Sultanahmet, köftesi ile ilgi görmeye devam ediyor. İstanbul’un klasik lezzetlerinden biri olan Sultanahmet köftesini denemeden gitmeyin.