Diyarbakır - Bodrum Uçuş Bilgileri

1191,21 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1132 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Bodrum Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 17ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 18ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 18ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 18ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 23ºC
Güneşli

En Ucuz Diyarbakır - Bodrum Uçak Biletleri

AnadoluJet
Diyarbakır
Diyarbakır Havalimanı
Bodrum
Milas-Bodrum Havalimanı
TL1.191
Türk Hava Yolları
Diyarbakır
Diyarbakır Havalimanı
Bodrum
Milas-Bodrum Havalimanı
TL1.194
Sıkça Sorulan Sorular
Diyarbakır Bodrum arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Diyarbakır Bodrum karşılıklı uçuşlarınızı Diyarbakır Havalimanı ve Milas-Bodrum Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Diyarbakır Bodrum en ucuz uçak bileti 1191,21 TL’den başlamaktadır.
Diyarbakır Bodrum arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Ulaşım
Milas Bodrum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Bodrum’da Denize Girilecek Yerler
Bodrum’da Gezilecek Doğal Yerler

Bodrum ilçesi, Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla ilinin ilçelerinden biridir. Muğla'nın 13 ilçesinin en büyük ve en ünlü ilçelerinin başında gelir. Bodrum’u bu kadar ünlü yapan şey ise, kuşkusuz iklimi ve yaz turizmine çok uygun bir ilçe olmasıdır. Özellikle yaz aylarında kalabalık bir turist ağırlama merkezidir. Sadece ülke içinden değil aynı zamanda ülke dışından da çokça turist çeker. Bodrum ilçesinin nüfusu özellikle son 20 yıldır büyük artış göstermiştir. İlçenin son yapılan sayıma göre nüfusu 181.541’dir.

Bodrum iklim yönünden Akdeniz ve Ege iklimlerinden beslenir. Yazları sıcak ve kurak olan ilçede, kış ayları ılık ve yağışlı geçer. Bodrum’u yaz turizminde eşsiz bir yer yapan özelliği ise nemin hiç bulunmamasıdır. Yaz aylarında havada hiç nem yoktur. Kış aylarında ise biraz nem görülebilir. Kışın kar yağmaz. En son 2004 yılında kar yağmıştır. Bodrum’un bitki örtüsü ise Akdeniz ve Ege iklimlerinin bitki örtüsünün karışımıdır. İlçede “çeti” olarak adlandırılan dikenli otlar çoğunluktadır. Aynı zamanda ilçenin yarısı ormanlarla kaplıdır. Son yıllarda çıkan orman yangınlarıyla beraber ormanlarda azalma görülmüştür. Diyarbakır Bodrum uçak bileti olan yolcuların ihtiyacı olan tüm bilgileri sizin için derledik. 

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Ulaşım


Diyarbakır Havalimanı şehir merkezine 10 km uzaklıktadır. Şehir merkezinden havalimanına gitmek isteyen yolcular birçok seçenekle ulaşımlarını gerçekleştirebilirler. Bu seçenekler belediye otobüsü, taksi, transfer hizmetleri ve araç kiralama gibi seçeneklerdir. Hangisini tercih ederseniz edin havalimanına gitmek maksimum 20 dakika sürecektir.

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Diyarbakır’da havalimanına gitmek isteyen yolcular için Z2 numaralı otobüsler kalkıyor. Bu otobüslere binerek aktarmasız bir şekilde havalimanına gidebilirsiniz. Bu otobüslerin güzergahını da şu şekilde sıralayabiliriz:
Üniversite, Dağkapı, Adliye, Gevran, Koşuyolu, Batıkent, Tesisler, Urfayolu, Migros, Kantar, Toptancılar, Yenihal, Göletli Park, Banvit, Zümrütkent, Newroz Parkı, Diyarbakır Havalimanı
Bu duraklardan herhangi birinden binerek siz de havalimanına gidebilirsiniz. Ekonomik olmasından dolayı Diyarbakır Bodrum uçak bileti olan yolcular otobüsü tercih eder. 

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Diyarbakır Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular, daha hızlı ve konforlu bir ulaşım olan taksileri de kullanabilir. Yolculuk maksimum 20 dakika sürecektir. Diyarbakır trafik yönünden de çok rahat bir şehir olduğundan dolayı rahat ve hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Özel aracınız yok ise şehir merkezinden araç kiralayabilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanı arasındaki mesafe kısa olduğundan dolayı araç kiralama işlemi bütçe yönünden de rahat olacaktır. Siz de araç kiralamak istiyorsanız, en uygun araç kiralama şirketleri için Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir, istek, ihtiyaç ve en önemlisi bütçenize uygun araçları listeleyebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Transfer Hizmeti ile Ulaşım


Diyarbakır’da bir otelde kalıyorsanız bu otellerin transfer hizmetleri ile havalimanına gidebilirsiniz. Kalabalık bir grupta diğer seçeneklerden de ucuz olabiliyor. Sadece oteller değil bazı acenteler ve araç kiralama firmaları da transfer hizmeti gerçekleştiriyor.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Milas Bodrum Havalimanı Bodrum ve Milas ilçeleri arasında yer alır. Havalimanı, sırasıyla Bodrum’a 32 km, Muğla şehir merkezine 76 km ve Milas’a 12 km uzaklıktadır. Milas ilçesine gitmek Diyarbakır’dan Bodrum’a uçakla gelen gezginler Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otobüsleri kullanabilir. Bodrum ilçesine gitmek isteyen gezginler için de Muttaş servis otobüslerini önerebiliriz. Bi diğer seçenek ise Havaş otobüsleri. Bu otobüsler direkt olarak Bodrum’a ulaşımını sağlar.
Servis ve otobüsleri beklemek istemeyen gezginler ise taksileri haftanın 7 günü ve 24 saati kullanabilirler. Hem daha rahat ve hızlı bir ulaşım sağlamış olurlar.
Milas Bodrum Havalimanı ayrıca bir otoparka sahiptir. Özel aracınızı bu otoparka koyabilirsiniz.Ücreti kalınan süreye göre değişiklik gösterir. İşte Diyarbakır Bodrum uçak bileti olanların izleyeceği güzergahlar… 

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Muttaş ile Ulaşım


Bodrum Milas Havalimanı’na gelen yolcular ulaşımlarını bu otobüslerle sağlayabilirler. Bu otobüsleri iç hatlar gelen yolcu salonunun çıkışında bulabilirsiniz. Otobüsler uçaklar indikten sonra 20 dakika beklerler ve hareket ederler. Bir hatırlatma yapmak gerekirse, bu otobüslerin başında hareket saatinden 15 dakika önce hazır olarak bulunmanız gerekiyor. Otobüs ücretleri de gideceğiniz yere göre 20-30 TL arasında değişiklik gösterir. Ücretinizi şoföre nakit olarak verebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapılmamaktadır.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Şehir merkezine gitmek isteyen yolcular için bir diğer seçenek ise Havaş otobüsleridir. Bu otobüsler iç hat uçak seferlerine göre iki güzergah arasında karşılıklı olarak hizmet vermektedir. Seyahat süresi de trafiğin yoğunluğuna göre 45 dakika sürmektedir. Bilet ücretinizi şoföre nakit olarak ödeyebilirsiniz. Havalimanı ve Bodrum arasındaki güzergahı da altta görebilirsiniz:
Bodrum Milas Havalimanı – Güvercinlik – Torba Yolu – Otogar

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Otobüs beklemek istemeyen gezginler daha rahat ve hızlı bir ulaşım seçeneği olan taksileri tercih edebilirler. Taksilere binerek Muğla’nın diğer turistik bölgelerine de ulaşımını kolayca yapabilirsiniz. Taksileri kullanmak bütçe açısından sizi diğer seçeneklere göre biraz zorlayabilir. Havalimanından Bodrum’a gitmek isteyen bir kişinin en az 150 TL’yi gözden çıkarması gerekmektedir.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Taksiye binmek istemiyorsanız araç kiralayarak şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki mesafe biraz uzun olduğundan dolayı bu ulaşım türü sizin için daha rahat ve hızlı olur. Siz de araç kiralamak istiyorsanız, en uygun araç kiralama şirketleri için Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir, istek, ihtiyaç ve en önemlisi bütçenize uygun araçları listeleyebilirsiniz.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Muğla turizm açısından zengin bir turist konaklamasına sahip olduğundan dolayı, bazı şirketler ulaşımın daha kolay olması amacıyla özel transfer ile ulaşım sağlamaktadır. Kalabalık bir grup iseniz özel transfer ile ulaşım sağlamak size daha kolay gelecektir. Havalimanına gelmeden önce rezervasyonunuzu yapabilir ve keyifli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum’da Denize Girilecek Yerler


Bodrum eşsiz yaz mevsimiyle Türkiye’de yaz tatili yapabileceğiniz en güzel yerlerden birisidir. Bodrum yaz mevsiminde çok kalabalık olabilir. Hal böyle olunca bazı plajlarda tatilin tadı çıkmıyor. Ama Bodrum’da birbirinden güzel masmavi sulara sahip 67 tane mavi bayraklı plaj var. Bu özelliği ile de Türkiye’de en çok mavi bayraklı plaj bulunduran ilçedir. Plajlarda yüzme dışında yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Sörf yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla gelirseniz de eğlenmek için birçok şey yapabilmeniz mümkün. Diyarbakır Bodrum uçak bileti ile gelen gezginler için Bodrum’da denizin tadını çıkarabileceğiniz yerleri sıralayalım:

Kırgıcak Koyu


Listedeki en güzel koyların başında yer alan bir koy.Masmavi sularıyla yaz mevsimin tadını çıkarmak isteyenlerin bir numaralı adresi olabilir.Koy ne kadar mükemmel ise koya ulaşmak bir o kadar zahmetli olabiliyor.Kargıcak’a ulaşmak için yaklaşık 2 km olan bozuk bir yolu geçmeniz gerekiyor.Geçtiğinizde ise Kargıcak Koyu, tüm güzelliğiyle size o sıkıntıyı unutturuyor.
Ayrıca bu koyun yanında ihtiyaçlarını alabileceğiniz bir yer bulunmuyor. O yüzden hazırlığınızı önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Peksimet


İnsana hemen denize girme isteği veren bir sahil.Burada da Kırgıcak Koyu gibi çok işletme yok.Sadece iki üç tane restoran bulunuyor.Sahilin büyük bir kısmını halk plajı oluşturuyor.Yepyeni şezlongları ile denizin ve kumun tadını çıkarabilirsiniz.

Mazı Köyü


Bodrum’a bağlı olmasına rağmen merkeze uzak yerlerden birisi Mazı Köyü. Deniz ve yeşilliğin mükemmel buluşmasını burada görebilirsiniz. Bu köyde 3 tane koy bulunmaktadır. Bu koyların hepsi birbirinden güzel.

Torba


Torba Koyu’nu havalimanından Bodrum merkeze giderken sağ tarafta görebilirsiniz. Bodrum’daki ormanlık alanları burada da görebilirsiniz.Buranın sakinleri arasında önemli oyuncular ve yazarlar da var.Ama hala mütevazi kalmayı başarabilmiş bir yer.Torba Koyu’nda diğer koylara göre işletme sayısı daha çok. Belediyenin de bazı işletmeleri burada bulunuyor. Fiyatlar ise Bodrum’un genel fiyatlarına bakıldığında ucuz sayılır.Torba Koyu’nda su gerçekten ılık ve berrak. Aynı zamanda suyu taşlık bir bölgededir.

Bodrum’da Gezilecek Doğal Yerler


Bodrum denizi ve yaz turizmi ile ünlü olsa da burada gezebileceğiniz eşsiz doğal güzellikler de var.Diyarbakır’dan Bodrum’a uçakla gelen bir gezginseniz bu güzelliklerin birkaçını görmeden buradan ayrılmanızı tavsiye etmiyoruz.Bazı yerleri sıralamak gerekirse:

Tavşan Adası


Bodrum’da farklı bir aktivite yapmak isteyenlerin kesinlikle gitmesi gereken bir yer.Bu aktivite de tavşan beslemek. Ada, adını içinde yaşayan tavşanlardan alıyor.Bu adaya Gümüşlük sahilinden yürüyerek bile ulaşabilirsiniz.

Uyku Vadisi


Bodrum merkeze yaklaşık olarak 30 km uzaklıkta olan bir doğal güzellik.Güneşten sıkıldıysanız burada biraz serinleyebilirsiniz.Bu bölgedeki bazı mağaraları gezebilir, bisiklet kiralayıp bisiklet turu da yapabilirsiniz.Yemek yemek isterseniz de birçok restoran burada hizmet vermektedir.Kısaca burada birçok deneyimi bir arada yaşamanız mümkün.

Değirmen Şelalesi


Bu şelale Uyku Vadisi’nde bulunmaktadır.Serinlemek isteyen gezginler için sularına girmenizi önerdiğimiz bir yer.

Bargilya


Bargilya, Bodrum’un balıkçı kasabalarından birisidir.Bazı kuş sürüleri göç sırasında burada konaklıyor.Özellikle bazı aylarda kuş nüfusu aşırı artıyor. Farklı kuş türlerini görmek isterseniz buraya gelebilir ve fotoğraflarını çekebilirsiniz.