Diyarbakır Ankara Uçak Bileti

Diyarbakır - Ankara Uçuş Bilgileri

1.671 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
670 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 25 dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
16 Temmuz 2024 Salı
Min: 17ºC
Maks: 30ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
17 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
18 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
19 Temmuz 2024 Cuma
Min: 19ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
20 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 18ºC
Maks: 33ºC
Güneşli

En Ucuz Diyarbakır - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Diyarbakır
Diyarbakır Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL1.671
Türk Hava Yolları
Diyarbakır
Diyarbakır Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL6.379
Sıkça Sorulan Sorular
Diyarbakır Ankara arası havayolu ile 1 Saat 25 Dakika sürmektedir.
Diyarbakır Ankara arası en ucuz uçak bileti 1.671 TL'den başlamaktadır.
Diyarbakır kalkışlı uçuşlarınızı Diyarbakır Havalimanı'ndan gerçekleştirebilirsiniz.
Diyarbakır Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara Şehir Rehberi
Ankara’da Gezilecek 5 Yer
Ankara’da Ne Yenir?
Ankara’da Alışveriş Yapılacak Yerler
Ankara Haritasını İnceleyin

İç Anadolu Bölgesi’nin yıl içerisinde en çok uçuşun gerçekleştiği şehirlerden olan Ankara; pek çok kişinin tatil dönemlerinde gidip görmek istediği şehirler arasında bulunur. Hal böyle olunca da en büyük ihtiyaç Diyarbakır – Ankara uçak bileti olur. 

Diyarbakır’dan Ankara’ya seyahat edecek olan yolcuların en çok merak ettiği husus ise hiç kuşkusuz en ucuz Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatları olur. Bu noktada söyleyebiliriz ki ulusal ve uluslararası uçuşların tümünde olduğu gibi Diyarbakır – Ankara uçak bileti fiyatlarında da en uygun olanını Bilet Dükkanı’nda bulabilirsiniz. Diyarbakır'dan Ankara uçak bileti ile yapacağınız yolculuk öncesi uçuş bilgilerinize sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ankara otelleri ve erken rezervasyon fırsatlarından anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na(DIY) Nasıl gidilir?


Diyarbakır Havalimanı, 1952 yılında hizmete girmiştir. Hem sivil hem de askeri bir bölgede bulunan Diyarbakır Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 11 kilometre uzaklıkta yer alır. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının gerçekleştiği Diyarbakır Havalimanı’ndaki 2021 yılı Kasım ayı yolcu trafiği 1 milyon 244 bin 981’dir. Aynı dönem uçak trafiği 8 bin 292 olan havalimanının kargo trafiği ise 11 bin 846 tondur. Tüm bu rakamlar da gösteriyor ki şehrin Bağlar ilçesinde bulunan Diyarbakır Havalimanı, Türkiye’nin hatırı sayılır işleklikteki havalimanlarındandır. Ulaşım anlamında da oldukça rahat olan Diyarbakır Havalimanı’na belediye otobüsü, taksi ya da araç kiralama ile ulaşılabilir.

Otobüs ile Diyarbakır Havalimanı’na Ulaşım
 

Diyarbakır Belediyesi tarafından tahsis edilen ve biri Üniversite diğeri ise Dağ Kapı mevkiine giden iki adet belediye otobüsü bulunur. Bunlardan biri Z-2 numaralı otobüs iken bir diğeri ise Z-3 numaralı otobüstür. Hafta içi ve hafta sonu hareket saatleri farklılık gösteren Z-2 ve Z-3 numaraları otobüs seferlerinin güzergahları aşağıda verildiği gibidir.      

Z-2 Güzergahı: 

 • Diyarbakır Havalimanı
 • Kamışlı Bulvar Durağı
 • Nevruz Parkı Durağı
 • Zümrüt Kent Durağı
 • Göletli Park Durağı
 • Yeni Hal Durağı
 • Toptancılar Durağı
 • Kantar Kavşağı Durağı
 • Migros Durağı
 • Urfa Yolu Durağı
 • Tesisler Durağı
 • Batıkent Durağı
 • Koşuyolu Durağı
 • Gevran Caddesi Durağı
 • Adliye Durağı
 • Dağ Kapı Durağı
 • Üniversite Durağı


Z3 Güzergahı: 

 • Diyarbakır Havalimanı
 • Kamışlı Bulvar Durağı
 • Zümrüt Kent Durağı
 • Yeniköy Mezarlığı Durağı
 • Eski Havaalanı Caddesi Durağı
 • Kuruçeşme Durağı
 • Alay Durağı
 • Ali Pınar Durağı
 • İstasyon Durağı
 • Eğitim Köşesi Durağı
 • Ayhan Durağı
 • Ofis Durağı
 • Ekinciler Caddesi Durağı
 • Vilayet Durağı
 • Akkoyunlu Caddesi Durağı
 • Dağ Kapı Durağı
 • Hastane Durağı 


Taksi ile Diyarbakır Havalimanı’na Ulaşım


Diyarbakır şehir merkezine yalnızca 11 kilometre uzaklıkta bulunan Diyarbakır Havalimanı’na ulaşım için yolcuların sıklıkla tercih ettiği ulaşım yollarından biri de taksidir. Şehrin hemen her noktasından 24 saat boyunca hizmet veren taksiler, bilhassa bagaj yükü fazla olan yolcular tarafından kullanılır. Böylelikle hızlı ve konforlu bir yolculuğun yanı sıra günün istisnasız her saatinde havalimanına ulaşım imkanı bulunur.

Araç Kiralama ile Diyarbakır Havalimanı’na Ulaşım


Diyarbakır’ın özellikle merkez olarak kabul edilen bölgelerinde birçok araç kiralama acentesi bulunur. Diyarbakır Havalimanı’na gitmek için bu araç kiralama acentelerinden herhangi biri tercih edilebilir ve böylelikle hızlı ve konforlu bir ulaşımla uçağa yetişilebilir. Uçuşu kaçırma durumunun en az olduğu ulaşım seçeneğinin bu olduğunu da belirtelim.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başkentinde bulunan ilk ve tek havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından bu yana hizmet verir. Ulusal ve uluslararası uçuşlarda direkt ya da aktarmalı olarak yıl içerisinde binlerce uçuşun gerçekleştiği havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı, ulaşım itibarıyla da oldukça rahattır. Yıl içerisinde ortalama 10 milyon yolcunun tercihi olan Ankara Esenboğa Havalimanı, Uluslararası Havalimanı Konseyi (ACI Europe) tarafından 2009 yılında “En İyi Havalimanı” seçilmiştir. Başkent Ankara’nın merkez ilçesi her ne kadar Çankaya olarak görülse de Çubuk ilçesi de bir o kadar işlek ve merkez lokasyonlardan biri olarak kabul edilir. Ayrıca Esenboğa Havalimanı, Çubuk ilçesine yalnızca 27 kilometre mesafede bulunduğundan; havalimanından merkeze ulaşım bol alternatifli ve oldukça kolaydır. Öte yandan belirtelim ki başkentin merkezi noktalarına EGO otobüsleri, taksi ya da özel araçla ulaşım mümkündür.

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze EGO Otobüsleri ile Ulaşım
 

Esenboğa Havalimanı’nda iniş yapan yolcular, rahatça EGO otobüslerini kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bunun için 442 AŞTİ-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Havalimanı hat numaralı otobüs hizmet verir. Bu otobüs ile 24 saat kesintisiz bir şekilde Ankara Havalimanı'na ulaşım sağlanır.

442 AŞTİ - Havalimanı otobüsü saat 06.00-24.00 arasında 20 dakikada bir; akşam saat 24.00- 06.00 aralığında karşılıklı olarak 3 adet servis hareket eder. Dolayısıyla Diyarbakır Ankara uçak bileti olan yolcuların kalkış saatlerini hesaplayarak, en uygun servis saatlerini kullanmaları gerekir.

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze Taksi ile Ulaşım
 

Esenboğa Havalimanı’nın iç hat terminali ve dış hat terminallerinde uçuş sıklığına bağlı olarak taksiler bulunur. Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere gece geç saatlerde ya da sabahın çok erken saatlerinde iniş yapanların sıklıkla tercih ettiği ulaşım aracı taksidir. Hızlı ve bir o kadar da konforlu olan taksi ile şehir merkezine ulaşım da Esenboğa Havalimanı’nın çok uzak olmamasından dolayı bir hayli kısa sürer.

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze Özel Araç ile Ulaşım


Araç kiralama uygulamaları ya da Esenboğa Havalimanı’nda bulunan araç kiralama acentelerinden biri tercih edilebilir ve şehir merkezine ulaşım kısmında bu kiralanan özel araçlar kullanılabilir. Saat farkı gözetmeksizin hizmet veren araç kiralama uygulaması veya acenteleri ile böylelikle oldukça hızlı bir şekilde Ankara şehir merkezine ya da gidilmek istenilen şehrin herhangi bir yerine ulaşılabilir. Bunun yanı sıra Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama acenteleriyle iletişime geçerek, şehir merkezine ulaşımınızı araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak da sağlayabilirsiniz.

Ankara Şehir Rehberi


Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başkenti olan Ankara, binlerce yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahını da bünyesinde barındıran Ankara; gerek tarihi değerleri gereke ise doğal güzellikleri ile görülmeye değer pek çok yere sahiptir.  

Yapılan çalışmalar sonucu ilk yerleşim sakinlerinin Tunç Çağı döneminde Hatti Uygarlığı olduğu belirlenen Ankara’da, tarih boyunca başta Hititler olmak üzere; Galatlardan Roma İmparatorluğu’na, Bizans’tan Selçuklu’ya, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Lidyalılar’a kadar sayısız kültür yaşamıştır.

Ankara’da Gezilecek 5 Yer


Biraz önce de belirttiğimiz gibi Ankara’da sayısız tarihi değer ve doğal güzellik bulunur. Öte yandan Türkiye’deki özel müzelerin en fazlasını da yine başkent Ankara bünyesinde bulundurur. İşte sizin için seçtiğimiz ve Ankara’da mutlaka görmeniz gereken yerler… 

 1. Anıtkabir

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı olarak inşa edilen Anıtkabir, Ankara'nın simgeleri arasında yer alır. Hem tarihi hem de mimari açıdan oldukça önemli yapılar arasında yer alan Anıtkabir, özellikle resmi bayramlarda ve 10 Kasım'da yoğun bir ziyaretçi akınına uğrar.

 2. Anadolu Medeniyetleri Müzesi

  Ankara'nın en önemli müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hititler, Urartular, Frigler ve diğer eski uygarlıklara ait önemli eserlerin sergilendiği bir müze olarak her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlar.

 3. Ankara Kalesi

  M.Ö. 2. yüzyılda inşa edilen Ankara Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de kullanılmıştır. Şehrin en önemli simgelerinden biri olan kale, her yıl turist akınına uğrar.

 4. Etnografya Müzesi

  Şehrin en önemli müzeleri arasında yer alan Etnografya Müzesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtkabir’e defni öncesi geçici olarak naaşının tutulduğu müze olarak büyük bir önem taşımaktadır.

 5. Eymir Gölü

  Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Eymir Gölü, ODTÜ Spor Kulübü Kürek ve Yelken Takımları çalışma alanıdır. ODTÜ ile özdeşleşen alan, Ankara'da yaşayan ve şehri ziyaret edenler tarafından piknik, spor, balık avlama ve gezi amacıyla sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Ankara’da Ne Yenir?


Kendine has ve enteresan isimli sayısız yöresel lezzeti bulunan Ankara’da mutlaka denemeniz gereken lezzetleri sizin için listeledik. Birinci sırada tabi ki Aspava var!

 • Aspava
 • Ankara Kebabı
 • Ankara Simidi
 • Öllüğün Körü
 • Beypazarı Güveci
 • Tamtak Tiridi
 • Ankara Kokoreci
 • Ankara Tava
 • Devrez Mercimek Çorbası
 • Ankara Sarma
 • Efelek Sarması
 • İnceğiz Çorbası
 • Çalma Aşı
 • Bici Aşı
 • Ankara Yaprak Döneri
 • Uruş Kapama
   

Ankara’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Başkent Ankara’da alışveriş yapılacak sayısız nokta bulunur. Bilet Dükkanı olarak sizin için seçtiğimiz alışveriş noktalar aşağıdaki gibidir.

 • Tarihi Suluhan Çarşısı
 • Anafartalar Çarşısı
 • ANKAmall AVM
 • Atakule AVM
 • Taurus AVM
 • Tarihi Kale Çarşısı
 • Samanpazarı Çarşısı