İstanbul - Azerbaycan Uçuş Bilgileri

4467,26 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1571 KM Mesafe
Azimuth Popüler Havayolu
1 Saat 57 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz İstanbul - Azerbaycan Uçak Biletleri

Azimuth
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Azerbaycan
Gence Havalimanı
TL4.467
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Azerbaycan arası hava yolu ile 1 saat 57 dakika sürmektedir.
İstanbul Azerbaycan karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Gence Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Azerbaycan en ucuz uçak bileti 4467,26 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Azerbaycan arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanlarına Ulaşım
Haydar Aliyev Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Azerbaycan’da Gezilecek Yerler
Azerbaycan’da Ne Yenir?

Yüzölçümü olarak Güney Kafkasya’nın en büyük ülkesi olan Azerbaycan doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, kuzeybatısında Gürcistan, batısında Ermenistan ve güneyinde İran ile komşudur. Sanılanın aksine Türkiye ile sınır komşusu olmayan Azerbaycan anakarası zengin bir tarihe sahip olup pek çok doğal güzellik barındırmaktadır, ancak Azerbaycan’a bağlı olan Nahçıvan özerk kentinin Türkiye ile komşuluğu vardır. Ülkenin tarihine gelecek olursak Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti olarak 1918 yılında kurulan ülke yalnızca iki sene sonra SSCB sınırlarına dahil edilerek 1991 yılına kadar buraya bağlı kalmıştır. Son yıllarda büyük atılımlar yapan ülkede sanat ve kültür faaliyetleri büyük önem arz etmekte ve okuma yazma oranı her geçen gün artmaktadır. Oldukça modern bir çizgiye sahip olan ülke Türkiye ile “Kardeş Ülke” olarak bilinmekte ve iki ülke arasındaki ilişkiler de kuvvetlidir. Bu yüzden ülkemizde Azeriler ve Azerbaycan’da da Türkler çok sevilmekte, büyük bir misafirperverlikle karşılanmaktadırlar. Zengin petrol ve doğalgaz yataklarına sahip olan Azerbaycan’ın başkenti Bakü olup, ülkenin en gelişmiş bölgesidir. Para birimi Azerbaycan Manatı olan ülkenin bulunduğu fiziksel konum itibariyle ülkede aynı mevsimde farklı bölgelerde farklı iklimler görülmektedir. Hazar Denizi kıyılarında ılıman iklimin görüldüğü Azerbaycan’da yüksek dağlara çıkıldıkça karasal iklim görülmeye başlar. Azerbaycan’a yılın herhangi bir zamanında gidebilirsiniz, ne zaman giderseniz gidin bu Kafkasya şehri size unutamayacağınız bir tatil deneyimi yaşatacak. Yeşil ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşlar Azerbaycan’a vizesiz girerek 90 gün kalabilirken bordo pasaport hamilleri ülke girişinde 1 aylık vize alarak Azerbaycan’a girebilirler.
Türkiye’nin kültür başkenti İstanbul’dan yola çıkarak Azerbaycan’a gitmek isterseniz Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret edebilir, bütçenize ve beklentilerinize en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. İstanbul Azerbaycan uçak bileti satın almadan önce Azerbaycan hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız hazırladığımız rehber niteliğindeki yazıyı okuyabilir, İstanbul Azerbaycan uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanlarına Ulaşım


Türkiye’nin ulaşım altyapısının en geliştiği şehri olan İstanbul’da şehir merkezinden havalimanlarına gitmenin birden fazla alternatifi vardır. Avrupa Yakasının Arnavutköy ilçesinde dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı (IST) ve Anadolu Yakasının Pendik ilçesinde de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) bulunmaktadır. İstanbul Azerbaycan uçak bileti satın almak isteyen yolcular İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yaklaşık 2 saat 40 dakika süren direkt uçuşlarla Azerbaycan’a varabilirler. 

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


Dünyanın en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’ndan Bakü, Gence ve Nahçıvan şehirlerine günde birkaç defa direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Havalimanına ulaşmak için belediye otobüsleri, Havaist otobüsleri, metro, taksi ve transfer kullanabilir ya da araç kiralayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


H-1 Mahmutbey, H-2 Mecidiyeköy, H-3 Halkalı Marmaray, H-6 Yunus Emre Mah., H-8 Hacıosman Sarıyer ve H-9 Cevizlibağ numaralı ve hatlı İETT Otobüslerini kullanarak İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Otobüsleri kullanabilmeniz için İstanbul Kart sahibi olmanız ya da kullan at kartlardan almanız gerekmektedir.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Havaist Otobüsleri ile Ulaşım


Esenler, Halkalı, Silivri, Beylikdüzü, Avcılar, Bakırköy, Beyazıt Meydan – Aksaray, Sabiha Gökçen Havalimanı, Kadıköy, Beşiktaş ve Taksim güzergahlarından kalkan Havaist otobüsleriyle İstanbul Havalimanı’na konforlu bir şekilde varabilirsiniz. Fiyatlar ve sefer uzunlukları güzergaha göre değişmekte olup otobüsler haftanın her günü yirmi dört saat boyunca sefer yapmaktadır.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


2023 Ocak ayında hizmete giren M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosuyla yarım saatten daha kısa bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. M11 metrosuna Kağıthane’den aktarma yapmak için M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosunu kullanabilir, Mecidiyeköy’e ulaşmak için de M2 Yenikapı – Hacıosman metrosunu kullanabilirsiniz. Metrolarda İstanbul Kart geçmekte olup kartınız yoksa tek kullanımlık biletlerden satın alabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


İstanbul Azerbaycan uçak bileti olan yolcuların büyük çoğunluğunun tercih ettiği gibi siz de taksi ve transfer kullanarak ya da araç kiralayarak havalimanına gidebilirsiniz. Taksiyle şehirden havalimanına gidecekseniz yolculuğun yaklaşık 400 Türk Lirası tutacağını belirtmekte fayda var. Daha uygun fiyatlı özel araç seçeneklerinizi merak ediyorsanız Bilet Dükkanı internet sitesini ziyaret ederek araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul’un pek çok merkezi yerinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na belediye otobüsleriyle, Havabüs otobüsleriyle, metroyla ya da özel araçla gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


E-3 4. Levent Metro, E-9 Bostancı, E-10 Kadıköy – Kurtköy, SG2 Taksim, 132H Pendik YHT, 130H Deniz Harp Okulu ve MR60 Pendik İETT otobüsleriyle Sabiha Gökçen Havalimanı’na İstanbul Kart ya da tek kullanımlık kart kullanarak en ucuz şekilde gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havabüs Otobüsleri ile Ulaşım


Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan kalkan Havabüs otobüsleriyle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Taksim’den her gün gece 03.30’dan akşam 22.00’a kadar havalimanına yolcu taşıyan servislerin ücreti 2023 yılı itibariyle 67,5 Türk Lirasıdır. Kadıköy servisleri her gün 04.15’ten 21.15’e kadar hizmet verip, ücretleri 50,5 Türk Lirasıdır. Yenisahra otobüsleri de 04.30’dan 21.30’a kadar hizmet verip, ücretleri 50,5 Türk Lirasıdır.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Metro hattına İstanbul Kart ya da tek kullanımlık kartınızla binebilirsiniz. Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı metroyla yaklaşık 1 saat sürüyor.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek 2023 yılı itibariyle yaklaşık 400 TL’dir. Dilerseniz Bilet Dükkanı internet sitesinden araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Haydar Aliyev Havalimanı (GYD) şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıktadır. İstanbul Azerbaycan uçak bileti alan yolcuların büyük çoğunluğu 1,5 Manat Karşılığında Havalimanı Ekspres Otobüslerine binerek 28 Mayıs Meydanı’na gitmektedirler, otobüsler her gün gece gündüz çalışmaktadır. Dilerseniz otelinize gitmek için bu meydandan metroya aktarma yapabilirsiniz. Ayrıca havalimanında 7/24 hizmet veren taksileri de kullanabilirsiniz.

Azerbaycan’da Gezilecek Yerler


Kız Kalesi


UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunan kule Bakü’nün simgelerinden. 8 katlı taş yapının her bir katında delik var, böylece 8. Kattan 1. Katı görebiliyorsunuz.

Bakü Bulvarı


Şehirlilerin buluşma noktası olan bulvarda gezilmesi gereken pek çok yer var: Dönme Dolap, Azerbaycan Halı Müzesi, kulüpler, Kristal Salon, Park Bulvar Alışveriş Merkezi, şehre özgü anıtlar.

Çamur Volkanları


Dünyadaki çamur volkanlarının çoğuna sahip olan Azerbaycan topraklarında Abşeron Yarımadası’nı ziyaret etmeyi unutmayın. Burada sağlığınız için şifalı olan çamur banyosunu da yapabilirsiniz.

Targovi Caddesi


Bakü’nün en şık caddesi olan Targovi’de restoranlarda oturarak şehrin tadını çıkarabilir, alışveriş yapabilirsiniz.

Göygöl Milli Parkı


Gence’de bulunan huzur dolu Gölköy’de yemyeşil tepelere çıkarak fiyortları andıran gölün manzarasını seyredebilirsiniz.

Azerbaycan’da Ne Yenir?


Havyarıyla dünya çapında ünlenen Azerbaycan’da deneyebileceğiniz başlıca lezzetler:

  • Doğva çorbası,
  • Mantıyı andıran Düşbere,
  • Bazlama benzeri Fetir,
  • Nohut ve kuzu etinden hazırlanan Piti,
  • Şah Pilavı,
  • Şerbetli bir tatlı olan Şekerbura.