İstanbul - Bingöl Uçuş Bilgileri

812 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1022 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
2 Saat 5 Dakika Uçuş Süresi

Bingöl Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
14 Haziran 2024 Cuma
Min: 12ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
15 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 13ºC
Maks: 30ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
16 Haziran 2024 Pazar
Min: 14ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
17 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 15ºC
Maks: 30ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
18 Haziran 2024 Salı
Min: 12ºC
Maks: 29ºC
Güneşli

En Ucuz İstanbul - Bingöl Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Bingöl
Bingöl Havalimanı
TL812
AnadoluJet
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Bingöl
Bingöl Havalimanı
TL1.296
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Bingöl arası havayolu ile 2 saat 5 dakika sürmektedir.
İstanbul Bingöl karşılıklı uçuşlarınızı İstanbulHavalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Bingöl Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Bingöl en ucuz uçak bileti 812,00 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Bingöl arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Bingöl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Bingöl’de Gezilecek Yerler
Bingöl'de Ne Yenir?

Geniş yaylaları, ormanları, akarsuları, gölleri ve heybetli dağlarıyla tam bir doğa cenneti. ‘Güneşin en güzel doğduğu il’ olarak da anılan Bingöl, binlerce yıl boyunca nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış değerli şehirlerimizden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en eski yerleşimlerinden biri olan Bingöl isminden önce şehir 1945 yılına kadar Çapakçur olarak anılmıştır. Bir rivayete göre sancılı ağrılarına bir şifa arayan Büyük İskender, Murat Nehri’nden su içmiş ve ağrıları geçmiştir. Bunun üzerine Murat Nehrinin yanında bir kale yaptırmış ve kaleye “Cennet Suyu” anlamına gelen “Çapakçur” ismini vermiştir. 1945 yılında ise şehri yanı başında yer alan Bingöl Dağı’nın adı kente verilmiştir. Güneyde Diyarbakır, batıda Tunceli ve Elazığ, kuzeyde Erzurum ve Erzincan ve doğuda Muş illeriyle komşu olan Bingöl’ün 7 adet ilçesi bulunmaktadır. Termal suları ve yüzen adası ile ilgi çeksede Bingöl, güneşin doğuşunun en güzel haliyle izlendiği dünya üzerindeki sayılı şehirlerden biridir. Kale Tepesi’nden izlenen Bingöl Dağı manzarası, özellikle gün doğumunda eşsiz ve muhteşemdir.

İstanbul'dan Bingöl’e seyahat etmek isteyenler, en uygun İstanbul Bingöl uçak bileti satın almak için Bilet Dükkanı, sağlamış olduğu fırsatlar ve kampanyalar ile uygun fiyatlı uçak bileti konusunda kullanıcılarına yardımcı ve destek olmaktan geri durmuyor. Bingöl’ün birbirinden farklı ve heyecan veren tarihsel dokusu içinde kültürel gezi yapmak isteyenler için de Bingöl rehberliği sunan Bilet Dükkanı’ndan ucuza İstanbul Bingöl uçak bileti satın alınabilir, Bingöl’de gezilip görülmesi gereken yerleri ,tadılacak yemekleri ve alışveriş mekanları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Bilet Dükkanı’ndan kolay, ucuz ve güvenilir bir şekilde İstanbul Bingöl uçak bileti aldıktan sonra bu tarihi ve doğal güzellikleri ile adından söz ettiren şehre ulaşmak için havalimanına gitme yolları akla gelir. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım için birçok farklı seçenek vardır. İşte ucuz ve kolay ulaşım için izlemeniz gereken yollar…

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Havaist Otobüsü İle Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na ulaşım için hem ekonomik hem rahat seçeneklerden biri Havaİst servisleridir. Havalimanı çıkış kapısına bırakan Havaist otobüsleri şehrin çok sayıda noktasından hizmet verir.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na İETT Otobüsleri ile Ulaşım


Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı, 2019 yılında açılmasından bu zamana kadar geçen üç yıllık zaman zarfında dünya genelinde yaşanan küresel salgına rağmen 103,5 milyon yolcuya ulaşmıştır. İstanbul Bingöl uçak bileti aldıktan şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na gitmek için İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Geniş bir ağa sahip olmasından dolayı İstanbul’un birçok köşesinden ulaşım sağlanır. Havalimanına ulaşım için İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-7, H-8 numaralı hatlarını kullanabilirsiniz. İETT ye bağlı İstanbul Havalimanı Otobüs hatlarında bilet ücreti 2 tam bilet olup indirimli tarife geçerli değildir. İETT otobüsleri ile İstanbul Havalimanına ulaşım ortalama 1.5 saati bulmaktadır. İşte İstanbul Havalimanı’na giden İETT otobüslerinin geçeceği hatlar:

H-1 Hattı: Mahmut Bey Metro- İstanbul Havalimanı arasında yedi farklı durak noktasının ardında doksan dakikalık zamanda İstanbul Havalimanına güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır.

Sefer Saatleri: Her gün, 23.00 – 07.00 arası saatte 1, sonrasında yoğunluğa bağlı olarak 40, 50, 55, 1 saat, 1 saat 40 dakikada bir harekete geçmektedir.

H-2 Hattı: Mecidiyeköy- İstanbul Havalimanı arasında yedi farklı durak noktasının ardında atmış dakikalık zamanda İstanbul Havalimanına güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaktadır.

Sefer Saatleri: Her gün, 00.30 – 05.30 arası saatte 1, sonrasında yoğunluğa bağlı olarak 15, 20, 45 dakikada bir harekete geçmektedir.

H-3 Hattı: Halkalı – İstanbul Havalimanı arasında on dokuz farklı durak noktasının ardında yetmiş dakikalık zamanda İstanbul Havalimanına güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır.

Sefer Saatleri: Her gün, 06.10 – 19.20 arası yoğunluğa bağlı olarak 1 saat 10 dakika, 1 saat 25 dakikada bir harekete geçmektedir.

H-6 Hattı: Mescidi Selam/Arnavutköy-İstanbul Havalimanı arasında kırk iki farklı durak noktasının ardından seksen dakikalık zamanda İstanbul Havalimanına güvenli bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

Sefer Saatleri: Her gün, 02.50 – 01.30 arası yoğunluğa bağlı olarak 50, 1 saat 5 dakika, 1 saat 20 dakikada bir harekete geçmektedir.

H-7 Hattı: Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı yirmi altı durak noktasının ardında elli dakikalık zamanda İstanbul Havalimanına güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır.

Sefer Saatleri: Her gün, 03.40 – 01.40 arası yoğunluğa bağlı olarak 45, 1 saat, 1 saat 15 dakikada bir harekete geçmektedir.

H-8 Hattı: Hacıosman/Sarıyer-İstanbul Havalimanı yirmi dört durak noktasının ardında seksen beş dakikalık zamanda İstanbul Havalimanına güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır.

Sefer Saatleri: Her gün, 06.00 – 05.10 arası yoğunluğa bağlı olarak 25, 30, 35, 40, 45 dakikada bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır.

H-9 Hattı: Cevizlibağ-İstanbul Havalimanı on durak noktasının ardında seksen dakikalık zamanda İstanbul Havalimanına güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır.

Sefer Saatleri: Her gün, 07.00 – 09.40 – 12.15 – 15.00 – 17.50 saat dilimleri arasında gerçekleşmektedir.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Araç Kiralama & Özel Transfer ile Ulaşım


Son dönemlerde popüler bir hale gelen havalimanı özel transferleri, havalimanından otel/gideceğiniz yere veya tam tersine çift yönlü olarak güvenli, sağlıklı, rahat ve ekonomik bir yolculuk için en uygun çözüm ortaklarından bir ulaşım desteği sağlamaktadır. En rahat ulaşım aracı araç kiralama hızlı bir şekilde transfer sağlar. Hava alanında var olan servisleri veya toplu taşıma araçlarını kullandığınızda, öncelikle kalabalık gruplar, çocuklu aileler veya fazla sayıda bagajı bulunanlar için bu durum çok daha fazla zorlayıcı olabiliyor. Özel transferde bu problemleri yaşamadan gitmek istediğiniz yere, otelinizin veya evinizin/kalacağınız yerin kapısının önüne kadar kolaylıkla, zaman kaybetmeden, daha hızlı ve güvenli bir biçimde gidebiliyorsunuz. Birbirinden farklı araç modellerinin olması sebebiyle kişi sayısına göre gayet ekonomik olabilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Pendik’te bulunan İstanbul’un ikinci havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı, dünyanın en iyi 29. havalimanıdır. Özellikle Anadolu Yakası’nda olacak olan ziyaretçilerin tercihi Sabiha Gökçen Havalimanı 41 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en yoğun tek pistli havaalanıdır. İstanbul Bingöl uçak bileti alanlardan şehir merkezinden Sabiha Gökçen’e nasıl gidebilirim? sorusunu cevap olarak bir çok seçenek bulunmaktadır.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na Metro İle Ulaşım


Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gitmek isteyen yolcular için ulaşım oldukça kolay ve rahat yapabilirsiniz. Ulaşımı metroyla sağlamak isteyenler, M4 Sabiha Gökçen - Kadıköy metro hattını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Metro hattında yolculuk ortalama bir saat zaman diliminde gerçekleştirebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na Otobüs İle Ulaşım


Toplu ulaşımda otobüs tercih edecek yolcular 132H, E-10, E-9, MR60 ve UM73 İETT hatlarıyla kolaylıkla şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım kolaylıkla sağlanır.

Bingöl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Bingöl Havalimanı şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul Bingöl uçak bileti ile yolculuk ederek Bingöl Havalimanı'na iniş yapan yolcular, havalimanından Bingöl şehir merkezine çok sayıda ulaşım alternatifi ile gidebilirler.

Bingöl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Bingöl Havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen yolcular ‘yolculuğun hem kolay olsun hem de ucuz olsun’ derlerse 2018 yılında ulaşıma sokulan otobüsler ile güvenli ve rahat bir yolculuk yapabilirler. Havaalanı otobüs servisleri 1. ve 2. servis olarak hizmet sunmaktadır. 1. Servis’in güzergahı Bingöl havalimanından başlayarak şu şekildir; Bingöl Havalimanı, Askeri Gazino , Dörtyol Civarı, Telekom, Ulu Cami THY Ofisi önü, şeklinde bir güzergahı takip etmektedir. Bingöl Havalimanı Havaalanı otobüs servisinin 2. Servis’i güzergahı THY Ofisi önü, Ulucami, Dörtyol, Polisevi, Kültür Kavşağı, Öğretmenevi, Jandarma, Emniyet, Karşıyaka, Bingöl Üniversitesi, Rektörlük, Uydukent, Uzunsavat, Saray Mahallesi Rabia Park önünde son bulmaktadır.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Bingöl Havalimanı’ndan Şehir merkezine gitmek isteyen yolcular rahat ve daha kolay bir şekilde yolculuklarına başlamak isterlerse taksileri tercih edebilirler. İstanbul’dan Bingöl’e uçak bileti alan yolcular, Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isterlerse yaklaşık 10 dakika süren ve 7/24 hizmet veren taksi yolculuğuyla konforlu bir şekilde Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine ‘en rahat nasıl giderim?’ diye soranlar için de konforlu bir ulaşım gerçekleştirmeleri için taksiler akla ilk gelen ulaşım araçları arasındadır. İstanbul Bingöl uçak bileti alan yolcular Bingöl Havalimanından şehir merkezine gitmek için araç kiralama işlemi yaparak daha konforlu bir ulaşım sağlayabilirler. Hem şehir merkezinde hem de Bingöl Havalimanı’nda Ofisi bulunan araç kiralama firmalarına göz atabilir ve aralarında fiyat karşılaştırmasını yaparak daha uygununu seçme şansına sahip olabilirsiniz. Rezervasyon yoluyla kiraladığınız araç sayesinde Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezinden dakikalar içerisinde ulaşmış olacaksınız.

Bingöl’de Gezilecek Yerler


Çevresi dağlarla çevrili olan Bingöl, doğal güzellikleri ve zenginliklerinin yanı sıra köklü geçmişi ile de misafirlerine keyifli bir seyahat fırsatı sunmaktadır. İstanbul Bingöl uçak bileti ile şehri ziyaret edenler için Bingöl’de bulunan birbirinden güzel ve görülmesi gereken yerlerden bazılarını aşağıda sıraladık:

Hesarek Kayak Merkezi: Bingöl'de kış turizmin vazgeçilmezlerinden biri olan bu kayak merkezi, şehir merkezine oldukça yakındır. Kayak merkezinde birçok tesis bulunur.

Kale Tepesi: Kale Tepesi sayesinde Türkiye'de güneşin doğuşunun en muhteşem izlendiği manzaralardan biridir. Güneşin doğuşunu seyretmek için yazın ve kışın çok fazla ziyaretçi burayı tercih etmektedir.

Çır Şelalesi: Bingöl'ün en farklı ve en güzel doğa harikası şelalelerinden biridir. Yaz mevsiminde kuruyan şelale, kış ve bahar mevsimlerinde tekrar akışa geçip tüm güzelliği ile hem yerel hemde yabancı turistler için harika bir manzara ortaya koyuyor.

Buban Bacaları: Bölgenin bin bir güzelliği arasında yer alan Buban Bacaları bölgede Peri Bacaları olarak anılamaktadır. Doğanın farklı farklı etkileri ile şekillendirdiği bu yer Bingöl’e gidildiğinde kesinlikle uğranması gereken nadide yerlerdendir.

Yüzen Adalar Tabiat Anıtı: Yemyeşil rengi ile göze harika manzara sunan bir arazinin içinde yer alan bu adalar insanlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Muhteşem görüntüsü ile ziyarete gelenleri kendisine haran bırakmaktadır.

Zağ Mağarası: Mağarayı ziyaret edebilmek için birbirinden güzel manzaralara sahip dik kayalıkları geçip bin bir güzelliğe sahip mağaraları görebilirsiniz. Üç kat şeklinde var olan Zağ Mağarası, Erken Bizans döneminde yapıldığı tarih kaynaklarında yer almıştır.

Bingöl'de Ne Yenir?


Tarihi yapıları ve büyüleyici atmosferiyle herkesi kendine hayran bırakan Bingöl, yöresel yemekleriyle de dikkat çekiyor. İstanbul Bingöl uçak bileti ile şehri ziyaret eden yolcular için Bingöl'de mutlaka denenmesi gereken lezzetleri sıraladık:

Ayran Çorbası: Bölgenin sayılı yemekleri arasında sayılan ayran çorbası yazın soğuk, kışın ise sıcak olarak tüketilmektedir. Nohut ve döğmeden yapıldığı için hem çok lezzetli hem de çok doyurucu bir çorbadır.

Tutmaç Çorbası: Hamurun elde açılıp kesilen erişte ile kavurma gibi malzemelerle yapılmaktadır. Fazlası ile doyurucu ve ana yemek olarakta tüketilmektedir.

Mastuva: Bu yemek pirinç, ayran ve tereyağının harika karışımı ile yapılmaktadır. Pilavlar normal pişmesi suyla değil ayran ile yapılmaktadır.

Löl: Hamurun iç kısmına çökelek, peynir ve kavurma gibi birbirinden farklı malzemeler koyulur. Fırında pişirilerek yapılan bu börek muhteşem lezzetiyle servis edilmektedir.

Keldoş: Elde açma hamurlar köz üstünde kızartıldıktan sonra küçük parçalara ayırılır. Üzerine ise yoğurtlu ve tereyağlı sos gezdirilerek lezzetli harika bir yemek ortaya çıkmaktadır.