İstanbul - Giresun Uçuş Bilgileri

762 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
791 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 35 Dakika Uçuş Süresi

Giresun Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 13ºC
Maks: 17ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 12ºC
Maks: 16ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 12ºC
Maks: 18ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 14ºC
Maks: 18ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 14ºC
Maks: 18ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz İstanbul - Giresun Uçak Biletleri

AnadoluJet
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Giresun
Ordu Giresun Havalimanı
TL762
Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Giresun
Ordu Giresun Havalimanı
TL772
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Giresun arası havayolu ile 1 saat 35 dakika sürmektedir.
İstanbul Giresun karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Giresun en ucuz uçak bileti 989 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Giresun arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım
Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım
Ordu Giresun Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Giresun'da Gezilecek Yerler
Giresun'da Ne Yenir?

Giresun, Ankara-Trabzon karayolu üzerinde bulunan, bol yeşil barındıran, ormanlarla donatılmış yaylalara ve doğal plajlara sahip olan ve doğal, kültürel zenginlikleri ile birlikte önemli turizm merkezi şehirlerimizdendir. Birçok medeniyete ev sahipliği etmiş bu şehrimizde bulunan Giresun Adası büyük oranda turizm potansiyelidir. Coğrafi konumu olarak bakıldığında kıyı kesimlerde ılıman, iç kesimlerde ise karasal iklimi görmekteyiz. Karasal iklimi ile her türlü kış ve doğa sporlarına uygun olması, tarihiyle ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kaliteli fındığın bu şehirde yetişiyor olması, balıkçılığı ve yaylaları ile birlikte turizm açısından büyük fırsatlar sunmaktadır. İstanbul kalabalığı, stresinden uzaklaşmak isteyen yolcular doğa ve tarihin iç içe olduğu bu şehre ucuz ve güvenli şekilde gitme arayışına girmektedirler. Tabi yolcular hesaplı ve güvenli yolculuğun yöntemlerini ararken karşılarına ilk çıkan Bilet Dükkanı olacaktır. Bilet Dükkanı sunduğu fırsatlar ile ucuz ve güvenli yolculuk yapmak isteyen yolcularla birlikte. 

Bilet Dükkanı ile birlikte alınan ucuz İstanbul Giresun uçak bileti, doğa ve yeşilin kucakladığı, huzura ev sahipliği yapan şehir Giresun’da unutulmaz hatıralara ev sahipliği yapacak.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


Dünyanın en iyi 10 havalimanı arasında yer alan 90 milyon yolcu kapasitesine sahip ve içerisinde kütüphane, müze barındıran İstanbul Havalimanı şehrin Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısında konumlanmış ve 2018 tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. İstanbul’dan Giresun’a gitmek isteyen yolcuların ilk sorduğu soru ise şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım nasıl sağlarım oluyor.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Otobüs İle Ulaşım


Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular İETT otobüsleri H-1, H-2, H-3, H-6, H-7, H-8 ve H-9 numaralı toplam 7 hat ile ulaşımlarını sağlayabiliyorlar.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Havaİst Otobüsü İle Ulaşım


İstanbul Giresun uçak bileti olan yolcular ekonomik olması nedeniyle genelde Havaİst tercih ederler. HAVAİST otobüsleri en pratik olan ulaşım şekillerindendir. HAVAİST otobüslerinin HVİST-5, HVİST-6, HVİST-7, HVİST-8, HVİST-9, HVİST-10, HVİST-13, HVİST-14 ve HVİST-15 numaralı toplam 9 hattı ile şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlanabiliyor.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul’un ikinci havalimanı olan Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı dünyanın en iyi 29. Havalimanı olmakla birlikte en yoğun, tek pistli özelliğine de sahiptir. 41 milyon yolcu kapasitesine sahip olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım da yolcuların soruları arasındadır. İstanbul – Giresun uçak bileti alanların Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım konusunda alternatifi çok.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro İle Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na metro ile ulaşım sağlamayı tercih eden yolcular M4 Kadıköy- Sabiha Gökçen metro hattı ile ulaşımlarını sağlayabiliyorlar. Metro ile havalimanına yolculuk yaklaşım bir saat sürüyor. Trafik problemi çekmek istemeyen İstanbul Giresun uçak bileti yolcuları metro tercih eder. 

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Otobüs İle Ulaşım


Uçak biletlerini Bilet Dükkanı’ndan ucuz şekilde alan yolcularımız havalimanına ulaşımlarının da ucuz olmasını istiyorlarsa metro dışında bir diğer alternatif ise belediye otobüsleri. Otobüs tercih edecek yolcularımız 132H, E-10, E-9, MR60 ve UM73 hatları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolayca ulaşım sağlayabilir.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havaist İle Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na da Taksim ve Kadıköy’den kalkış yapan HAVAİST otobüsleri bulunmaktadır. Yolcular için bir diğer alternatif de HAVAİST olabilir.

Ordu Giresun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Ordu – Giresun Havalimanı Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçesi arasında inşa edilmiştir. İlk uçuşunu 2015’te gerçekleştiren Ordu – Giresun Havalimanı Türkiye ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı özelliğine de sahiptir. Bilet Dükkanı ile kolay ve ucuz şekilde İstanbul-Giresun uçak biletlerini alan yolcular havalimanına vardıklarında şehir merkezine nasıl ulaşacaklarını düşünüyorlar. Ordu – Giresun Havalimanı’ndan Giresun şehir merkezine ulaşım 30 dakika sürmektedir.

Ordu Giresun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş İle Ulaşım


Haftanın her günü belirli saatlerde hizmet veren HAVAŞ servisleri havalimanından Ordu ve Giresun’un merkez ve ilçelerine ulaşım sağlamaktadır. Ordu Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Havaş tercih edilir. 

Ordu Giresun Havalimanı’ndan Taksi Ve Araç Kiralama İle Ulaşım


Ordu Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine gidecek olan yolcularımız için taksi ve araç kiralama seçenekleri de sunuluyor. Havalimanı içerisinde beş farklı araç kiralama firması bulunmaktadır. Konforlu ulaşım isteyen yolcular ise taksi seçeneğini tercih ederek Giresun merkeze ulaşımlarını sağlayabilir.

Giresun’da Gezilecek Yerler


İstanbul – Giresun uçak biletlerini Bilet Dükkanı aracılığıyla düşük maliyetli şekilde alan yolcular Giresun’a gittiklerinde gezebilecekleri yerleri merak etmektedirler. Yeşili ve mavisi ile biçimlenmiş şehrimiz ziyaretçileri için oldukça zengin.

Giresun Plajları


Batı ve doğu kıyılarında uzanan Giresun Plajları, yaz tatilini Giresun’da geçirmek ve Karadeniz havasını doyasıya yaşamak isteyenler için en ideal noktadır. Giresun plajı, Tabya Plajı, Tirebolu Plajı şehrin en çok tercih edilen plajlarındandır. Giresun sahilleri de kesinlikle uğranılması gereken yerlerdendir.

Doğa İçerisinde Bizi Karşılayacak Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler


Doğa ve tarihi değerleri içerisinde bulunan Giresun’da yaylaların iklimi, ulaşımın elverişli olması ziyaretçiler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Yaylalar maden suları ve akarsuları yönünden oldukça zengindir. 

Kümbet Yaylası: Şehir merkezine 60 kilometre uzaklıktaki bu yayla şenlikleriyle meşhur. Her yıl Temmuz ayında Kümbet Yaylası Şenlikleri düzenleniyor ve bu şenliklere binlerce kişi katılım sağlıyor. Yaylanın imkanları da ziyaretçileri mutlu ediyor. Elektrik, su, telefon gibi alt yapı hizmetlerine sahip olan bu yaylada on yataklı bir otel de bulunuyor. 

Bektaş Yaylası: Şehir merkezine 56 kilometre olan Bektaş Yaylasında da elektrik, su, telefon gibi alt yapı hizmetleri mevcut. Yaylada konaklamak isteyen ziyaretçiler için de 80 yataklı bir otel bulunuyor. Bektaş yaylasını farklı kılan özelliklerden biri de kayak sporunun yaşanması. Kış aylarında burada kayak yapmak mümkün. 

Sis Dağı: Trabzon ve Giresun sınırı olan Görele’de yer alan bu yaylanın bir diğer adı Alimeydan Dağı’dır. Sis Dağı olarak adlandırılmasının sebebi ise bu dağın tepesi veya eteğinden sisin hiç eksik olmamasıdır. Bu yaylada her yıl Temmuz ayında şenlikler düzenlenir. Düzenlenen şenliklerde yarışmalar düzenlenir ve yöresel ürünler pazarı kurulur. Her yıl turistlerin de ilgisini çekmektedir. 

Gölyanı Yaylası: Giresun Yağlıdere’de bulunan Gölyanı Yaylası’nda bulunan evlerin ahşap yapıda olması yöreselliği hissettiriyor. Yaylada yapılabilecek aktiviteler asasında, dağ bisikleti sürüşü, dağcılık kayağı, dağ yürüyüşleri bulunuyor. Oldukça popüler olan Gölyanı Yaylasına gençler çoğunlukla kamp yapmak için geliyor. 

Kuzalan Şelalesi: Giresun merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan bu alanda mağaralar, tarihi ağaç ve değirmenler bulunuyor. 129 bitki türü ve 105 kuş türü de bu tabiat parkı içerisinde yer alıyor. Doğu Karadeniz’de sodalı suyun aktığı tek yer olup, Mavi Göl ile birlikte de bazı zamanlarda turkuaz rengine dönüşüyor. Yaz aylarında serinletici etkisi sebebiyle de sıkça ziyaret ediliyor. 

Mavi Göl: Giresun’un Dereli ilçesinde bulunan bu gölün en belirgin özelliği dere şeklinde akan tek göl olmasıdır. Yerel halk ile birlikte farklı bölgelerden de ziyaretçi toplayan Mavi Göl doğanın içinde bir hazine olarak da adlandırılıyor. Giresun Bölgesi’nin en büyük ikinci dağı olan Karagöl Dağı yürüyüş sporu severler için oldukça elverişlidir. Yaz aylarında rehber eşliğinde yapılan doğa yürüyüşleri yapılmaktadır.

Giresun’da Doğanın İçerisinde Gizlenen Mağaralar


Tepesi Delik Mağarası: Ağzı geniş olan Tepesi Delik Mağarasına tepeden inilerek girilmektedir. İnilen yerde gölet bulunmaktadır. Dikit ve sarkıtların çok bulunmaması ile birlikte yarasaların fazlalıkta olduğu görülmektedir. Büyük Sarkıt Mağarası: Doğal oluşumlar arasında yer alan Büyük Sarkıt Mağarası, Yedideğirmenler tabia parkı içerisinde yer almaktadır. Mağara içerisinde sarkıt ve dikitler de fazlasıyla yer alıyor.

Giresun’da Bulunan Milli Parklar


Kuzalan Tabiat Parkı: Giresun Dereli ilçesinde bulunan tabiat parkı doğal yolla oluşmuş şelale ve travertenler su kaynağıdır. Karadeniz Bölgesinde görmeye alışık olduğumuz mavi ve yeşilin kusursuz uyumunu yansıtan en iyi tabiat parkıdır. Giresun’a gelen ziyaretçiler Kuzalan Tabiat Parkını kesinlikle görmelidir. Tabiat Parkı’nın en önemli özelliği ise travertenlerini orman içerisinde barındırmasıdır. Fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez bölgelerinden biridir.

Giresun’da Gezilecek Yerler


Giresun Kalesi: Giresun’u ikiye bölen Giresun Kalesi oldukça eski bir yapıdır. M.Ö dönemlere de uzandığı düşünülmektedir. Yeşil ve mavinin uyumu burada da oldukça görülür ve Karadeniz manzarasının keyfini sürmek isteyenler için muhteşem bir seçenek olacaktır. 

Giresun Adası: Bu ada Doğu Karadeniz Bölgesi’nde antik ve orta çağ dönemlerinden kalma yerleşim sağlanmış tek ada özelliğine sahiptir. İçerisinde kilise, sarnıç ve çok sayıda mezar yapıları mevcut. Hem tarihi, hem doğal güzellikleri ile her zaman ilgi çeken yerlerden biri olan Giresun Adası görülmeye değer. 

Giresun Müzesi: 18. YY’da Ortodoks kilisesi olarak inşa edilen bina bir dönem cezaevi olarak da kullanılmıştır. Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı dönemlerine ait kalıntılar bulundurduğu için kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.

Giresun’da Ne Yenir?


Giresun doğal güzellikleri dışında meşhur tatları ile de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bilet Dükkanı ile rahat ve ucuz yolculuk yapan ziyaretçiler Giresun’un güzelliklerini gördükten sonra bu lezzetleri de tatmadan dönmek istemeyeceklerdir. Giresun’ da olup da bunları tatmadan dönmek olmaz tabi ki. 

Karalahana Çorbası: Karadeniz Bölgesi’nin meşhur lezzetlerinden biri de karalahanadır. Her şekilde kullanılan bu bitkinin çorbası da tabi ki yapılmıştır. Akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olan bu çorba her evde usulüne uygun şekilde pişirilmektedir. 

Karalahana Sarması: Karalahana’nın bir çok yemekte kullanıldığını söylemiştik. Karalahana sarması da Giresun’da sıklıkla tüketilmektedir. Yabancı ziyaretçilerin de beğenisini kazanan bir lezzettir. Üzerine limon ve baharat ile birlikte muhteşem bir tat ortaya çıkmaktadır. 

Hamsili Pilav: Doğu Karadeniz mutfağının eşsiz lezzetlerinden olan Hamsili Pilav Giresun’da yöresel olarak servis edilmektedir. Hem içeriği hem lezzeti ile kesinlikle denenmesi gereken yemekler arasındadır. 

Pezik: Pezik, akşam yemeklerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ara yemek olan Pezik doğal bitkilerle hazırlanmasıyla da öne çıkmış ve turistlerin de ilgisini çekmiştir. İstanbul Giresun uçak bileti olan yolcular mutlaka denemelidir. 

Yağlaş: Giresun sabahlarında sıklıkla tüketilen Yağlaş, peynir, tereyağ, mısır unu ve su ile hazırlanmaktadır. Malzeme açısından benzerlikleri ile Karadeniz Yöresinde farklı isimlerle de anılmaktadır. 

Mendek Çorbası: Baldıran otu ile hazırlanan Mendek Çorbası içerdiği besin değeri ile sağlıklı yaşam açısından sıklıkla tüketilmektedir. Kış aylarında oldukça fazla tüketilir çünkü pek çok hastalığa deva olması ile bilinir.