İstanbul Japonya Uçak Bileti

İstanbul - Japonya Uçuş Bilgileri

24.393,00 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
8937 KM Mesafe
Asiana Airlines Popüler Havayolu
11 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz İstanbul - Japonya Uçak Biletleri

Asiana Airlines
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Japonya
TL23.393

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Japonya arası hava yolu ile 11 saat 10 dakika sürmektedir.
İstanbul Japonya karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Tokyo Narita Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Japonya en ucuz uçak bileti 24.393,00 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Japonya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanlarına Ulaşım
Tokyo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Japonya’nın Kültürel Özellikleri
Japonya’nın Ünlü Yerleri Nerelerdir?
Japonya’da Gezilecek Yerler
Japonya’da Ne Yenir?

Japonya Hakkında


Doğu Asya’da bulunan bir ada ülkesi olan Japonya, kendini dünyaya açmayı başarmış, pek çok ziyaretçisi ve seveni olan bir yerdir. Japonya dizi, film, kozmetik, giyim ve yemek gibi farklı alanlarda dünyaya etki etmiş bir ülkedir.

Görkemli tapınakları, rengarenk ekranlarla kaplı sokakları ve pespembe kiraz ağaçlarıyla harika bir gezi deneyimi sunan Japonya’ya gitmek istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata İstanbul Japonya uçak bileti satın alabilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce sitemizde hazırlamış olduğumuz Japonya hakkındaki rehber yazıya da göz atmayı unutmayın!

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanlarına Ulaşım


İstanbul’da 2 adet havalimanı hizmet vermektedir. Bunlardan Sabiha Gökçen Havalimanı’dır ve Anadolu Yakası’nda yer alır. İkincisi ise Avrupa Yakası’nda hizmet veren İstanbul Havalimanı’dır. Şehir merkezinden İstanbul havalimanlarına ulaşım için farklı pek çok yol alternatifi mevcuttur. İstanbul Japonya uçak bileti için her iki havalimanını da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlamanın en hızlı yolu metrodur. Kadıköy – Sabiha Gökçen M4 metro hattı ile ilk duraktan bindiğinizde ortalama 1-1,5 saat içerisinde havalimanına varabilirsiniz. Eğer Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen’e metro ile gitmek istiyorsanız da size en yakın Marmaray durağından trene binip Ayrılık Çeşmesi’nde inerek M4 hattına aktarma yapabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na otobüsle ulaşım sağlayacak olanlar E3 4. Levent Metro, SG2 Taksim, 122H 4. Levent-Yenişehir, E9 Bostancı, E10 Kadıköy-Kurtköy, E11 Kadıköy, 16S Uzunçayır Metrobüs, SG1 Kadıköy, 130H Tuzla Deniz Harp Okulu ve 132 H Pendik YHT otobüslerine binebilirler.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havabus ile Ulaşım


Eski adı Havaş olan otobüslerin aynısı olan Havabus otobüsleri Taksim-Divan Hotel, Kadıköy Rıhtım ve Yenisahra Metro olmak üzere 3 farklı konumdan hareket ederek Sabiha Gökçene ulaşım gerçekleştirmektedir.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


İstanbul’da bulunduğunuz yerden direkt olarak konforlu bir şekilde havalimanına gitmek istiyorsanız, 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi seçebilirsiniz. Ancak taksi ile yapacağınız bu ulaşım diğerlerinden daha pahalı olacaktır.

İstanbul Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na İETT otobüsleriyle birkaç hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’na giden otobüsler: H-1 Mahmutbey Metro, H-2 Mecidiyeköy, H3- Halkalı, H-6 Mescid-i Selam-Arnavutköy, H-7 Alibeyköy Cep Otogarı, H-8 Hacıosman-Sarıyer, H-9 Cevizlibağ hatlarıdır.

İstanbul Havalimanı’na Havaist ile Ulaşım


Şehir içinde birkaç farklı konumdan kalkan Havaist otobüsleri ile kolaylıkla İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na 7/24 hizmet veren taksilere binerek bulunduğunuz yerden direkt olarak ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Ancak İstanbul Havalimanı’na taksi ile gitmek, diğer seçeneklerden daha pahalıdır.

Tokyo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Tokyo’ya ulaşım hizmeti veren 2 adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar şehir merkezinden daha uzakta olan Narita Havalimanı ve şehre daha yakın olan Haneda Havalimanı’dır.

Haneda Havalimanı daha çok iç hat uçuş seferleri gerçekleştirdiği için İstanbul’dan uçuşlarınızda Narita Havalimanı’na iniş yapmanız daha olasıdır. Bu nedenle İstanbul Japonya uçak bileti olan yolcular genelde Tokyo Havalimanı’nı tercih eder. Tokyo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ise birden fazla şekilde yapılmaktadır.

Narita Havalimanı’ndan Şehir Merkezine JR Trenleri ile Ulaşım


Narita Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezine ulaşımın hem en hızlı hem en ekonomik hem de en konforlu yollarından biri olan JR trenleri, JR Sobu ve JR Narita Express olmak üzere iki farklı hatta hizmet vermektedir.

JR Narita Express treni yoğun saatler haricinde Narita, Sakura, Yotsukaido ve Chiba İstasyonlarında durmadan Tokyo İstasyonuna 1 saat içinde ulaşım sağlamaktadır. JR Sobu trenleri ise Tokyo İstasyonuna 1,5 saatte, arada 15 durakta durarak ulaşım sağlamaktadır.

Narita Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için sıklıkla kullanılan otobüsler trene göre daha uygun fiyatlıdır ancak daha uzun sürede varış sağlarlar. Limousine Bus Otobüsleri ile havalimanı ve Tokyo İstasyonu arasında, Tokyo Shuttle ve The Access Narita otobüsleriyle de havalimanı – Tokyo İstasyonu – Ginza İstasyonu arasında ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Narita Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Narita Havalimanı’ndan şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız taksiyle binmeyi de tercih edebilirsiniz. Ancak havalimanı ve şehir merkezi arasındaki uzaklığın 60 km olduğu düşünüldüğünde bu ulaşım çok pahalı olacağından pek akla yatkın değildir.

Narita Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle grup halinde ya da çok bagajla seyahat edenlerin tercih ettiği özel transfer servisi ile Tokyo şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinden yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız iyi olacaktır.

Japonya’nın Kültürel Özellikleri


Her toplumun kendi kimliğini yansıtan, şahsına münhasır birtakım özellikleri bulunmaktadır. Bunlar bir araya geldiğinde kültürümüzü oluşturur. Japonya’nın kültürel özelliklerinden muhtemelen bilmediğiniz birkaç şey:
 

  • Japonlar da bizim gibi eve girerken ayakkabılarını çıkarmaktadır, ancak ilginç olan şey işe ayakkabı çıkarma kuralının bazı restoranlara girerken de uygulanıyor olması. 
  • Yüzyıllardır var olan bir gelenek olan, evli kadınların ve geyşaların dişlerini siyaha boyaması onları daha çekici yapacağına yönelik bir inanç taşımaktaydı. Ancak bu uygulama 19.yüzyılda batı kültürüne yaklaşmak için tamamen yasaklanmıştır.
  • Yürürken bir şeyler yiyip içmeniz Japonlar tarafından pek çok karşılanmayacaktır. 
  • Bir restoranda bir şeyler içerken artık içmeye devam etmek istemiyorsanız bardağınızdaki içeceği tamamen bitirmeyin, aksi takdirde bardağınıza daha fazlası doldurulmaya devam edecektir.
     

Japonya’nın Ünlü Yerleri Nerelerdir?


İstanbul Japonya uçak bileti aldıysanız ve Japonya’nın ünlü yerleri nerelerdir merak ediyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Bir Japonya gezisi düzenliyorsanız mutlaka ülkenin başkenti olan Tokyo’ya uğramalısınız. Tokyo Kulesi, İmparatorluk Sarayı ve pek çok müzeyi burada gezebilirsiniz. Tokyo ile birlikte birkaç şehir daha görmek istiyorsanız Japonya’nın ünlü yerleri arasında bulunan Osaka, Kyoto ve Hiroşima şehirlerine de uğrayabilirsiniz.

Japonya’da Gezilecek Yerler


Uzak Doğu’nun en dikkat çekici ülkelerinden biri olan Japonya oldukça köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. Japonya’da gezilecek yerleri listeledik:

İmparatorluk Sarayı


2 Dünya Savaşı’ndan sağlam bir şekilde çıkmayı başarmış olan İmparatorluk Sarayı 1888 yılında inşa edilmiştir. Saray, su dolu hendeklerle çevrili iki alandan oluşmaktadır ve sarayın iç kısmında imparatorluk ailesine ait konutlar vardır.

Tokyo Kulesi


Ülkenin en uzun yapısı olan Tokyo kulesi 333 metre yüksekliğe sahiptir. Ayrıca kulede 150 ve 250 metre yüksekliklere çıkarak tüm şehri tepeden izleyebilirsiniz. İstanbul Japonya uçak bileti satın alanlar İmparator Sarayı’nı gezdikten sonra mutlaka Tokyo Kalesi’ni ziyaret eder.

Kabukicho


Japonya’nın en büyük kırmızı fener bölgesi ve en ünlü yerlerinden olan Kabukicho yetişkinlere yönelik eğlence olanakları sunmaktadır. Burada slot makinelerinden tutun gece kulüplerine kadar pek çok imkan bulunmaktadır.

Osaka Kalesi


Epey geniş bir alana yayılmış olan Osaka Kalesi su hendekleriyle ve harika bir görüntü sunan kiraz ağaçları ile çevrilidir.

Fushimi-Inari Taisha Shrine


Ülkenin en ünlü türbesi olan Fushimi-Inari Taisha Shrine 711 yılında kurulmuştur ve Ukanomitama-no-mikoto tanrıçasına adanmıştır.

Japonya’da Ne Yenir?

Dünyanın dört bir yanında çok sevilerek tüketilen Japon mutfağını gitmişken bir de yerinde tatmalısınız. Bizim alışık olduğumuz tatlardan ve yemek biçimlerinden farklı olması nedeniyle kimi yerken zorlansa da Japonya’da ne yenir, ne mutlaka tadılmalıdır sizler için listeledik.

Ramen: Japonya’daki en temel yemeklerden olan ramen genellikle domuz eti, yosun, yeşil soğan ile pişirilen ve üzerinde haşlanmış yumurta ile servis edilen bir erişte yemeğidir. 

Sushi: Dünyanın her yerinde tanınan bir lezzet olan sushinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. haşlanmış pirinç, çiğ balık ve sebzelerden oluşan bu yemek yanında soya sosu ve vasabi ile tüketilmektedir.

Kare Raisu: Köri kullanılarak yapılan bu harika yemek leziz olduğu kadar hafiftir de. Tavuk ya da domuz eti köri ile pişirildikten sonra yanında haşlanmış pirinç ile servis edilmektedir.

Okonomiyaki: Karides, sığır eti, kalamar, soğan ve çeşitli sebzelerden oluşan okonomiyaki az yağ ile ızgarada pişirilen geleneksel bir Japon yemeğidir.

Daifuku: Japonya’da oldukça sevilerek tüketilen bir atıştırmalık olan daifukunun dışı pirinçten elde edilen bir hamur olan mochi ve içi de kırmızı fasulye ezmesinden oluşmaktadır.