İzmir - Iğdır Uçuş Bilgileri

1560 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1466 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

Iğdır Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
06 Aralık 2023 Çarşamba
Min: 5ºC
Maks: 12ºC
Partly cloudy
07 Aralık 2023 Perşembe
Min: 7ºC
Maks: 12ºC
Patchy rain possible
08 Aralık 2023 Cuma
Min: 6ºC
Maks: 12ºC
Partly cloudy
09 Aralık 2023 Cumartesi
Min: 6ºC
Maks: 10ºC
Patchy rain possible
10 Aralık 2023 Pazar
Min: 6ºC
Maks: 11ºC
Patchy rain possible

En Ucuz İzmir - Iğdır Uçak Biletleri

AnadoluJet
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Iğdır
Iğdır Havalimanı
TL1.560

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Iğdır’da Gezilecek Yerler
Iğdır’da Ne Yenir?
Iğdır Haritasını İnceleyin

Doğu’nun gizemli şehri Iğdır, hem tarihi hem de kültürel zenginliğin bir arada bulunduğu ender şehirlerden biridir.  İklimi ile meşhur olan Iğdır özellikle kış seyahati sevenlerin vazgeçilmezidir. Yerli turistlerin yanında komşu ülkelerden de ziyaretçi kabul eder. İzmir’in şehir karmaşasından sıkılanlar ve yeni yerler keşfetmek isteyenler en uygun İzmir Iğdır uçak bileti satın alarak Iğdır’ın doğal ve tarihi iklimsel güzelliklerini deneyimleyebilir. 

Bilet Dükkanı Iğdır’ın eşsiz şehir yaşamının anlatıldığı Iğdır’da ne yenir ve Iğdır’da gezilecek yerler yanında seyahatinizi kolaylaştıracak Iğdır araç kiralama hizmeti de sunar. Ayrıca konaklama işlerinizi çözebileceğiniz en uygun Iğdır otelleri ile bütçenize uygun seçenekleri görüntüleyebilirsiniz. İşte İzmir Iğdır uçak bileti olan yolcuların mutlaka bilmesi gerekenler… 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İzmir Iğdır uçak bileti olan yolcular ilk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için seçenekleri değerlendirir. Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan İzmir Havalimanı, 1987’den beri uluslararası nitelikte hizmet veriyor. Yolcular seyahate başlamadan önce şehir merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için rahat ve uygun fiyatlı seçenekleri değerlendirebilir. Bunlar; belediye otobüsü, Havaş, taksi, araç kiralama ve İZBAN’dır. 

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım şehir merkezinden son derece çeşitlidir. Bunlar arasından en ekonomik yöntem ise belediye otobüsleridir. Otobüs ile ulaşım ESHOT’un sunmuş olduğu 200, 202, 204 ve 206 numaralı hatları ile yapılır. İzmir şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolay ve ekonomik olmasından dolayı genelde belediye otobüsleri ile gerçekleşir. Böylece İzmir’in Karşıyaka, Konak, Bornova ve Buca ilçelerinden aktarmasız bir şekilde Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. 

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanın rahat ve hızlı yollarından biri de Havaş servisleridir. İzmir Iğdır uçak bileti olan yolcular belediye otobüsünden daha rahat olmasından dolayı bu seçeneği tercih eder. İzmir Havalimanı Havaş güzergahları ise; Alaçatı, Alsancak, Çeşme, Karşıyaka/Mavişehir ve Urla şeklindedir. Bununla beraber Manisa ve Aydın’dan (Şehir Merkezi ve Kuşadası) da Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım imkanı sağlar. 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na İzban ile Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafik olmadan olsun derseniz şehirdeki ana metro hattıyla entegre olan İZBAN’ı kullanabilirsiniz. İzmir Iğdır uçak bileti olan yolcular genelde İZBAN ile ulaşımı tercih ediyorlar.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım taksi ile de mümkündür. Şehir merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksileri kullanarak İzmir Havalimanı’na hızlıca ulaşabilir. Ücret ve yolculuk süresi kalkış noktasına göre farklılık gösterir 

Ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım en rahat araç kiralama yöntemiyle gerçekleşir. Bilet Dükkanı sağladığı İzmir Iğdır uçak bileti yanında İzmir araç kiralama ile de konforlu ulaşımı uygun fiyatlara sunar. Ayrıca şehir merkezinde yer alan araç kiralama şirketleri ile de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İzmir Iğdır uçak bileti olan yolcular uçuş sonrası ilk olarak “Iğdır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl yapılır?” sorusunun cevabını merak ediyor. Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Iğdır Havalimanı, Küllük Köyü mevkisinde yer alır. Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyenler, otobüs, taksi ya da özel servis araçları gibi alternatifleri değerlendirebilir.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Iğdır şehir merkezine ulaşım için yolcuların en çok tercih ettiği yöntem otobüsler olur.  Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda bir turizm şirketinin servis araçları ile Iğdır şehir merkezi ve Doğubayazıt’a ulaşım hizmeti verilir. Ekonomik olmasından dolayı sık sık tercih edilir. Iğdır Havalimanı'na inen tüm iç hat seferleri sonrası şehir merkezine otobüs ile ulaşım sağlanır.  

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Araç Kiralama, Transfer Veya Taksi İle Ulaşım 


İzmir Iğdır uçak bileti olan yolcular seyahatin geri kalanında rahat etmek araç kiralama ve transfer seçeneklerini tercih eder. Gitmek istediği adresin kapısına kadar bırakan taksiler de her zaman iyi bir alternatiftir. Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok araç kiralama şirketinden kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanında tıpkı en uygun İzmir Iğdır uçak bileti gibi Iğdır araç kiralama hizmetini de en ucuz Bilet Dükkanı üzerinden  yapabilirsiniz. Iğdır Havaalanı  şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı gelen yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet sağlamaktadır. 

Iğdır’da Gezilecek Yerler 


Yüzyıllardır sayısız kültüre ev sahipliği yapan Iğdır, kültürel ve doğal zenginliklerinin yanı sıra jeolojik yapısı ,iklimi ve hava koşulları bölgede bulunan diğer Doğu Anadolu bölgesinin illerine oranla daha yüksek sıcaklıklara sahiptir. Her yıl birçok misafire eşsiz anılar bırakan Iğdır’da gezilecek yerler şu şekildedir. 

Ağrı Dağı: Iğdır ile Ağrı illerinde arasında kalan ve Türkiye'nin en doğusundaki karla kaplı en yüksek dağlardan biridir. İki volkanik zirveden oluşan Ağrı Dağı, Ağrı’da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alır. 

Aras Nehri: Iğdır şehrinin önemli doğal güzelliklerinden olan Aras Nehri, Bingöl Dağları’nın Erzurum sınırındaki kuzey yamaçlarından doğar ve Erzurum-Kars Platosu’nun güneyindeki çöküntü alanlarından Ermenistan sınırına kadar akarak Kafkasya’ya ulaşır. 

Meteor Çukuru (Göktaşı Çukuru): Iğdır kentinin Karakoyunlu ilçesine bağlı Korhan Yaylası sınırları içinde yer alan Meteor Çukuru, 1892 yılında göktaşı düşmesi ile meydana gelen büyük çukurdur. Dünya üzerinde, Alaska'dan sonra en büyük 2. Meteor Çukuru Iğdır’dadır. Etrafı, zengin bir bitki örtüsü ile çevrili olan çukurun etrafında işlenmiş taşlar bulunduğundan bölge, Iğdır tatilinde gezilecek yerlerin başında gelmektedir. 

Karakale Harabesi: Karakale Harabesi, dünyanın ilk fuarına da ev sahipliği yapmıştır. Tuzluca ilçesinde, Ermenistan sınırında bulunan harabe Orta Çağ mirası olarak ön plana çıkmakta olup, mimari dokusuyla dikkat çekiyor. 

Ahura Harabeleri: Ağrı Dağı’nın kuzey yamaçları üzerinde bulunan Yakup Vadisi, burada Ahura Harabeleri’ne ev sahipliği yapmaktadır.  1750 metre kadar bir uzunluğa sahip Ahura Harabeleri, Artaksiyalı Krallığı Dönemi’nde M.Ö. 2. yüzyılda bölge üzerine inşa edilmiş. 

Iğdır’da Ne Yenir? 


Bozbaş Yemeği:  Bozbaş yemeği, Iğdır yöresine özgü bir lezzet olarak bilinmektedir. Haşlanan nohutların kuzu eti ile birleşerek hazırlandığı bir yemektir. Servis esnasında yufkaların üzerine koyularak sunum yapılır.

Ekşili Pilav: Iğdır lezzetleri arasında yer alan Ekşili pilavın iki farklı şekilde yapılması mümkündür. Kavrularak yapıldığı gibi süzülerek de yapılabilen bir yemektir. Pilav piştikten sonra üzerine son olarak et ile hazırlanan sosu da döküldükten sonra servis edilir. 

Tapan: Iğdır ilinin yöresel ekmeğidir. Un, maya, süt ve tuz kullanılarak hazırlanan hamurun pişirilmesi ile yapılmaktadır. Tapan ekmeği, lavaşa benzeyen ama lavaş olmayan bir ekmek türüdür. 

Tavuk Şorva: Iğdır’da sıklıkla yapılan et yemeklerinden birisi olan Tavuk şorva oldukça lezzetlidir. Baharatlanan tavuk ve patateslerin içerisine isteğe göre nohut veya lepe eklenerek pişirilir. İzmir Iğdır uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. 

Patlıcan Reçeli: Patlıcanı birçok farklı şekilde tüketmeye alışkın olsak bile çoğu kişi tarafından hiç denenmemiş lezzetlerden birisi de patlıcan reçelidir. Iğdır yöresinde yapılmakta olan patlıcan reçeli, şehirde yaşayan kişiler tarafından oldukça fazla sevilerek tüketilir.