Kahramanmaraş Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Kahramanmaraş Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Kahramanmaraş Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Kahramanmaraş Havalimanı İletişim Bilgileri
Kahramanmaraş’ın En Meşhur 5 Yemeği

Kahramanmaraş Havalimanı Hakkında


Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) Dulkadiroğlu ilçesi sınırları içinde ve şehir merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta yer almasıyla bölge insanı ve şehre ziyarete gelmek isteyen turistler tarafından sık sık tercih ediliyor. Kültürel mirası ve yöresel yemekleri nedeniyle her yıl sayısız misafir ağırlayan bu eşsiz şehir için Bilet Dükkanı üzerinden en avantajlı Kahramanmaraş uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bunun yanında iş ya da aile ziyareti gibi seyahatlerinizde hayatınızı kolaylaştıracak Kahramanmaraş otelleri ve araç kiralama hizmetleri de en avantajlı fiyatlarla sizi bekliyor. Günümüzde Kahramanmaraş Havalimanı’na direkt uçuş seferleri yalnızca İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ise Anadolu Jet tarafından düzenlenmektedir. Başka şehirlerden Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti satın almak istiyorsanız bu iki havalimanından birinde aktarma yapmanız gerekmektedir.

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine çok yakın olduğu için havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı kısa ve uygun fiyatlı bir şekilde sağlayabilirsiniz. Diğer şehirlerdekine kıyasla, Kahramanmaraş’ta taksi fiyatı havalimanı – şehir merkezi arası çok kısa bir mesafe olduğu için ucuz tutacaktır. Havalimanından Kahramanmaraş şehir merkezine gitmek için belediye otobüslerine binebilir, taksi tutabilir, araç kiralayabilir ya da özel transfer araç için rezervasyon yapabilirsiniz. Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti sahipleri için havalimanından şehir merkezine ulaşmanın yollarını adım adım anlattık.

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine ve Elbistan’a giden iki farklı belediye otobüsü mevcut. Havalimanından Kahramanmaraş şehir merkezine giden otobüs şehrin belirli noktalarına ulaşım sağlıyor. Ekonomik olmasından dolayı Kahramanmaraş şehir merkezine ulaşım için genelde otobüs seçeneği tercih edilir.

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Havalimanından Kahramanmaraş şehir merkezine taksiyle 4 – 5 dakika içinde varabilirsiniz, mesafe yakın olduğu için taksimetre fazla yazmayacaktır. Yükü ağır olan Kahramanmaraş Havalimanı otobüs bileti yolcularının havalimanında 7/24 hizmet veren taksilere binmesini tavsiye ederiz. Ayrıca uçak bileti ve otel dışında araç kiralama, transfer hizmetlerinde de en uygun fiyatları karşınıza getiren Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret ederek Kahramanmaraş seyahatiniz için gerekli işlemi yapabilirsiniz. 

Kahramanmaraş Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Kahramanmaraş Havalimanı’na direkt uçuş seferleri şu an için yalnızca İstanbul Havalimanı (IST) ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) düzenleniyor, bu durumda İstanbul ve Ankara havalimanları kalkışlı olacak şekilde Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti satın almak diğer şehirlerden almaya kıyasla, direkt uçuş olacağı için daha uygun fiyatlı olacaktır. İstanbul Havalimanı – Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti fiyatı ortalama olarak 1.250 Türk Lirası tutacaktır. Diğer şehirlere bakacak olursak:

  • Ankara Esenboğa Havalimanı – Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti fiyatı 764 Türk Lirası
  • İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti fiyatı 2.300 Türk Lirası
  • Milas Bodrum Havalimanı – Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti fiyatı 2.390 Türk Lirası
  • Samsun Çarşamba Havalimanı - Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti fiyatı 2.400 Türk Lirası tutacaktır.

Bu fiyatlar bir sene içindeki ortalama fiyatları göstermektedir.

Kahramanmaraş Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğulları ilçesinde yer alan havalimanı şehrin güneyinde konumlanmıştır. Kahramanmaraş’ın güneyi ise Osmaniye, Gaziantep ve Adıyaman illeriyle çevrilidir. Osmaniye’nin kuzeydoğusu, Gaziantep’in kuzeyi ve Adıyaman’ın güneybatısına gidecekseniz Kahramanmaraş Havalimanı’nı kullanabilirsiniz, havalimanından bu bölgelere yapacağınız yolculuklar tahminen fazla sürmeyecektir. Fakat Kahramanmaraş Havalimanı’ndan başka şehirlere gidebileceğiniz tek ulaşımın özel araç seçeneği olacağını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Kahramanmaraş Havalimanı İletişim Bilgileri


Kahramanmaraş’ın merkez ilçelerinden biri olan Dulkadiroğulları’nın Erkenez Mahallesi sınırları içinde yer alan havalimanına e-posta yolu ile ulaşmak isteyen yolcular [email protected] adresine yazabilirler, kısa bir süre içinde taraflarına dönüş yapılacaktır. Havalimanı danışmasına telefon ile bağlanmak isteyen Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti sahipleri ise 0344 236 07 92, 0344 236 53 52 ya da 0344 236 53 50 numaralı telefonları arayabilirler. Eğer mesai saatleri dışında Kahramanmaraş Havalimanı’na telefon ile ulaşmak istiyorsanız 0535 207 91 04 numaralı telefondan havalimanı nöbetçi sorumlusuna ulaşabilirsiniz.

DHMİ resmi web sitesinde Kahramanmaraş Havalimanı’nın faks numaraları 0344 236 18 96 ve 0344 236 50 51 olarak belirtilmiştir.

Kahramanmaraş’ın En Meşhur 5 Yemeği


Gelelim Kahramanmaraş Havalimanı uçak bileti sahipleri için en lezzetli kısma. Kahramanmaraş denince hepimizin aklına gelen ilk şey tabii ki dünyaca ünlü dondurması! Tabi ki bu hafif tatlının dışında şehrin kendine özgü çorba, ana yemek ve tatlıları da oldukça leziz. Akdeniz’in Güneydoğu Anadolu’ya açılan kapısı Kahramanmaraş’ta da çevre şehirlerin mutfaklarından esintiler görebilirsiniz. Özellikle İstanbul uçak bileti olan yolcular bu lezzetlere hayan olarak geri döner. Bol baharat ve hububatlı bu mutfağın denemeniz gereken lezzetlerine gelin birlikte göz atalım.

  • Patlıcanlı Ekşili Çorba: Bol kalorili yemeklerin tadına bakmadan önce iştahınızı daha da kabartacak bir başlangıç yemeğiyle sizleri tanıştıralım. İçinde patlıcan, mercimek, nohut ve dövme buğdayın yer aldığı çorbanın tadına bayılacaksınız.
  • Ciğerli Bulgur Pilavı: Bulgur pilavı belki de 81 ilimizde severek tüketilen bir yemek olsa da siz bir de ciğerle hazırlanan Kahramanmaraş usulü olanı deneyin. Bu lezzeti şehrin pek çok restoranında bulabilirsiniz.
  • Sömelek Köfte: Yapımı oldukça kolay olan bu köfteyi Kahramanmaraş halkı başlangıç yemeği ya da ara öğün olarak tüketiyor dersek hiç de yanlış olmaz. Minik minik köftelerin haşlanarak üzerine bol baharat eklenmesiyle hazırlanan köfte yoğurtla servis ediliyor.
  • Eli Böğründe: Maraş’ta olduğunuza göre kuzu etine doymaya hazır olun: kuzu etiyle birlikte pişen domates, patlıcan, patates, biber, soğan ve sarımsak gibi sebzeler baharatlarla çeşnilendirilir ve bakır tepside masaya servis edilir.
  • Kalili Köfte: Dış görüntüsü mantıyı andıran Kalili Köfte kıymalı tarhana ile servis ediliyor. Herkesin damak tadına uymasa da iddialı bir lezzet olan Kalili Köfte bulgurdan hazırlanan suyu ile birlikte tabağa servis edildiği için oldukça sulu bir yemek.