Kaş Uçak Bileti

Kaş Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Kaş Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Kaş uçakla Ankara'dan 1 saat 10 dakika, İstanbul'dan ise 1 saat 15 dakika sürer.
Kaş'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Kaş en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Kaş uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a Nasıl Gidilir?
Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a Ulaşım
Kaş’ta Tatil Yapılacak Yerler

Avantajlı Kaş Uçak Bileti


Masmavi denizi, yeşilin her tonunu barındıran doğasıyla tatil gözdelerinden biri olan Kaş her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlar. Turizm denince akla ilk gelen yerine Bilet Dükkanı üzerinden en uygun Kaş uçak bileti alarak gitmek son derece kolaydır.

Antalya şehir merkezine yaklaşık 190 kilometre uzaklıkta yer alan Kaş, Muğla’nın Fethiye ilçesine de yakındır. Kaş’a seyahat etmeyi düşünen misafirler hem Antalya Havalimanı’nı hem de Dalaman Havalimanı’nı kullanabilir.

İş yorgunluğunu atmak, yıllık iznini değerlendirmek, ailecek keyifli vakitler geçirmek ya da romantik bir tatil anısına sahip olmak isteyenler en avantajlı Kaş uçak bileti satın alarak hem ekonomik hem konforlu seyahatin tadını çıkarabilir. Ayrıca Bilet Dükkanı üzerinden konaklama için Kaş otelleri, kolay ulaşım için ise en uygun Kaş araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. İşte Kaş uçak bileti olanların bilmesi gerekenler… 

Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a Nasıl Gidilir?


Kaş uçak bileti alacak olanların en çok tercih ettiği havalimanı Antalya’da bulunan Dalaman Havalimanı’dır. Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a ulaşım yaklaşık 2 saat uzaklıkta yer alır. Buna göre yolcular otobüs, shuttle, taksi,  transfer ve araç kiralama seçenekleri ile Kaş merkeze gidebilir.

Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a  Shuttle ile Ulaşım


Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a ulaşım shuttle servislerini kullanmak mümkündür. Belirli saatlerde hizmet veren shuttle hem ekonomik hem de konforludur. Kaş uçak bileti olan yolcular tarafından sık sık tercih edilir.

Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a Taksi ile Ulaşım


7 gün 24 saat hizmet veren taksiler Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a hızlı ve rahat bir şekilde gidebilir. Ancak mesafeye göre ücretlendirme olmasından dolayı yolcuların binmeden önce mutlaka fiyat konusunda anlaşması gerekir.

Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a Araç Kiralama ile Ulaşım


Dalaman Havalimanı’ndan kiralayacağınız arabalar ile, Kaş merkeze ulaşım sağlayabilir ve anlaşmanıza göre seyahatinizde ve Kaş gezinize bu araçlarla devam edebilirsiniz.

Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a Özel Transfer Araçları ile Ulaşım


Kaş uçak bileti alan yolcular Dalaman Havalimanı’ndan en rahat şekilde geçmek için transfer araçlarını da kullanabilir. Özel transfer şirketleri ile anlaşan özellikle ailece tatile gelen yolcular bagaj yüklerini dert etmeden seyahat edebilir.

Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a Havaş Servisleri ile Ulaşım


Dalaman Havalimanı’ndan hizmet veren HAVAŞ otobüsleri ile Fethiye’ye ulaşabilir oradan minibüse binerek Kaş’a gitmek mümkündür. 

Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a Ulaşım


Kaş, Antalya’da yer almasına rağmen Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a gitmek Dalaman Havalimanı ile karşılaştırdığınızda daha zahmetlidir. Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a ulaşım yaklaşık 3 saat 30 dakika sürer.

Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a otobüs yardımıyla gitmek isteyen yolcular ilk olarak Antalya Havalimanı’ndan Antalya Otogar’a gitmesi gerekir. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat sürdükten sonra yolcular otogardan Batı Antalya otobüslerine binerek Kaş’a gidebilir ancak bu yolculuk 4 saat sürebilir. Ayrıca Kaş uçak bileti olan yolcular shuttle servisleri kullanabilir.

Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a gitmenin en konforlu yolu ise araç kiralamadır. Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a hem hızlı hem de ekonomik şekilde gitmek için Bilet Dükkanı üzerinden Kaş araç kiralama seçeneklerine bakabilirsiniz.

Kaş’ta Tatil Yapılacak Yerler


Kaş uçak bileti olan yolcuların ilk merak ettiği şey “Kaş’ta tatil yapılacak yerler” olur. Deniz-kum-güneş üçlüsünü doyasıya yaşamak, sakin koylarda huzur bulmak, yeşilin her tonunun tadını çıkarmak için Kaş uçak bileti alanlar kültür çeşitliliğine de şahit olur.  Antik kentleri, deniz manzarası ve eşsiz coğrafyasıyla Kaş’ta gezilecek yerleri derledik: 

 • Patara Plajı: Dünyadaki en uzun plajlardan olan Patara, ismini Patara Antik Kenti’nden almış olan Patara Plajı, sörf severlerin tercih ettiği bir plajdır. 
 • Kaputaş Plajı: Masmavi deniziyle yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın da en özel plajları arasında yer alan Kaputaş Plajı devasa kayalıkların arasında doğal oluşumlu bir sahil olarak karşımıza çıkıyor. Kaputaş Plajı, Kaş ve Kalkan beldeleri arasındadır. Yaklaşık 190 basamak inerek ulaşabileceğiniz plaja giriş ücretsiz olup, ayrıca belediyenin işlettiği bir kafe de plajda yer almaktadır.
 • Hidayet Koyu: Özel işletmesi olan Hidayet Koyu Antalya’nın en güzel ve sakin plajlarından biridir. Kaş Merkez’e bakan koyun suyunda deniz gözlüğü ya da şnorkelle yüzmelisiniz.
 • Büyük Çakıl Plajı: Deniz tatili sevenlerin en çok tercih ettiği lokasyon Kaş’ta denize girilecek yerler arasında ilk sırada yer alır. Büyük Çakıl Plajı, Kaş merkeze 15 dakika yürüme mesafesindedir. Ziyaretçiler merkezde yer alan otellerinden kolayca sahile inebilirler.
 • Kalkan Halk Plajı: Girişin 2023 yılı itibariyle ücretsiz olduğu Kalkan Belediyesi Halk Plajı kalabalık olmasına rağmen denizin ve plajın tertemiz olduğu bir yer. Şezlong ve şemsiye ücreti 40 Türk Lirasıdır.
 • Fırnaz Koyu: Karayolu ile ulaşmanın zor olduğu Fırnız Koyu, günlük tekne turları ile ziyaret edilebilir. Yerleşim yerinin olmadığı eşsiz bir sakinliğe sahip koyda sabahtan akşama kadar doğanın tadını çıkarabilrsiniz. 
 • Patara Antik Kenti: Antalya’nın antik kentleriyle meşhur Kaş bölgesi Likya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Patara Antik Kenti’ne ev sahipliği yapar. Kalkan ve Demre arasındaki Ovagelemiş Köyü çevresinde yer alır. Bu antik kentin tarihi değeri kadar tabiat açısından da önemi büyüktür. Nesli tükenmekte olan Caretta Caretta’lar, yumurtalarını burada, koruma altına alınmış sahillere bırakıyor.
 • Antiphellos Antik Kenti: Roma dönemine ait antik kentler arasında yer alır. Likya Kentler Birliği’nin başka bir önemli kenti olan Antiphellos zamana kısmen meydan okuyabilmiş. Harabe şeklinde olmasına rağmen antik tiyatro ve kaya mezarları ise zamanın yıpratıcı etkisine karşı koyarak ziyaretçilerini büyüler. 
 • Xanthos Antik Kenti: Tarihi gezilerden hoşlananların vazgeçilmez durağıdır. Kaş uçak bileti olan yolcular, zamanında yaklaşık 40.000 kişinin yaşadığı dev bir kentken günümüzde dünyanın her yerinden tarihsever ziyaretçi ağırlayan bir keşif alanı olmuştur.
 • Kaleköy (Simena): Eski zamanlarda Likya’nın en küçük kentlerinden biri olan Simena, günümüzde Kaleköy ismi ile biliniyor. Kara yolu ile ulaşımın olmadığı yer, büyükşehirlerin gürültüsünden ve kalabalığından sıkılanlara çok iyi geliyor.
 • Mavi Mağara: Doğaseverlerin en sevdiği yerler olan mağaralar arasından ilgin. rengiyle öne çıkar. Kalkan Mahallesi’ndeki mağara, önünde yer alan denizin renginden dolayı bu ismi almıştır. Mağaranın önündeki denizin rengi, turkuaz, mavi ve yeşil renklerin birleşiminden oluşur. 
 • Çukurbağ Yarımadası: Kaş gezilecek yerler arasında doğallığı ile büyüleyen bir yerdir. 
 • Saklıkent Kanyonu: Eşen Çayı’nın bir parçası olan Karaçay’dan doğan bir kanyon olan Saklıkent Kanyonu, şiddetli akan suyu, dik yamaçları ve tahta köprüleriyle Kaş’ın görülmeye değer doğa güzelliklerinin başında geliyor.