Mardin Antalya Uçak Bileti

Mardin - Antalya Uçuş Bilgileri

1414,18 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
891 KM Mesafe
SunExpress Popüler Havayolu
0 Saat 0 Dakika Uçuş Süresi

Antalya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 27ºC
Maks: 35ºC
Güneşli
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 26ºC
Maks: 32ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 26ºC
Maks: 32ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 26ºC
Maks: 37ºC
Güneşli
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 26ºC
Maks: 38ºC
Güneşli

En Ucuz Mardin - Antalya Uçak Biletleri

AnadoluJet
Mardin
Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı
Antalya
TL1.414
Türk Hava Yolları
Mardin
Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı
Antalya
TL1.734

Sıkça Sorulan Sorular

Mardin Antalya arası hava yolu ile 2 saat sürmektedir.
Mardin Antalya karşılıklı uçuşlarınızı Mardin Havalimanı ve Antalya Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Mardin Antalya en ucuz uçak bileti 1414,18 TL’den başlamaktadır.
Mardin Antalya arası yaygın olarak SunExpress ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Mardin Havalimanı’na Ulaşım
Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Antalya’da Toplu Taşıma Kullanımı
Başlık

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olarak sayılan Mardin, yıl içerisinde milyonlarca turisti ağırlar. Bu sebeple ki şehrin gerek hava gerekse de kara yolu trafiği oldukça yoğundur. 

Sosyokültürel açıdan oldukça zengin olan Mardin, binlerce yıllık geçmişe sahiptir. Mimarisi ile göz kamaştıran şehir, bu nedenle genellikle kültürel turizme ev sahipliği yapar. Ayrıca da bulunduğu bölgenin en fazla turist çeken şehirlerinden biridir.

Mardin, milyonlarca turisti ağırladığı gibi Türkiye’nin ve dünyanın pek çok şehrinden gelen misafirlerin dönüş yoluna geçtiği bahar aylarının son günlerinde de bir hayli yoğun bir hava ve kara yolu trafiğine sahne olur. Bununla birlikte Mardin’den yurt içinde en fazla hava trafiği ile gerçekleştirilen yolculuklar, Antalya şehrine olur.

Bilet Dükkanı olarak Mardin Antalya uçak bileti arayan yolculara rehber niteliğinde hazırladığımız bu yazımızda; Mardin Havalimanı’na ulaşım nasıldır, Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatifleri nelerdir, Antalya’da toplu taşımalar ile ulaşım nasıl sağlanır, Antalya’da gezilecek yerler nerelerdir, Antalya yemekleri nelerdir ve pek tabii Antalya’da nerelerde alışveriş yapılır sorularına cevap verdik. En avantajlı Mardin – Antalya uçak bileti satın alınabilecek yer olan Bilet Dükkanı olarak pek tabii ilk önce şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na ulaşım hakkında bilgi vereceğiz. 

Şehir Merkezinden Mardin Havalimanı’na Ulaşım 


Mardin Havalimanı’nın tam adı, Mardin Profesör Doktor Aziz Sancar Havalimanı’dır. Şehir merkezine uzaklığı 20 kilometre olan havalimanı, 1999 yılında açılmıştır. Şehrin Kızıltepe isimli ilçesinde konumlanan havalimanı, Mardin Antalya uçak bileti almış ya da alacak olanların ulaşması gereken ilk noktadır.

Mardin Havalimanı’na ulaşım, havalimanı şehir merkezine uzak gibi görülse de oldukça kolay ve bir o kadar da rahattır. Bunun için havalimanı servisleri, araç kiralama, taksi, şehir içi otobüsleri veya dolmuşlar ile kullanılabilir. 

Mardin Havalimanı’na Havalimanı Servisleri ile Ulaşım


Mardin Antalya uçak bileti satın alan yolcuların ilk varış noktası olan Mardin Havalimanı’na havalimanı servisleri ile ulaşım sağlanabilir. Bunun için şehir merkezinde konumlanan acentelerin, uçak kalkış saatiyle doğru orantıda servisleri bulunur. Böylece yaklaşık 25-30 dakikalık bir yolculuk ile Mardin Havalimanı’na havalimanı servisleri ile ulaşım sağlanabilir. 

Mardin Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Mardin Antalya uçak bileti satın alan yolcular, havalimanına en konforlu yolculuğu araç kiralama ile yaparlar. Bunun için Bilet Dükkanı mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden diledikleri aracı kiralayarak, Mardin Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım sağlayabilirler. 

Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere uçuş saati çok geç ya da çok erken saatte olan yolcular için en konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşım yöntemi, araç kiralama ile olacaktır. Öte yandan, Mardin Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım sağlamak isteyenler, yalnızca şehir merkezinde olmak zorunluluğunu barındırmadan, şehrin hemen her noktasından kolayca araç kiralayabilirler.

Mardin Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Araç kiralama yapmak istemeyen yolcular için bir diğer en konforlu yolculuk seçeneği Mardin Havalimanı’na taksi ile ulaşım olacaktır. Ekseriyetle şehir merkezinde sıkça bulunan taksiler, günün her saati kolayca ulaşılabilir olup, rahat ve güvenli bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Mardin Havalimanı’na Şehir İçi Otobüsler ile Ulaşım


Mardin Havalimanı’na şehir içi otobüsler ile ulaşım da bir başka alternatif olarak karşımıza çıkar. Mardin – Antalya uçak bileti satın alan yolcular, şehir içi otobüslerin mesai saatleri içerisinde Nusaybin, Midyat ve Kızıltepe’den geçen otobüsler ile havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak bu noktada belirtmemiz gerekiyor ki Mardin’de otobüslere binebilmek için Mardin Kart sahibi olmak zorunludur. Elektronik bilet olan Mardin Kart ile toplu taşımalarda kolayca seyahat edilebilir. 

Mardin Havalimanı’na Dolmuş ile Ulaşım


Eski Mardin ve Yeni Şehir olarak iki farklı noktası iki farklı şekilde isimlendirilen Mardin’de, havalimanına ulaşım için dolmuşlar ile de kullanılabilir. Bunun için de Mardin Otogarı başta olmak üzere Artuklu ve İstasyon Mahallesi duraklarının yanı sıra Kızıltepe ve Midyat hattı üzerinde hizmet veren dolmuşlar ile havalimanına ulaşılabilir.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Mardin Antalya uçak bileti alan ve uçuşu tamamlanan yolcular, Antalya Havalimanı’nda iniş yaparlar. Bununla birlikte sorulan ilk soru da Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir olur. Bu sorunun birçok alternatifi bulunur. Zira Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi dahilinde bulunan ve şehrin Muratpaşa ilçesinde konumlanan Antalya Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 12 kilometre mesafedir. Bununla birlikte Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sorusuna da haliyle pek çok farklı yanıt vermek mümkündür. 

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sorusunun cevapları şu şekildedir: Araç kiralama, taksi, otobüs, tramvay, HAVAŞ.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği ve en konforlu alternatiflerden biridir. Zira Bilet Dükkanı mobil uygulaması veya internet sitesi başta olmak üzere Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım için saniyeler içinde araç kiralama yapılabilir. Öte yandan, havalimanında bulunan araç kiralama acenteleri de yine bir tercih olarak değerlendirilebilir.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Mardin Antalya uçak bileti satın alan ve uçuşunu tamamlayan yolcuların Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım alternatifi, bu konuda en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Şehir merkezine yalnızca 12 kilometre mesafede konumlanan Antalya Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşım, yaz sezonuna bağlı oluşan trafikten bağımsız olarak yaklaşık 15 – 20 dakika civarı sürmektedir. 

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım, çok konforlu bir seçenek olmasa da tercih edilen bir diğer alternatiftir. 600 ve 800 numaralı hatlar ile gerçekleştirilebilecek bu seyahatler, mesai saatleri diliminde olmalıdır. Zira belediye otobüsleri, gece geç veya günün ilk saatlerinde hizmet vermemektedir. Bununla birlikte, 600 numaralı otobüs ile iç hatlar terminal binasından çıktıktan sonra Otobüs Terminali durağına kadar yolculuk yapılabilirken; 800 numaralı otobüs ile yine aynı noktadan Sarısu’ya kadar yolculuk edilebilir.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tramvay ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın oldukça kolay ve pek çok farklı alternatifinin bulunduğundan bahsetmiştik. Bunlardan biri de tramvay ile ulaşımdır. Havalimanında bulunan tramvay ile şehir içinde gece yarısına kadar hizmet veren tramvay ile kolayca ulaşım sağlanır. Tabii tramvay kullanımı için de Antalya Kart sahibi olmak gerekir. 

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım sağlamak, yolcuların bir diğer ve en makul ücretli alternatifidir. HAVAŞ servisleri ile şehir merkezine trafikten bağımsız olmak koşulu ile ortalama 25 – 30 dakikada ulaşılabilir.

Antalya’da Toplu Taşıma Kullanımı


Mardin Antalya uçak bileti alan ve Antalya’ya iniş yapan yolcular, toplu taşıma ile şehir merkezine gitmek istedikleri takdirde Antalya Kart isimli elektronik bilet almalıdır. Şehir içindeki tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan Antalya Kart ile kolayca seyahat edilebilir.

Antalya’da Gezilecek Yerler


Mardin Antalya uçak bileti ile seyahat eden yolculara, Bilet Dükkanı olarak Antalya’da gezilecek yerler listesi hazırladık.

Likya Yolu: Binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yapan ve Fethiye’den Antalya’da kadar uzanan bu yürüyüş yolu, Antalya’da gezilecek yerler listesinin ilk sırasındadır. 

Hadrian Kapısı: Şehrin merkezinde, binlerce yıl öncesinden kalan bu antik kapı, Antalya’da gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazı olmakla kalmayıp, şehrin siluetini oluşturan mekanlar arasında da yer alır. 

Kleopatra Plajı: Adını dünyaca ünlü Eski Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan alan bu plaj, incecik ve dünyaca ünlü kum kalitesi ile meşhurdur. Tabii dingin ve kademeli olarak derinleşen tertemiz denizi de değerine değer katar.

Yukarı ve Aşağı Düden Şelaleleri: Antalya’da gezilecek yerler arasında en meşhur olan doğal güzellik hiç kuşkusuz bu şelalelerdir. Mardin – Antalya uçak bileti alıp da seyahat edenlerin kesinlikle görmesi gereken doğal güzellikler arasındadır. 

Antik Kentler: Olympos, Perge, Side, Myra, Patara, Xanthos, Phaselis, Aspendos ve daha nicesi… Antalya’da irili ufaklı şimdiye kadar keşfedilen 53 adet antik kent bulunur. Her biri de gidilip görülmesi gerekenler listesine eklenesi olan bu antik kentlerden bilhassa Aspendos, Olympos, Perge ve Patara mutlaka ziyaret edilmelidir.

Kaleiçi: Antalya’da gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen ve şehrin en turistik noktası olan yer şüphesiz ki Kaleiçi’dir. Mardin Antalya uçak bileti olan herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında gelir.