Trabzon - Ankara Uçuş Bilgileri

560 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
596 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
09 Şubat 2023 Perşembe
Min: -9ºC
Maks: -1ºC
Parçalı Bulutlu
10 Şubat 2023 Cuma
Min: -10ºC
Maks: 0ºC
Parçalı Bulutlu
11 Şubat 2023 Cumartesi
Min: -10ºC
Maks: 0ºC
Parçalı Bulutlu
12 Şubat 2023 Pazar
Min: -9ºC
Maks: 0ºC
Parçalı Bulutlu
13 Şubat 2023 Pazartesi
Min: -8ºC
Maks: 1ºC
Güneşli

En Ucuz Trabzon - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Trabzon
Trabzon Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL560
Pegasus
Trabzon
Trabzon Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL1.033
Sıkça Sorulan Sorular
Trabzon Ankara arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Trabzon Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Trabzon Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Trabzon Ankara en ucuz uçak bileti 560 TL’den başlamaktadır.
Trabzon Ankara arası yaygın olarak Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Trabzon Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Ankara’da Gezilecek Yerler
Ankara’da Ne Yenir?
Ankara Haritasını İnceleyin

Türkiye’nin başkenti olan ve İstanbul’dan sonra en kalabalık ikinci şehir olan Ankara’nın çevresini Konya, Eskişehir, Bolu, Çankırı, Kırıkkale ve Aksaray illeri çevrelemektedir. Bu yönden Türkiye’nin kalbinde yer alan Ankara, aynı zamanda sahip olduğu zengin kültürel miras ve doğal güzellikler ile de büyük bir turizm potansiyeline haiz olmaktadır.

Trabzon’dan Ankara’ya seyahat edecek yolcular için uygun ve ucuz bilet bulmak artık Bilet Dükkanı ile çok daha kolay. Bilet Dükkanı sayesinde Trabzon Ankara uçak bileti satın alacağınız zaman birçok kampanyadan yararlanıp, aynı zamanda yine Bilet Dükkanı’ndan gideceğiniz destinasyon için ulaşım bilgilerine, gideceğiniz yerdeki gezilmesi gereken mekanların bilgisine ve de neler yiyebileceğinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Trabzon Ankara uçak bileti alırken avantajlı fiyat seçeneklerini ve daha fazlasını Bilet Dükkanı ile yakalayabilirsiniz.

Trabzon Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Trabzon Havalimanı, bölgeye verdiği hizmet bakımından da çevre şehirler adına da ulaşım üssü niteliğindedir. Trabzon Ankara uçak bileti alan yolcuların şehir merkezinden havalimanına ulaşmaları için çeşitli ulaşım yolları mevcuttur. Belediye otobüsü, Havaş, taksi ve araç kiralama yollarını kullanarak rahatlıkla şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Trabzon Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan belediye otobüslerini kullanarak havalimanına uygun fiyatlı bir seyahat ile ulaşabilirsiniz. 121, 122, 125, 139, 426, 476 ve 501 numaralı otobüsler ile şehir merkezindeki farklı noktalardan havalimanına erişebilirsiniz.

Trabzon Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


Havaş servislerini kullanarak da şehir merkezinden havalimanına ulaşmak konforlu ve hızlı yollardan biridir. Şehrin çeşitli yerlerinden Havaş servislerini kullanarak Trabzon Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havaş servislerinin şehir içindeki güzergahı ise şu şekildedir: Havalimanı – Tanjant Yolu – Tanjant Erdoğdu Kavşağı – Yavuz Selim Bulvarı – Uzunkum – Beşirli.

Trabzon Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Günün her saati hizmet vermekte olan taksiler ile de konforlu ve hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Özellikle eşya yükü fazla olan ve geniş aileler bu ulaşım yöntemini sıklıkla tercih etmektedir. Trabzon Ankara uçak bileti olan yolcular genelde rahat olması nedeniyle taksi tercih eder. 

Trabzon Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Trabzon Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Bu şirketlerin aynı zamanda şehrin çeşitli noktalarında bulunan ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlayıp, havalimanı içerisinde acentelere aracınızı teslim edebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı, her yıl yaklaşık 12 milyon yerli ve yabancı yolcuya hizmet vermektedir. Yılın her günü ayrı bir yoğunluk yaşayan havalimanından şehir merkezine ulaşmak isteyen Trabzon Ankara uçak bileti almış olan yolcular için farklı ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Belediye otobüsü, Havaş, Belko Air, taksi ve araç kiralama gibi geniş ulaşım seçenekleri ile rahatlıkla şehir merkezine havalimanından erişebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Şehir merkezi ve havalimanı arasında hizmet vermekte olan 442-3 numaralı otobüs hattı ile uygun fiyatlı bir şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Atatürk Bulvarı – Talatpaşa Bulvarı – Çankırı Cad. – İrfan Baştuğ Cad. – Kavacık Subay Evleri – Yeşilöz Mah – Özal Bulvarı – Saracalar Mah. – Merkez Mah. – Kazım Karabekir Cad. – Hipodrom Cad. – Meşrutiyet Mah. – Otogar (Aşti) güzergahında hizmet vermekte olan 442-3 numaralı otobüs hattının güncel hareket saatleri için detaylı ve güncel bilgiye EGO resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın kolay ve hızlı yollarından biri de Havaş otobüsleridir. Şehir merkezinde yer alan AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) ile havalimanı arasında hizmet vermekte olan Havaş otobüslerinin güzergahı Havalimanı – Özal Bulvarı – Pursaklar – Çevreyolu – İstasyon Caddesi Eryaman YHT Garı – Otogar (Aşti) şeklindedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belko Air ile Ulaşım


EGO tarafından işletilen Belko Air otobüsleri ile de tıpkı Havaş gibi rahat ve kolay bir şekilde şehir merkezine havalimanından ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca havalimanından Ankara şehir merkezine, merkezde yer alan Tren Garı / Ulus, AŞTİ Otogar, Kızılay ve Batıkent bölgelerine de rahatlıkla tek seferde gidebilirsiniz. 3 ayrı sefer yürütmekte olan Belko Air otobüslerinin güzergahları ise şu şekildedir:

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanından şehir merkezine erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen Trabzon Ankara uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Esenboğa Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Araç kiralama şirketlerinin şehrin çeşitli noktalarında bulunan ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayıp, havalimanı içerisinde acentelere aracınızı teslim edebilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler


Türkiye’nin merkezi konumunda yer alan Ankara’nın coğrafi ve siyasi açıdan da merkezi bir şehir niteliğinde olduğunu bilinmektedir. Tarihi çok eskilere uzanan şehir yapısına dair görülmesi gereken ören yerleri ile doğal güzellikleri, Trabzon Ankara uçak bileti almış olan ziyaretçilerine gezebilecek birçok alternatif sunmaktadır. Ankara’da görülmesi gereken yerleri şu şekilde sıraladık:

Anıtkabir: Yılın özellikle 10 Kasım, 23 Nisan, 19 Mayıs ve 29 Ekim gibi özel günlerinde Atatürk’ü ziyaret etmek isteyen insanlarla dolup taştığı bu özel mekan mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Atatürk Orman Çiftliği: 102 bin hektarlık alandan oluşan bu arazinin içinde park ve piknik alanları ile beraber müze, sergi salonu ve Atatürk evi gibi birbirinden güzel mekanlar da yer almaktadır.

Ankara Etnografya Müzesi: Bronz Atatürk heykeli ile ziyaretçilerini karşılayan bu mekan, Türkiye’de müze binası olarak inşa edilen ilk yapı olma özelliğine sahiptir.

Cermodern Sanat Merkezi: Eski demiryolu fabrikasının 2010 senesinde dönüştürülmesi ile ortaya çıkan bu sanat merkezi, Ankara’nın ilk modern sanatlar merkezi olması ile bilinmektedir. İçinde düzenlenen festivaller, workshoplar ve çeşitli etkinlikler ile bölgedeki insanların ve şehir dışındaki birçok turistin ilgi odağı olmaktadır. Trabzon Ankara uçak bileti olan yolcular genelde sanat merkezini keşfeder. 

Kızılay Meydanı: Bir açıdan Ankara’nın kalbi diyebileceğimiz Kızılay Meydanı, birçok alışveriş mekanın merkezi olmakla beraber kutlamalar ve resmi bayramlar gibi aktivitelerin de merkezi olan bir yer statüsündedir.

Ankara’da Ne Yenir?


Dışarıdan aldığı göçler haricinde tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmasından da kaynaklı olarak Ankara şehri ve mutfağı tam olarak mozaik bir kültür yapısına sahiptir. Trabzon Ankara uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçilerin yiyebilecekleri birçok çeşit yemek mevuttur. Bunları sizler için şu şekilde listeledik:

Ankara Simidi: Yapımında pekmez kullanılmasından ötürü farklı bir tada sahip olan Ankara Simidi, sabah kahvaltılarının vazgeçilmez yancılarından biridir.

Aspava Döneri: Ankara’nın en meşhur lezzetlerinden biri olan yaprak döneri bu denli üne kavuşturan yegane yer ise Aspava olmuştur. Sunmuş olduğu sayısız ikram yanında lezzetine doyulamayacak döneri ile karnınızın doyması haricinde müthiş bir lezzet deneyimini yaşayabilirsiniz.

Beypazarı Kurusu: Beypazarı ilçesine has olan tuzlu ve tereyağlı bir kurabiye çeşidi olan Beypazarı Kurusu, sert bir yapıya sahiptir ve daha yumuşak bir türü olan ‘’yaş kuru’’ olarak da yapılmaktadır. Trabzon Ankara uçak bileti olan yolcuların severek tükettiği bir lezzettir. 

Ankara Tava: Şehriye, kemikli et, biber ve domates malzemelerinin harmanlanması ile meydana gelen bu yemek şehirde de fazlasıyla sevilen ve tüketilen bir lezzettir.

Düğün Çorbası: Tel tel ayrılmış etler kullanılarak yapılan çorbanın içinde yer alan baklagiller ile de tadına doyamayacağınız bir lezzet ortaya çıkmaktadır.