Trabzon - Bodrum Uçuş Bilgileri

1473,19 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1149 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Bodrum Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 18ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 18ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 19ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 20ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 20ºC
Maks: 26ºC
Güneşli

En Ucuz Trabzon - Bodrum Uçak Biletleri

AnadoluJet
Trabzon
Trabzon Havalimanı
Bodrum
Milas - Bodrum Havalimanı
TL1.473
Pegasus
Trabzon
Trabzon Havalimanı
Bodrum
Milas - Bodrum Havalimanı
TL1.601
Sıkça Sorulan Sorular
Trabzon Bodrum arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Trabzon Bodrum karşılıklı uçuşlarınızı Trabzon Havalimanı ve Milas - Bodrum Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Trabzon Bodrum en ucuz uçak bileti 1473,19TL’den başlamaktadır.
Trabzon Bodrum arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Ulaşım
Bodrum Milas Havalimanı’ndan Merkeze Ulaşım
Bodrum Gezilecek Yerler
Bodrum’da Ne Yenir?
Bodrum’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan ve bulunduğu bölgenin en meşhur şehirlerinden biri olan Trabzon, doğası ve tarihi zenginlikleriyle öne çıkar. Binlerce yıllık tarihe sahip olan Trabzon, gezilecek yerler bakımından da bir hayli fazla tarihi değere sahiptir. Bulunduğu coğrafi konum sebebiyle sahip olduğu Karadeniz İklim Kuşağı ise genellikle onu ılıman ve yağışlı yapar. Bu nedenledir ki yazın bilhassa Trabzon’dan Türkiye’deki tatil noktalarına uçuş sayısı artar.

Trabzon Bodrum uçak bileti alan ya da almayı planlayan yolcular için hazırladığımız yazımız, seyahat öncesi ve sonrasındaki tüm soruları cevaplar nitelikte hazırlandı. Öyle ki; Trabzon Havalimanı’na nasıl gidilir, Trabzon Havalimanı’na ulaşım yöntemleri nelerdir, Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum merkeze nasıl gidilir, Milas – Bodrum Havalimanı ile Bodrum merkezi arası kaç kilometredir, Bodrum’da denize girilecek sahiller hangileridir, Bodrum’da gezilecek yerler nerelerdir, Bodrum’da ne yenir ve son olarak da Bodrum’da alışveriş nerede yapılır sorularının tamamına cevap verdik. İlk önce Trabzon Bodrum uçak bileti alacak yolcuların ilk durağı olan Trabzon Havalimanı’na gidiş hakkında bilgi vereceğiz.

Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Ulaşım


Trabzon Bodrum uçak bileti alan yolcuların ilk durağı olan ve Ortaşehir ilçesinde konumanan Trabzon Havalimanı, şehir merkezine 6 kilometre mesafede konumlanırß. 1957 yılından bu yana sivil havacılık alanında hizmet veren havalimanı, şehir merkezine yakın oluşu nedeniyle ulaşım anlamında da oldukça rahattır. Trabzon Havalimanı’na ulaşım için HAVAŞ servisleri, dolmuş, belediye otobüsü ya da taksi kullanılabilir.

Şehir Merkezinden HAVAŞ ile Trabzon Havalimanı’na Ulaşım


HAVAŞ ile Trabzon Havalimanı’na ulaşım, yolcuların en çok tercih ettiği alternatiftir. Zira konforlu ve uygun fiyatlı olan bu ulaşım yöntemi ile Trabzon Havalimanı’na 24 saat boyunca ulaşım sağlanabilir. Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlana HAVAŞ servisleri; Vakfıkebir, Of, Beşirli, Akçaabat, Beşikdüzü ve İyidere Köprüsü gibi oldukça merkezi yerlerden geçerek ile Trabzon Havalimanı’na ulaşır. HAVAŞ ile Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyenler, servis güzergah ve kalkış saatleriyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.

Şehir Merkezinden Dolmuş ile Trabzon Havalimanı’na Ulaşım


Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat edecek yolcular arasında bagaj yükü az olanların tercih edebileceği bir ulaşım yöntemi de dolmuş ile Trabzon Havalimanı’na ulaşımdır. Şehir merkezinden belirli saatlerde ortalama 15 dakikada bir kalkış yapan dolmuşlar ile Trabzon Havalimanı’na hızlı ve kolay bir şekilde gidilebilir.

Şehir Merkezinden Otobüs ile Trabzon Havalimanı’na Ulaşım


Şehir merkezine yalnızca 6 kilometre mesafede konumlanan Trabzon Havalimanı’na belediye otobüsü ile ulaşım sağlanabilir. Tıpkı dolmuş seçeneğinde olduğu gibi bagaj yükü hafif olanların tercih etmesi, daha sağlıklı bir yolculuk için önem arz eder. Zira otobüs ile Trabzon Havalimanı’na ulaşım, konforlu ulaşım seçeneklerinden biri değildir. Trabzon Havalimanı’na otobüs ile ulaşım alanında belediyenin hizmet veren otobüs numaraları şunlardır; 501, 121, 125, 122, 476, 426, 139. Trabzon Havalimanı’ndan geçen belediye otobüslerinin güzergah ve sefer saati bilgilerine detaylı bir şekilde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Taksi ile Trabzon Havalimanı’na Ulaşım


Yukarıda da belirttiğimiz üzere Trabzon Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın bir konumdadır. Bunun için ulaşım da hızlı, kolay ve pek çok alternatifi beraberinde barındırır. Taksi ile Trabzon Havalimanı’na ulaşım da Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat edecekler için bir diğer alternatiftir. Ortalama 10 – 15 dakika kadar sürecek olan taksi ile Trabzon Havalimanı’na ulaşım, görece uygun fiyatlı ulaşım seçeneklerinden biridir.

Bodrum Milas Havalimanı’ndan Merkeze Ulaşım


1997 yılında hizmete açılan ve Muğla’nın Milas ilçesine bağlı olan Bodrum – Milas Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için birçok alternatif bulunur. Bodrum merkeze 32 kilometre mesafede konumlanan havalimanı; Milas merkeze 12, Muğla merkeze ise 76 kilometre uzaklıkta yer alır.

Bodrum – Milas Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için MUTTAŞ, HAVAŞ, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden biri kullanılabilir.

MUTTAŞ ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan Merkeze Ulaşım


Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat edenler de fark edecektir ki yurt içi uçak bileti seyahati yapan yolcular başta olmak üzere merkeze gidiş için en çok tercih edilen yöntem MUTTAŞ servisleridir. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bir hizmeti olan MUTTAŞ servisleri, uçuşlarla koordineli olarak hizmet verir. Kısacası uçuş varsa MUTTAŞ da vardır. Bu sayede yurt içi hatlarda seyahat eden yolcular başta olmak üzere Bodrum’a gelen kimse mağdur olmaksızın merkezi lokasyonlara ulaşım sağlayabilir.

MUTTAŞ ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan merkeze ulaşım sağlamak isteyen yolcular, MUTTAŞ servislerinin güzergahıyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilir.

HAVAŞ ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan Merkeze Ulaşım


Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat eden yolcular, HAVAŞ ile Bodrum – Milas Havalimanı’ndan merkeze ulaşım sağlayabilirler. Bu noktada şehrin pek çok merkezi lokasyonundan geçen HAVAŞ servisleri, günün hemen her saati hizmet verir.

HAVAŞ ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için servis saatleri ve güzergahlarıyla ilgili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Taksi ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan Merkeze Ulaşım


Taksi ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan merkeze ulaşım, yolcular tarafından pek tercih edilmese de oldukça hızlı ve bir o kadar da konforlu bir ulaşım alternatifidir. Bu noktada Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat eden ve Bodrum merkeze gitmek isteyen yolcular, sezonluk oluşan yoğun trafikten bağımsız olarak yaklaşık 35 dakika gibi bir sürede taksi ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan merkeze ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan Merkeze Ulaşım


Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat eden yolcular, araç kiralama ile Bodrum Milas Havalimanı’ndan merkeze ulaşım sağlayabilirler. Bu noktada Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden saniyeler içinde istedikleri aracı kiralayabilir, hızlıca ve en avantajlı fiyata seyahat edilebilir.

Bodrum Gezilecek Yerler


Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat eden yolcular, Bodrum Milas Havalimanı’na indikten sonra Bodrum gezilecek yerler listesine ulaşmak ister. Her ne kadar havalimanlarında bulunulan şehre dair gezilecekler listesi içeren broşürler olsa da her birine teker teker gitmek mümkün olmadığından Bilet Dükkanı olarak Bodrum’da kesinlikle görülmesi gereken yerleri sizin için belirledik. Listemizde doğal güzellikler, tarihi yerler ve müzeler bulunuyor.

Bodrum Kalesi ve Sualtı Müzesi: 1402’de dönemin papası tarafından St. Jean Şövalyelerine Endüljans kağıdı vereceği vaadiyle yaptırılan Bodrum Kalesi, günümüzde sualtı arkeoloji müzesi olarak hizmet verir. Bodrum’da gezilecek yerler dendiğinde en fazla öne çıkan yer de bu kaledir.

Zeki Müren Sanat Müzesi: “Sanat Güneşi” unvanına sahip olan Zeki Müren’in evidir. Günümüzde Bodrum’da gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen yerlerdendir.

Halikarnas Mozolesi: Milattan önce 4’üncü yüzyılda yapılan ve dünyanın yedi harikasından biri sayılan bu mozole, Bodrum’da gezilecek yerler listesinin en üst sıralarında yer alır.

Bodrum Antik Tiyatrosu: Mozole gibi yine bu antik tiyatro da milattan önce 4’üncü yüzyılda inşa edilmiştir. 1970’te bir grup Türk genci tarafından keşfedilen bu tarihi değer, günümüzde Bodrum’da gezilecek yerler listesinin en önemli maddelerindendir. 

Kumbahçe Sahili: Doğal güzelliğiyle dudak uçuklatan Bodrum’un en sevilen sahillerinden biridir. Tamamı kumdan oluşan sahili ve adım adım derinleşen sığ denizi ile tatilciler için en gözde yerlerdendir.

Yalıkavak Marina: Bodrum’un siluetini oluşturan yer tam olarak Yalıkavak Marina’dır. Tatilcilerin yatlarıyla yılın hemen her zamanı dolu olan marina, Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat edeceklerin kesinlikle uğraması gereken yerlerdendir. 

Bitez Plajı: İsmine türküler yazılan Bitez’in aynı isimli plajıdır. Göz alabildiğine uzanan sahili ile tatilcilerin favori mekanları arasındadır. 

Pedasa Antik Kenti: Oldukça zengin bir tarihi bulunan Bodrum’un en önemli değerlerindendir. Bu antik şehirde yerleşim milattan önce 2 binli yıllardan milattan önce 13’üncü yüzyıla kadar devam etmiştir.

Bodrum’da Ne Yenir?


Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcular için Bodrum’da gezilecek listesini paylaştığımıza göre artık Bodrum’da ne yenir sorusuna cevap verebiliriz. Ege ve Akdeniz mutfaklarının en güzide örneklerini barındıran ve aslında sahil kasabası izlenimi uyandırdığından balık başta olmak üzere meze kültürüyle de öne çıkan Bodrum’un sayısız damak çatlatan yiyeceği bulunur. Bunlar arasında en çok beğenilenleri kabak çiçeği dolması, Bodrum çökertme kebabı, deniz börülcesi, ekşili palamut, sarmaşık kavurması, turp otu salatası, ebegümeci kavurması ve kabak çiçeği kızartmasıdır.  

Bodrum’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat eden yolculara Bodrum’da nereye gidilir ve Bodrum’da ne yenir sorularına cevap verdiğimize göre Bodrum’da alışveriş yapılacak yerleri de yazımıza eklememiz gerek diye düşünüyoruz. Bu noktada belirtelim ki Bodrum, başlı başına açık hava alışveriş merkezi gibidir. Ancak spesifik olarak nereye gidilmeli, nereden alışveriş yapılmalı sorusuna cevap vermek gerekirse bu kesinlikle Bodrum Bazaar, Kaleiçi, Midtown AVM ve Avenue Bodrum’dur.

Trabzon Bodrum uçak bileti ile seyahat edecek yolculara Bilet Dükkanı olarak şimdiden keyifli yolculuklar dileriz.