Türkiye Kazakistan Uçak Bileti

Türkiye - Kazakistan Uçuş Bilgileri

2.773 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
3.073 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat Uçuş Süresi

En Ucuz Türkiye - Kazakistan Uçak Biletleri

Pegasus
Türkiye
Sabiha Gökçen Havalimanı
Kazakistan
Almatı Uluslararası Havalimanı
TL3.425
Pegasus
Türkiye
Ankara Esenboğa Havalimanı
Kazakistan
Almatı Uluslararası Havalimanı
TL2.773
Sıkça Sorulan Sorular
Türkiye Kazakistan arası hava yolu ile 1 saat sürmektedir.
Türkiye Kazakistan karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Almatı Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Türkiye Kazakistan en ucuz uçak bileti 2.773 TL’den başlamaktadır.
Türkiye Kazakistan arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Türkiye'den Kazakistan'a Nasıl Gidilir?
Kazakistan Vize İstiyor Mu?
Nursultan Nazarbayev Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Kazakistan'a Hangi Mevsimde Gidilir?
Kazakistan'ın Tarihi Yerleri
Kazakistan'da Gezilecek 6 Yer
Kazakistan'da Ne Yenir?

Kazakistan Hakkında


Orta Asya'da yer alan kuzey sınırında Rusya, doğusunda ise Çin'in kucaklaştığı Kazakistan çok büyük bir ülkedir. Dünyanın dokuzuncu en büyük ülkesi, gerçekten çeşitli manzaralara, sürükleyici bir tarihe ve dünya çapındaki herhangi bir destinasyonla rekabet edebilecek kadar zengin bir kültüre sahip.

Kazakistan demek ‘gezginlerin ülkesi’ demektir. Ve ülkenin fütüristik şehirleri, dramatik manzaraları ve dost canlısı yerel halkı onu keşfetmeyi seçenleri adeta öldüllendiriyor. Hepsinden iyisi de henüz Kazakistan bir turizm merkezi değildir. Bu yüzden bu yüzden sıra dışı bir kaçışın özlemini çekiyorsanız, burası listenizde olmalıdır.

Yüksek dağlar, geniş çöller, göller ve dünyadaki en büyük kuru bozkır bölgesi… Hepsini Türkiye Kazakistan uçak bileti alarak ülkeye yapacağınız ziyarette deneyimleme imkanına sahip olabilirsiniz. Yürüyüş, dağ bisikleti, kaya tırmanışı ve biniciliğin yanı sıra Medeo beldesinde, deniz seviyesinden 1691 m yükseklikteki dünyanın en yüksek buz pateni pistinde buz pateni yapabilirsiniz. Kazakistan uçak bileti ile yolculuğa çıkmadan önce Bilet Dükkanı'nı ziyaret ederek, Kazakistan otelleri ve araç kiralama hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İşte Kazakistan’a yapacağınız seyahatinizden önce bilmeniz gereken her şey…

Türkiye'den Kazakistan'a Nasıl Gidilir?


Kazakistan’a İstanbul’dan ve Ankara'dan haftada hemen her gün direkt ve aktarmalı uçuşlar vardır. Bu uçuşlar Almaata ve Astana’ya yapılmaktadır. Direkt uçuşlar yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ancak Türkiye Kazakistan uçak bileti ile yapacağınız seyahatte unutmamanız gereken bir nokta var. İki ülke arasında 3 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Kazakistan Türkiye’den 3 saat ileridedir.

Kazakistan Vize İstiyor Mu?


Türkiye Kazakistan uçak bileti ile ülkeye yapacağınız seyahatlerde sadece pasaportunuzun olması yeterli. Çünkü Kazakistan Türk vatandaşlarından vize istemiyor. 30 günlük seyahatler için tüm pasaportlar vizeden muaftır.

Nursultan Nazarbayev Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Havalimanından şehir merkezi olan İstiklal Meydanı’na uzaklık yaklaşık 16 kilometredir ve seyahat süresi 25 dakikadır. Havalimanı çıkışında yer alan ve 06.30 – 23.00 saatleri arasında hizmet veren 10 ve 12 numaralı otobüslerle şehir merkezi ve civarı bölgelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kazakistan'a Hangi Mevsimde Gidilir?


Tipik bir kara iklimine sahip olan Kazakistan’ı gezmek için en uygun ayları arıyorsanız doğru zamanı size söyleyelim. Türkiye Kazakistan Uçak Bileti ile ülkeyi ziyaret edecek en iyi zaman Nisan-Mayıs ile Eylül-Ekim aylarıdır.

Kazakistan'ın Tarihi Yerleri


Kazakistan görülmeye değer birçok tarihi yeri olan bir ülkedir. Tarih boyunca çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Türkiye Kazakistan uçak bileti alarak yapacağınız seyahatte İpek Yolu üzerinde bulunan tarihi Otrar şehrini ziyaret etmelisiniz. Bu bölgede birçok arkeolojik kalıntıya da rastlayacaksınız.  bulunmaktadır. Türkistan’da ise İslam dünyası için kutsal bir yer olarak kabul edilen Ahmet Yesevi Türbesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca burada Timur döneminden kalma Etnografya Müzesi ve tarihi binalar da vardır. Astana'da yer alan Astana Müzesi de bölgenin tarih ve kültürünün sergilendiği, muhakkak görülmesi gereken yerlerdendir. Semey, Kazakistan'ın doğusunda yer alan tarihi bir şehirdir. Bu şehirde Çoban-Koba'da yer alan ve Sovyetler Birliği'nin ilk nükleer testlerinin yapıldığı Semipalatinsk Nükleer Test Sahası bulunmaktadır. Bu alanda Sovyet nükleer silah denemeleri sonucunda oluşan radyasyon etkileri hala devam etmektedir.

Kazakistan'da Gezilecek 6 Yer

Kırgızistan’da toplamda 7 oblast, Bişkek ve Oş şehri olmak üzere 2 özerk şehir var. Her birinin de kendine has özellikleri var. Kimisi doğasıyla, kimisi tarihiyle, kimisi doğa aktiviteleriyle, kimisi önemli yerleşim yerleriyle öne çıkıyor. Bilet Dükkanı olarak Türkiye Kazakistan uçak bileti ile ülkeye yapacağınız seyahatte ülkenin görülmesi gereken yerleri burada bulabilirsiniz.

 1. Almatı

  Almatı, ülkenin en büyük şehri ve turistik bir merkezdir. Kok Tobe Dağı, Panfilov Parkı, Zenkov Katedrali ve Almatı Hayvanat Bahçesi gibi önemli turistik yerler burada bulunmaktadır.

 2. Astana 

  Astana ise modern ve ilginç mimarisiyle dikkat çekmektedir. Bayterek Kulesi, Astana Kalesi, Nur Alem Expo Center ve Astana Hayvanat Bahçesi gibi yerler burada gezilebilir.

 3. Baikonur Kozmodromu

  Kazakistan, muhteşem doğal güzellikleriyle de tanınır. Altay Dağları, Charyn Kanyonu, Korgalzhyn Doğa Koruma Alanı ve Bayanaul Milli Parkı gibi doğal alanlar, doğa severler için çekici yerlerdir. Dünyanın en büyük uzay üssü olan Baikonur Kozmodromu da burada bulunmaktadır. Burada roket fırlatmalarını izlemek ve uzay tarihine yakından tanık olmak mümkündür.

 4. Türkistan 

  Kazakistan'ın güneyinde yer alan Türkistan şehri, tarihi ve kültürel bir zenginliğe sahiptir. Ahmet Yesevi Türbesi, Arslan Bab Türbesi ve Azret Sultan Camii gibi önemli İslam yapıları burada bulunur.

 5. Semey 

  Ülkenin doğusundaki Semey şehri, Semipalatinsk Nükleer Test Sahası'nın yakınında bulunur. Bu bölgede tarihi nükleer test alanlarını ziyaret edebilir ve nükleer tarihe tanıklık edebilirsiniz.

 6. Kolsay Gölü

  Almatı'nın güneyinde yer alan bu göller zinciri, doğal güzellikleriyle ünlüdür. Gölde tekne gezintisi yapabilir ve muhteşem manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.

Kazakistan'da Ne Yenir?


Göçebeliğin kültürünün bu kadar önemli olduğu Kazakistan’da geleneksel Kazak yemeklerinin de bu göçebe yaşam tarzına çok uygun olması gerekiyordu. Sonuç olarak taşınabilirlik ve dayanıklılığın öne çıktığı Kazak mutfağında ek ve süt ürünleri ağırlıktadır. Türkiye Kazakistan uçak bileti ile Kazakistan’a seyahatinizde ülkenin milli yemeği olan ve at eti ile de hazırlanabilen Beshbarmak denemeniz gereken lezzetler arasında ilk sıradadır. Manti, Shashlik, Baursak, Lagman, Kuşbaşı ve Samsa listenizde yer alması gereken diğer meşhur lezzetlerdendir.