Van Ferit Melen Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Van Ferit Melen Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Van Ferit Melen Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Van Ferit Melen Havalimanı İletişim Bilgileri
Van Gölü’ne Nasıl Gidilir?
Van’da Gezilecek 5 Doğal Güzellik

Van Ferit Melen Havalimanı Hakkında


Doğu Anadolu Bölgesi’nde Van’a ve Bitlis’e hava yolu ulaşım hizmeti veren Van Ferit Melen Havalimanı 1947 yılından beri aktif olarak faaliyet göstermektedir. 1660 metrekarelik bir alana yayılmış olan havalimanının 140 araç kapasiteli bir otoparkı da bulunmaktadır. Havalimanında yurtdışı uçak seferleri ise 2011 yılında ilk kez düzenlenmeye başlamıştır. 

Van’da keyifli bir tatil yapmak için ulaşımınızı en hızlı şekilde sağlamak istiyorsanız Van Ferit Melen Havalimanı uçak bileti bakabilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyatlı Van Ferit Melen Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Van şehir merkezine yalnızca 8 km uzakta yer alan Van Ferit Melen Havalimanı 1943 yılından beri hava yolu ulaşımı konusunda hizmet vermektedir. Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir diye merak ediyorsanız birkaç farklı yol alternatifiniz olduğunu söyleyebiliriz.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Van Büyükşehir Belediyesi’nin işletmesinde olan otobüslerle Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür. Havalimanından şehir merkezine ulaşımın en ekonomik yolu olan otobüsler havalimanında gelen yolcu çıkışının oradan, uçak iniş saatleriyle uyumlu olacak şekilde hareket etmektedir. 

Van Erciş Otobüsleri

Ayrıca havalimanından direkt olarak Erciş’e ve Ağrı’nın Patnos ilçesine gitmek isterseniz de direkt olarak buralara ulaşım sağlayan otobüslere binebilirsiniz. Erciş’e gitmek için Naim Turizm’in otobüslerine, Patnos’a gitmek için de Pinaşya Turizm otobüslerine binmeniz gerekmektedir.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Van Ferit Melen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra otobüs kalkış saatini beklemeden ve otobüsün izlediği güzergahı dolanmadan Van şehir merkezinde istediğiniz yere direkt olarak gitmek istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz. Havalimanında gelen yolcu salonunun önünde bekleyen taksilere binerek Van şehir merkezine çok kısa bir süre içinde varabilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Van’da geçireceğiniz süre boyunca hem şehir merkezinde hem de Van’ın uzakta kalan bölgelerinde rahat ve kolay bir ulaşım sağlamak istiyorsanız havalimanında araç kiralamak mantıklı bir tercih olacaktır. Eğer istediğiniz araç siz daha Van’a gitmeden önce sizin adınıza ayırtılmış olsun istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesinin harika kampanyalarından yararlanarak en ucuz fiyata araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. 

Van Ferit Melen Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Van’a iniş yaptıktan sonra havalimanından başka hangi şehirlere kolaylıkla geçilebilir diye merak ediyor bu nedenle de “Van Ferit Melen Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?” diye soruyorsanız bunu öğrenmek için Van’ın komşu şehirlerine bakmak gerektiğini söyleyebiliriz. Van batıda Bitlis, güneybatıda Siirt, güneyde Hakkari ve kuzeyde Ağrı illerine komşu bulunmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Van Ferit Melen Havalimanı uçak bileti almadan önce fiyat araştırması yapmak istiyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Bilet Dükkanı üzerinden Van Ferit Melen uçak bileti fiyatları hakkında karşılaştırma yapabilir, en uygun fiyatlı uçak biletini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Van Ferit Melen uçak bileti fiyatları tercih ettiğiniz hava yolu şirketine, yolculuk edeceğiniz şehre ve yolculuk edeceğiniz tarihin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Van Ferit Melen Havalimanı uçak bileti fiyatları 1854 TL’den başlayarak 2454 tL’ye kadar çıkabilmektedir.

Van Ferit Melen Havalimanı İletişim Bilgileri


Van Ferit Melen Havalimanı uçuşları, havalimanında verilen hizmetler ya da herhangi başka bir konuda aklınıza takılan sorunuz varsa ve bunları direkt olarak yetkili biriyle görüşmek istiyorsanız aşağıda bulunan Van Ferit Melen Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  • Adres: Eminpaşa Mahallesi, Van Ferit Melen Havalimanı Girişi, 65300, Edremit/Van
  • Telefon: 0432 227 00 01/02/03/04/11/12/13/14 (8 hat)
  • Faks: 0432 227 00 08 – 0432 227 00 05
  • E-Posta: [email protected] 

Van Gölü’ne Nasıl Gidilir?


Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’ne nasıl gidilir öğrenmek için Bilet Dükkanı olarak sizler için hazırladığımız rehber yazıyı okuyabilirsiniz. Van Gölü’ne Van şehir merkezinden ya da Bitlis’in Tatvan ilçesinden kara yolu üzerinden ulaşım sağlamanız mümkündür. Ayrıca Van Gölü üzerinden Tatvan ve Van arasında da feribot ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Van’da Gezilecek 5 Doğal Güzellik


Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olması nedeniyle tarihi ve kültürel açıdan önemli bir yere sahip olan Van esasından bundan daha fazlasına sahiptir. İlgi çekici doğal güzellikleriyle de turistlerde merak uyandıran bir şehir olan Van’da gezilecek 5 doğal güzelliği sizler için tanıttık.

Vanadokya

Van’ın Başkale ilçesinde yer alan Vanadokya adının da anımsattığı üzere sahip olduğu peri bacaları nedeniyle Kapadokya’ya benzetilmektedir. Volkanik bir dağ olan Yiğit Dağı’nın püskürttüğü kayaçların rüzgar ve yağmur sularıyla aşınması sonucunda meydana gelmiş olan Van Peribacalarına her yıl binlerce turist uğramaktadır. Vanadokya’da yaklaşık olarak 17 bin kadar peribacası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Vanadokya’ya geldiğinizde birçok tünel ve mağarayı da gezebilirsiniz.

Van Gölü

Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahip olan Van Gölü, Van ve Bitlis şehirleri arasında yer almaktadır. Van Gölü, Türkiye’de üzerinde ulaşım sağlanabilen tek göldür ve bu sayede Van ve Bitlis’in Tatvan ilçeleri arasında feribot seferleri düzenlenebilmektedir. 120 km uzunluğundaki Van Gölü, Nemrut Dağı’nın patlamasıyla meydana gelmiş olan sodalı bir volkanik set gölüdür. Van uçak bileti olan herkesin görmeden asla dönmemesi gereken bir yerdir. 

Muradiye Şelalesi

Van’ın en rağbet gören doğal turistik yerlerinden olan Muradiye Şelaleleri, Van’ın Muradiye ilçesindeki Karahan Köyü’nde yer almaktadır. Muradiye Şelaleleri Tendürek Dağı’ndan beslenen Bend-i Mahi Çayı üzerinde bulunmaktadır. Biraz dinlenmek ve şelalenin yarattığı serin ortamdan faydalanmak için Van geziniz sırasında Muradiye Şelalesine uğramanızı tavsiye ederiz.

Akdamar Adası

Van şehir merkezinden minibüsle Gevaş’a geldikten sonra feribota binerek ulaşabileceğiniz Akdamar Adası 1912 metre yüksekliğe sahiptir. Yemyeşil ağaçlarla bezeli olan Akdamar Adası’na geldiğinizde hem doğanın keyfini çıkarabilir hem de burada bulunan eski Ermeni kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Van’ın en büyük adası olan Akdamar Adası Adır, Kuş ve Çarpanak adalarıyla çevrili bulunmaktadır.

Edremit Sahili

Van şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Edremit Sahili kendinizi adeta Ege sahillerinde hissetmenizi sağlayacak bir güzelliğe sahiptir. Edremit sahili boyunca bisiklet sürüp yürüyüşler yapabilir, sahilin kenarındaki restoran ve kafelere oturarak manzara karşısında bir şeyler yiyip içmenin keyfine varabilirsiniz.