İzmir - Van Uçuş Bilgileri

794 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1437 KM Mesafe
SunExpress Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Van Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 14ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Haziran 2024 Salı
Min: 14ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Haziran 2024 Çarşamba
Min: 14ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
27 Haziran 2024 Perşembe
Min: 16ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
28 Haziran 2024 Cuma
Min: 17ºC
Maks: 25ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Van Uçak Biletleri

SunExpress
İzmir
İzmir Havalimanı
Van
Van Havalimanı
TL794
AnadoluJet
İzmir
İzmir Havalimanı
Van
Van Havalimanı
TL1.278
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Van arası havayolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
İzmir Van karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Havalimanı ve Van Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Van en ucuz uçak bileti 794 TL’den başlamaktadır.
İzmir Van arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Van’da Gezilecek Yerler
Van’da Ne Yenir?
Van’da Alışveriş Yapılacak Yerler

İzmir Van Uçak Bileti
 

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir şehri, kültürel, tarihi ve doğal zenginlikleri nedeniyle “Ege’nin İncisi” olarak da bilinir. Yıl içerisinde yüz binlerce turisti ağırlayan İzmir gerek yurt içi gerekse de yurt dışından büyük ilgi görür. 

İzmir Van uçak bileti almak isteyen yolcu adayları için hazırladığımız bu yazımızda, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşımdan Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine gidişe kadar pek çok önemli bilgiyi derledik. Öte yandan, İzmir Van uçak bileti alacak ya da almış yolcuların Van’da gezip görmeleri gereken yerleri, denemeleri gereken yöresel lezzetleri ve alışveriş yapabilecekleri yerleri de eklemeyi ihmal etmedik.

İzmir  Van uçak bileti fiyatları arasında en avantajlı olanlarına Bilet Dükkanı üzerinden ulaşmış ve Van’a İzmir’den seyahat edecek yolcularımıza ilk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım hakkında bilgi vereceğiz. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

İzmir’in şehir merkezine yalnızca 14 kilometre mesafede, Gaziemir ile Menderes ilçelerinin tam olarak sınırında konumlanan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım oldukça kolaydır.

İzmir Van uçak bileti satın alan yolcular, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için pek çok farklı alternatife sahiptir. Bunlar arasında HAVAŞ servisleri, belediye otobüsleri, İZBAN ve taksidir. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım
 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği havalimanına gidiş yöntemidir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmek için HAVAŞ servisi kullanacak yolcular; Karşıyaka/Mavişehir, Urla, Çeşme, Alsancak veya Alaçatı’dan otobüslere binebilir. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, HAVAŞ servis saatleri ve güzergah bilgileri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için buraya tıklayabilirler. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım
 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlanabilir. Bunun için 204, 202 veya 200 numaralı otobüsler kullanılabilir. 

204 numaralı otobüs; Bornova Metrosu durağından hareket ederek İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşır. 202 numaralı otobüsün ilk durağı ise Cumhuriyet Meydanı’nıdır. Benzer şekilde 200 numaralı otobüs de Mavişehir’den İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gider.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na İZBAN ile Ulaşım
 

İzmir’in en gelişmiş raylı hat ulaşımı olmasının yanı sıra en çok kullanılan toplu taşıma yöntemi de aslında bir banliyö sistemi olan İZBAN’dır. Ancak özellikle belirtelim ki İzmirim Kart ya da 35 Kart sahibi olmak gerekmektedir.

İzmir Van uçak bileti almış yolcular, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na İZBAN ile ulaşım sağlayabilir. İzmir’in en kuzeyinden batısına, güneyinden doğusuna kadar toplamda 136 kilometrelik bir hat üzerinde hizmet veren İZBAN, oldukça hızlıdır. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım
 

İzmir Van uçak bileti satın alan ve uçağa binmek üzere yola çıkan yolcular, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na taksi ile ulaşım sağlayabilir. Genel itibarıyla en hızlı ve konforlu ulaşım yöntemi de zaten taksilerdir. Özellikle bagaj yükü fazla olan yolcuların tercihi olan taksiler, şehrin hemen her noktasından günün 24 saati ulaşılabilirliği ile oldukça konforlu bir yolculuk deneyimi sunar. 

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

İzmir Van uçak bileti alan ve uçuşu tamamlanan yolcular, Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için oldukça fazla alternatife sahiptir. 1943 yılında hizmete giren Van Ferit Melen Havalimanı, Türkiye’nin uyduyla iniş sistemi bulunan ilk havalimanı olma özelliğini de taşımaktadır. Üstelik, Van Ferit Melen Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 5 kilometre uzaklıkta bulunur. Bu yakın mesafedeki konumu sayesinde de ulaşım anlamında fazlasıyla rahattır. 

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için yolcuların kullanabileceği alternatifler; taksi, belediye otobüsü, minibüs ve araç kiralamadır. 

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşım, yolcuların birinci tercihidir. Hem oldukça hızlı hem de konforlu olan taksi ile Van şehir merkezine gidiş, ortalama 8 ile 10 dakika arasında sürmektedir. 

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan otobüs ile şehir merkezine ulaşım, bagaj yükü fazla olmayan ve mesai saatleri içerisinde uçuşu bulunan yolcular tarafından sıklıkla tercih edilir. Şehir merkezine gitmek için otobüse binmek isteyen yolcular, terminal binasına sadece 300 metre mesafede konumlanan otobüs durağından 351 numaralı otobüsü kullanabilir. 

Zaferler İlköğretim Okulu Durağı kalkış noktası olan 351 numaralı otobüs, havalimanından hareket ile sırasıyla DSİ 17. Bölge Müdürlüğü Durağı, İpekyolu Caddesi, Çatak Durağı, Eski Emniyet Kavşağı, Maraş Caddesi, Ezberciler İş Merkezi ve Kültür Sarayı’na gider. 

351 numaralı otobüsün kalkış saatleri ve güzergahıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İzmir Van uçak bileti alan ve Van’a gelen yolcular, şehir merkezine minibüs ile gidebilirler. Van merkeze 5 kilometre mesafede bulunan Van Ferit Melen Havalimanı’ndan minibüs ile şehir merkezine ulaşım oldukça hızlıdır. Yalnızca, öncesinde havalimanından minibüs durağına gitmek için 900 metre kadar yürümek gerekmektedir. Bu sebeple de şehir merkezine minibüs ile gidiş, genellikle bagaj yükü az olan yolcular tarafından tercih edilir. 

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan minibüs ile şehir merkezine ulaşım için yolcuların binmesi gereken hat, İskele minibüsleridir.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Şehir merkezine yakınlığıyla bilinen Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça alternatiflidir. İzmir Van uçak bileti satın almış ve Van’da iniş yapmış olan yolcular, Van Ferit Melen Havalimanı’ndan araç kiralama ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. 

Araç kiralama ile Van merkeze ya da Van’ın herhangi bir noktasına gitmek isteyen yolcular, havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama noktalarından istedikleri aracı kiralayarak en konforlu şekilde seyahat edebilirler. 

Van’da Gezilecek Yerler
 

Bilet Dükkanı olarak İzmir Van uçak bileti alıp bu şehri görmeye gelenler için Van’da gezilecek yerler listesi oluşturduk. Tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle adeta göz kamaştıran Van, gezilecek yer bakımından da oldukça fazla alternatife sahiptir. İşte Bilet Dükkanı olarak sizler için seçtiklerimiz…

Van Gölü: Bu göl o kadar büyüktür ki Van Denizi olarak da adlandırılır. Van’da gezilecek yerler dendiğinde kuşkusuz ilk olarak listenin başına gelmesi gereken yer de Van Gölü’dür.

Van Kalesi: Şehrin sembol noktası ve kalesidir. Esasında Urartulardan miras kalan devasa bir antik dönem yapısıdır. 

Hoşap Kalesi: Van’ın Gürpınar ilçesi sınırlarında konumlanır. Şekli itibarıyla “Kartal Yuvası” olarak da adlandırılan Hoşap Kalesi, Van’da gezilecek yerler dendiğinde kesinlikle adı geçen ve mutlaka uğranması gereken yerlerden birisidir. 

Van Müzesi: Van şehrinin binlerce yıllık tarihinden kesitler sunan ve oldukça zengin bir koleksiyonu bulunan bu müze, Van’da gezilecek yerler listesinde mutlaka yer almalıdır. 

Van Kedi Villası: Dünyaca ünlü Van kedilerinin koruma altına alındığı ve oldukça da konforlu bir yaşam sürdüğü bu villa, Van’da gezilecek yerler listesi hazırlanırken mutlaka eklenmesi gereken yerler arasındadır. 

Yedi Kilise: İsmi her ne kadar Yedi Kilise olsa da beş kilise, bir kütüphane ve iki adet jametundan oluşan bir yapılar topluluğu olan bu yer, Warak Wank Manastırı olarak da adlandırılır. Öte yandan, Van’ın en ikonik ve turistik yerleri arasındadır. 

Kaya Çelebi Camii: 1663 yılında, üç yıl süren bir çalışma sonucu tamamlanan ve bugün Van’ın en önemli sembol yapıları arasında gösterilen Kaya Çelebi Camii de Van’da gezilecek yerler arasındadır. 

Meher Kapısı: İzmir Van uçak bileti alıp Van’ı keşfetmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir diğer yer de Meher Kapısı’dır. Kelime anlamı “aydınlatan” olan meher ismi verilen bu kapı, milattan önce 810 ile 812 yılları arasında yapılmıştır. Urartuların inanışına göre Kral Haldi, bir gün Meher Kapısı’ndan ışıklar saçarak gelecektir. 

Tüm bu saydığımız yerlerle beraber Van’da gezilecek yerler dendiğinde Urartu Müzesi, Akdamar Adası ve Akdamar Kilisesi, Erciş Kaplıcaları, Vanadokya, Erciş Balık Bendi, Atatürk Kültür Parkı, Erçek Gölü ve ismini IV. Murat’tan alan Muradiye Şelalesi de kesinlikle yer alır.

Van’da Ne Yenir?
 

İzmir Van uçak bileti satın alan ve Van şehrinin güzelliklerini keşfetmek isteyenler, en çok da Van’da ne yenir sorusunun cevabını merak ederler. Bilet Dükkanı olarak sizler için Van’da ne yenir sorusuna cevap verdik.

Kahvaltısıyla meşhur olan Van şehrinde mutlaka denenmesi gereken lezzetlerin başında Van otlu peyniri gelir. Ayrıca tandırda Van balığı da yine bu şehrin inanılmaz leziz yöresel yemekleri arasındadır. Tabii virik çorbası, Acem köftesi, kavut, helise, Kürt köftesi ve çiriş pilavı da yine Van’da ne yenir sorusunun en lezzetli cevapları arasındadır.

Van’da Alışveriş Yapılacak Yerler
 

Kültürel zenginliği ve yöresel ürünleriyle öne çıkan şehirlerden biri olan Van’da alışveriş yapılacak yerler hakkında sizlere minik bir liste hazırladık. İşte İzmir – Van uçak bileti aldıktan sonra bu ihtişamlı şehre gelenlerin yöresel ürünler alabileceği birkaç yer…

Rus Pazarı: Van’da alışveriş yapılacak yerler dendiğinde ilk olarak akla gelen yer Rus Pazarı’dır. Bilhassa Van’a dair yöresel ürünlerin bulunabileceği Rus Pazarı, hediyelik eşya almak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. 

Cumhuriyet Caddesi: Van’ın en hareketli iki caddesinden biri olan Cumhuriyet Caddesi, birçok yöresel ürünlerin satıldığı dükkana ev sahipliği yapar.

Maraş Caddesi: Van’ın bir diğer hareketli mi hareketli caddesi de Maraş Caddesi’dir. Adeta açık hava alışveriş merkezi olan Maraş Caddesi, bu şehre özgü pek çok yöresel ürünün satın alınabileceği dükkanı barındırır. 

Bilet Dükkanı olarak şimdiden sağlıklı uçuşlar ve keyif dolu bir Van seyahati dileriz.