Van Konya Uçak Bileti

Van - Konya Uçuş Bilgileri

1404,84 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
978 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

Konya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 20ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 20ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 17ºC
Maks: 27ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 16ºC
Maks: 29ºC
Güneşli

En Ucuz Van - Konya Uçak Biletleri

AnadoluJet
Van
Van Ferit Melen Havalimanı
Konya
TL1.473
Pegasus
Van
Van Ferit Melen Havalimanı
Konya
TL1.405

Sıkça Sorulan Sorular

Van Konya arası hava yolu ile 1 saat 50 dakika sürmektedir.
Van Konya karşılıklı uçuşlarınızı Van Ferit Melen Havalimanı ve Konya Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Van Konya en ucuz uçak bileti 1404,84 TL’den başlamaktadır.
Van Konya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Van Ferit Melen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
BELVAN Kart Nedir?
Minibüs ile Van Havalimanı’na Gidilir mi?
Konya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Konya Gezilecek Yerler
Konya’da Ne Yenir?
Konya’da Alışveriş Nerede Yapılır?

Coğrafi konum itibarıyla Doğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Van, nüfus yoğunluğu göz önünde bulundurulduğunda, bölgenin en büyük ilidir çünkü Türkiye’nin en kalabalık 19’uncu şehridir.  

Bilhassa da Van Gölü ile öne çıkan şehir, yıl içerisinde yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlar. Öte yandan hatırı sayılır miktarda insan Van’dan diğer şehirlere uçar. Bilet Dükkanı olarak Van Konya uçak bileti alacak ya da alan yolcular için hazırladığımız bu yazımızda, seyahat boyunca merak edilen her konuya ilişkin cevapları deyatlıca verdik. Bu noktada en çok öne çıkan sorular olan “Van Ferit Melen Havalimanı’na nasıl gidilir, Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine kaç kilometre uzaklıktadır, Van Havalimanı’na gitmek için servis ya da otobüs var mı, Konya Havalimanı’ndan şehir merkezi arası kaç kilometre, Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir, Konya’da gezilecek yerler nelerdir, Konya’da ne yenir / Konya meşhur yemekleri nelerdir, Konya’da nerede alışveriş yapılır?” tüm bu başlıklara detaylıca cevap verdik.

Van Konya uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların ilk durağı kuşkusuz ki Van Ferit Melen Havalimanı olacaktır. Bilet Dükkanı olarak Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım hakkında verdiğimiz bilgiler, Van merkez ilçesinden hareketle planlanarak aktarılmıştır. O halde ilk olarak Van Ferit Melen Havalimanı’na nasıl gidilir sorusunu cevaplayalım.

Van Ferit Melen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Van Konya uçak bileti başta olmak üzere Van’dan hareketle herhangi bir şehre uçuşu bulunan yolcular ilk olarak havalimanına ulaşmakla ilgili detayları merak eder. Bu noktada en çok merak edilense Van Ferit Melen Havalimanı’na nasıl gidilir olur.

1943 yılında açılan ve o günden beri sivil havacılık alanında hizmet veren Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım oldukça kolaydır ve birden çok alternatifi beraberinde barındırır. Öte yandan, bir diğer en çok merak edilen husus da Van Havalimanı şehir merkezine kaç kilometredir. Van merkez ile havalimanı uzaklığı yalnızca 5 kilometre mesafededir. Bu sayede havalimanına ulaşım çok rahattır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Van Havalimanı’na nasıl gidilir sorusunun birden çok cevabı vardır. Bunlar; belediye otobüsü, minibüs ve taksidir.

Van Havalimanı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir? 


Van Konya uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların ilk varması gereken lokasyon havalimanıdır. Şehir merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Van Havalimanı’na otobüs ile nasıl gidilir sorusu da en çok merak edilenler arasında yer alır. Van Havalimanı’na 351 numaralı belediye otobüsü ile ulaşım sağlanabilir. Otobüs, havalimanına 250 – 300 metre mesafede yolcularını bırakmaktadır.

En uygun fiyatlı ulaşım seçeneklerinden biri olan otobüs ile Van Havalimanı’na ulaşım, bagaj yükü fazla olan yolcular için çok da konforlu olmayacaktır. Bu nedenle daha ziyade tek başına seyahat edenler ve bagaj ağırlığı nispeten hafif olan yolcular için otobüs ile Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım çok daha doğru bir seçenek olacaktır.

BELVAN Kart Nedir?


Van il sınırlarında belediye veya özel halk otobüsü kullanmak için BELVAN Kart sahibi olmak gerekir. Birçok bayide ya da dolum merkezlerinden temin edilebilen bu elektronik kart, içerisine bakiye yüklenmesi durumunda kullanılabilir hale gelir. Van Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, BELVAN Kart sahibi olmalıdır.

Minibüs ile Van Havalimanı’na Gidilir mi?


Van Konya uçak bileti ile seyahat edecek yolcular başta olmak üzere Van Ferit Melen Havalimanı’nan uçacak yolcular, şehir merkezinden minibüs ile Van Havalimanı’na gidilir mi sorusunu sorabilir. Bu noktada havalimanına 900 metre uzakta bıraksa da şehir merkezinde, İskele durağından hareket eden minibüsler kullanılarak Van Havalimanı’na gidilebilir.

Van Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Yukarıda da birkaç kez belirttiğimiz üzere Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın bir mesafede konumlanır. Bu sayede ulaşımı da oldukça kolaydır. Taksi ile şehir merkezinden Van Havalimanı’na ulaşım da haliyle hem bir hayli konforlu hem de hızlıdır. Van Havalimanı’na taksi ile ulaşım, ortalama 10 dakika kadar sürmektedir.

Konya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Van Konya uçak bileti ile seyahat edecek yolcular, uçuşları tamamlandıktan sonra Selçuklu ilçesinde bulunan Konya Havalimanı’na iniş yapacaklardır. Bu noktadan sonra ilk merak edilense Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sorusu olur.

2000 yılında hizmete açılan Konya Havalimanı, şehir merkezine 18 kilometre mesafede konumlanır. Havalimanından merkeze gitmek için birden çok seçenek bulunur. Bunlar; HAVAŞ servisleri, taksi ve araç kiralamadır.

HAVAŞ ile Konya Merkeze Nasıl Gidilir?


“HAVAŞ ile Konya merkeze nasıl gidilir?” sorusu, Konya Havalimanı’nda inen yolcuların en çok merak ettiği konular arasındadır. Bu noktada günün 24 saati hizmet veren HAVAŞ servisleri, Konya’nın merkezi noktalarına ulaşım sağlamak konusunda özenle oluşturulan güzergahıyla yolcu taşır. Bu nedenle de Van Konya uçak bileti satın alan yolcular başta olmak üzere Konya Havalimanı’nda iniş yapan yolcuların büyük çoğunluğu şehir merkezine HAVAŞ servisleri ile gitmeyi tercih eder.

Trafikten bağımsız olarak her 25 dakikada bir kalkış yapan HAVAŞ servisleri ile Konya merkeze ulaşım, yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Alaaddin, Kulesite, Zafer, Otogar ve Aydınlıkevler gibi şehrin en merkezi noktalarından geçen HAVAŞ servislerinin tam güzergahı ve kalkış saatlerini detaylıca incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Taksi ile Konya Merkez Arası Ulaşım


Taksi ile Konya merkez arası ulaşım, konforlu ve hızlı bir seyahat isteyen yolcular tarafından tercih edilir. Öte yandan, bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere uçuş saati çok erken ya da geç saatte bulunan yolcular da yine Konya merkeze taksi ile gitmek ister.
Taksi ile Konya merkez arası ulaşım, Ankara Caddesi üzerinden sağlanır. Ortalama 20 – 25 dakika sürecek olan yol herhangi bir kavşak, viraj ya da olumsuz bir sürüş deneyimi yaşatabilecek etmenleri barındırmaz.

Araç Kiralama ile Konya Merkeze Ulaşım


Araç kiralama ile Konya merkeze ulaşım, Van Konya uçak bileti ile seyahat eden yolcuların bir diğer seçeneğidir. Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden saniyeler içerisinde istenen araç en avantajlı fiyatlara kiralanabilir. Haricinde, Konya Havalimanı’nda bulunan ve 7 gün 24 saat hizmet veren araç kiralama acenteleri de yine araç kiralama ile Konya merkeze ulaşım sağlamak isteyen yolcular tarafından tercih edilebilir.

Konya Gezilecek Yerler


Türkiye’nin yüzölçümü en büyük şehri olan Konya gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Biz de Van Konya uçak bileti ile seyahat edecek yolcular için kısa ancak oldukça öz bir liste hazırladık. İlk sırada tabi ki Mevlana Müzesi var.

Mevlana Müzesi: Şeb-i Arus dönemi başta olmak üzere her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayan Mevlana Müzesi, şu anki kompleks yapısında hizmet vermeye 1926 yılında başlar. Mevlana Türbesi olarak da anılan müze, Mevlana Celaleddin Rumi’nin ebedi istirahatgahını da barındırır. Eski bir gül bahçesi olan noktada 18 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan müze, Mevlevilik öğretisinin en önemli kültürel zenginliğinin bulunduğu noktadır.

Şems-i Tebrizi Camii Türbesi: Konya gezilecek yerler listesinin ikinci sırasında istisnasız olarak Şems-i Tebrizi’nin türbesi yer alır. Oldukça mütevazı bir cami ve türbe olan bu manevi nokta, Konya’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Alaaddin Camii: 1235 yılında yaptırılan ve Selçuklu cami mimarisinin en önemli örneklerinden biri olan bu yapı, Konya’da gezilecek yerler listesinde kesinlikle yer almalıdır.

Meram Bağları: Doğaseverlerin asla ayrılmak istemeyeceği bir gezi noktasıdır. Tarih boyunca suyu, doğası ve havası ile seyahatnamelere konu olan Meram Bağları, Konya’da gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen doğal güzelliktir. 

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi: Tüm dünyadan doğaseverlerin ilgisini cezbeden ve 2015 yılında açılan bu bahçe, 60 türden kelebeğe ev sahipliği yapar.

Kyoto Japon Parkı: Selçuklu ilçesinde bulunan ve Konya’da nereye gidilir sorusunun en huzur dolu cevaplarından biri olan bu park, 3,6 hektarlık alana kuruludur. Türk Japon dostluğunun pekiştirilmesi açısından sembolik olarak bu park hazırlanmıştır.

Çatalhöyük: Yalnızca Türkiye’nin değil, tüm dünyanın ilgi odağı olan ve günümüzden 9 bin yıl öncesine uzanan tarihiyle adeta dudak uçuklatan Çatalhöyük Ören Yeri, Konya’ya kadar gelinmişken mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Yukarıda bahsettiğimiz ve listemize eklediğimiz her biri birbirinden değerli gezi noktalarının yanı sıra Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip şehrinde mutlaka görülmesi gereken yerler denince listeye kesinlikle Karatay Medresesi, 80 Binde Devr-i Alem Parkı, Konya Arkeoloji Müzesi, Sultan Selim Camii, İstiklal Harbi Şehitleri Müzesi, Konya Bilim Merkezi, Sahip Ata Vakıf Müzesi, Sırçalı Medrese, Atatürk Müzesi, Dünyanın Ortası Nasreddin Hoca Türbesi, Tuz Gölü, Beyşehir Gölü ve daha nicesi de eklenmelidir. Zira Konya, üç beş adet gezilecek yerden oluşan bir şehirden ziyade, yüzölçümüyle doğru orantıda zengin tarihiyle de öne çıkan bir yerdir.

Konya’da Ne Yenir?


Konya’da ne yenir sorusunun pek çok cevabı bulunur ancak içlerinden en lezzetli, en fazla öne çıkanları kesinlikle etli ekmek, bamya çorbası, Arabaşı çorbası, tirit kebabı ve su böreğidir. Tabii daha fazla yöresel lezzet deneyimlemek isteyen olursa çebiç, topalak ve fırın kebabını da deneyebilir. 

Konya’da Alışveriş Nerede Yapılır?


Konya’da alışveriş nerede yapılır sorusuna verilebilecek en doğru cevap kuşkusuz ki alışveriş merkezleri olacaktır. Ancak bu şehrin yöresel ürünlerini satın almak isteyenler, Selçuklu Belediyesi Yöresel Ürünler Satış Merkezi’ne gidebilirler.