Van Samsun Uçak Bileti

Van - Samsun Uçuş Bilgileri

1615,85 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
707 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Samsun Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 21ºC
Maks: 28ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 21ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 20ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 20ºC
Maks: 28ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 19ºC
Maks: 30ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Van - Samsun Uçak Biletleri

AnadoluJet
Van
Van Ferit Melen Havalimanı
Samsun
TL1.616
Pegasus
Van
Van Ferit Melen Havalimanı
Samsun
TL1.858

Sıkça Sorulan Sorular

Van Samsun arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Van Samsun karşılıklı uçuşlarınızı Van Ferit Melen Havalimanı ve Samsun Çarşamba Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Van Samsun en ucuz uçak bileti 1615,85 TL’den başlamaktadır.
Van Samsun arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Otobüs ile Van Ferit Melen Havalimanı’na Ulaşım
Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Samsun Gezilecek Yerler
Samsun’da Ne Yenir?
Samsun’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve en kalabalık 19’uncu şehri olan Van, hava trafiği yoğun kentlerden biridir. Ferit Melen Havalimanı ile hizmet veren Van, çevre illerden de gelen yolcularla birlikte sıklıkla yurt içi ve yurt dışı uçuşa ev sahipliği yapar.

Binlerce yıllık tarihi zenginliği bulunan ve doğal güzelliğiyle de öne çıkan Van, yıl içerisinde bilhassa da Karadeniz Bölgesi’nde yer alan şehirlere uçuşun yaşandığı şehirlerdendir. Bu noktada Samsun ili, Van’dan gelen yolcuların en fazla tercih ettiği kentlerden biridir. Biz de Bilet Dükkanı olarak Van Samsun uçak bileti alacak veya almak isteyen yolcuların tüm sorularına cevap niteliği taşıyacak yazımızda merak edilen tüm sorulara yanıt verdik.

‘Van Samsun Uçak Bileti’ başlıklı yazımızda; Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım, Samsun Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, Samsun’da gezilecek yerler, Samsun’un meşhur yemekleri ve Samsun’da nerede alışveriş yapılır sorularının tamamına cevap verdik. O halde Van – Samsun uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcuların ilk durağı olan Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım ile başlayalım.

Van Ferit Melen Havalimanı’na Ulaşım


Şehrin Edremit isimli ilçesinde konumlanan ve şehir merkezine yalnızca 8 kilometre mesafede bulunan Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım oldukça kolaydır. Gerek merkeze yakınlığı gerekse de ulaşım konusundaki alternatifleriyle öne çıkan Van Ferit Melen Havalimanı, 1943 yılında açıldığından bu yana hizmet verir.

Şehir merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım için otobüs, dolmuş/minibüs, taksi ya da araç kiralama kullanılabilir.

Otobüs ile Van Ferit Melen Havalimanı’na Ulaşım


Otobüs ile Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği ulaşım yöntemlerinden biridir. Diğer alternatiflere göre görece çok daha uygun fiyatlı olan bu ulaşım yöntemi, bagaj yükü fazla olmayan yolcularca daha çok tercih edilir. Zira pek de konforlu kategorisinde sayılmaz. Öte yandan, şehir merkezine yalnızca 8 kilometre mesafede konumlanan Van Ferit Melen Havalimanı’na otobüs ile ulaşım yaklaşık 15 dakika kadar sürmektedir.

Otobüs ile Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcular, 351 numaralı otobüsü kullanmalıdır. Ek olarak, Belvan Kart ile seyahat edebilirler.

Dolmuş - Minibüs ile Van Ferit Melen Havalimanı’na Ulaşım


Şehir merkezinden dolmuş ya da minibüs ile Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım mümkündür. Bu noktada şehrin Erciş ilçesinden ya da Ağrı Patnos’tan geçen minibüs ile dolmuşlar kullanılabilir. Tıpkı otobüs gibi bagaj yükü fazla olmayan yolcuların tercih ettiği ulaşım yöntemlerinden biri olan dolmuş/minibüs ile Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım da pek konforlu sayılmayan ancak oldukça hızlı olan bir ulaşım yöntemidir.

Taksi ile Van Ferit Melen Havalimanı’na Ulaşım


Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere konforlu bir seyahat isteyenlerin birinci tercihi taksi ile Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşımdır. Zira, şehir merkezine 8 kilometre mesafede konumlanan Van Ferit Melen Havalimanı’na taksi ile ulaşım hem hızlı hem de bir

Araç Kiralama ile Van Ferit Melen Havalimanı’na Ulaşım


Araç kiralama ile Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım da şehir merkezinden Van Samsun uçak bileti ile seyahat etmek için havalimanına gidecek olan yolcuların bir diğer ulaşım yöntemidir.

Araç kiralama ile Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım için Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesi ziyaret edilebilir ve saniyeler içinde en avantajlı fiyatlara istenilen araç kiralanabilir. 

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Van Samsun uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşunu tamamlayan yolcular, adını şehrin bulunduğu ilçesinden alan Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için pek çok farklı alternatife sahiptir. Şehir merkezine 19 kilometre mesafede konumlanan Çarşamba Havalimanı, birden fazla ulaşım alternatifine sahiptir. Bunlar; HAVAŞ, taksi ve araç kiralamadır.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan HAVAŞ ile Şehir Merkezine Ulaşım


Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan HAVAŞ ile şehir merkezine ulaşım, Van Samsun uçak bileti ile seyahat eden yolcular başta olmak üzere bu şehre seyahat eden yolcuların genellikle tercih ettiği ulaşım yöntemidir. Zira HAVAŞ servisleri, uçuş saatlerine göre hizmet vermekle birlikte; Samsun’un merkezi noktalarına ulaşım konusunda oldukça merkezi noktalardan geçen bir güzergaha sahiptir.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan HAVAŞ ile şehir merkezine ulaşım sağlayacak olan yolcular, HAVAŞ servislerinin güzergah ve saat bilgisine buradan ulaşabilirler.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım


Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşım, konforlu bir yolculuk isteyen yolcuların en çok tercih ettiği yöntemdir. Zira taksi ile havalimanından merkeze ulaşım hem çok hızlı hem de bir o kadar rahattır.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım


Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan araç kiralama ile şehir merkezine ulaşım, Van Samsun uçak bileti ile seyahat eden yolcuların en konforlu ulaşım alternatiflerinden biridir. Bu noktada Bilet Dükkanı internet sitesi ya da Bilet Dükkanı mobil uygulaması üzerinden saniyeler içerisinde araç kiralama yapılabilir. 

Samsun Gezilecek Yerler


Van Samsun uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşunu tamamlayan yolcular, Samsun’da gezilecek yerler listesi hazırlamak istese de bu noktada bir hayli vakit kaybedebilirler. Başta da bahsettiğimiz gibi Bilet Dükkanı olarak bu yazıyı sizlere rehber niteliğinde olması adına hazırladık. Bu sebeple de Van Samsun uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların kesinlikle görmesi gereken noktaları seçtik.

Bandırma Gemi – Müze ve Millî Mücadele Açık Hava Müzesi: Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 9. Ordu Müfettişi unvanıyla kurmaylarıyla beraber İstanbul'dan Samsun'a çıktığı ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımını attığı yer olan Bandırma Gemisi, günümüzde müze olarak hizmet verir. Ek olarak, Samsun’da gezilecek yerler dendiğinde de ilk akla gelen yerdir.

Gazi Müzesi: Samsun’da gezilecek yerler dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri de Gazi Müzesi’dir. Kale Mahallesi, Mecidiye Caddesi’nde konumlanan müze, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk gelişinde konakladığı Mantika (Mıntıka) Palas ismiyle bilinen otelin restore edilmesi sonucu açılan müzedir. 1940 yılından beri hizmet veren müze, her yıl ortalama 100 bin ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Samsun Kent Müzesi: 12 Şubat 2013 tarihinde hizmete açılan bu müze, Samsun şehrinin İlkadım isimli ilçesinde konumlanır. Öte yandan, şehrin sosyo-kültürel gelişim süreci ile coğrafi ve ekonomik kalkınmasına ilişkin doneleri sergiler.

Çakırlar Korusu: Samsun’da gezilecek yerler denince doğal güzellikler kategorisinde sıklıkla adı geçen yerlerden biridir. Atakum merkezine ortalama 19 kilometre mesafede yer alan koru, doğaseverlerin mutlaka uğraması gereken yerler arasındadır.

Ladik Gölü: Doğaseverlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri de bu göldür. Göl ismini, bulunduğu ilçeden alır. 870 hektarlık bir alana yayılı olan gölün etrafı, dağ ve orman ile çevrilidir.

Kabaceviz Şelalesi: Samsun’un doğal güzelliklerinden belki de en fazla ziyaretçi alanı Kabaceviz Şelalesi’dir. Çarşamba’ya 16 kilometre mesafede konumlanan, 60 metre yükseklikten dökülen şelale, göz alıcı güzelliktedir. Öte yandan şelale çevresi; trekking, dağcılık, piknik ve foto safari için oldukça uygundur.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti: Samsun’un Bafra ilçesinde konumlanan kuş cennetini de içine alan delta, Türkiye’nin en büyük deltalarından biridir. Şehir merkezine 30 kilometre mesafede konumlanan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde de yer almaktadır. Öte yandan burası, Türkiye’nin tamamında bulunan 420 kuş türünden 340’ına ev sahipliği yapmakla birlikte; 140 türün de üreme noktasıdır.

Samsun’da Ne Yenir?


Başlı başına bir şaheser olan Karadeniz Mutfağı’nın en önemli örneklerinden birini oluşturan Samsun yemekleri, Van Samsun uçak bileti ile seyahat eden yolcuların, bu şehirle ilgili ilk deneyimini oluşturmalıdır. Birbirinden lezzetli yemekleri bulunan Samsun’da ne yenir sorusuna verilebilecek ilk cevap Bafra (Samsun) pidesiyken; baklalı sarma, nokul, Oymaağaç kebabı, haluçka, mısır çorbası, kaz pilavı ve turşu kavurması da yine Samsun’da ne yenir sorusunun en lezzetli cevapları arasındadır.

Samsun’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Van Samsun uçak bileti ile seyahat eden yolcular, gezilecek yerler ve denenmesi gereken yöresel yemeklerin lezzetlerine vardıktan sonra Samsun’da alışveriş yapılacak yerleri merak edeceklerdir. Bu noktada Samsun’da alışveriş dendiğinde öne çıkan üç yer bulunur. Bunlar; Piazza Samsun, Bulvar AVM ve Lovelet AVM’dir. Pek tabii bunların yanında İlkadım ilçesindeki takı ve oyuncakçılar, Havza ilçesinde aksesuarlar, Çarşamba ilçesinde kitap, Atakum’da ev dekorasyon ürünleri ve şehrin genelinde halı ile kilim satın alınabilir. Zira Anadolu motifleriyle dolu olan bu halı ve kilimlerin tamamı el işlemesidir.

Bilet Dükkanı olarak şimdiden harika bir Samsun tatili dileriz.