Van - Ankara Uçuş Bilgileri

815,20 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
948 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 11ºC
Maks: 25ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 11ºC
Maks: 17ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Min: 8ºC
Maks: 18ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 19ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 10ºC
Maks: 22ºC
Şiddetli yağmurlu

En Ucuz Van - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Van
Van Ferit Melen Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL815
Pegasus
Van
Van Ferit Melen Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL1.405
Sıkça Sorulan Sorular
Van Ankara arası hava yolu ile 1 saat 50 dakika sürmektedir.
Van Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Van Ferit Melen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Van Ankara en ucuz uçak bileti 815,20 TL’den başlamaktadır.
Van Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Van Ferit Melen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara’da Gezilecek Yerler
Ankara’da Nerede Kalınır?

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara, konumu ve başkent olarak taşıdığı manevi değer nedeniyle “Türkiye’nin kalbi” olarak da anılır. 

Doğu’nun en merkezi yerlerinden olan Van’dan yola çıkıp Türkiye’nin kalbi Ankara’ya bir yolculuk yapmak isteyenler Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyata Van Ankara uçak bileti satın alabilirler. Ankara’ya gitmeden önce Ankara’da gezilecek yerler ve Ankara hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz sitemizde, sizler için hazırlamış olduğumuz Van Ankara uçak bileti başlıklı rehber yazıdan da yararlanabilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Van şehir merkezinin 8 km uzağında yer alan Van Ferit Melen Havalimanı 1947 yılından beri hava yolu ulaşım hizmeti vermektedir. Van Ferit Melen Havalimanı’na nasıl gidilir bilmiyorsanız Van Ankara uçak bileti başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Şehir Merkezi’nden Van Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Belediye otobüsleri Van şehir merkezi ve Van Ferit Melen Havalimanı arasında karşılıklı olarak ulaşım sağlamaktadır. Belediye otobüslerinin 351 numaralı hattı ile yaklaşık olarak yarım saat içinde şehir merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na varabilirsiniz.

Şehir Merkezi’nden Van Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Van’da bulunduğunuz yerden direkt olarak havalimanına ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksileri tercih edebilirsiniz. Van Ferit Melen Havalimanı, şehir merkezine yakın bir konumda olduğu için kısa sürede rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara’nın Çubuk ilçesinde, şehir merkezinden 27 km uzaklıkta yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı, yılda 12 milyondan fazla yolcuya hizmet veren, ülkemizin en işlek havalimanlarından biridir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için farklı pek çok yol alternatifiniz bulunmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüsle Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki en uygun fiyatlı ulaşım seçeneklerinden biri olan belediye otobüsleriyle ulaşım sık sık tercih edilmektedir. ABB’nin işlettiği otobüsler aracılığıyla Aşti Otogarı’na ve Kızılay’a ulaşım sağlamanız mümkündür. İç ve dış hatlar gelen yolcu çıkışının önünden hareket eden 442-3 numaralı otobüsle Atatürk Bulvarı, Talatpaşa Bulvarı, Çankırı Caddesi, İrfan Baştuğ Caddesi, Kavacık Subay Evleri, Yeşilöz Mahallesi, Özal Bulvarı, Saracalar Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi, Hipodrom Caddesi, Meşrutiyet Mahallesi ve Aşti Otogar güzergahını takip ederek şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


Ankara şehir merkezi ve Esenboğa Havalimanı arasında ulaşım sağlayan toplu taşıma seçeneklerinden bir diğeri olan Havaş otobüsleri uçak iniş saatlerine uyumlu olacak şekilde hareket etmektedir. Havaş otobüsleri havalimanından hareket edip Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevre Yolu, İstasyon Caddesi Eryaman YHT Garı güzergahından giderek yaklaşık olarak 50 dakika içerisinde Aşti Otogarı’na ulaşım sağlanır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yolcu bekleyen ve 7/24 hizmet veren taksiler aracılığıyla hızlı ve rahat bir şekilde şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere direkt ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Özel transfer servisi genellikle kabalık gruplar halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenler tarafından tercih edilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en konforlu yollarından biri olan özel transfer servisiyle ulaşım sayesinde havalimanından şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya direkt ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Ankara geziniz boyunca ulaşım konusunda herhangi bir kısıtlama ya da sıkıntıya rastlamamak için Ankara Esenboğa Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir aracı kiralayabilirsiniz. Van’dan yola çıkmadan önce de Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyatlara Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan araç kiralama rezervasyonu yapmanız mümkündür.

Ankara’da Gezilecek Yerler


Türkiye’de yaşayan herkesin en azından bir kereliğine mutlaka ziyaret etmesi gereken başkentimiz Ankara özellikle manevi ve tarihi olarak oldukça önemli bir şehirdir. Ankara’da Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluş ve ilk yıllarına ait pek çok eseri ve eşyayı görebilirsiniz. Ankara’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı gibi maneviyatı yüksek daha pek çok yer vardır. Ankara’da gezilecek yerleri sizler için tanıttık.

Anıtkabir


Ankara’ya gidildiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda Anıtkabir bulunmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının yer aldığı Anıtkabir’de Atatürk’e ait şahsi eşyaları, fotoğrafları ve tabloları da görmeniz mümkündür. Anıtkabir taşıdığı maneviyatın yanı sıra mimari açıdan da oldukça önemli bir yapı olarak kabul görmektedir.

Kurtuluş Savaşı Müzesi


Cumhuriyetimizin ilk zamanlarında 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kullanılmakta olan bina 1961 yılında Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne çevrilerek ziyarete açılmıştır. Müzede Kurtuluş Savaşı Dönemi’ne ait belgeleri, fotoğrafları, rozetleri ve kullanılan silahları görmeniz mümkündür. Klasik Türk mimari özelliklerini yansıtan binanın içerisinde eski meclis odalarını da gezebilirsiniz.

Cumhuriyet Müzesi


1. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası yetersiz gelmeye başladıktan sonra Atatürk’ün isteğiyle yapılan 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası da 1981 yılında Cumhuriyet Müzesi’ne çevrilerek ziyarete kapıları açılmış bulunmaktadır. Cumhuriyet Müzesi’ni gezerken Türkiye’nin çok partili hayata geçiş sürecini yansıtan pek çok belge ve eseri görebilirsiniz.

Ankara Kalesi


Tüm Ankara’ya yukarıdan bakan bir tepe üzerine, M.Ö 5. Yüzyılda Galatlar tarafından inşa edilmiş olan Ankara Kalesi şehrin en eski yapılarındandır. Ankara Kalesi’nin çevresindeki eski evler de bu bölgeye oldukça tarihi bir his vermektedir.

Ankara Etnografya Müzesi


Türk kültürünün yüzlerce yıl içinde yaşadığı evrime şahit olmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir yer Ankara Etnografya Müzesi aynı zamanda Anıtkabir inşa edilene kadar geçen 15 yıllık sürede Atatürk’ün mezarını bulundurmuş olmasıyla da oldukça tanınan bir yerdir.

Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi


1927 yılında ünlü mimar Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından Atatürk’ün isteği üzerine kurulan Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde birbirinden değerli resim ve heykeller sergilenmektedir. Müze içerisinde yer alan büyük salonda konser, tiyatro ve sinema gibi etkinlikler de düzenlenmektedir.

Ankara’da Nerede Kalınır?


Anadolu’nun göbeğinde yer alan ve Türkiye’nin kalbi olarak da anılan başkent Ankara’ya birkaç günlük bir ziyaret yapmak istiyor ama Ankara’da nerede kalınır bilmiyorsanız Bilet Dükkanı sitesini ziyaret ederek Ankara’da nerede kalınır fikir edinebilirsiniz. Uçak bileti, otel rezervasyonu ve araç kiralama gibi hizmetleri olan Bilet Dükkanı’ndan en uygun fiyata Van Ankara uçak bileti alabilir, Ankara otellerine göz atarak dilediğiniz otele en ucuz fiyata rezervasyon yapabilirsiniz. Ankara’da geçireceğiniz süre boyunca gezilecek yerlere olabildiğince yakın bir konumda kalmak istiyorsanız Ankara’nın en merkezi ilçelerinden olan Çankaya ya da Altındağ’daki otellere rezervasyon yapmayı tercih edebilirsiniz.