Zonguldak Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
14ºC
18ºC
Güneşli
Per
15ºC
21ºC
Güneşli
Cum
16ºC
21ºC
Güneşli

Zonguldak Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Zonguldak uçakla Ankara'dan 1 saat, İstanbul'dan ise 1 saat sürer.
Zonguldak'a gitmek için en uygun zaman yaz aylarıdır.
Zonguldak en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Zonguldak uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Zonguldak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım
Zonguldak’ta Gezilecek Yerler
Zonguldak’ta Ne Yenir?

Avantajlı Zonguldak Uçak Bileti


Karadeniz kıyısında yer alan Zonguldak şehri, deniz ticaretinde önemli bir yer tutmaktadır. İsmini Fransızca ‘’zone’’ ve Türkçe ‘’Göldağı’’ kelimelerinin birleşiminden alan Zonguldak, ne kadar taşkömürü madenleri bakımından zenginliği ile bilinse de, bünyesi altında barındırdığı doğal güzellikleri ve huzurlu şehir hayatı ile gelen misafirlerine keyifli anlar yaşatıyor.

Zonguldak’a seyahat etmek istiyorsanız o halde sizin için en iyi alternatif Bilet Dükkanı. Sürekli sürdürmekte olduğu kampanyalar ile en ucuz Zonguldak uçak bileti bulmanın yanı sıra Bilet Dükkanı, Zonguldak’ta geçireceğiniz zaman için adeta size özel rehberlik imkanını da sağlıyor.

Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlı Zonguldak uçak bileti satın alırken, aynı zamanda Zonguldak’ta neler yapabileceğinize, nereleri gezebileceğinize ve nasıl yemek yiyebileceğinize dair bilgilere, Zonguldak otelleri ve Zonguldak araç kiralama hizmetlerine de yine Bilet Dükkanı üzerinden erişebilirsiniz.

Zonguldak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım


Zonguldak Çaycuma Havalimanı 1999 senesinde açılmıştır. Şehir merkezine 54 kilometre, bağlı olduğu ilçenin merkezine ise 10,8 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşmak istemeyen Zonguldak uçak bileti almış olan yolcularımız için otobüs, minibüs, taksi ve araç kiralama gibi alternatifler mevcuttur.

Zonguldak Havalimanından Şehir Merkezine Otobüs ve Minibüs ile Ulaşım


Havalimanından Çaycuma ilçesine gitmek isteyen yolcular için özel halk otobüsü ve minibüs seferleri uygulanmaktadır. Ayrıca yine özel halk otobüsü ve minibüs kullanarak şehir merkezine de rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor.

Zonguldak Havalimanından Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en kolay yollarından biri elbette ki taksi ile yolculuk etmek olacaktır. Yolcu servisini beklemek istemeyen yolcular haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren taksileri kullanarak ulaşımlarını hızlıca sağlayabilirler.

Eşya yükünüz fazla ise ve daha hızlı bir şekilde şehir merkezinden havalimanına ulaşmak istiyorsanız taksi iyi bir alternatif olacaktır. Kalabalık ailelerin de tercih edebileceği taksiler, açılış ücreti ve kilometre başına ücret tarifesine sahip olduklarından dolayı öncesinden fiyat bilgisini danışmak mantıklı olabilir. Zonguldak uçak bileti olan yolcular genelde taksi ile ulaşım sağlar.

Zonguldak Havalimanından Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Kurumsal araç kiralama acentelerinden araç kiralayarak rahat bir şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı terminal binası içerisinde bulunan araç kiralama acenteleri ile iletişime geçerek şehir merkezine kiraladığınız araç ile de erişebilirsiniz.

Özellikle geniş aileler ya da eşya yükü fazla olan yolcular için araç kiralama mantıklı bir karar olabilir. Seyahatiniz boyunca araç kullanarak farklı yerlere daha rahat bir erişim isterseniz ve taksiye bağımlı kalmak istemiyorsanız bu yöntem sizin için doğru bir tercih. Ayrıca havalimanı çıkışında bulunan yerel araç kiralama hizmeti sağlayıcılarından da araç temin edip şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Zonguldak’ta Gezilecek Yerler


Köklü bir tarihi geçmişe sahiplik yapan Zonguldak şehri, aynı zamanda faklı uygarlıklara da ev sahipliği yapmıştır. Bundan dolayı çeşitli kültürlerin ögelerini taşıyan bu şehir, tarihi geçmişinin yanında doğal güzellikleriyle de gelen ziyaretçilerini büyülemektedir. Mavi ve yeşilin her tonuna tanıklık edebileceğiniz bu şehirde, Zonguldak uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçilerin gezebileceği yerleri derledik:

 • Zonguldak Maden Müzesi: Çınartepe Mahallesi’nde konumlanan bu manidar müze, şehrin en önemli geçim ve üretim kaynaklarından biri olan taşkömürü madenciliğine dair her şeyi bünyesinde barındırarak ziyaretçileri ile buluşturuyor. 2016 yılından beri hizmet vermekte olan müzede farklı birimler yer almaktadır. Müzenin bahçesi ise teşhir alanı olarak kullanılmaktadır.
 • Karadeniz Ereğli Müzesi (Halil Paşa Konağı): Halil Paşa Konağı olarak da bilinen Karadeniz Ereğli Müzesi, 19. yüzyıl sonlarında padişah II. Abdülhamit döneminde, Halil Paşa Karamahmutoğlu tarafından yaptırılmıştır. 
 • Gazi Alemdar Müzesi: Kurtuluş Savaşı sırasında vatanseverlerce kaçırılan bu savaş gemisi, Fransızlar tarafından ele geçirilmek istenmesinden dolayı yine vatanseverlerce Karadeniz Ereğli limanına getirilerek karaya oturtulmuştur. Bundan dolayı şehri işgal etmek isteyen Fransızlar başarılı olamamışlardır.

  Halk tarafından esir alınan Fransız komutan ve askerler, geri alınabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti ile anlaşma imzalanmasına vesile olmuştur. Bu da Milli Kuruluş Hükümeti’nin kabul edildiğini ispatlayan ilk uluslararası anlaşma niteliği taşımaktadır.

 • Çanakçılar Özel Etnografya ve Arkeoloji Müzesi: Gökçebey ilçesinde yer alan müze, özel bir şirket tarafından kurulmuştur. İki kattan oluşan müzede farklı sergi mekanları ile beraber satış yeri de bulunmaktadır.

  Müzenin bahçesi ise adeta bir küçük hayvanat bahçesi olarak kullanılmaktadır. Her yerinde ayrı keyifli vakit geçirebileceğiniz bu müzeyi gezmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Zonguldak uçak bileti olan yolcuların gitmesi gereken bir yerdir. 

 • Filyos Plajı: Çaycuma mevkiine yakın bir konumda konumlanan Filyos Plajı, yaz aylarında sayısız ziyaretçi ağırlamasından dolayı fazlasıyla kalabalık olmaktadır. Plaj çevresinde yer alan otel ve restoranlardan faydalanabileceğiniz gibi deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadına burada varabilirsiniz.
 • Deniz Feneri: Zonguldak merkez sınırları içerisinde yer alan Deniz Feneri, Zonguldak’a 2 km mesafede konumlanmaktadır. Denizden yaklaşık 53 metre yükseklikte yer alan fener, 198 yılında inşa edilmiştir.

  Kulenin yüksekliği 9 metre olup, ışığı 20 deniz mil uzaktan görülmektedir. Günümüzde uyduların bu işlevi yerine getirmesi ile ihtiyaç kalınmayan Deniz Feneri, 2012 yılında restorasyon geçirerek turizme kazandırılmıştır.


Zonguldak’ta Ne Yenir?


Batı Karadeniz’in temsilcilerinden Zonguldak’ta birbirinden güzel ve farklı lezzetleri ile yöresel yemeklerinin sonu yok. Karadeniz mutfağının özelliklerini taşıyan Zonguldak’ta, Zonguldak uçak bileti ile şehre gelmiş olan ziyaretçilerin neler yiyebileceğine dair hazırladığımız liste karşınızda:

 • Uğmaç Çorbası: Farklı yörelerde de farklı çeşitleri yapılmakta olan ve adı oğmaç ya da ovmaç olarak bilinen bu tadına doyamayacağınız lezzet, çorbanın başkenti diyebileceğimiz Zonguldak’tan çıkıyor diyebiliriz.

  En meşhur başlangıç yemeklerinden biri olan Uğmaç Çorbası’Nı dilerseniz tek başına bir öğün olarak da tüketebilirsiniz. Su, süt ve un birleşiminden oluşan bu çorbayı denemeden bu şehirden gitmeyiniz.

 • Pum Pum Çorbası: Bartın ve Zognuldak mutfağında akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Pum Pum çorbası, doyurucu ve besleyici bir çorba olmasının yanı sıra, bu mutfaklarda mısır unuyla hazırlanan ender çorbalardan biri olma özelliği de taşımaktadır. Pastırma, sucuk ve isteğe bağlı et parçaları içine konulan çorbanın lezzetine vardığınızda doyumsuz bir damak şöleni yaşamanız işten bile değil.
 • Kızılcık Çorbası: Yöresel çorbalardan biri olarak gösterebileceğimiz kızılcık çorbası, halkın sıklıkla pişirdiği kış çorbalarından birisidir. Kızılcıktan yapılan bu lezzetin tatlı ekşi tadı bir yana, bağışıklık sistemini demir kadar güçlü hale getirmesi diğer yana.
 • Tirit: Özellikle Kurban Bayramlarında geleneksel hale gelmiş olan bu yemek, yufkanın her türlü çeşidi ile mükemmel uyum sağlayacağı bir lezzet kervanı. Hem göze hem de mideye hitap eden bu yemeği Zonguldak’a geldiğinizde mutlaka denemelisiniz.
 • Kabaklı Börek: Zonguldak’ın en lezzetli böreklerinden olan Kabaklı Börek, içinde toz şeker, dövülmüş ceviz ve bal kabağının buluşması ile piştikten sonra şerbetlenme işlemine uğruyor. Son olarak da üstüne gezdirilen pudra şekeri ile son dokunuşu yapılan börek servise hazır hale geliyor. Bu böreği yedikten sonra kabağın böreğe ne kadar yakıştığına dair şaşkınlık yaşayacaksınız.
 • Ereğli Pidesi: Kıyma ve soğan kullanılarak yapılan içten hazırlanan Ereğli Pidesi, doyamayacağınız bir lezzet sunuyor. Bol harçla hazırlanıp pişirilmesi gereken ve yanında eşlikçi olarak ayran tüketilebilen bu yemeği Zonguldak’a geldiğinizde deneyimleyebilirsiniz.


Bilet Dükkanı ile uygun fiyatlı Zonguldak uçak bileti satın alırken, diğer yandan da Zonguldak’In eşsiz doğal güzelliklerini, şehir hayatını ve birbirinden güzel kendine has lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz.

Bilet Dükkanı’nın sunmuş olduğu ekonomik uçak bileti fırsatlarını ve bununla beraber size adeta bir rehberlik hizmeti sağlayacak olan bilgi birikimini kullanarak yapacağınız seyahatlerin keyfine Bilet Dükkanı ile varın.