Adıyaman Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Adıyaman Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Adıyaman Havalimanı İletişim Bilgileri
Adıyaman’da Gezilecek 5 Tarihi Yer

Adıyaman Havalimanı Hakkında


Türkiye’nin Adıyaman şehrinde hava yolu ulaşımı konusunda hizmet veren Adıyaman Havalimanı 22 Mayıs 1998 tarihinden beri hem yurtiçi hem de yurtdışı uçak seferleri düzenlemektedir. Sonradan bir kule ve iki tane de bina eklenen Adıyaman Havalimanı yılda 2 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahiptir. Adıyaman Havalimanı uçak bileti aldıysanız Adıyaman hakkında ve Adıyaman’da gezilecek görülecek yerler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Adıyaman Havalimanı uçak bileti için de sitemizin kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyata bulabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezinden 22 km uzaklıkta yer alan Adıyaman Havalimanı 1998 yılından beri faaliyet göstermektedir. Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir öğrenmek için Bilet Dükkanı sitesinde yazmış olduğumuz, Adıyaman Havalimanı hakkındaki rehber yazıyı okuyabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Bay-Tur taşımacılık tarafından sağlanan otobüsler ile Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine rahat bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Otobüsler uçak iniş ve kalkış saatleriyle uyumlu bir şekilde hareket etmekte ve yaklaşık 45 dakika içerisinde havalimanından şehir merkezine varmaktadır.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Yolcu Servisi ile Ulaşım


Türk Hava Yolları’nın sunduğu yolcu servisi hizmetinden yararlanarak da Adıyaman Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Bu yolcu servisleri her gün 11.00 ve 16.00 arasında hizmet vermektedir.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Adıyaman şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilere binebilirsiniz. Havalimanı gelen yolcu terminalinin çıkışında yer alan taksilere binerek Adıyaman şehir merkezine 20 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genelde grup halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin kullanmayı tercih ettiği özel transfer servisleriyle Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine en konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinden sorunsuz bir şekilde yararlanmak istiyorsanız önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Adıyaman’da geçireceğiniz süre boyunca hem şehir içinde herhangi bir ulaşım kısıtlanmasıyla karşılaşmamak hem de şehir merkezinden uzakta olan yerlere kolaylıkla seyahat etmek için Adıyaman Havalimanı’nda araç kiralamak en mantıklı tercih olacaktır. Adıyaman Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Eğer aracınız siz daha Adıyaman’a varmadan sizin adınıza ayırtılmış olsun istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata araç kiralama rezervasyonu yapmanız mümkündür.

Adıyaman Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Adıyaman şehrine hava yolu ulaşım hizmeti veren Adıyaman Havalimanı’ndan yakındaki hangi şehirlere gidilebilir merak ediyorsanız Adıyaman Havalimanı hangi şehirlere yakın diye öğrenmek isteyebilirsiniz. Adıyaman Havalimanı’nın yakın olduğu şehirleri görmek için Adıyaman’ın komşu olduğu şehirlere bakılabilir. Adıyaman’a komşu şehirler doğuda Diyarbakır, kuzeyde Malatya, batıda Kahramanmaraş ve güneyde Gaziantep ile Şanlıurfa’dır. Adıyaman Havalimanı uçak bileti olan yolcular bu şehirlere kolayca ulaşım sağlayabilir. 

Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Adıyaman Havalimanı uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz hava yolu şirketi, yolculuk gerçekleştireceğiniz şehir ve yolculuk yapacağınız tarihin popüler sezon içerisinde olup olmaması gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Adıyaman Havalimanı uçak bileti arıyorsanız öncesinde Adıyaman Havalimanı uçak bileti fiyatlarıyla ilgili bilgi alıp biraz fikir edinmek isteyebilirsiniz. Adıyaman Havalimanı uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak ve en uygun fiyatlı Adıyaman Havalimanı uçak biletini satın almak için Bilet Dükkanı sitesini ziyaret edebilirsiniz. Adıyaman Havalimanı uçak bileti fiyatları 730 TL’den başlayarak 2300 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Adıyaman Havalimanı İletişim Bilgileri


Adıyaman Havalimanı hakkında soru ve sorunlarınız varsa ve direkt olarak yetkili biriyle görüşmek istiyorsanız aşağıda bulunan Adıyaman Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Adres: 02000 Adıyaman Merkez/Adıyaman
Telefon: 0416 244 22 12
Faks: 0416 214 24 59
E-Posta: [email protected] 

Adıyaman’da Gezilecek 5 Tarihi Yer


Güneydoğu’da, Orta Fırat Bölgesi’nde yer alan Adıyaman Doğu Anadolu Bölgesi ile bağlantı noktası konumundadır. Adıyaman doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi geçmişi çok eskilere dayandığı için tarihi ve kültürel birikim bakımından da oldukça zengin bir şehirdir. Adıyaman Havalimanı uçak bileti olanlar Adıyaman’da gezilecek 5 tarihi yeri tanıyabilir.

Nemrut Dağı Milli Parkı

Türkiye’nin en tanınan tarihi ögelerinden olan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de bulunan Nemrut Dağı’nda Kommagene Krallığı’na ait heykeller, harabeler ve yazıtlar yer almaktadır. Hakkında yaygın olarak bilinen bir efsane de bulunan Nemrut Dağı, üzerindeki tanrı ve tanrıça heykelleri nedeniyle “Tanrılar Dağı” olarak da bilinmektedir. Adıyaman Havalimanı uçak bileti olan yolcular mutlaka bu parkı ziyaret etmelidir. 

Oturakçı Pazarı

Adıyaman şehir merkezinde yer alan Oturakçı Pazarı Adıyaman hatırası almak isteyenler için tam da gidilmesi gereken yerdir. Adıyaman’ın simgesi olan eşyaların yanı sıra Adıyaman’ın meşhur yöresel ürünlerini de bu pazarda bulabilirsiniz. Çarşıya gittiğinizde özellikle Şire Pazarı’na uğrarsanız meşhur Adıyaman üzümü, pestili ve muskasını da bulabilirsiniz.

Keleş Konağı

Tarihi Adıyaman evlerinde çok iyi bir örnek olan Keleş Konağı tam şehir merkezinde yer almaktadır. 2012 yılında restore edilen konağın içerisinde Şanlıurfa, Gaziantep ve Mersin’den getirilmiş olan el dokuması halılar ve el işi mobilyalar bulunmaktadır. Günümüzde Keleş Konağı sanat ve kültür faaliyetleri amacıyla da kullanılmaktadır.

Adıyaman Müzesi

1982 yılından beri kapılarını ziyaretçilerine açmış olan Adıyaman Müzesi’nde, Aşağı Fırat Bölgesi’nde gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılan buluntular sergilenmektedir. Müzede Kalkolitik Dönemden kalma pişmiş taşlardan İslam Döneminde kullanılmış seramik kaplara kadar pek çok döneme ait ürünler ve eşyalar sergilenmektedir.

Arsameia Antik Kenti

Şehir merkezine 25 km mesafede yer alan Arsameia Antik Kenti’nde günümüzde hala arkeolojik çalışmalar sürdürülmektedir. M.Ö 2.yüzyılda kurulmuş olan Arsameia Antik Kenti Arsemez tarafından kurulmuş olan bir yazlık başkenttir. Arsameia Antik Kenti’ne gittiğinizde Mitras’ın kabartma stelini, bilinen en büyük Grekçe yazıtı, Antiochos ve Herakles tokalaşma heykelini ve Mithridathes Callinichos’un sarayını ve mezar tapınağını görebilirsiniz.