İstanbul - Adıyaman Uçuş Bilgileri

560,45 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
885 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Adıyaman Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 6ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 7ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 7ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 9ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
03 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 12ºC
Maks: 26ºC
Güneşli

En Ucuz İstanbul - Adıyaman Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Adıyaman
Adıyaman Havalimanı
TL560
AnadoluJet
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Adıyaman
Adıyaman Havalimanı
TL560
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Adıyaman arası hava yolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
İstanbul Adıyaman karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Adıyaman Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Adıyaman en ucuz uçak bileti 560,45 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Adıyaman arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İstanbul Havalimanlarına Nasıl Gidilir?
İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Adıyaman’ın Tarihi Yerleri
Adıyaman’da Gezilecek Dini Yerler
Adıyaman’da Ne Yenir?

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman güneyinde bereketli ovalarıyla, kuzeyinde heybetli dağlarıyla ülkemizin en güzel şehirlerinden biridir. İki önemli akarsuyumuzdan biri olan Fırat Nehri’nin geçtiği bölgede yer alan Adıyaman’ın Atatürk Barajı’na da sınırı bulunmaktadır. M.Ö. 40.000li yıllara uzanan tarihiyle Adıyaman’da halen kazı çalışmaları yapılmaktadır. Palanlı Mağarasının yer aldığı bölge ilk yerleşimin olduğu yerlerden biri olarak tarihe geçmiştir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle ülkemizin dört bir yanından gelen turistleri büyüleyen Adıyaman’da Neolitik Çağ’dan başlayarak Helenistik Dönem ve Roma Dönemi dahil olmak üzere büyük küçük çok sayıda uygarlık hüküm sürmüştür. Yaklaşık 2150 metre yükseklikte yer alan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş Nemrut Dağı da Adıyaman’da bulunmaktadır. Nemrut Dağı’nın antik havasında gün doğumunu izlemek için sadece ülkemizden değil, dünyanın farklı yerlerinden pek çok gezgin de Adıyaman’ı ziyaret ederek bu büyüleyici deneyimi yaşamaktadır. Buradaki uygarlıklar arasında en çok bilineni Komagene Krallığıdır. 700.000’e yaklaşan nüfusuyla Adıyaman’ın komşu illerini Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa olarak sayabiliriz. Sadece Türklere değil, Gayrimüslim topluluklara da yuva olmuş Adıyaman’da çok sayıda eski kilise yer almaktadır. 
Ülkemizin en kalabalık ve canlı şehri İstanbul’dan yola çıkarak Nemrut Dağı eteklerine bir yolculuk yapmak istiyorsanız İstanbul Adıyaman uçak bileti almanız gerekmektedir. Bilet Dükkanı internet sitesine girerek en uygun fiyatlara İstanbul Adıyaman uçak bileti satın alabilir, biletinizi almadan önce farklı havayollarının bilet fiyatlarını sitemizden karşılaştırabilirsiniz. Üstelik Adıyaman hakkında bilgi almak için de Bilet Dükkanı’nın hazırladığı İstanbul Adıyaman uçak bileti yazısını okuyabilirsiniz.

İstanbul Havalimanlarına Nasıl Gidilir?


Türkiye’nin ulaşım altyapısının en geliştiği şehri İstanbul’da şehir merkezinden havalimanlarına gitmek oldukça kolaydır. Avrupa Yakasının Arnavutköy ilçesinde dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı (IST) ve Anadolu Yakasının Pendik ilçesinde de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yer alıyor. Eğer İstanbul Adıyaman uçak bileti almak istiyorsanız İstanbul Havalimanı’ndan direkt olarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz ancak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Adıyaman’a Ankara aktarmalı olarak uçabilirsiniz; Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Adıyaman’a direkt uçuş seferleri düzenlenmemektedir. Biletinizi alırken bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Dünyanın en işlek havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’ndan günde 2 – 3 defa Adıyaman’a direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Havalimanına gitmek için metro, belediye otobüsü, Havaist otobüsleri ve özel araçları kullanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Havaist Otobüsleriyle Ulaşım


Şehrin çok sayıda farklı noktasından İstanbul Havalimanı’na yolcu taşımacılığı yapan Havaist otobüs firması ile Esenler, Halkalı, Silivri, Beylikdüzü, Avcılar, Bakırköy, Beyazıt Meydan – Aksaray, Sabiha Gökçen Havalimanı, Kadıköy, Beşiktaş ve Taksim güzergahlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fiyatlar ve sefer uzunlukları güzergaha göre değişiklik göstermektedir. Havaist otobüsleri 7/24 hizmet veriyor.

İstanbul Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


2023 Ocak ayının sonlarına doğru M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı hizmet vermeye başlamıştır. Böylece Kağıthane ve Göktürk’ten yarım saatten kısa bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. M11 metrosuna Kağıthane’den aktarma yapmak için M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna binebilirsiniz. Mecidiyeköy’e M2 Yenikapı – Hacıosman metrosundan aktarma yaparak da ulaşabilirsiniz. Metrolarda İstanbul Kart geçmektedir.

İstanbul Havalimanı’na İETT Otobüsleriyle Ulaşım


H-1 Mahmutbey, H-2 Mecidiyeköy, H-3 Halkalı Marmaray, H-6 Yunus Emre Mah., H-8 Hacıosman Sarıyer ve H-9 Cevizlibağ numaralı ve hatlı İETT Otobüslerine binerek en ucuz şekilde İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Eğer kalabalık bir grupla İstanbul Adıyaman uçak bileti satın aldıysanız ya da yükünüz ağırsa özel araç ile İstanbul’un herhangi bir yerinden İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. Taksiyle şehirden havalimanına gidecekseniz yolculuğun yaklaşık 400 Türk Lirası tutacağını söyleyelim. Daha uygun fiyatlı özel araç seçeneklerinizi merak ediyorsanız Bilet Dükkanı internet sitesine girerek araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İstanbul Adıyaman uçak bileti alanlar Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan aktarma yaparak Adıyaman’a uçabilirler. Şehrin farklı noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanı’na belediye otobüsleriyle, Havabüs otobüsleriyle, metroyla ya da özel araçla ulaşabilirsiniz.
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Belediye Otobüsleriyle Ulaşım
E-3 4. Levent Metro, E-9 Bostancı, E-10 Kadıköy – Kurtköy, SG2 Taksim, 132H Pendik YHT, 130H Deniz Harp Okulu ve MR60 Pendik İETT otobüsleriyle Sabiha Gökçen Havalimanı’na İstanbul Kart Kullanarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havabüs Otobüsleriyle Ulaşım


Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havabüs otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Taksim’den her gün gece 03.30’dan akşam 22.00’a kadar havalimanına yolcu taşıyan servislerin ücreti 2023 yılı itibariyle 67,5 Türk Lirasıdır. Kadıköy servisleri her gün 04.15’ten 21.15’e kadar hizmet verip, ücretleri 50,5 Türk Lirasıdır. Yenisahra otobüsleri de 04.30’dan 21.30’a kadar hizmet verip, ücretleri 50,5 Türk Lirasıdır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Metrosu’na İstanbul Kart kullanarak binebilirsiniz. Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı yaklaşık 58 dakika sürmektedir. Metrodan çıkınca havalimanının içine direkt olarak girebilirsiniz. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’nın M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu girişinin güvenliğinde neredeyse hiç sıra olmamaktadır. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Şehirden Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi tutarak gidebilirsiniz ancak taksi yaklaşık 400 Türk Lirası tutmaktadır. Daha uygun fiyatlarla havalimanına gitmek isterseniz Bilet Dükkanı internet sitesini ziyaret edebilir, araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden en ucuz fiyatlara faydalanabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


1988 yılında sivil havacılık faaliyetlerine başlayan Adıyaman Havalimanı’nda (ADF) iç ve dış hat uçuşları düzenlenmektedir. Özel otobüs firmaları ya da özel araçla, Adıyaman Havalimanı’ndan 18 kilometre uzaklıkta yer alan şehir merkezine gidebilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Otobüs Firmalarıyla Ulaşım


Bay-tur Taşımacılık firmasının hizmet verdiği otobüslerin seferleri, Adıyaman Havalimanı’na inen uçakların iniş saatine göre ayarlanmaktadır. Yolculuk yarım saat ve 45 dakika arasında sürmektedir.

Adıyaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Oldukça turistik bir destinasyon olan Adıyaman’ın havalimanında taksiler 7/24 hizmet vermekte olup şehir merkezine konforlu bir şekilde gitmek istiyorsanız taksiyi tercih edebilirsiniz. Eğer yükünüz ağırsa ya da kalabalıksanız havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araba kiralayabilir ya da Bilet Dükkanı internet sitesini ziyaret ederek araç kiralama ve transfer işlemleri yapabilirsiniz.

Adıyaman’ın Tarihi Yerleri


Yaklaşık 45.000 yıllık tarihiyle Adıyaman’ın en turistik tarihi yerlerini sizler için sıraladık.

Nemrut Dağı: Güneydoğu Anadolu’nun en görkemli dağlarından biri olan Nemrut Dağı üzerindeki kalıntıların en meşhuru devasa büyüklükteki kafalardır. O dönemde bu kadar devasa heykellerin nasıl yapılabildiği hala gizemini korumaktadır. M.Ö. 2. Yüzyıldan kaldığı düşünülen kalıntıların dini amaçlarla yapıldığı tahmin ediliyor. Nemrut Dağı 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır.

Arsemia Antik Kenti: Adıyaman şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta yer alan Arsemia Antik Kenti Komagene halkı tarafından kurulmuştur. Burada çok sayıda saray, tapınak, mezarlık, barınak ve forum yer alıyor. 

Gerger Kalesi: Komagene uygarlığının ilk hanedanı olan Arsames taradından M.Ö. 3. Yüzyılda inşa edilen Gerger Kalesi’nde sarnıç ve camilere ait kalıntılar görebilirsiniz.

Haydaran Kaya Mezarlıkları: Taşgedik Köyünde yer alan Haydaran Kaya Mezarlıkları’nda Güneş Tanrısı’nın mezarının da yer aldığına inanılıyor.

Adıyaman’da Gezilecek Dini Yerler


İstanbul Adıyaman uçak bileti satın aldıysanız dini amaçlarla da şehri ziyaret ediyor olabilirsiniz. Geçmişten beri semavi dinlerin bir arada yaşadığı Adıyaman’da gezilecek dini yerler şu şekildedir: 

Mor Petrus Kilisesi: Kilise binası özellikle Süryaniler için büyük öneme sahiptir.

Ulu Cami: Dulkadiroğulları Beyliği döneminde inşa edilen Ulu Cami şehrin en büyük ibadethanesidir. Caminin ayrıca kütüphanesi de var.

Musalla Cami: 19. Yüzyıl sonlarında inşa edildiği düşünülen Musalla Cami özellikle taş cephesiyle hem yerli hem yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Adıyaman’da Ne Yenir?


İşte Komagene Krallığına ev sahipliği yapmış Adıyaman’ın en güzel lezzetleri:

Çiğ Köfte: Çiğ Köfte Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaygın olsa da aslında Adıyaman’a özgü bir yiyecektir. Gerçek Adıyaman Çiğ Köftesi acılı değil hafif tatlı olur.

Buhara Pilavı: Pilavın domates sosuyla pişirilerek içine et ve garnitür eklenmesiyle hazırlanır. Büyük bir porsiyon Buhara Pilavı ana yemek için yeterlidir. 

Besni Tavası: Etin çeşitli sebzelerle karıştırılarak hazırlandığı karışım tavaya dökülerek fırında pişirilir, yanında lavaş ile servis edilir.

Kavurmalı Hıtap: Bir çeşit kapalı pide olan Kavurmalı Hıtap’ın içine kavrulmuş et, domates ve soğan eklenir.

Sarı Burma Tatlısı: Adıyaman’ın en meşhur tatlılarından olan Sarı Burma Tatlısı incecik açılmış hamurun içine ceviz eklenip sarılmasıyla hazırlanır. Piştikten sonra üzerine şerbet dökülür.