Ankara - Bursa Uçuş Bilgileri

2.904 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
325 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
56 Dakika Uçuş Süresi

Bursa Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 15ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
25 Haziran 2024 Salı
Min: 16ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
26 Haziran 2024 Çarşamba
Min: 15ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
27 Haziran 2024 Perşembe
Min: 14ºC
Maks: 32ºC
Güneşli
28 Haziran 2024 Cuma
Min: 13ºC
Maks: 31ºC
Güneşli

En Ucuz Ankara - Bursa Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Bursa
Yenişehir Havalimanı
TL2.904
Türk Hava Yolları
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Bursa
Yenişehir Havalimanı
TL4.190
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Bursa arası hava yolu ile 56 dakika sürmektedir.
Ankara Bursa karşılıklı uçuşlarınızı Ankara Esenboğa Havalimanı ve Bursa Yenişehir Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Bursa en ucuz uçak bileti 2.904 TL’den başlamaktadır.
Ankara Bursa arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Bursa Kaç Günde Gezilir?
Bursa'da Gezilecek 5 Yer
Bursa'nın Tarihi Yerleri
Bursa'da Ne Yenir?

Bursa Hakkında


Dünyanın yaşanabilir şehirler listesine giren, doğal güzellikleri ve derin tarihi geçmişi ile Bursa’dan bahsediyoruz. Kervansarayları, yüzyıllık camileri, hanları, hamamları, tarihi köyleri ve sokakları ile yerli ve yabancı turiste görülecek çok sayıda yer vadetmektedir. Marmara Denizi’nin güney kıyısında, Uludağ’ın eteklerinde yer alan Bursa, kervansarayları, yüzyıllık camileri, hanları, hamamları, tarihi köyleri ve sokakları ile ön plana çıkar. 

Tarihi ve kültürel bu mirasının yanında, otomotiv, tekstil, mobilya gibi sektörlerde önemli bir konuma sahip Bursa, kış turizmi için de hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesidir. Yerli ve yabancı turistlere görülecek çok sayıda yer vadeden kente Ankara Bursa uçak bileti alarak gelmek için Bilet Dükkanı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bunu yanında Bilet Dükkanı, Bursa otelleri konusunda güvenilir konaklama hizmeti sunar.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı'na Nasıl Gidilir?


Ankara Bursa uçak bileti alanların Ankara şehir merkezinden Esenboğa havalimanına taksi, EGO otobüsleri ve Havaş otobüsleri gibi yollarla ulaşımını sağlaması mümkündür. Saat 23.15 ila 02.15 arası hariç yarım saatte bir hizmet veren Havaş ile Esenboğa Havalimanı’na kolayca gidebilirsiniz.

Taksi ile gitmek isterseniz 30 dakikalık bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşabilirsiniz. Eylül 2023 fiyatları ile 450-600 TL Arasında bir taksi ücreti ödeyebilirsiniz. Ayrıca Ankara Akyurt’ta bulunan Esenboğa Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım 442 hat numaralı EGO otobüsleri ile sağlanabilmektedir.

Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen ziyaretçiler Burulaş’a ait 80 numaralı otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Ancak Ankara Bursa uçak bileti alarak kente gelen ziyaretçilerin bilmesi gereken önemli bir nokta bulunmakta. 

80 numaralı hattın hareket saatleri uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre düzenleniyor. Taksi seçeneğiniz olduğu gibi Bursa Yenişehir Havalimanı ve şehir merkezi arası karşılıklı çalışan Yenişehir Koop ve İnegöl Koop ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Bursa Yenişehir Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Kaç Günde Gezilir?


Kolay ulaşımı nedeniyle çevre illerin vazgeçilmez rotalarından biri olan Bursa’da Gölyazı, Trilye, Mudanya, Cumalıkızık gibi yerleri görmek isterseniz burada 2 gün gibi bir süre kalabilirsiniz. İlkbahar ve sonbahar kenti gezmek için en ideal dönem olsa da Uludağ kayak gibi kış sporları ile ünlenmiş şehre kışın da gelebilirsiniz. Tüm bununla birlikte tarihi yerleri görmek, doğa yürüyüşleri yapmak, kamp alanlarına gitmek isterseniz de 4-5 günlük bir zaman ayırmanızı tavsiye ederiz.

Bursa'da Gezilecek 5 Yer


4 mevsim ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başaran kentte Ankara Bursa uçak bileti alanlar yaz aylarında doğa gezintisi yapabilir, kışın ise Uludağ Kayak Merkezi’nde kışın tadını çıkarabilir. Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olan Bursa’da birçok tarihi eseri ve yapıyı yakından görebilirsiniz. Bursa Ulucamii ve Bursa Çarşısı bunlardan sadece ikisi. Ayrıca Uluabat Gölü kıyısında bir yarımadaya kurulmuş Gölyazı ve her yanı tarih kokan Cumalıkızık köyünü, sahil şeridinde yer alan eski Rum kasabası Trilye’yi görmeden gezinizi sonlandırmamalısınız.

Bursa'nın Tarihi Yerleri


Bursa uçak bileti işlemlerinizi tamamladıktan sonra konforlu bir konaklama için Bursa otelleri ayarladıktan sonra sıra gezilecek yerlere gelir. Yüzyıllardır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Bursa, tarihi yerleri ile meşhurdur. İşte Bursa’da gezilecek 3 tarihi yer 

  1. Ulu Camii

    Bursa’ya gidip Osmanlı tarihine tanıklık etmiş yerleri gözünüzde canlandırmadan dönmemelisiniz. İşte tam da bu noktada 14’üncü yüz yıldan günümüze sapasağlam gelerek bizleri selamlayan Ulu Camii’yi ziyaret edebilirsiniz. Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan camii Bursa’nın göbeğinde bu tarih ve huzur kokan havayı hissettirmek için sizleri bekliyor. 

  2. Bursa Kapalıçarşı

    Bursa şehir merkezinde Ankara Bursa uçak bileti alarak gelenleri karşılayan bir başka tarihi yapı da Kapalıçarşı. Tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanan, şehrin ekonomik ve tarihi açıdan önemli olan bu noktasını Pazar günleri dışında her gün 08.30 ila 19.00 arasında kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.

  3. Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri

    Şehir merkezinde yer alan iki önemli türbe Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri’dir. Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Gazi ve devletin ikinci padişahı olan Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu bu yer kendinden daha da eski bir tarihi yapının üzerine kurulmuştur. Bizans Kilisesi üzerine kurulmuş olan bu türbenin zemininde kiliseye ait mozaikleri görebilmek mümkündür.

Bursa'da Ne Yenir?


Bursa ve yemek kelimeleri yan yana geldiğinde elbette akla ilk gelen İskender Kebabı oluyor. Ancak tarihi geçmişi ile de zengin ve geniş bir mutfak kültürüne sahip olan kentte her biri ayrı lezzette olan yemekleri deneyimleyebilirsiniz. Ankara Bursa uçak bileti alarak şehre gidenlerin İnegöl köftesi, kestane şekeri, Kemalpaşa tatlısı, pideli köfte, cevizli lokum, cendere baklavası, tahinli pide yemeden kentten ayrılmamalarını tavsiye ederiz.