Ankara İstanbul Uçak Bileti

Ankara - İstanbul Uçuş Bilgileri

515,50 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
340 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
50 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
16 Temmuz 2024 Salı
Min: 24ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
17 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 24ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
18 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 25ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
19 Temmuz 2024 Cuma
Min: 25ºC
Maks: 32ºC
Güneşli
20 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 24ºC
Maks: 34ºC
Güneşli

En Ucuz Ankara - İstanbul Uçak Biletleri

Pegasus
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL515
AnadoluJet
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL607
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara İstanbul arası havayolu ile 1 Saat 5 Dakika sürmektedir.
Ankara İstanbul en ucuz uçak bileti 515 TL'den başlamaktadır.
Ankara kalkışlı uçuşlarınızı Esenboğa Havalimanı'ndan gerçekleştirebilir, varış destinasyonunuzu da Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı olarak tercih edebilirsiniz.
Ankara İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu şirketleri kullanılmaktadır. Ankara İstanbul arası 24 saat boyunca uçuş düzenlemektedir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İstanbul Hakkında
Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul'da Gezilecek 5 Yer
İstanbul'da Alışveriş Yapılacak Yerler
İstanbul Haritasını İnceleyin

Ankara; tarihi, kültürel değeri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başkenti olmasının yanı sıra politikanın, siyasetin ve aktarmalı uçuşların da başkentidir. Yıl içerisinde gerek direkt gerekse aktarmalı binlerce uçuşun gerçekleştiği Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yıl içerisinde on binlerce kişi İstanbul’a seyahat eder. Her ne kadar yüksek hızlı tren ve yeni karayolları olsa da zamandan tasarruf adına yolcular genellikle uçak ile İstanbul’a gitmeyi tercih eder. Bu durumda Ankara’dan İstanbul’a uçak bileti arayanların odaklandıkları tek bir soru olur: En ucuz Ankara İstanbul uçak bileti. 

Yalnızca Ankara İstanbul uçak bileti ücretlerinde değil, tüm dünyaya uçuşlarda en avantajlı uçak bileti fiyatlarına Bilet Dükkanı’ndan ulaşılabilirsiniz. Bunun yanında konaklama için İstanbul otelleri, ulaşım içinse İstanbul araç kiralama gibi hizmetlerimize göz atabilirsiniz. 

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Ulaşım


Ankara’nın hemen her noktasından kolayca ulaşımın sağlanabileceği Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için de pek çok yol mevcuttur. Bunlar; taksi, EGO otobüsleri ve özel araçtır.   Ankara Esenboğa Havalimanı Ankara’nın merkezi noktası Çankaya olarak kabul edilir. Ankara Esenboğa Havalimanı da Çankaya merkez baz alındığında merkeze 51 kilometre uzaklıkta bulunur. 

Taksi ile Ankara Esenboğa Havalimanı’na Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular, Başkent Ankara’nın hemen her yerinde oldukça rahat bir şekilde bulunabilen taksilerden faydalanarak konforlu ve bir o kadar da hızlı bir yolculuk geçirebilirler. 

EGO Otobüsleri ile Ankara Esenboğa Havalimanı’na Ulaşım

 

Esenboğa Havalimanı’nda iniş yapan yolcular, rahatça EGO otobüslerini kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bunun için 442 AŞTİ-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Havalimanı hat numaralı otobüs hizmet verir. Bu otobüs ile 24 saat kesintisiz bir şekilde Ankara Havalimanı'na ulaşım çok kolaydır. 

442 AŞTİ - Havalimanı otobüsü saat 06.00-24.00 arasında 20 dakikada bir; akşam saat 24.00- 06.00 aralığında karşılıklı olarak 3 adet servis hareket eder. Dolayısıyla Ankara İstanbul uçak bileti olan yolcuların kalkış saatlerini hesaplayarak, en uygun servis saatlerini kullanmaları gerekir.

Araç Kiralama Ankara Esenboğa Havalimanı’na Ulaşım

 

Şehir merkezine görece uzak bir konumda bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmek için yolcular daha hızlı, rahat ve konforlu bir yolculuk için Ankara araç kiralama seçeneğini sık sık tercih eder. 

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara Esenboğa’dan İstanbul Havalimanı’na iniş yapanlar için şehir merkezine ulaşabilecekleri pek çok alternatif yol vardır. Bunlar sırasıyla Havaİst, otobüs, taksi ve özel araçtır.

Atatürk Havalimanı’nın kapanmasıyla birlikte 2018 yılında faaliyete açılan İstanbul Havalimanı, “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülünü kazanmıştır. Devasa boyutlardaki büyüklüğü, tüm üst düzey ihtiyaçları karşılaması ve her geçen gün artan uçuş trafiği ile öne çıkan İstanbul Havalimanı, İstanbul şehrine uçak ile seyahat edenlerin genellikle tercih ettiği havalimanıdır.

Havaİst ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Havalimanı’ndan Havaİst ile şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Belirli saat aralıklarında kalkan Havaİst seferleri, İstanbul’un hemen her merkezi noktasına ulaşabilir. İşte Havaİst varış noktaları için Havaist web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatiflerinden biri de otobüs kullanmaktır. İşte İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine giden otobüsler şu şekildedir: 

  • H1 Mahmutbey Metro / Aksaray-Atestugla Yönü‎ - İstanbul Havalimanı 
  • H2 Mecidiyeköy / İstanbul Havalimanı 
  • H3 Gümrük / Halkalı Yönü‎ - İstanbul Havalimanı
  • H6 Yunus Emre Mahallesi / İstanbul Havalimanı 
  • H8 Hacıosman Metro / İstanbul Havalimanı
  • H9 Cevizlibağ / İstanbul Havalimanı 


Taksi ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


600’ün üzerinde araçlı bir taksi filosu bulunan İstanbul Havalimanı’nda iniş yapanların en çok tercih ettiği şehir merkezine ulaşım araçlarından biri de taksidir. Hızlı, kolay ve bir o kadar da konforlu bir yolculuk için taksi tercih edilebilir.

Araç Kiralama ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Havalimanı’nda 24 saat boyunca hizmet veren birçok araç kiralama acentesi bulunur. Yolcular, bu acentelerden araç kiralayabilir ve İstanbul seyahatlerine başlayabilir.


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul’un merkezi noktalarına yalnızca 40 kilometre uzaklıkta bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için pek çok alternatif bulunur. Bunlar; havabüs, Marmaray, otobüs, taksi veya özel araç ile ulaşımdır.


Havabüs ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul şehrinin merkezi noktalarına kolayca ulaşım sağlanmasına imkan tanıyan Havabüsler; Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan kalkış yaptıktan sonra Avrupa Yakası’nda Taksim’de, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy Rıhtım Caddesi’ne gidiyor. Yaz ve kış saati uygulamaları olan Havabüs’lerin sefer saatleri farklılık gösterebiliyor. Havabüsler ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.


Marmaray ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul şehir merkezine direkt olarak Marmaray ile ulaşım sağlamak mümkün olmasa da öncesinde Kartal metrosuna binip, ardından Pendik durağında inmek gerekir. Pendik durağında indikten sonra ise Marmaray’a binilebilir.


Otobüs ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul şehir merkezine giden pek çok otobüs bulunur. Bunlar; 132H Sabiha Gökçen – Pendik Kartal Metro + KM20 Pendik E11 Sabiha Gökçen – Kadıköy 122H Sabiha Gökçen – 4. Levent Metro E9 Sabiha Gökçen – Bostancı İskele E3 Sabiha Gökçen – 4. Levent Metro E18 Sabiha Gökçen – Altunizade'dir. 


Özel Araç / Araç Kiralama ile İstanbul Şehir Merkeze Ulaşım


İstanbul şehir merkezine araç kiralama ya da özel araç ile de gidilebilir. Bunun için araç kiralama uygulamalarından biri indirilip, en yakın araç seçilebilir.


Taksi ile İstanbul Merkezine Ulaşım


İstanbul’un merkezi noktalarına ulaşmak için Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan taksiye de binilebilir. Böylelikle yolcu, çok daha konforlu ve hızlı bir yolculuk geçirmiş olur. Bununla birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapan biri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir uygulaması olan iTaksi’yi indirebilir; gideceği yere ne kadar ödeyeceğini yolculuk başlamadan görebilir ve hatta ödemeyi kredi kartı ile yapabilir.

İstanbul'da Gezilecek 5 Yer


Dünyanın gözdesi İstanbul'a gelenler ilk olarak "İstanbul'da gezilecek yerler" hakkında araştırma yapar. Doğal güzellikleri, eşsiz manzaraları, tarihi yapıları ve kültürel zenginlikleri saymakla bitmeyen bu eşsiz şehirde Ankara İstanbul uçak bileti oaln yolcular için İstanbul'da gezilecek 5 yer hazırladık. 

Ayasofya Camii


Doğu Roma İmparatoru Konstantinos tarafından 360 yılında inşa ettirilen Ayasofya dünyanın en eski katedrallerinden biridir. Osmanlı’nın İstanbul’u fethetmesi ile Fatih Sultan Mehmet tarafından Ayasofya’ya Mimar Sinan tarafından minareler eklenmiş ve cami haline getirilmiştir. 1935 yılından beri müze olarak kullanılan Ayasofya, 2020 yılında yeniden ibadete açılmıştır. Ankara İstanbul uçak bileti olan yolcular dönmeden mutlaka görmelidir. 

Sultan Ahmet Camii


İstanbul otelleri arasından Sultanahmet otelleri özellikle Tarihi Yarımada'yı görmek isteyenler için vazgeçilmezdir. İngilizce’ye “Blue Mosque” (Mavi Cami) olarak geçen Sultan Ahmet Camii’nin içinde bulunan 21.043 adet İznik çinisinin camiye masmavi bir görüntü katması nedeniyle bu isimle bilinir. Ayasofya’nın karşısında yer alan Sultanahmet Camii, İstanbul’daki en büyük ve görkemli yapılardan birisidir. 

Topkapı Sarayı


İstanbul’un en turistik bölgesi olan Tarihi Yarımada’da bulunan Topkapı Sarayı, Osmanlı İmparatorluğu’nda 400 yıl boyunca yönetim merkezi olarak kullanılmıştır. 1924 yılında müzeye dönüştürülen Topkapı Sarayı’nda Harem bölümü, Hırka-ı Saadet Dairesi, Has Oda, Babü’s Saade ve Köşkler Bahçesi’ni gibi farklı alanları gezebilirsiniz.

Yerebatan Sarnıcı


532 yılında inşa ettirilen Yerebatan Sarnıcı, Bizans İmparatorluğundan kalmıştır. Yerebatan Sarnıcı o dönemde halkın su ihtiyacını karşılamak üzere kullanılmaktaydı. Roma Dönemi’nin en önemli eserlerinden olan Medusa Başı’nın ise Yerebatan Sarnıcı’nın gözde eserlerinden biridir. 

Dolmabahçe Sarayı


Dolmabahçe Sarayı belki de İstanbul’da gezebileceğiniz manevi değeri en fazla olan yerdir. Sultan Abdülmecit’in emretmesiyle 1856’da Avrupa mimari özellikleriyle inşa edilen saray, İstanbul’un 3. en büyük sarayıdır. Dolmabahçe Sarayı’nda Atatürk’ün kullandığı şahsi eşyaları görebilirsiniz.

İstanbul'da Alışveriş Yapılacak Yerler

İstanbul'da gezilecek yerlerin ardından İstanbul'da alışveir yapılacak yerler de en çok emrak edilen başlıklar arasında yer alır. Global markalardan yer aldığı caddelerden yöresel ürünlerin satıldığı çarşılara kadar tüm alternatifleri sizin için derledik: 
 

  • İstiklal Caddesi: Global markaların tamamının yer aldığı caddede, eğlence mekanları ve eşsiz restoranlar bulunur. Alışveriş sonrası İstanbul'un tadını çıkarabilir ve lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. 
  • Beyazıt / Kapalıçarşı: Yöresel eşyaların ağırlıklı olduğu bu kapalı çarşı özellikle yurt dışından gelen turistlerin gözdesidir.
  • Beyazıt / Sahaf Çarşısı: Kitap meraklılarının mutlaka uğraması gereken çarşıların başında yer alır. 
  • Cevahir Alışveriş Merkezi: AVM gezmeyi seviyorum diyenlerin aradığı adreste bulamayacağınız marka neredeyse yok.