Ankara - Hatay Uçuş Bilgileri

662,35 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
487 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 15 Dakika Uçuş Süresi

Hatay Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
14 Haziran 2024 Cuma
Min: 24ºC
Maks: 41ºC
Güneşli
15 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 23ºC
Maks: 38ºC
Güneşli
16 Haziran 2024 Pazar
Min: 20ºC
Maks: 36ºC
Güneşli
17 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 19ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
18 Haziran 2024 Salı
Min: 20ºC
Maks: 38ºC
Güneşli

En Ucuz Ankara - Hatay Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Hatay
Hatay Havalimanı
TL662
Pegasus
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Hatay
Hatay Havalimanı
TL1.480
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Hatay arası hava yolu ile 1 saat 15 dakika sürmektedir.
Ankara Hatay karşılıklı uçuşlarınızı Hatay Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Hatay en ucuz uçak bileti 662,35 TL’den başlamaktadır.
Ankara Hatay arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Ulaşım
Hatay Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Hatay'da Gezilecek Yerler
Hatay'da Ne Yenir?

Tüm zamanların şehri Hatay'ın varlığı, yapılan araştırmalara göre M.Ö. yüzbinli yıllara rastlayan orta paleolitik döneme kadar uzandığı düşünülse de bunun 2,5 milyon yıl öncesine kadar gittiği söyleniyor. Tatlı patatesin hasının, şeker kamışının en tatlısının şehri Hatay, tarih boyunca göçlere açık bir şehir olmuş.İklim koşulları ve verimli topraklarının yanı sıra konumuyla da milyonlarca insanı çeken Hatay, yemekleriyle de iştahları kabartıyor. Mezopotamya'dan Akdeniz' çıkmak için kullanılan en uygun limanları da yine Hatay'da bulacaksınız. 

Hatay'ın tarihi, doğası , insanı ve tabii ki yemekleri yerli ve yabancı birçok turistin ruhunu ve midenini kabartıyor. Fotoğraflarına bakınca bile insana huzur veren zamanötesi bu şehire gelmek isteyen yolcular güvenilir ve kolay uçak bileti sorgulamalarına Bilet Dükkanı'ndan bakabilir. Bilet Dükkanı sunduğu fırsatlar ve güvenilirlikle uçak bileti almasında yolcuların yanı başında. Bilet Dükkanı sayesinde alınan ucuz başkent Ankara Hatay uçak bileti, huzurun adresi Hatay'da unutulmaz anlara eşlik edilmesini sağlayacak

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Ulaşım


Yemekleri, farklı kültürleri, her yerde olmayan o mükemmel havası ile Hatay'ı ziyaret etmek ona yakından tanık olup onu yaşamak isteyen seyahatseverler Bilet Dükkanı'ndan aldıkları Ankara-Hatay uçak biletinin ardından şehir merkezinden Ankara Havalimanı'na nasıl gidilir, sorusunu sormaya başladılar bile. Kolay ulaşım adresleri de yine Bilet Dükkanı'nda...

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Otobüs İle Ulaşım


Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı'na gitmek isteyen yolcular ekonomik bir şekilde varış noktalarına gitmek isterlerse ise Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otobüsleri kullanabilir. Ekonomik olmasıyla tercih listelerinin ilk sıralarında yer alan otobüsle şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı'na 1 saat 30 dakika içerisinde varış gerçekleşebilir. 442 numaralı otobüse binerek şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı'na gidebilirsiniz

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Havaş İle Ulaşım


Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanına güvenilir ve kolay bir şekilde gitmek isteyen yolcuların bir diğer tercihi de HAVAŞ servis otobüsleri olarak yer ediniyor. HAVAŞ servis otobüsleri haftanın tüm günü her yarım saatte bir kalkış gerçekleştiriyor. Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanına trafiğe bağlı olarak yaklaşık 1 saat içerisinde varılabiliyor.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Taksi İle Ulaşım


Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanına trafikten sıyrılıp daha konforlu bir şekilde gitmek isteyen yolcular için en iyi seçeneklerden biri de taksiler. Konforlu bir ulaşımı tercih ederek taksiye binen yolcular yarım saat içerisinde havalimanına varabilir. Ankara Hatay uçak bileti olan yolcular rahat olması nedeniyle taksi ile ulaşım tercih eder. 

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Özel Araç İle Ulaşım


Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanına en rahat en konforludaki 'en'in adresi özel araç ile ulaşım çıkacaktır. Ne trafik derdim olsun ne de insan kalabalığına bulaşayım hatta ne de zamanla yarışım olsun derseniz özel araç ile ulaşım yolunu tercihlerinizin ilk sırasına yazabilirsiniz.

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Biletinizi Bilet Dükkanı'ndan aldınız, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan hareket edip sonunda tarihin şehri Hatay'a vardınız aklınıza gelen ilk soruyu yanıtlamak yine Bilet Dükkanı'nda... Hatay Havalimanından şehir merkezine nasıl giderim sorusuna yanıt veren Bilet Dükkanı size alternatiflerinizi sunuyor...

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş İle Ulaşım


Ekonomik olan yolculuğum aynı şekilde devam etsin diyen yolcular Hatay Havalimanından şehir merkezine havaş ile ulaşımlarını sağlayabilir. HAVAŞ otobüs servisleri uçakların iniş saatlerine göre kalkışını gerçekleştiriyor. HAVAŞ servis otobüsleri Antakya ve İskenderun güzergahlarına ayrı ayrı hareket halinde gitmektedir. 

Havaş Hatay Havalimanı İskenderun Servis Güzergahı: Pac Meydanı, Hatay Karayolu, Sarımazı, Belen, Topboğazı, İskenderun-Antakya Karayolu güzergahlarından Hatay Havalimanı’na ulaşılmaktadır. 

Havaş Hatay Havalimanı Yolcu Alma Noktaları: Pac Meydanı; Emin Otel Yanı, Belen/Sarımazı; İssume site karşısı otobüs durağı, Sarayburnu şok market önü, Belen park otobüs durağı. 

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi Ve Özel Araç İle Ulaşım


Geldim ama konforum aynı şekilde devam etsin diyen yolcular için de elbette seçenekler mevcut. Hatay Havalimanı'ndan şehir merkezine rahat, kalabalığa bulaşmadan gitmek isteyenler 7/24 hizmet veren taksileri kullanabilir Hayır, ben şehri keşfetmeye havalimanından itibaren başlamak istiyorum hem de konforumdan ödün vermemek istiyorum diyenler de özel araç ille ulaşımından vazgeçmesin.

Hatay'da Gezilecek Yerler


Gezilecek yer ve Hatay biraraya gelince ortaya çıkan tek uzun bir liste olur. Onca geçmişe sahip bunun yanında konumuyla herkesi büyüleyen ve kendisine arzulattıran bu şehir için ayaklarınız su gibi olacak, gezmekten yorulacaksınız ama burayı da göreyim demekten kendinizi alıkoyamayacaksınız. Antalya Hatay uçak bileti olan yolcuların gezmek istediği yerler ise şu şekilde: 

Vakıflı Köyü: Türkiye'nin tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü'nün tamamını Ermeni asıllı Türk vatandaşları oturuyor. Tarihi özelliğinin yanı sıra bu köyün bir de kokusu var ki...Köy yolundan itibaren burnunuza ilişecek olan bu koku portakal çiçeğinden başkası değil. Köyün fotoğraflarından bile geldi o mis gibi portakal çiçeği kokusu, aldınız mı kokuyu? Kokuyu almayanlar listenin başına yazsın bir Vakıflı Köyü... 

Uzun Çarşı Caddesi: Yorulmaya hazırsanız huzuru aldıktan sonra ayakları yormanın tam zamanı. Şimdiki konumumuz alış veriş merkezi ama bu öyle bilindiklerden değil.Uzun Çarşı Caddesi ticaretin merkezi desek abartmış olmayız içerisinde han, hamam ve camileri barındıran Uzun Çarşı Caddesi hediyelik eşya almak için de iyi bir lokasyon. 

Hıdır Bey Musa Ağacı: Bu ağaç bir mucizeyi anlatıyor. Neymiş bu mucize diye sorarsanız anlatalım. İnanca göre ; Hz. Musa ve Hz. Hızır’ın birlikte dağa çıkarken Hz. Musa’nın bu ağacın bulunduğu yere asasını saplayıp su içmiş. Sonra buradan bir ağaç filizlenmiş işte o ağaç Hıdır Bey Musa Ağacı.3 bin yıllık bu ağacı görmek Hatay'a gelen her kula nasip olmalı. 

Harbiye Şelalesi: Biraz doğasını gezelim diyenlere gelsin bu tavsiye. Hatay'ın önemli sembollerinden olan şelale tam 3 bin yıllık.

Antakya Evleri: 250 yıllık bu evlere biz tavsiye kondurmadan ayaklarınız sizi götürecek. Ankara Hatay uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. 

Habibi Neccar Camisi: Türkiye'nin ilk camisi olma özelliğine sahip bu camiyi görmeden gitmeniz tavsiye edilmez.

Hatay’da Ne Yenir?


Sorusuna ne yenmez ki diye cevap versek ve doğruya Hatay mutfağına gidip iştahımızı daha da arttırsak nasıl olur? İşte Ankara Hatay uçak bileti olan yolcuların deneyimleyeceği yemeklerden başlıca olanları. Kağıt Kebabı: Kebap deyince Türkiye, Türkiye'de kebap deyince Hatay, Hatay'da kebap deyince kağıt. sıralama bu aklınızda tutun Hatay'a gidince de midenizde.... 

Belen Tava: Lezzetiyle doyuruculuğuyla tam bir yemek ama nasıl bir yemek. Nasılını yaşayarak keşfedin... 

Fellah Köftesi: Hep et hep et olur mu Hatay'dan çıkan bu lezzet tüm Türkiye'nin özellikle altın günlerinin bir numaralı konuğu. 

Biberli Ekmek: Ekmek sevmeyeni bile baştan çıkartacak bir lezzet tam manasıyla mükemmel... 

Haylan Kabağı Dolması: Bölgede yetişen haylan kabakları haşlanmış nohut, kuşbaşı et gibi malzemeleri ile yapılan müthiş tad. 

Sembusak: Lahmacunun kapalısı ama daha da iştah açanı..