Balıkesir Hakkında

1.229 Nüfus
10 Plaka
266 Telefon Kodu

Balıkesir Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 10ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 9ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 12ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 10ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 8ºC
Maks: 22ºC
Güneşli

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Balıkesir Otobüs Seyahati Hakkında


Balıkesir hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan, Türkiye’nin en kalabalık on yedinci şehri olmasına rağmen küçük ve şirin bir şehirdir. Bursa, Manisa, Çanakkale, İzmir ve Kütahya illeriyle komşu olan Balıkesir toplamda yirmi ilçeye sahiptir. Ülkemizde pek çok tatil severin yaz ve deniz seyahati için tercih ettiği Balıkesir, yaz aylarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen turistleri ağırlamaktadır. Farklı tatil beldelerine sahip Balıkesir Kuzey Ege’de yer aldığı için ülkemizin batı ve orta Anadolu şehirlerinden karayolu ulaşımı rahat bir şekilde sağlanabilmektedir. Pek çok gezgin Balıkesir’e gelmek için karayolunu tercih etmekte ve Balıkesir otobüs bileti satın almaktadır.

Balıkesir’e Türkiye’nin hangi şehrinden gelecekseniz otobüsle seyahat süresi bulunduğunuz şehrin konumuna göre farklılık gösterecektir. Marmara, Ege ve İç Anadolu Bölgeleri’nden Balıkesir’e gelecekseniz yolculuğunuz diğer bölgelere kıyasla daha kısa sürebilir. Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ya da Akdeniz Bölgeleri’nden Balıkesir’e otobüsle gelmeyi tercih edecekseniz yolculuk biraz daha uzayacaktır; bulunduğunuz şehre göre, yolculuk yaklaşık bir gün dahi sürebilir. Siz de hesabını bilen gezginlerin yaptığı gibi, Bilet Dükkanı web sayfasını ziyaret ederek Balıkesir otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Balıkesir Otobüs Terminali


Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali Paşa Alanı Mahallesi, Bursa Yolu’nun 8. Kilometresinde yer alıyor. Balıkesir’in Merkez ilçesi sınırlarında bulunan Ayşebacı mevkiine yakın olan terminal, şehir merkezine sadece 6,5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne sefer düzenleyen otobüs firmalarını Kamil Koç, Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Esadaş Turizm, Seç Turizm, Isparta Petrol, Köksallar Turizm, Süha Turizm, Lüks Batman Seyahat, Has Turizm, Mis Amasya, Star Batman, Lider Adana, Şanlıurfa Astor, Yeni Adana Turizm, Elazığ Hazar Turizm, Dadaş Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Kent Turizm ve Alaşehir Sarıkız Turizm olarak sıralayabiliriz. Eğer Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali ile ilgili bir sorunuz olursa terminalin resmi telefon numarası olan 0266 246 57 51’i arayabilirsiniz.

Balıkesir Otobüs Bileti Fiyatları


Balıkesir otobüs bileti fiyatları Balıkesir’e hangi şehirden ve ne kadar uzaklıktan geleceğinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir. En ucuz Balıkesir otobüs bileti için Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret edebilir, imkan ve kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca Bilet Dükkanı size farklı firmalara ait Balıkesir otobüs bileti fiyatlarını da tek bir sayfada karşılaştırma imkanı sunar. Eğer İstanbul’dan yola çıkacak şekilde Balıkesir otobüs bileti satın aldıysanız seyahat ücreti 2023 yılı itibariyle 300 Türk Lirası civarında tutacaktır.

Ankara’dan Balıkesir 400 Türk Lirası, İzmir’den Balıkesir 100 Türk Lirası, Ağrı’dan Balıkesir 1.000 Türk Lirası, Malatya’dan Balıkesir 600 Türk Lirası ve Ordu’dan Balıkesir tahmini olarak 649 Türk Lirası tutacaktır. Her bölgeden bir örnek şehir verdik; bu sayede bulunduğunuz şehir yukarıdaki şehirlerden hangisine yakınsa Balıkesir otobüs bileti satın alırken benzer fiyatlar ödeme ihtimaliniz yüksek olacaktır. Balıkesir otobüs bileti gidiş dönüş satın almayı planlıyorsanız fiyatlarda indirim olmaz, ücret tek yön fiyatının iki katı kadar tutacaktır. Bilet Dükkanı üzerinden otobüs biletinin yanı sıra Balıkesir uçak bileti ve Balıkesir otelleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Balıkesir Otobüs Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım


Bursa yolu üzerinde yer alan Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali şehir merkezine oldukça yakın bir noktada konumlandığı için terminalden şehir merkezine ulaşım sağlamak da hızlı ve kolay olmaktadır. Balıkesir otobüs bileti sahipleri terminalden şehir merkezine en ucuz şekilde gitmek istediklerinde belediye otobüslerine binmeyi tercih etmektedir. T4 ve T7 numaralı belediye otobüslerine binerek Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden şehir merkezinin farklı noktalarına kolayca gidebilirsiniz. Eğer yükünüz ağırsa ya da şehir merkezine daha çabuk ulaşmak isterseniz terminalde 7/24 hizmet veren taksilere de binebilirsiniz; otobüs terminali Balıkesir şehir merkezine yalnızca 6 dakikalık sürüş mesafesinde yer aldığı için taksimetre fazla yazmayacaktır.

Dilerseniz Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret ederek araç kiralama ya da transfer işlemlerindeki imkan ve kampanyalara göz atabilir, Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terrminali’nden şehir merkezine olan ulaşımınızı özel araç ile de sağlayabilirsiniz. Eğer araç kiralama işlemi yaparsanız yalnızca Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden şehir merkezine değil, Balıkesir’de şehir içi ulaşımınızı da halletmiş olursunuz; bu sayede Balıkesir’in birbirinden farklı konumlarda yer alan tatil beldelerine kiraladığınız araçla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Balıkesir’de Tatil Yapılacak Yerler


Marmara Bölgesi’nin Ege’ye açılan kapısı Balıkesir ülkemizin yaz tatili cenneti olarak ün yapmış diğer beldelerine nazaran sizlere çok daha sakin bir deniz tatili vadediyor. İşte Balıkesir otobüs bileti satın alanlar için şehrin en güzel yaz tatili destinasyonları:

 1. Ayvalık

  Balıkesir şehir merkezine yaklaşık iki saatlik sürüş mesafesinde yer alan Ayvalık Ege Bölgesi’nin en sevilen tatil destinasyonlarından biridir. Yeşilin maviyle buluştuğu Ayvalık yalnızca doğal güzellikleriyle değil, aynı zamanda tarihi zenginliğiyle de tatil severleri büyülüyor. Taksiyarhis Kilisesi, Saatli Cami, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Cennet Tepesi, Ayazma Kilisesi ve Aya Nikola Kilisesi Ayvalık’a geldiğinizde muhakkak görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Ege’nin diğer tatil beldelerine oranla pek de sıcak olmayan Ayvalık Kaz Dağları’ndan gelen rüzgarlarla serinlemektedir. Sarımsaklı Plajı başta olmak üzere Ayvalık’ta denize girebileceğiniz pek çok plaj mevcut. Muhteşem mezelerin tadına bakmayı da unutmayın!

 2. Cunda Adası

  Ayvalık’a köprüyle bağlı olan Cunda Adası’na yine Ayvalık’tan deniz yolu ile de gelmeniz mümkün. Begonvillerin sarmaladığı taş binaların turkuaz denizle buluştuğu Cunda Adası oldukça şirin bir Ege kasabası olup yüzyıllar boyunca Türk ve Rumların bir arada barış içinde yaşadığı bir yer olmuştur. Adada çok sayıda bulunan tarihi kiliseleri gezebilirsiniz. Cunda Sahil Çarşısı’nda sevdikleriniz için hediyelik eşyalar alabilir, Ayvalık’ın leziz mezelerinin tadına bakabileceğiniz restoranlar bulabilirsiniz.

 3. Altınoluk

  Edremit ilçesine bağlı olan Altınoluk için küçük bir balıkçı kasabası demek yanlış olmaz. Çarşaf gibi denizin gün batımı ışınlarıyla buluştuğu Altınoluk sakin bir yaz tatili isteyen gezginlerin Ege Bölgesindeki ilk tercihlerinden. Gündüz deniz ve güneşin tadını çıkardıktan sonra akşam saatlerinde çarşıyı gezerek sevdikleriniz için hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Üstelik bir köye kurulan ilk sanat galerisi olma özelliğine sahip Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ni ziyaret etmenizi de tavsiye ederiz.

 4. Burhaniye

  Ayvalık ve Kaz Dağları ile çevrili olan Burhaniye Balıkesir’in deniz tatili yapılabilecek en güzel ilçelerinden biridir. Mavi bayraklı plajların sapsarı kumla birleştiği uzun plajlarıyla Burhaniye’de akşam saatlerinde restoranlarda taptaze balık ve deniz ürünleri tüketebilirsiniz.

 5. Erdek

  Balıkesir’in Marmara Denizi’ne kıyısı olan kısmında yer alan Erdek, Kapıdağ Yarımadası’nın batısında konumlanmıştır. Seyitgazi Tepesi ve Kyzikos Antik Kenti beldede görülmesi gereken başlıca yerlerden bazıları. Avşa Adası’na geçmenin en kolay yollarından biri Erdek’den tekneye binmektir.

 6. Avşa Adası

  Yaklaşık 1 saat 45 dakika sürecek bir gemi yolculuğuyla Erdek’ten Avşa Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmara Adaları’nın en popüleri olan Avşa Adası’nda Çınar Koyu, Tavşan Koyu, Yiğitler Koyu, Kumtur Koyu ve Atanas Koyu olmak üzere denize girebileceğiniz beş farklı koy yer alıyor. Leziz meze ve şaraplarıyla Avşa Adası’nda gastronomik bir tatil de yapabilirsiniz.

 7. Akçay

  Edremit ilçesine bağlı Akçay, ilçe merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede yer alıyor. Daha çok yazlık evlerin bulunduğu Akçay’da ev kiralayabilir, termal oteller için rezervasyon yapabilir ve ünlü Altınkum Plajı’nda denize girebilirsiniz.