Bodrum Hakkında

175.000 Nüfus
48 Plaka
252 Telefon Kodu

Bodrum Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
13 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
14 Nisan 2024 Pazar
Min: 16ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
15 Nisan 2024 Pazartesi
Min: 15ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
16 Nisan 2024 Salı
Min: 17ºC
Maks: 21ºC
Parçalı Bulutlu
17 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 17ºC
Maks: 21ºC
Parçalı Bulutlu

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Bodrum Otobüs Seyahati Hakkında


Ülkemizin ve dünyanın en meşhur yaz turizmi cennetlerinden biri olan Bodrum Muğla’nın batısında yer alan bir yarımadadır. Her sene giderek daha da büyüyen Bodrum farklı tatil beklentilerinin hepsine yanıt veren bir nitelikte olup her yaz milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Türkiye’nin başka şehirlerinden Bodrum’a gelmeyi düşünen tatil severlerin birçoğunun tercih ettiği ulaşım ise otobüs olmaktadır. Bulunduğunuz şehre bağlı olarak Bodrum otobüs bileti fiyatları ve süresi değişiklik gösterecektir. Ancak ülkemizin güneybatısında yer alan Bodrum’a gelmek otobüsle uzun sürmektedir, Bodrum otobüs bileti satın alırken bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul’dan Bodrum’a otobüsle gelecekseniz yolculuk süresi yaklaşık 9 buçuk saat, Ankara’dan gelecekseniz 11 saat, İzmir’den gelecekseniz 3 buçuk saat, Gaziantep’ten gelecekseniz 17 saat, Samsun’dan gelecekseniz 15 buçuk saat ve Van’dan gelecekseniz yaklaşık 14 saat sürmekte. En uygun fiyatlı Bodrum otobüs bileti için Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın! Bilet Dükkanı’nda farklı otobüs firmalarına ait Bodrum otobüs biletleri fiyatlarını karşılaştırabilir, beklenti ve bütçenize en uygun bileti satın alarak Bodrum seyahatinize başlayabilirsiniz. Ayrıca avantajlı Bodrum uçak bileti ve Bodrum otelleri için Bilet Dükkanı fırsatlarını kaçırmayın.

Bodrum Otobüs Terminali


Bodrum’da iki tane otobüs terminali bulunmaktadır. Biri yıllardır Bodrum otobüs bileti satın alan yolcuların indiği ve Bodrum Merkez’de yer alan Bodrum Eski Otogar, diğeri geçtiğimiz yıllarda inşaatı tamamlanan ve Torba yolu üzerinde yer alan Bodrum Yeni Otogar. Terminalden indikten sonra merkeze ya da Bodrum’un farklı beldelerine daha kolay ulaşım sağlayabilmeniz için tavsiyemiz Eski Otogar’da inmeniz. Yeni Otogar’dan şehir merkezine gitmek biraz daha maliyetli olacaktır. 

Bodrum Otobüs Bileti Fiyatları


Bodrum otobüs bileti fiyatları Bodrum’a hangi şehirden geleceğinize bağlı olarak değişmektedir. En ucuz Bodrum otobüs bileti için Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden biletinizi satın alabilirsiniz. Eğer İstanbul ve çevresinden gelecek şekilde Bodrum otobüs bileti satın alacaksanız fiyatlar yaklaşık olarak 960 Türk Lirası tutacaktır. Ankara ve çevre şehirlerden gelecekseniz fiyatlar 600 – 700 Türk Lirası arasında değişmektedir. Bodrum otobüs bileti için fiyatlar hemen hemen her gün ve saat aynı olmaktadır. Bodrum otobüs bileti gidiş dönüş fiyatları da tek yön fiyatın iki katı olacaktır.

Bodrum Otobüs Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım


Bodrum gitgide büyüyen nüfusuyla neredeyse bir şehrinki kadar düzenli bir ulaşım sistemine sahiptir. Eğer tam merkezde yer alan Bodrum Eski Otogar’da inecekseniz terminalin hemen yakınından kalkan minibüslerle Bodrum’un hemen hemen her noktasına gidebilirsiniz. Torba yolu üzerindeki Yeni Otogar’da inecekseniz buradan da merkeze giden minibüsler geçmektedir. Minibüslere temassız özelliği bulunan kredi kartınızla binebilirsiniz.

Bir diğer seçeneğiniz terminallerden taksiye binmek olacaktır. Bu sayede daha hızlı ama pahalı bir şekilde Bodrum’un dilediğiniz noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 
Bodrum otobüs bileti sahibi yolcular Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek araç kiralama ya da özel transfer işlemleri yapabilir, Bilet Dükkanı’nın sağladığı kampanya ve indirimlerden faydalanarak rezervasyonlarını tamamlayabilirler.

Bodrum’da Gezilecek 7 Yer


Bodrum otobüs bileti satın almayı düşünen tatil severler Bodrum’da görülmesi gereken başlıca yerleri merak etmektedirler. İşte Bodrum’a gelmişken gezmeden dönmemeniz gereken 7 yer:

Bodrum Kalesi


Bodrum’un simgesi haline gelmiş Bodrum Kalesi kent merkezinde, deniz kenarına inşa edilmiş dünyaca ünlü bir yapıdır. Kale 1402 yılında St. Jean Şövalyeleri tarafından yapılmış olup Alman, İngiliz, İtalyan ve Fransızların ortak eseridir. O dönem güçlenmekte olan Osmanlı İmparatorluğu’na karşı savunma amacıyla inşa edilen Bodrum Kalesi, Bodrum’a gelen turistleri hemen Bodrum’un girişinde karşılamaktadır.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi


Ülkemizin tek sualtı arkeoloji müzesi olarak açılan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Bodrum Kalesi’nin içinde yer almaktadır. Bodrum, Ege ve Akdeniz’de yapılan sualtı kazı çalışmalarında bulunan en önemli eserler burada sergilenmekte olup günümüzde turistlerin ziyaretine açıktır. Dünyanın en eski batık gemi kalıntısı da burada sergilenmekte.

Zeki Müren Sanat Müzesi


Sanat Güneşi Zeki Müren ünlü olduğu yıllardan beri çok sevdiği Bodrum ile özdeşleşmiştir. Vefatından önceki son yıllarını Bodrum’un iki katlı tipik beyaz evlerinde geçiren Zeki Müren’in arabası ve kişisel eşyaları bugün bu evde sergilenmektedir. Müze Pazar günleri kapalı olup diğer günler saat 08.00 – 19.00 arasında ziyarete açıktır.

Bodrum Antik Tiyatrosu


Bodrum Kalesi’ni de kadraja alan muhteşem manzarasıyla Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum Merkez’den batı yönüne doğru giderken yol üstünde yer alıyor. M.Ö. 4. Yüzyılda inşa edildiği düşünen Bodrum Antik Tiyatrosu 55 sıralı taş merdivenlerden oluşmakta ve 13.000 kişilik kapasiteye sahiptir. Yaz aylarında burada düzenlenen etkinlik ve konserlere katılarak unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz.

Halikarnas Mozolesi


Dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi’nin önemli bir kısmı günümüzde ayakta kalamamıştır. Antik Yunan ve Mısır mimarisiyle yapılan Halikarnas Mozolesi çok sayıda efsaneye konu olmuş, ancak maalesef kalıntıların önemli bir kısmı kaçırılarak Londra’daki British Museum’da sergilenmektedir.

Myndos Antik Kenti


Bodrum’un en güzel balıkçılarının yer aldığı Gümüşlük beldesinin eski adı Myndos’dur.  Myndos Antik Kenti de günümüzde Gümüşlük sınırları içinde yer alıyor. M.Ö. 600lü yıllarda bölgede yaşamış olan Leleg uygarlığı tarafından yapılan antik kenti özellikle gün batımı saatlerinde ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Barlar Sokağı


Bodrum’un en turistik noktalarından biri olan Barlar Sokağı, Bodrum Merkez’e yakın olan Gümbet’te yer alıyor. Burada bulunan restoran ve barlarda oturarak keyifli bir gece geçirebilirsiniz. Gece gündüz her daim capcanlı olan Barlar Sokağı daha sakin ve huzur dolu bir Bodrum tatili geçirmek isteyenler için iyi bir seçenek olmayabilir. 

Bodrum’un En Güzel Koyları


İster sakin ister hareketli bir seyahat deneyimlemek isteyen Bodrum otobüs bileti sahiplerinin tercih ettiği en popüler Bodrum koylarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

  • Bardakçı Koyu: Bodrum merkezde yer alan marinadan dolayı bölgede denize girmek pek mümkün değil. Ancak hem merkeze yakın bir yerlerde kalmak hem de mavi bayraklı plaja sahip bir denize girmek istiyorsanız Bardakçı Koyu’ndaki otellerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Bodrum Kalesi manzarasına karşı yüzebileceğiniz bu koyun suyu oldukça temiz ve düzdür.
  • Cennet Koyu: Türkbükü beldesi yakınlarında yer alan Cennet Koyu adından da anlaşılacağı üzere cennetten bir köşeyi andırıyor. Yemyeşil ağaçların berrak mavi Bodrum deniziyle buluştuğu Cennet Koyu’nun denizi için “cam gibi” demek yerinde olacaktır. Burada düzenlenen su aktiviteleri ve tekne turlarına katılabilirsiniz.
  • Aspat Koyu: Bodrum’un en bakir yerlerinden biri olan Aspat Koyu sakin bir tatil geçirmek isteyen gezginlerin ilk tercihi. Ortakent ve Akyarlar mevkii arasında kalan Aspat Koyu’nda düzenlenen sualtı dalış etkinliklerine katılarak keyifli anlar geçirebilirsiniz.
  • Tilkicik Koyu: Açıkçası Yalıkavak’ın denizi biraz rüzgarlı olduğu için Bodrum’un en güzel denizine sahip yerlerden biri olduğunu söyleyemeyiz. Tilkicik Koyu hariç! Yalıkavak’ta yer alan Tilkicik Koyu Yalıkavak ve çevresinde girilebilecek en güzel deniz olup mavi bayrak sahibidir.
  • Akvaryum Koyu: Bodrum’un farklı noktalarından düzenlenen tekne turlarına katılarak günübirlik ziyaret edebileceğiniz Akvaryum Koyu Bodrum’a gelen tatil severlerin uğradığı ilk duraklardan.