İzmir - Bodrum Uçuş Bilgileri

1282,92 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
155 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
2 Saat 35 Dakika Uçuş Süresi

Bodrum Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 21ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
25 Haziran 2024 Salı
Min: 21ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
26 Haziran 2024 Çarşamba
Min: 23ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
27 Haziran 2024 Perşembe
Min: 22ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
28 Haziran 2024 Cuma
Min: 22ºC
Maks: 29ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Bodrum Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Bodrum
Milas-Bodrum Havalimanı
TL1.283
AnadoluJet
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Bodrum
Milas-Bodrum Havalimanı
TL1.325
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Bodrum arası hava yolu ile 2 saat 35 dakika sürmektedir.
İzmir Bodrum karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Milas-Bodrum Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Bodrum en ucuz uçak bileti 1282,92 TL’den başlamaktadır.
İzmir Bodrum arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e Ulaşım
Bodrum’da Gezilecek Yerler
Bodrum’da Ne Yenir?

Bodrum Hakkında


Türkiye’den ve dünyadan birçok turistin yaz tatilini geçirmek için tercih ettiği Bodrum, ülkemizin güneybatısında yer alan Muğla’nın bir ilçesidir. Her yaz bir milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan Bodrum’da hareketli veya sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılayan bölgeler mevcuttur. Denizin temiz olduğunu gösteren beyaz bayraklarla dolu sahilleri, bembeyaz evleri, eğlence olanakları ve tarihi dokusuyla insanı büyüleyen Bodrum tarih boyunca birçok müzisyenin, şairin, yazarın ilham kaynağı olmakla kalmamış, antik çağların efsanelerine de konu olmuştur. 
Kendi şehirlerindeki tatil beldelerinden uzaklaşmak isteyen İzmirli turistler için Bodrum, İzmir’den ulaşımın en rahat olduğu destinasyonlardan biridir ve İzmir Bodrum uçak bileti satın alınarak hızlı bir şekilde İzmir’den Bodrum’a ulaşım sağlanmaktadır. Tatil için Bodrum’u tercih eden İzmirliler, İzmir Bodrum Uçak Bileti satın alırken Bilet Dükkanı’nın sağladığı kampanyalardan faydalanabilir ve Bodrum hakkında bilgi almak için Bilet Dükkanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirler.

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım


İzmir’in Gaziemir ve Menderes ilçelerinin arasında bulunan Adnan Menderes Havalimanı Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biridir ve 2022 yılı verilerine göre yaklaşık 10 milyon yolcuyu ağırlamıştır. Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım, şehir merkezine yakın olduğu için kolaylıkla sağlanabilmektedir ve İzmir Bodrum uçak bileti almış yolcular İzban, Havaş ve belediye otobüsleriyle havalimanına ulaşabilirler. Taksi ve araç kiralama da şehir merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na giderken hızlı ve konforlu olan seçeneklerdendir. 

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na İzban ile Ulaşım


İzmir’in kuzeyinden güneyine doğru 136 kilometre uzunluğundaki demiryolundan giden İzban, şehrin merkezinden ve banliyölerinden geçmekte olup İzmir’in en önemli ve kullanışlı toplu taşıma ağlarından biri haline gelmiştir. Türkiye’nin şehir içi en uzun tren güzergâhına sahip olma özelliği taşıyan İzban, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan da geçmektedir ve bu duraklardan havalimanına kolaylıkla ulaşılabilir: Selçuk, Belevi, Sağlık, Tepeköy, Torbalı, Kuşçuburun, Pancar, Tekeli, Develi, Cumaovası, Sarnıç, Gaziemir, Esbaş, Semt Garajı, İnkılap, Koşu, Şirinyer, Kemer, Hilal, Alsancak, Halkapınar, Salhane, Bayraklı, Turan, Naldöken, Alaybey, Karşıyaka, Nergiz, Demirköprü, Şemikler, Mavişehir, Çiğli, Ata Sanayi, Egekent, Ulukent, Egekent 2, Menemen, Hatundere, Biçerova ve Aliağa. Sefer sayısı aralığı yaklaşık 10 dakika olan İzban her sabah 5.20’den gece 1.20’ye kadar devamlı çalışmaktadır. İzmirim Kart sahibi olan yolcular İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirken, kartı olmayan yolcular için tek kullanımlık Bilet 35 kartlarından faydalanmak mümkündür.

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


İzmir Bodrum uçak bileti alan yolcuların şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için en sık tercih ettiği ulaşım yöntemi olan Havaş ile Mavişehir, Karşıyaka ve Alsancak’tan kalkan Havaş otobüsleriyle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Yolcu alımına Mavişehir Ege Park AVM’nin önünden başlayan Havaş sırayla Bostanlı Vapur İskelesi, Karşıyaka İskelesi ve Alsancak Swissotel Büyük Efes Otel’in önünden yolcu alımına devam ederek İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşıyor. Mavişehir ve Karşıyaka’dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yolculuk 70 dakika sürerken Alsancak’tan havalimanına ulaşım 40 dakika sürmekte olup fiyatlar 2023 yılı itibariyle 50 Türk Lirası olarak güncellenmiştir. Havaş otobüslerinin kalkış saatleri Havaş’ın internet sayfasında yazsa da otobüslerin kalkış saatinden ziyade, dolduğu zaman kalkması göz önünde bulundurulacak şekilde duraklarda olunması tavsiye edilir. 

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Belediye Otobüsleriyle Ulaşım


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri ESHOT tarafından işletilmektedir ve şehrin merkezi noktalarından İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na haftanın her günü 24 saat boyunca otobüs kalkmaktadır. Mavişehir’deki duraktan kalkan 200 numaralı ESHOT otobüsleri, Cumhuriyet Meydanı’ndan kalkan 202 numaralı ESHOT otobüsleri ve Bornova metrosunun yakınındaki duraktan kalkan 204 numaralı ESHOT otobüsleriyle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na otobüsle ucuz şekilde ulaşmak mümkün.

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Araçla Ulaşım


İzmir Bodrum uçak bileti alan turistlerin tercihlerinden biri de şehir merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşımda taksi kullanmaktır, bunun yanında şehrin belli noktalarında bulunan araç kiralama acentalarıyla da havalimanına ulaşmak mümkündür. Taksi ve araç kiralama şehir merkezinden İzmir Havalimanı’na gitmek için en hızlı ve konforlu yol olsa da diğer toplu taşıma ağlarından daha pahalıya gelmektedir.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e Ulaşım


Muğla’nın Milas ilçesinde konumlanmış Milas Bodrum Havalimanı Bodrum ilçesine de hizmet sağladığı için özellikle yaz aylarında Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri haline gelmekte, geçtiğimiz yılda yaklaşık 3 milyon yolcuya ev sahipliği yapmıştır. İç hatlar ve dış hatlar olarak bölümlere ayrılan Milas Bodrum Havalimanı Bodrum Merkez’e 32 kilometre uzaklıktadır. İzmir Bodrum uçak bileti alan yolcuların bir kısmı Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e gitmek için taksi tutmakta ya da araç kiralamaktadır. Eğer Bodrum Merkez’e daha hesaplı bir yolculuk planlıyorsanız da bu iki otobüs firmasından birini tercih edebilirsiniz: HAVAŞ ve Muğla Belediyesinin havalimanına ulaşım alanında işlettiği MUTTAŞ belediye otobüsleriyle Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’de bulunan otogara ulaşabilirsiniz. Bodrum Merkez’e ulaştıktan sonra Bodrum’un diğer beldelerine yine otogardan düzenli aralıklarla kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e Havaş ile Ulaşım


Türkiye’deki birçok havalimanından merkez noktalara yolcu taşımacılığı yapan HAVAŞ, Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e de yolcu taşımaktadır ve kalkış saatleri Milas Bodrum Havalimanı’nın iç hat uçuşlarının geliş saatine göre belirlenmektedir. Milas Bodrum Havalimanı’ndan başlayarak sırasıyla Güvercinlik, Torba Yeni Otogar ve son olarak merkezde bulunan Bodrum Otogar’a uğrayan Havaş Otobüslerinin fiyatı 2023 yılı itibariyle 60 Türk Lirası olmuştur. Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e yolculuk HAVAŞ otobüsleriyle yaklaşık 45 dakika sürmektedir. 

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e MUTTAŞ Otobüsleri ile Ulaşım


Muğla Belediyesi’nin HAVAŞ’a alternatif olarak öne sürdüğü MUTTAŞ Belediye Otobüsleri, Milas Bodrum Havalimanı’ndan Muğla’nın bazı bölgelerine ulaşımı sağlamaktadır. HAVAŞ gibi MUTTAŞ Belediye Otobüsleri ile Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’de bulunan Bodrum Otogar’a gitmenin maliyeti 60 Türk Lirasıdır ve yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmektedir. 

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e Araçla Ulaşım


İzmir Bodrum uçak bileti almış yolcuların Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Merkez’e gitmek için en konforlu ve hızlı yol taksi tutmak ya da araç kiralamaktır. HAVAŞ ve MUTTAŞ otobüslerine göre araç kiralamak ya da taksiyle gitmek daha maliyetli olsa da, HAVAŞ ve MUTTAŞ otobüsleri Bodrum Merkez’de yolcularını indirmektedir ve Yalıkavak, Türkbükü, Gümüşlük, Turgutreis, Ortakent gibi Bodrum Merkez’den ulaşımın ancak minibüsle sağlandığı beldelere taksi veya kiraladığınız araçla havalimanından direkt olarak gidebileceğinizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bodrum’da Gezilecek Yerler


İzmir’den Bodrum’a uçacak yolcuların merak ettiği sorulara Bilet Dükkanı’ndan ulaşabilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın hazırladığı Bodrum şehir rehberinden Bodrum’da gezilecek yerlerin, yapılacak etkinliklerin ve yenecek yemeklerin listesine kolaylıkla erişebilirsiniz.

Bodrum Kalesi: Bodrum Merkez’e giriş yaparken turistleri manzarasıyla uzaktan karşılayan Bodrum Kalesi yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin Bodrum’da en çok gezdiği yerlerden biri haline gelmiştir. 1522 yılında inşaatı biten kale bugün kapılarını misafirlere Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak açmaktadır. Her gün sabah 8.30 – 17.30 saatleri arasında açık olan kalenin giriş ücreti 150 Türk Lirasıdır.

Halikarnas Mozolesi: Antik Yunan ve Mısır’ın mimari çizgilerinden etkilenerek yapılmış bu mezarlık Bodrum’a gelince mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bugün Bodrum’da kalıntıları bulunan Halikarnas Mozolesi adını Bodrum’un antik yerleşim yeri olan Halikarnas’tan almıştır. Halikarnas Mozolesi dünyanın yedi harikasından biridir.

Bodrum Antik Tiyatrosu: M.Ö. 4. Yüzyılda inşa edilen bir açık hava tiyatrosu olan Bodrum Antik Tiyatrosu’nda günümüzde yaz konserleri verilmekte ve bu görkemli yer 55 sıradan oluşmaktadır. 70li yıllarda yeniden onarılan antik tiyatroda, antik çağlarda Dionysos Tanrısı adına kurbanların kesildiği ve halkın bunu izlediği bilinmektedir. 

Yalıkavak Marina: 2022 yılında Dünya’nın En İyi Yat Marinası ödülünü alan Yalıkavak Marina’da büyük bir açık hava alışveriş merkezi de bulunmakta, ayrıca marina restoranlar ve otellere de ev sahipliği yapmaktadır. Alışveriş yapmadan veya yemek yemeden, sadece yaz akşamlarının hareketli geçtiği marinayı gezmek de turistlerin hoşlandığı aktivitelerden.

Bodrum’da Ne Yenir?


Bölgenin kendine has yiyeceklerinin yanında, dünya mutfaklarından tabakların da denenebileceği Bodrum, ziyaretçilerine yemek konusunda oldukça fazla seçenek sunuyor. Bodrum’da ne yenir sorusuna cevaben aşağıdaki tatları sıraladık:

Bitez Dondurması: 95 yılında Bitez Meydanı’nda servis edilen dondurma günümüzde popülerliği sebebiyle zincir haline gelmiş, bol çeşitli dondurmalarıyla lezzet severlerin beğenisine sunulmaya devam etmektedir. Tamamen organik meyvelerden elde edilen Bitez Dondurması yaz kış fark etmeden Bodrum’da yenmesi gereken lezzetlerden biridir.

Çökertme Kebabı: Bodrum’a ait lezzetlerden olan Çökertme Kebabı adını Milas ve Bodrum ilçeleri arasında kalan Çökertme Koyu’ndan almaktadır. Bodrum’a gelindiğinde mutlaka denenmesi gereken bir ana yemek tabağı olan Çökertme Kebabı’nı Bodrum’un hemen hemen her yerinde deneyebilirsiniz.

Bodrum Mandalinası: Bodrum’un en meşhur lezzetlerinden olan Bodrum Mandalinası ince kabuğu ve yoğun aromasıyla zamanla Bodrum ziyaretçilerinin sevdiği tatlardan biri haline gelmiştir. Mandalinanın sıkılarak gazoz haline getirilmesiyle oluşturulan içecek de Bodrum’daki neredeyse her mekanda servis edilmektedir.