Çanakkale Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Per
15ºC
24ºC
Güneşli
Cum
15ºC
26ºC
Güneşli
Cts
17ºC
27ºC
Güneşli

Çanakkale Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Havalimanı’na otobüs, araç kiralama ve taksi seçenekleri ile gidilebilir.
Çanakkale Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Çanakkale Havalimanı, Merkez ilçesinde yer alır.
Çanakkale Havalimanı’na, genelde AJet hava yolu hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Çanakkale Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Çanakkale Havalimanı İletişim Bilgileri
Çanakkale’de Gezilecek Antik Kentler
Kaz Dağları’na Ulaşım

Çanakkale Havalimanı Hakkında


Şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alan Çanakkale Havalimanı 1995 yılından beri şehre havayolu ulaşımı konusunda hizmet vermektedir. 2008 yılında Çanakkale Havalimanı’na eklenen yeni terminal ile havalimanının kapasitesi arttırılmıştır. Günümüzde Çanakkale Havalimanı’ndan haftanın 3-4 günü 1 uçak inişi ve kalkışı gerçekleştirir.

Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek üzere şehre havayolu üzerinden gelmeyi planlıyorsanız Çanakkale Havalimanı hakkında ve Çanakkale’de gezilecek yerler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesinden alacağınız en ucuz fiyatlı Çanakkale Havalimanı uçak bileti ile keyifli bir tatilin tadını çıkarın!

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


1995 yılında hizmet vermeye başlamış olan Çanakkale Havalimanı, şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer almakta ve sivil/askeri kategoride hizmet vermektedir. Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir öğrenmek için Bilet Dükkanı sitesinde hazırladığımız Çanakkale Havalimanı hakkındaki rehber yazıdan yararlanabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Çanakkale Belediyesi’nin işletmesinde olan halk otobüsleri ile Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezinde birkaç farklı noktaya rahatlıkla ulaşım sağlamanız mümkündür. Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine belediye otobüsleriyle yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 20 dakika sürer. Otobüslerin kalkış saatleri Sanayi durağından 07.20 – 19.15 ve Üniversitemiz Sosyal Bilimler M.Y.O durağından 07.25 – 22.20 saatleri arasındadır.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezinde gitmek isteğiniz noktaya direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz. İç hatlar ve dış hatlar gelen yolcu terminalinin önünde bekleyen taksilerle şehir merkezine ortalama olarak 10 dakika içerisinde varmanız mümkündür. Çanakkale Havalimanı uçak bileti olan yolcular genelde bu yöntemi tercih eder. 

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genelde grup halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin kullanmayı tercih ettiği özel transfer servisi ile şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanabilmek için önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Çanakkale’de geçireceğiniz süre boyunca hem şehir içinde toplu taşıma saatlerine ve güzergahlarına bağlı kalmamak hem de şehir merkezinden uzak noktalarda bulunan, Çanakkale’nin doğal güzelliklerine rahatlıkla uğramak istiyorsanız Çanakkale Havalimanı’nda araç kiralamak sizin için en doğru tercih olacaktır. Çanakkale Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek ya da henüz yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlarda araç kiralama rezervasyonu yaparak keyifli bir tatilin tadını çıkabilirsiniz. 

Çanakkale Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Çanakkale şehrine havayolu ulaşımı konusunda hizmet veren Çanakkale Havalimanı’nın hangi şehirlere hizmet verdiğini öğrenmek için doğru adrestesiniz. Çanakkale Havalimanı’na yakın olan şehirleri bulmak için Çanakkale’ye komşu ya da yakın konumda bulunan şehirlere bakmak gerekmektedir. Bu şehirler Bursa, Balıkesir, İzmir, Tekirdağ ve Edirne’dir. 

Çanakkale Havalimanı İletişim Bilgileri


Çanakkale Havalimanı ya da buradan gerçekleşecek olan uçuşlarınızla ilgili sorularınız varsa ve direkt olarak Çanakkale Havalimanı yetkilileriyle iletişime geçmek istiyorsanız Çanakkale Havalimanı iletişim bilgileri şunlardır. 

Adres: Barbaros Mahallesi, Şehir Gürol Caddesi, No:123 Merkez/Çanakkale
Telefon: 0286 213 10 21 (santral), 0286 213 12 43 (santral), 0286 212 18 49 (makam)
Faks: 0286 213 08 77 (müdürlük), 0286 214 03 84 (nöbetçi şeflik), 0286 214 27 28 (AIM)
E-Posta: [email protected] öneri ve şikayetler için [email protected] 

Çanakkale’de Gezilecek Antik Kentler

Tarihi geçmişi oldukça eskilere dayanan Çanakkale’de binlerce yıl öncesinden kalma pek çok antik kent bulunmaktadır. Harika bir doğanın içerisinde yer alan bu antik kentleri de gezinizin bir parçası haline getirerek hem bu toprakların geçmiş olduğu süreçleri yakından tanırken burada yaşamış olan farklı medeniyetlerin izlerini inceleyebilirsiniz. İşte Çanakkale’de gezilecek antik kentler…

Truva Antik Kenti

M.Ö 3000’li yıllarda yerleşim yeri olarak kullanılmış olan Truva Antik Kenti dünyanın en çok tanınan antik kentleri arasında bulunmaktadır. Adına efsanelerin çıktığı Truva’da Sparta Kraliçesi Helena kaçırıldıktan sonra eşi Menelaos onu kurtarmak için Truva Savaşı’na girmiştir. Savaş sırasında Agamemnon ahşap bir atın içerisine askerlerini gizleyerek şehrin içine sızmış ve Truva’yı içten fethetmiştir. Çanakkale Havalimanı uçak bileti olan yolcular mutlaka gezmelidir. 

Assos Antik Kenti

Methymna halkı tarafından kurulduğu düşünülen Assos Antik Kenti 1982 yılında 1.derece sit alanı olarak ilan edilmiştir. Genellikle Andezit taşı kullanılarak yapılmış olan binaların bulunduğu Assos Antik Kenti, Troas adı verilen sönmüş volkanik bir tepeni üzerinde kurulduğu için bu malzeme sık sık kullanılmıştır. Athena Tapınağı gibi önemli birkaç bulguya ev sahipliği yapan Assos Antik Kenti UNESCO Dünya Miraslarını Koruma Listesi’nde yer almaktadır.

Dardanos Antik Kenti

Dardanos Antik Kenti’nin kurucuları olan Kral Dardanos ve ailesinin mezarı bu kente dair günümüze kadar gelmiş olan en önemli arkeolojik bulgudur. Kralın aile mezarı olan Dardanos Tümülüsü içerisinde altın takılar, taştan ve pişmiş topraktan yapılma kaplar ve toprak heykeller bulunmaktadır. Troad bölgesindeki en önemli yerleşim yerlerinden olan Dardanos, Çanakkale’nin kesinlikle ziyaret edilmesi gereken tarihi yerlerindendir.

Parion Antik Kenti

M.Ö 709 yılında kurulmuş olduğu tahmin edilen Parion Antik Kenti hakkında tarihte ilk olarak bir şeyler söyleyen kişi Heredot’tur. Kuruluşunun daha eski olduğu düşünülse de Parion Antik Kenti ile ilgili yürütülen arkeolojik çalışmalarda en erken tarihli olarak M.Ö 625 yılına ait buluntulara rastlanmıştır. Parion Antik Kenti’nin içerisinde Roma hamamı ve antik tiyatro gibi farklı yapılara rastlayabilirsiniz.  

Kaz Dağları’na Ulaşım


Dünyanın en yüksek oksijen seviyesine sahip yerlerinden biri olarak tanınan Kaz Dağları kısmen Balıkesir kısmen de Çanakkale illerinin sınırları içerisinde yer almaktadır. “Peki Çanakkale’ye tatil yapmak üzere geldikten sonra Kaz Dağları’na ulaşım nasıl sağlanır?” diye soruyorsanız gelin hemen cevaplayalım.

Çanakkale’den Kaz Dağları’na ulaşım için özel araç, toplu taşıma araçları ya da özel tur şirketlerinin servislerini kullanabilirsiniz. Çanakkale şehir merkezinden Ayvacık’a kalkan otobüslerle ilk olarak Ayvacık’a gidebilir oradan da özel araç, taksi ya da dolmuşlarla Kaz Dağları’na varabilirsiniz.