Adana - Çanakkale Uçuş Bilgileri

1191,21 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
849 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Çanakkale Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
25 Şubat 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 18ºC
Parçalı Bulutlu
26 Şubat 2024 Pazartesi
Min: 10ºC
Maks: 15ºC
Çok bulutlu
27 Şubat 2024 Salı
Min: 7ºC
Maks: 16ºC
Güneşli
28 Şubat 2024 Çarşamba
Min: 8ºC
Maks: 17ºC
Güneşli
29 Şubat 2024 Perşembe
Min: 7ºC
Maks: 15ºC
Güneşli

En Ucuz Adana - Çanakkale Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Çanakkale
Çanakkale Havalimanı
TL1.191
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Çanakkale arası hava yolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Adana Çanakkale karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Çanakkale Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Çanakkale en ucuz uçak bileti 1191,21 TL’den başlamaktadır.
Adana Çanakkale arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Adana Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Çanakkale’de Gezilecek Tarihi Yerler
Çanakkale Gezilecek Doğal Güzellikler
Çanakkale’de Ne Yenir?

Avrupa ve Asya kıtalarında toprağı olan bir diğer şehrimiz Çanakkale geçmişinden beri farklı uygarlık ve imparatorluklara yuva olmuş ancak asıl bilinirliğini Çanakkale Savaşı esnasında gösterdiği büyük özveri, cesaret ve mücadelesiyle sağlamıştır. Dağlar, akarsular, göller, denizler ve daha pek çok doğal güzelliğin bulunduğu Çanakkale hem Marmara hem de Ege Bölgesi’ne dahil edilmektedir. Görece Akdeniz ikliminin yaşandığı şehirde özellikle kış ayları Akdeniz iklimine göre daha soğuk ve rüzgarlı geçmektedir.
Ülkemizin gastronomi başkenti Adana’dan yola çıkarak Çanakkale’ye gitmek istiyorsanız Bilet Dükkanı internet sitesi aracılığıyla en uygun fiyatlara Adana Çanakkale uçak bileti satın alabilirsiniz.

Adana Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Adana şehir merkezine yalnızca 3,5 kilometre uzaklıkta ve Seyhan ilçesinde yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı (ADA) Adana, Osmaniye ve Mersin illerine sivil havacılık hizmeti vermektedir. Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Havaş otobüsleri, belediye otobüsleri, özel transfer ve taksiyle gidebilirsiniz. Araç kiralayarak havalimanına gitmek de Adana Çanakkale uçak bileti satın alan gezginlerin sıklıkla tercih ettiği ulaşımlardan.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


Giden ve gelen uçuşlarının saatlerine göre düzenlenen Havaş servisleri Ceyhan’daki Eski Belediye Binası’nın önünden yolcu alımına başlayarak Adana Şakirpaşa Havalimanı’na doğru gitmektedir. Yılın bazı dönemlerinde Adana şehir merkezi ve Şakirpaşa Havalimanı arasındaki Havaş seferleri karşılıklı olarak durduruluyor, bu sebeple Havaş’a binmeyi düşünüyorsanız öncelikle Havaş seferlerinin olup olmadığını internet sitesinden ya da arayarak teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Şehir merkezinden havalimanına gitmenin en ucuz ama uzun süren yolu 125 ve 135 numaralı belediye otobüslerine binmektir. 125 numaralı otobüs Beyceli’den yolcu alımına başlayarak Kozan Yolu, Hacı Sabancı Bulvarı, Barış Bulvarı ve Yeşil Bulvar’dan geçip Adana Şakirpaşa Havalimanı’na uğruyorç. 135 numaralı otobüs ise Balcalı’dan kalkarak Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü, Mithat Özsan Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Obalar Caddesi’nden yolcularını alıp Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda indiriyor.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Eğer kalabalık bir grupla Adana Çanakkale uçak bileti satın aldıysanız taksiye binip ücreti aranızda bölüşerek şehir merkezi ve havalimanı arasındaki yolculuğunuzu daha hesaplı bir fiyata getirebilirsiniz. Ayrıca Adana Havalimanı şehir merkezine çok yakın olduğu için taksi ücreti fazla tutmayacaktır.

Dilerseniz uçak bileti ve otel dışında araç kiralama ve transfer hizmetlerine sizler için aracılık eden Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek bütçe ve beklentilerinize en uygun aracı kiralayabilir ya da özel transfer araçla konforlu bir şekilde şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Yalnızca Ankara’ya karşılıklı uçuş seferlerinin düzenlendiği Çanakkale Havalimanı (CKZ) Çanakkale şehir merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Eğer Adana Çanakkale uçak bileti satın almak istiyorsanız Ankara Esenboğa Havalimanı’nda (ESB) aktarma yaparak Adana’dan Çanakkale’ye uçakla gidebilirsiniz. Belediye otobüslerine binerek, araç kiralayarak, özel transferle ya da taksiyle Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Çanakkale Belediyesinin işlettiği Ç8 otobüsüne binerek havalimanından şehir merkezine 15 – 20 dakika içinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs tercih etmek en ucuz ulaşım olacaktır.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Çanakkale Havalimanı şehir merkezine çok yakın olduğu için havalimanında 7/24 hizmet veren havalimanı taksileriyle şehir merkezine gitmeniz pek pahalı olmayacaktır. Ayrıca Bilet Dükkanı internet sayfasındaki araç kiralama kampanyalarına göz atarak Çanakkale seyahatiniz boyunca görülmesi gereken farklı noktalara da kiraladığınız araçla giderek şehir içi ulaşım probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Yine Bilet Dükkanı internet sitesinden özel transfer için rezervasyon işlemi de yapabilirsiniz, aracınız sizi havalimanından alarak Çanakkale’nin dilediğiniz noktasına en kısa yoldan giderek bırakacaktır. 

Çanakkale’de Gezilecek Tarihi Yerler


Ülkemizin en cesur şehirlerinden biri olan Çanakkale’de gezilmesi gereken tarihi yerleri Adana Çanakkale uçak bileti sahipleri için aşağıda listeledik:

Çanakkale Şehitler Anıtı


21 Ağustos 1960’dan beri ziyarete açık olan Çanakkale Şehitler Anıtı Gelibolu Yarımadası’nın Hisarlık Tepesinde yer alıyor. Buraya geldiğinizde duygu dolu bir atmosferle karşılaşabilir, verilen kurtuluş mücadelesini daha iyi fark edebilirsiniz.

Truva Antik Kenti


Dünyaca ünlü Truva Heykeli’nin de bulunduğu Truva Antik Kenti’nin tarihi yaklaşık 5100 yıl öncesine dayanıyor. Bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi başaran Truva Atı’nın efsanesinden bahsedecek olursak; Odyssseus’un Truva Kenti’ni fethetmek için şehrin askerlerine uyguladığı bir savaş taktiğinin sonucudur. 10 yıldır savaşan Truva askerleri fiziksel ve mental olarak yorgun düşmüştür, şehirden geri çekilmiş gibi yapan Odysseus ve askerleri bu atı inşa ederek içine saklanmış ve şehri fethetmişlerdir.

Aynalı Çarşı


Sevdikleriniz için hediyelik eşyalar alabileceğiniz Aynalı Çarşı şehrin en kalabalık eski pazarlarından.

Assos Antik Kenti


Ayvacık ilçesine bağlı Assos ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin ilgisini çekmekte. Deniz kenarında ama 250 metre yükseğinde bulunan kentte Athena Tapınağı Anadolu sınırları içindeki tek dor düzeninde yapılan tapınaktır.

Çanakkale Gezilecek Doğal Güzellikler


Anzak Koyu


Gün batımının uzun sürdüğü muhteşem Anzak Koyu’nun aynı zamanda tarihi bir önemi de bulunuyor. Savaş sırasında Anzaklar bu koyda çıkarma yapmışlar.

Ayazma Pınarı Tabiat Parkı


Yılın her döneminde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Ayazma Pınarı’nda yürüyüş, doğa sporları ve piknik yapabilir, kamp kurabilirsiniz.

Çanakkale’de Ne Yenir?


Uygarlıkların ve farklı kültürlerden etkilenmiş bölgelerin buluşma noktası olan Çanakkale’de ne yiyeceğini merak eden Adana Çanakkale uçak bileti sahipleri için en lezzetli kısma geldik. Yalnızca Türk değil, Trakya ve Rum Mutfağından da büyük ölçüde etkilenen Çanakkale Mutfağının en özel lezzetlerine gelin birlikte göz atalım.

Oğmaç Çorbası: Ülkemizin farklı yörelerinde yapılan Oğmaç Çorbası hamurların kurutulup küçük parçalar halinde çorbaya katılmasıyla hazırlanır. Aslında Oğmaç Çorbası Rum Mutfağında da sık sık yapılan, besleyici bir çorbadır. 

Tumbi: Ege’nin çeşitli otlarının farklı bakliyatlarla karıştırılmasından hazırlanan Tumbi tüm bu ürünlerin tavada biraz pişirilip fırına verşilmesiyle hazırlanır. Fırından çıkan karışımın üzerine Ege Bölgesi’nin olmazsa olmaz zeytinyağından bol bol dökülür.

Metez: El açması hamurun içine soğanlı kıyma harcı konulur ve hamur yarım daire olacak biçimde kapatılır. Daha sonra derin yağda kızartılan börekler tereyağlı ve salçalı sosla ikram edildiği için Metez’i neredeyse doyurucu bir yemek olarak düşünebilirsiniz.

Balık Ekmek: Taptaze ve çok çeşit balığın tutulduğu Çanakkale’de deniz ürünleri halk tarafından sıklıkla tüketilmektedir. Ekmek arası sardalya, dik balığı ve mezgit gibi ürünleri yiyebileceğiniz en meşhur yerin Sardalye olduğunu söyleyelim. Her daim kalabalık olan Sardalye’den ekmek arası balık yemeden Adana’ya dönmeyin!

Biga Köftesi: Yanında salata ve domatesle servis edilen Bigqa Köftesi, Çanakkale’nin ete doyacağınız en meşhur ana yemek tabaklarından.

Peynir Helvası: Balıkesir’de de sık sık yapılan Peynir Helvası Çanakkale yöresinde de en sevilen tatlılar arasındadır. Pek çok markette satılan bu hafif tatlıyı sevdikleriniz için de hediyelik olarak alabilir, paket yaptırabilirsiniz.