Edremit Uçak Bileti

Edremit Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Cum
21ºC
35ºC
Güneşli
Cts
21ºC
34ºC
Güneşli
Paz
21ºC
36ºC
Güneşli

Edremit Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Edremit Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Edremit uçakla Ankara'dan 1 saat, İstanbul'dan ise 40 dakika sürer.
Edremit'e gitmek için en uygun zaman yaz aylarıdır.
Edremit en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Edremit uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’ndan Edremit Şehir Merkezine Ulaşım
Edremit’te Gezilecek Yerler
Edremit’te Ne Yenir?

Avantajlı Edremit Uçak Bileti


Türkiye’de yaz turizminin önemli rotalarından biri olan Edremit, masmavi plajları, yemyeşil doğası, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlıyor.

Balıkesir’in Ege denizi kıyısındaki ilçelerinden biri olan ve Kazdağları ile Edremit Körfezi arasındaki sahada konumlanan Edremit, huzurlu ve sakin bir tatil yapmak isteyenlerin ilk varış noktalarından biridir.

Edremit’te, Kaz Dağları Milli Parkı’nın el değmemiş doğal güzellikleri, irili ufakları dereleri ve çam ormanları içinde gizlenen huzurlu köylerinde doğa yürüyüşlerine çıkabilir, altın sarısı kumlarında güneşlenebilir, tertemiz koylarında yüzerek denizin tadını çıkarabilirsiniz. 

Edremit’e seyahat etmek isteyenler, en uygun uçak bileti satın alırken Bilet Dükkanı’nın, sağlamış olduğu avantajlardan yararlanıyor. Kampanyalarının yanı sıra uygun fiyatlı uçak bileti konusunda kullanıcılarına yardımcı olmaya devam eden Bilet Dükkanı Edremit’te doğa ve tarihle iç içe kültürel tatil yapmak isteyenler için şehir rehberi sunarken, Edremit’te gezilip görülmesi gereken yerler, tadılacak yemekler ve alışveriş mekanlar hakkında detaylı bilgiye erişim imkanı sağlıyor.

Edremit uçak bileti ya da Balıkesir uçak bileti ile yola çıkmadan önce; Edremit otelleri, Balıkesir otelleri ve Balıkesir araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Edremit'e kara yolu ile ulaşmak isterseniz, otobüs bileti sayfası üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’ndan Edremit Şehir Merkezine Ulaşım


Balıkesir Kocaseyit Havalimanı Edremit ilçesinde 1997 yılında hizmete açılmış olup, iç hat seferleri ile hizmet vermektedir. Balıkesir şehir merkezine 90km, Ayvalık’a 40km, Edremit’e 8km uzaklığında olan havalimanına ulaşım, belediye otobüsleri, taksi ve özel transfer araçları ile sağlanmaktadır.

Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’ndan Edremit Şehir Merkezine Toplu Ulaşım İle Nasıl Gidilir?


Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanı’na uçuşların yapıldığı gün ve saatlerde, yolcuların ilçe merkezine olan ulaşımlarını sağlayabilmeleri için toplu taşıma servisleri bulunmaktadır.

Burhaniye ve Ayvalık ilçelerinden Edremit’e ve aynı güzergâhta iki ilçeye toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Servisler ile 15 dakikada ilçe merkezine ulaşabilmeniz mümkündür.

Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’ndan Edremit Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Balıkesir Havaalanı’na varışta Edremit şehir merkezine veya doğrudan otele gitmek için havalimanı taksilerini kullanabilirsiniz. Havaalanının Edremit şehir merkezine olan yakınlığı nedeniyle taksileri kullanmak hızlı ve pratik bir ulaşım seçeneği olacaktır.

Taksiler, iç hatlar gelen yolcu terminalinin çıkışında uçuş saatlerine göre hizmet vermektedir. Buradan taksiye binerek yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuk sonrası Edremit şehir merkezine varabilirsiniz

Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’ndan Edremit Şehir Merkezine Araç Kiralama, Transfer İle Ulaşım


Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanı’ndan hızlı ve konforlu bir şekilde otelinize ve daha sonra şehri rahatlıkla keşfetmek için bir araç kiralaması yapmayı düşünebilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havaalanı’nda araç kiralaması yapabileceğiniz birkaç yerel acente bulunmaktadır. Balıkesir Koca Seyit Havaalanı’ndan Edremit’e gitmek için özel transfer hizmeti de satın alabilirsiniz. Edremit uçak bileti olanla genelde rahat olması amacıyla bu yolu tercih eder. 

Edremit’te Gezilecek Yerler 


Kaz Dağı’nın büyük bölümünün sınırları içerisinde bulunması dolayısıyla gezilecek görülecek birçok doğal güzelliği bünyesinde bulunduran Edremit, önemli bir tatil rotasıdır.

Muhteşem denizi ve tarihi güzellikleriyle Balıkesir’in en güzel ilçesi konumunda olan Edremit’te gezilecek yerler bakımından oldukça zengin olmasıyla birlikte gidip görmeniz gereken başlıca bölgeler ise şu şekilde: 

 • Altınoluk: Edremit-Küçükkuyu arasında yer alan Altınoluk, Edremit'te gezilecek  ilk yerler arasındadır. Mavi bayraklı plajları, yemyeşil doğası ile görülmesi gereken rotaların başında olan Altınoluk’ta mavinin bütün tonlarını görebilirsiniz. Aynı zamanda tekne turları ile Fener Burnu, Narlı Koyu, Avcılar Koyu ve Mıha Burnu gibi yerleri de görebilirsiniz.
 • Kaz Dağları Milli Parkı: İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alan Kaz Dağları Milli Parkı, içerisinde bulundurduğu doğa harikalarıyla bilinmektedir.

  Dünyanın pek çok yerinden yüz binlerce turistin ziyaret ettiği bölge oldukça geniş bir alanı kaplayan milli parkın içerisinde göllerden şelalelere pek çok mimari ziyaretçi çekmektedir.

 • Altınkum Plajı: Temiz ve sakin olması ile bilinen ve ilçe merkezine 15 kilometre uzaklığı bulunan Altınkum Plajı mavi bayraklı plajlar arasında yer alan plaj yoğun ilgi görmektedir. Doğa yürüyüşlerine de uygun olan plaj ilçenin en popüler bölgeleri arasında yer alıyor. 
 • Sütüven Şelalesi: Edremit merkezine 20 kilometre uzaklığı bulunan Sütüven Şelalesi doğal güzellikler arasında yer almaktadır.

  Edremit’te mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunan şelalenin oldukça geniş bir bölgede yayıldığı bilinmektedir. Hızlı bir şekilde akan şelalenin sıcaklığı da 7 derecenin altındadır.

 • Kazdağı Müzesi: İlçe merkezinin 15 kilometre uzağında bulunan Kazdağı Müzesi, tarihi ve kültürel açıdan pek çok nesne bulundurmaktadır.

  Tahtakuşlar müzesinin aksine daha çok kültürel eserin yer aldığı müze yaklaşık 1000 metrekare alana sahiptir. Kapalı bir mekanda yayılım gösteren müzenin her yıl on binlerce kişiye ev sahipliği yaptığı biliniyor.

 • Hasan Boğuldu Göleti: İlçe merkezinin 30 kilometre uzağında, Kaz Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan gölet turistlerin severek gezdiği alanlar arasındadır.

  Doğanın sesini rahatça dinleyip huzur bulacağınız göletin çevresinde kamp yapma imkanı da tanınmaktadır. Turistlerin sık sık tercih ettiği bu gölet doğal güzelliğiyle insanların içini büyülemektedir.

 • Mıhlı Çayı Taş Köprü: Edremit merkezine 40 kilometre uzaklığı bulunan Mıhlı Çayı Taş Köprü, Çanakkale sınırlarına yakın bir bölgede yer almaktadır.Harika mimarisiyle turistlerin ilgisini çeken köprü, doğal güzelliğin içerisinde yer almaktadır. Mıhlı Çayı üzerinde yer alan köprünün tarihi 200 yıla dayanmaktadır. 
 • Artur Tatil Köyü: Edremit merkezinin 30 kilometre güneyinde bulunan Artur Tatil Köyü, turistik kentler arasında yer almaktadır. Temiz sahiliyle popüler olan bölge, günübirlik ziyaretlere uygundur.
 • Havran Çayı: lçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan Havran Çayı, doğal güzelliğiyle turistlerin ilgisini çekmektedir. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bölge sessizliğiyle bilinmektedir. Günübirlik ziyaretlerin gerçekleştirildiği alanda piknik ve kamp yapma olanağı bulunuyor. 
 • Şahinderesi Kanyonu: Edremit’e bağlı Altınoluk Mahallesi’nde bulunan Şahindere Kanyonu kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir doğa harikasıdır. Buz gibi ve berrak suların içinde piknik yapma imkânı sunan kanyonun esas aktivitesi ise dere içerisinde suda yürüyüş yapmaktır. 
 • Antandros Antik Kenti: Altınoluk’ta bulunan Antandros Antik Kenti, bölgenin tarihine adeta ışık tutmaktadır. MÖ 1200 yılına kadar tarihlenen antik kentte birçok bulguya rastlanmakla birlikte kazı çalışmalarının henüz istenilen seviyelere ulaşmadığı belirtilmekt
 • Kuşcenneti Milli Parkı: Kuşcenneti Parkı Edremit’e yaklaşık 170 km uzaklıktadır. Birbirinden farklı kuş ve bitkiyi bünyesinde barındıran Milli Park doğa severler için eşsiz deneyimler sunmaktadır.
 • Agios Yannis Kilisesi: Agios Yannis Kilisesi Edremit’e yaklaşık 50 km uzaklıktadır. Yakın tarihten günümüze dek Rahmi Koç Müzesi’ne bağlı olarak kültürel aktivitelerin yürütüldüğü tarihi bir yapıdır. Kesme taşlardan yapılma kilise görülmelidir.
 • Tahtakuşlar Köyü: Edremit ve Çanakkale yolu üzerinde bulunan Tahtakuşlar Köyü, Şaman Köyü olarak da bilinmektedir. Köyde aynı zamanda örük kültürünü simgeleyen eşya ve objelerin sergilendiği Tahtakuşlar Etnografya Müzesi bulunmaktadır. Edremit'te gezilecek yerler arasına Tahtakuşlar Köyü eklenebilir.
 • Güre Kaplıcası : Termal kaplıcalar açısından zengin içerikli olan Edremit’te gidilebilecek olan kaplıcalardan biri Güre kaplıcalarıdır. Edremit’in merkezine olan uzaklığı 12 km’dir.

  Özellikle kadın hatalıkları, böbrek hastalıkları, solunum hastalıkları, romatizma gibi sorunlar başta olmak üzere çok sayıda hastalığa iyi gelmektedir. Su sıcaklığı 40 ila 58 derece aralığındadır.

Edremit’te Ne Yenir?

Eşsiz doğası ve zengin kültürel mirasının yanı sıra Edremit aynı zamanda mutfağıyla da meşhur. Edremit’e  gitmişken mutlaka denemeniz gereken lezzetleri sizler için derledik.

 • Zeytinyağı: Edremit Körfezi’nde milyonlarca zeytin ağacı bulunmaktadır. Bölge zeytin ve zeytinyağı ile ünlüdür. Edremit’e yapacağınız ziyaretlerden dönerken saf zeytinyağlarından almanızı tavsiye ederiz.
 • Balık: Çok sayıda deniz ürününü bulabileceğiniz Edremit bölgesinde balıkçılarda mevsimlik balıkları tadabilirsiniz. Özellikle Edremit Körfezi’nde çaça adı verilen balık tutulmaktadır.
 • Höşmerim: Peynir tatlısı olarak adlandırılan höşmerim, Balıkesir bölgesinde sıkça tüketilen bir tatlıdır. Güllü, cevizli, bademli ve çikolatalı gibi çeşitleri de bulunmaktadır.
 • Börülce: Fasülyeyi andıran börülce, sindirim sistemini de çalıştıran bir bitkidir. Salatası ve yemeği yapılabiliyor. Kilo almayı engeller ve kansızlığa da iyi gelir.
 • Kabak Çiçeği Dolması: Kabak çiçekleriyle hazırlanan bu dolma, Türk, Yunan ve Kıbrıs mutfağında özel bir yere sahiptir. İç harcı pirinç ile doldurulan kabak çiçekleri, bol zeytinyağı eşliğinde servis edilir.
 • Düğün Çorbası: Balıkesir ve çevresinde sık sık rastlayabileceğiniz düğün çorbası, düğün günlerinde gelen misafirlere ikram edilmesiyle bilinir. Yapımında koyun eti, tereyağlı sos ve terbiye kullanılır.
 • Saçaklı Mantı: Mantı, Türk mutfağının en sevilen lezzetlerinden biridir. Fakat bazı yörelerde farklı çeşitleriyle sunulur. Saçaklı mantı, kalın hamur ve tavuk eti ile hazırlanan bir yemektir.
 • Balıkesir Kaymaklısı: Görüntü olarak ekmek kadayıfını andırsa da Balıkesir kaymaklısında ince yufkalar kullanılır ve kaymakla süslenir.