Çanakkale Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Çanakkale Havalimanı'nda Şehir Merkezine Ulaşım
Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Haritasını İnceleyin

Sakin bir şehir oluşu, denize sahilinin olması, rahat bir yaşamı tercih edenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken Çanakkale aynı zamanda gezdikçe birbirinden farklı güzellikleri tarihi değerleri de içinde barındıran bir mitoloji şehridir. Çanakkale Merkezde ilk dikkatleri çeken yer ise elbette ki yeşiliyle maviliğiyle gözleri kamaştıran insanın iç dünyasına huzur katan kordondur. Kordon boyunca gezmenin gecesi ayrı, gündüzü ayrı bir zevk ayrı bir huzur ve tabi ki içinde bin bir güzellikler saklamaktadır. Ve biz Türk halkı için her yıl hem zafer olarak alınan aynı zamanda gözyaşların duaların dillerden düşmeyen günü olan milli bir bayramda 18 Mart törenlerinde Çanakkale’de iseniz kordonda birçok görsel şölenlerin hazırlandığı milli duyguların sonuna kadar hissedildiği etkinliklerle karşılaşırsınız. 

Çanakkale Boğazı’ndan geçen birbirinden farklı renkler barındıran gemilerin geçip gidişini izleyip, balıkçı sandallarının izleyip ve mis gibi deniz havasını içinize çekmesi insanların şehre hayran kalmasını sağlıyor. Bütün ulusları manevi duygularla bağrında barındıran Çanakkale yıl içinde binlerce yerli ve yabancı turistin ziyareti ile rengarenk bir hal almaktadır. Artan turistik ziyaretler sonucu yöre halkının ve esnafın yüzlerinin güldüren bir durum hal almıştır. Çanakkale’ye gitmek isteyen yolcuların vazgeçilmezi arasında her geçen gün daha fazla yer almaya başlayan Bilet Dükkanı üzerinden en uygun Çanakkale uçak bileti satın alabilirsiniz. Böylece hem milli duygular yaşayabilir hem de çeşitli kültürlerin esintilerine tanıklık edebilirsiniz. 

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Çanakkale Havalimanı konum olarak tam şehir merkezinde yerini almıştır. Var olan Türkiye de tüm havalimanları arasında şehrin en merkezi konumunda yer alan muhtemelen tek havalimanı olan başka bir havalimanı yoktur. En çok seferlere sahip olan rota, Ankara’ya her hafta gerçekleşen uçuşlar arasından Çanakkale Havaalanı’ndan ortalama 5 uçuş gerçekleşmektedir. 2008 yılında yapılan yeni kaliteyi içinde barındıran terminal binası ile havaalanı genişletilerek gelen ve giden yolculara, hizmetlilere ve uçaklara verilen hizmetlerin kalitesi arttırılmıştır. Havaalanı iç ve dış terminal olmak üzere iki terminal binasına sahiptir. Çanakkale uçak bileti olan yolcular birçok ulaşım seçeneği ile şehir merkezine gidebilir.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Çanakkale Havaalanı’ndan şehir merkezine, belediyenin sunmuş olduğu konfordan ödün vermeyen hızlı ve ulaşımı kolay sağlayan toplu taşıma araçları olan halk otobüsleri ile ulaşımı en kısa zamanda gerçekleştirmek mümkün. Havaalanından şehir merkezine gitmek otobüsle ile ortalama 20 dakikada gerçekleşmektedir. Birçok noktaya birçok duraktan var olan güzergahları ile ulaşımın konforuna varmak mümkün. 

Ç8 Otobüs Hattı Güzergâhı: Sanayi – Esenler – İskele – Atatürk Cad. – Cuma Pazarı – İ. Bodur Lisesi – Havaalanı – Adliye – Üniversite Sosyal Bilimler M.Y.O – Beldemiz son durak olarak yer almaktadır. 

Hafta İçi Otobüs Hareket Saatleri: Sanayi Durağı’ndan 07.20 – 19.15, Sosyal Bilimler M.Y.O Durağı’ndan 07.25 – 22.20 saatleri arasında ulaşım gerçekleşmektedir. Saat 19.15’ten sonraki otobüsler SSK durağından hareket etmektedir. 

Hafta Sonu Otobüs Hareket Saatleri: Sanayi Durağı’ndan 07.40 – 17.40, Beldemiz Durağı’ndan 07.30 – 17.30 saatleri arasında ulaşım gerçekleşmektedir.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Havaalanından şehir merkezine gitmek için halk otobüsünü tercih etmeyip hızlı bir şekilde gideceğiniz yere ulaşmak istiyorsanız haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren taksilerle ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Havaalanında ulaşmayı arzuladığınız taksilere iç ve dış hatlar terminali gelen yolcu salonunun çıkışında yerlerini almaktadırlar. Havaalanından şehir merkezine taksi ile ulaşım yaklaşık olarak 10 dakikalık zaman diliminde gerçekleşmektedir. Çanakkale uçak bileti olan yolcular konforlu olması açısından genelde taksi kullanır.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Çanakkale Havaalanı’na varışta size sizi bekleyen bir konforu içinde barındıran bir araç ile şehir merkezine, otelinize veya çevrede bulunan tatil yerlerine hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Havaalanına ulaşmadan önce ilgili firmalardan bir rezervasyon oluşturabilirsiniz. Bu şekilde sürücü sizi havaalanında karşılayarak valizlerinize yardım edip ve doğrudan aracınıza varmanızı sağlayabilir. Seyahat boyunca rahat etmek adına Çanakkale uçak bileti olan yolcular için araç kiralama seçeneği çok caziptir.

Çanakkale’de Gezilecek Yerler


Çanakkale özellikle tarihi yapıları başta olmak üzere doğa ve coğrafi güzelliklere de sahiptir. Yüzyıllar boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmasından ötürü misafirlerine son derece uzun “Çanakkale’de gezilecek yerler” listesi sunar. İşte Çanakkale uçak bileti olan yolcuların öncelikli görmesi gereken yerler…. 

Aynalı Çarşı: İstanbul’daki Mısır Çarşının küçük bir versiyonu olarak kabul edilen Aynalı Çarşı’nın girişinin iki ayna var. Çarşıyı gezen turistler Çanakkale hatırası olabilecek hediyelik eşyaları kolay kolay ulaşıp bin bir çeşit içinden en güzelini alma şansına varabiliyorsunuz. 

Şehitlik Abidesi: Gelibolu yarımadasının her karış toprağı atalarımızın kanlarıyla sulanmış. Gelibolu yarımadası Tarihi Milli Parktır ve bu adanın birçok yerinde Çanakkale Zaferinden kalan izler bulunmaktadır. Bu milli park rehber desteği ile gidildiğinde manevi hissiyatlar daha fazla yoğunlaşıyor. Bu duygulu atmosfere Çanakkale uçak bileti olan herkes şahit olmalıdır. 

Çanakkale Saat Kulesi: II Abdülhamit zamanında yapılan saat kulesi Çanakkale İskele Meydanına çok yakın olan Saat Kulesi görülmeye değerdir. 

Çanakkale Deniz Müzesi: Çanakkale savaşın da kullanılan eşyalar bu müzede sergilenmektedir. Savaşta kullanılan Nusret Mayın Gemisinin maketi sergilenmektedir. 

Truva Antik Kenti: Truva savaşlarının yapıldığı alandır. Dünya miras listesine girmiştir bu antik kent. 

Kilit Bahir Kalesi: Fatih Sultan döneminde yapılmıştır. Boğaz manzarası ile gözleri kamaştırmaktadır. 

Gelibolu Mevlevihanesi: Mevlevihane Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yer bulunmaktadır.1994 yılında restore edilip ziyaretçilerinin ziyaretine açılmıştır.

Ayazma: Ayazma mesire yeri kazdağları eteğinde bulunmaktadır.Yaz döneminin bunaltıcı sıcaklığından kaçmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği mesire yerlerinden biridir. 

Bozcaada: Yerli ve yabancı turistin en çok tercih ettiği yerler arasında yerini alan Bozcaada bembeyaz evleriyle masmavi denizi ile göz kamaştırıyor ve ziyaretçilerine iyi ki geldim cümleleri kurduruyor. Çanakkale uçak bileti olan yolcular bu doğa harikası yere uğramadan gitmemeli. Asos: Tatilcilerin harika zamanlar geçirdiği butik otellerin vazgeçilmezi olduğu yerlerden biri olan Asos gözlere müthiş görseller sunmaktadır.