İstanbul - Edremit Uçuş Bilgileri

627 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
378 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 15 Dakika Uçuş Süresi

Edremit Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 10ºC
Maks: 18ºC
Güneşli
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 10ºC
Maks: 20ºC
Güneşli
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 12ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 15ºC
Maks: 24ºC
Güneşli

En Ucuz İstanbul - Edremit Uçak Biletleri

AnadoluJet
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Edremit
Edremit Havalimanı
TL627
Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Edremit
Edremit Havalimanı
TL671

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İstanbul Havalimanlarına Ulaşım
Balıkesir Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Ulaşım
Edremit’te Gezilecek Yerler
Edremit Tatili Yerleri

Ege Bölgesi’nde Balıkesir’in bir ilçesi olan Edremit önemli tatil yerlerinden biridir. Tertemiz havası ve huzur dolu doğal ortamıyla sakin ve dinlendirici bir tatil yapacağınız Edremit’te tatil yapmak için en çok rağbet gören yerler Altınoluk ve Akçay beldeleridir. Edremit Körfezi’nin 10 km içerisinde kurulmuş olan ilçede nüfus yaz aylarında gelen tatilcilerle 2 milyonu aşmaktadır. Edremit doğal güzellikleri ve tatil yeri olmasının yanı sıra köklü bir tarihi geçmişe de sahiptir. M.Ö 1443 yılında kurulduğu bilinen Edremit’in tarihteki ilk ismi “Adramytteion”dur. Daha sonrasında Edremit, Lidya Kralı’nın kardeşi tarafından yeninden inşa edilince adı da “Adramys” olarak değiştirilmiştir. Edremit ilçe merkezi deniz kenarında bulunmasa bile Altınoluk ve Akçay mahalleleri deniz kenarına kurulmuş yerlerdir. Akdeniz ikliminin özellikleri görülen Edremit’te kış aylarının ılık ve yağışlı, yaz aylarının ise sıcak ve kurak geçmesi nedeniyle yılın her dönemi ziyaret edilebilecek bir yerdir. 

Zengin bir bitki örtüsüne sahip olan Edremit sınırları içerisinde dünyanın ikinci en temiz havası kabul edilen Kaz Dağları da bulunmaktadır. 500 metreye kadar zeytin ağaçlarının kaplı olduğu Edremit’te yüksek tepeler de çam ağaçlarıyla kaplıdır. Karaçam, kızılçam, kavak, kayın, ıhlamur, çınar ve kestane ağaçları gibi pek çok çeşitte ağacın bulunduğu Edremit çevresinde, dünyada yalnızca Kaz Dağlarında yetişen ve koruma altında olan Kaz Dağı köknarı da bulunmaktadır.  Şahane doğasıyla insana huzur veren Edremit’te İstanbul’un çok hareketli hayatından uzaklaşıp biraz dinlenmek üzere tatil yapmak istiyorsanız, Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyatlara İstanbul – Edremit uçak bileti alabilirsiniz. Edremit’te eksiksiz bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız Edremit hakkında olan rehber yazımızdan yararlanarak gezi planı oluşturabilirsiniz.

İstanbul Havalimanlarına Ulaşım


İstanbul’da biri Anadolu biri de Avrupa yakasında olmak üzere 2 adet havalimanı bulunmaktadır. Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, Pendik ilçesinde yer almakta olup 2001 yılından beri hizmet vermektedir. Avrupa yakasında uzun bir süre Atatürk Havalimanı hizmet vermiş olsa da 2018 yılından beri yeni inşa edilen İstanbul Havalimanı faaliyet göstermektedir. Her iki İstanbul havalimanına ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na M4 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı üzerinden kolaylıkta ulaşım sağlayabilirsiniz. İlk durak olan Kadıköy’den bindiğinizde havalimanına varmanız 1-1.5 saat arasında sürecektir. Eğer Avrupa yakasından ulaşım sağalamaya çalışıyorsanız en yakın Marmaray durağından trene binerek Ayrılık Çeşmesi’ne gelebilir, buradan M4 hattına aktarma yapabilirsiniz. İstanbul Edremit uçak bileti olan yolcular trafiğe takılmamak için metro kullanır. 

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden pek çok otobüs hattı bulunmaktadır. Bunlar: E3 4. Levent Metro, SG2 Taksim, 122H 4. Levent-Yenişehir, E9 Bostancı, E10 Kadıköy-Kurtköy, E11 Kadıköy, 16S Uzunçayır Metrobüs, SG1 Kadıköy, 130H Tuzla Deniz Harp Okulu ve 132 H Pendik YHT otobüs hatlarını kullanarak havalimanına gidebilirsiniz. 

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havabus Otobüsleri ile Ulaşım


Eskiden Havaş olarak bilinen otobüslerin aynısı olan Havabus otobüsleri Taksim-Divan Hotel, Kadıköy Rıhtım ve Yenisahra Metro olmak üzere 3 farklı noktadan hareket etmektedir.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


İstanbul’da bulunduğunuz yerden daha rahat ve hızlı bir şekilde havalimanına gitmek istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilerle direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak taksi ile yapacağınız yolculuğun diğerlerinden daha pahalı olacağı konusunda sizleri uyaralım.

İstanbul Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na İETT’ye bağlı otobüslerle birkaç hat üzerinden ulaşım sağlamanız mümkündür. Bunlar: H-1 Mahmutbey Metro, H-2 Mecidiyeköy, H3- Halkalı, H-6 Mescid-i Selam-Arnavutköy, H-7 Alibeyköy Cep Otogarı, H-8 Hacıosman-Sarıyer, H-9 Cevizlibağ otobüs hatlarını kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Edremit uçak bileti olan yolcular genelde İstanbul Havalimanı'na ulaşım için otobüs tercih eder. 

İstanbul Havalimanı’na Havaist ile Ulaşım


Şehir içinde birkaç yerden kalkan Havaist otobüsleri ile kolayca İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havaist otobüsleri: İST-1 Yenikapı, İST-2 Beylikdüzü-Çatalca, İST-3Otogar, İST-4 Bakırköy, İST-5 Beşiktaş, İST-7 Kadıköy, İST-8 Pendik, İST-15 Avcılar Metrobüs-Bahçeşehir, İST-17 Halkalı İstasyon-Başakşehir, İST-19 Taksim ve İST-20 Sultanahmet hatları üzerinden havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

İstanbul Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na 7/24 hizmet veren taksilerle direkt olarak bulunduğunuz yerden ulaşım da sağlayabilirsiniz ancak bu diğer seçeneklere göre çok daha pahalıya gelecektir. 

Balıkesir Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Ulaşım


Edremit ilçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunan Balıkesir Kocaseyit Havalimanı 1997 yılından beri hizmet vermektedir. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan ilçe merkezine ulaşımı birkaç farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Otobüs ile Ulaşım


Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan uçak iniş saatleriyle uyumlu olacak şekilde sefer düzenleyen toplu taşıma servisleri bulunmaktadır. Servisler ile 15 dakika içerisinde ilçe merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Edremit uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik olmasından dolayı otobüs ile ulaşım tercih eder. 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Taksi ile Ulaşım


Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra gitmek istediğiniz yere direkt ulaşım sağlamak için havalimanında hizmet veren taksilere hızlı ve rahat bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Taksi ile havalimanından ilçe merkezine yapacağınız yolculuk yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Özel Transfer ile Ulaşım


Özel transfer hizmeti ile havalimanından direkt olarak otelinize ya da çevre ilçelere ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Özel transfer servisini genellikle grup halinde seyahat edenler ya da çok bagajla seyahat edenler tercih etmektedir.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Araç Kiralama ile Ulaşım


Edremit’te kalacağınız süre boyunca ulaşımın sizin için bir sorun olmamasını istiyorsanız Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. İstanbul’a dönüş uçağınızdan birkaç saat önce aracı, ilgili araç kiralama ofisine teslim etmeniz gerekmektedir. 

Edremit’te Gezilecek Yerler


Kaz Dağları ve Edremit Körfezi arasında konumlanan Edremit, popüler bir deniz turizmi destinasyonu olmasının yanı sıra gezilip görülmesi gereken pek çok yeri de bulundurmaktadır. Edremit’te gezilecek yerler şu şekildedir: 

Kaz Dağı Milli Parkı: Türkiye’nin en önemli yerlerinden olan Kaz Dağı benzersiz bir doğaya sahiptir. 1992 yılında Milli Park alanı kabul edilen Kaz Dağı çevresinde Hasan Boğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi gibi pek çok doğal güzellik yer almaktadır. Yazın sıcak günlerde biraz serinlemek, tertemiz havayı içinize çekmek ve bu inanılmaz doğaya temas etmek için Kaz Dağı Milli Parkı’na gidebilirsiniz

Sarıkız Zirvesi: 1726 metre rakımda Kaz Dağı tepesinde bulunan Sarıkız zirvesi tüm Edremit’e tepeden bakabileceğiniz bir noktadır. Zirve’nin adı babası tarafından buraya bırakılan ve ermiş olduğuna inanılan Sarıkız’dan gelmektedir. 

Zeytinli Köyü: Edremit’in en bilinen köylerinden biri olan Zeytinli Köy, henüz bozulmamış, tarihi dokusunu her bir sokağından hissedebileceğiniz bir köydür. Pek çok kişi organik ürünler alabilmek için her hafta cumartesi günü kurulan köy pazarına gelmekte ve buradan çeşitli organik ürünler almaktadır.

Çamlıbel Köyü: Kaz Dağı’nın en meşhur köylerinden bir diğeri olan Çamlıbel Köyü, Kurtuluş Savaşı sürecinde neredeyse tüm köy halkının Kuvay-ı Milliye’ye katılarak Ayvalık’ı korumuş olması üzerine Kahraman Köy olarak da bilinmektedir. Ancak köyde evler genellikle tahtadan yapılmış olduğu için 1972 yılında kadar Tahtaköy ismi ile anılmıştır.

Tahtakuşlar Köyü: Güre’nin 2 km uzağında bulunan Tahtakuşlar Köyü eskiden bir şaman köyü olarak bilinen ilginç bir köydür. Şaman ayinlerinin yapılıyor olmasıyla bilinen köyde şaman ayinlerine dışardan katılmak yasak olduğu için ritüeller tam olarak bilinmemektedir. İstanbul Edremit uçak bileti olan yolcular genelde bu tarihi köyü ziyaret eder. 

Altınoluk Halk Plajı: Ege Bölgesi’nin popüler tatil yerlerinden olan Altınoluk, mavi bayraklı plajlarıyla kendinden bahsettirmektedir. Altınoluk’ta Merkez Plajdan Antandros Plajı’na kadar 6 farklı plajda denize girebilirsiniz.

Güre Sahili: Edremit ilçe merkezine 12 km uzaklıkta yer alan Güre sahili, bölgenin en çok beğenilen yerlerinden bir tanesidir. Güre sahilinde deniz bir anda derinleşmediği için çocuklu aileler tarafından sıklıkta tercih edilen bir noktadır. 

Güre Kaplıcaları: İstanbul Edremit uçak bileti olanların şifa bulmaya geldiği yerdir. Güre’nin en değerli özelliklerinden biri de termal kaplıcalarıdır. Güre kaplıcalarında şifalı suyun sıcaklığı 80 dereceye kadar çıkmaktadır. Pek çok rahatsızlığa iyi gelen kaplıca sularında vakit geçirerek şifayı bulabilirsiniz.

Edremit Tatili Yerleri


Edremit Körfezi’nin 10 km içinde bulunan ilçe merkezi, sahil şeridinde yer alan 4 adet tatil beldesine ev sahipliği yapmaktadır. Bir yanı Kaz Dağları diğer yanı Ege Denizi olan Edremit tatil yerleri başlıca Altınoluk, Akçay, Güre ve Zeytinli şeklindedir. Mavi bayraklı plajlara sahip olan Edremit tatil yerlerinde deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilir; sakin doğasında huzurlu ve dinlendirici bir tatil yapabilirsiniz.