Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Pts
13ºC
25ºC
Güneşli
Sal
12ºC
25ºC
Güneşli
Çar
11ºC
23ºC
Güneşli

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na; taksi, otobüs, araç kiralama ve transfer seçenekleri ile gidilebilir.
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Balıkesir'in Edremit ilçesinde yer alır.
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na; Türk Hava Yolları hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Hangi Uçuşlar Yapılıyor?
BaşlıkBalıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Hangi İlçelere Yakın?
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı İletişim Bilgileri
Balıkesir’de Nerelerde Denize Girilir?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Hakkında


Marmara’nın Ege Bölgesi’ne açılan kapısı Balıkesir’e doğru bir seyahat yapmayı planlıyor ve uzak bir şehirden buraya gelecekseniz Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na (EDO) inmeniz sizin için en konforlu ulaşım olacaktır. Balıkesir’in Edremit ilçesi sınırları içinde yer alan havalimanı Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 80 kilometre, Edremit ilçe merkezine 8 kilometre ve Burhaniye ilçe merkezine 6 kilometre mesafede yer alır.

Eğer yaz tatili planlarınız için Balıkesir’i tercih ettiyseniz ve uzak bir şehirden geliyorsanız Koca Seyit Havalimanı’nda ineceksiniz demektir. Uçak bileti başta olmak üzere pek çok turistik hizmet için sizlere aracılık eden Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret edebilir, farklı hava yolu şirketlerine ait Balıkesir Koca Seyit Havalimanı uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak bütçe ve beklentilerinize en uygun bileti satın alabilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Hangi Uçuşlar Yapılıyor?


Balıkesir’den İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illere uçakla gitmek pek tercih edilmiyor çünkü Balıkesir bu illere oldukça yakın. Fakat Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu gibi bölgelerimizde aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Yılın belirli dönemlerinde Antalya, İzmir, Gaziantep, Trabzon, Ordu, Adana, Konya ve Muş gibi şehirlerden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na uçuş seferleri gerçekleştirilmektedir.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Balıkesir Havalimanı’ndan şehir merkezine çeşitli alternatifler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Balıkesir Belediyesi’nin işlettiği belediye otobüslerine binerek şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bakiye yükleyerek kullanabileceğiniz Balkart ile otobüslere binebilirsiniz, nakit para artık kabul edilmemektedir. Otobüs saatleri Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nın uçuş seferlerine göre belirlenmiştir. Ayvalık ve Altınoluk olmak üzere iki farklı otobüs güzergahı mevcut.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Belediye otobüsü dışında taksiye binebilir, araç kiralayabilir ya da transfer araç ayarlayabilirsiniz. Araç kiralama ve transfer işlemleriniz için Bilet Dükkanı’na göz atmayı unutmayın. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı uçak bileti satın aldıktan sonra araç kiralama işlemi yapmak oldukça faydalı olacaktır, bu sayede Balıkesir’de birkaç günlük şehir içi ulaşımınızı da halletmiş olursunuz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Hangi İlçelere Yakın?


Balıkesir Koca Seyit Havalimanı şehir merkezine yaklaşık bir buçuk saatlik sürüş mesafesinde yer almaktadır. Eğer Balıkesir şehir merkezine gitmek istiyorsanız Koca Seyit Havalimanı’ndan yapacağınız yolculuk biraz uzun sürebilir. Eğer havalimanına yakın olan ilçeleri merak ediyor ve şehir merkezine uğramadan direkt bu ilçelerde yaz tatili yapmak gibi bir planınız varsa işiniz daha kolay olacaktır. 

Ayvalık, Edirne ve Burhaniye’ye yakın olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nın yakın olduğu diğer ilçeleri Havran, Gömeç, İvrindi ve Balya olarak sıralayabiliriz. Edremit Çanakkale sınırında bulunan bir ilçe, bu sebeple Çanakkale’nin Ayvacık ve Bayramiç gibi ilçelerine de yine Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bilet Dükkanı üzerinden Balıkesir otelleri aramasıyla size ugun konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Balıkesir Koca Seyit Havalimanı uçak bileti fiyatları buraya hangi şehirden geleceğinize göre değişiklik gösterecektir. Fiyat hakkında en sağlıklı bilgiyi edinmek için sitemizden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı uçak bileti aratma işlemi yapabilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı İletişim Bilgileri


Edremit’in Bostancı Köyü mevkii sınırları içinde yer alan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nın posta kodu 10300 olarak belirtilmiştir. Havalimanıyla ilgili soru, öneri, istek, şikayet ve teşekkürleriniz için 0266 376 13 00 ya da 0266 376 13 02 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Faks yoluyla Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile iletişime geçmek istiyorsanız 0266 376 13 06 numarasından ulaşabilirsiniz. Son olarak, e-posta yoluyla havalimanına ulaşmak istiyorsanız da [email protected] adresine mail atmanız yeterli.

Balıkesir’de Nerelerde Denize Girilir?


Eğer güney Ege ve Akdeniz’in kalabalık tatil beldelerinden ziyade daha sakin ve uygun bütçeli bir seyahat yapmayı planlıyorsanız Balıkesir sizin için doğru adres. Burada denize girebileceğiniz pek çok farklı yer var. İşte Balıkesir Koca Seyit Havalimanı uçak bileti sahiplerine özel, Balıkesir’de denize girebileceğiniz yerler:

Ayvalık

Türkiye çapında da bir üne sahip olan Ayvalık, sakin bir tatil isteyenlerin her yaz vazgeçilmez adresi. Yeşilliklerin masmavi berrak denizle bir araya geldiği Ayvalık tarihi ve kültürel miraslarıyla da ön plana çıkıyor. Taksiyarhis Kilisesi, Saatli Cami, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Cennet Tepesi, Ayazma Kilisesi ve Aya Nikola Kilisesi Ayvalık’a geldiğinizde gezmeniz gereken yerlerin başında. Denize girmek için de mavi bayraklı Sarımsaklı Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Kaz Dağları’ndan çoğu zaman esen rüzgar Ayvalık’ı bunaltıcı sıcaklardan korumaktadır.

Cunda Adası

Ayvalık’tan kalkan teknelerle ya da buraya bağlanan köprüyle ulaşabileceğiniz Cunda Adası çok sayıda tarihi taş binaya ev sahipliği yapıyor. Begonvil sarmaşıklarının kapladığı binaları geçtikten sonra denize girmek oldukça keyif verici.

Burhaniye

Balıkesir’in bir diğer mavi bayraklı plajına sahip Burhaniye daha çok yazlık evi olanların bulunduğu bir yer olsa da burada küçük pansiyon ve apart oteller bulabilirsiniz. Ayvalık ve Kaz Dağları’nın çevrelediği Burhaniye sapsarı kumuyla yaz aylarının cıvıltısını buram buram hissedebileceğiniz bir yer.

Altınoluk

Balıkesir’de denize girebileceğiniz en güzel yerlerden biri de Altınoluk’dur. Uzun plajları, günbatımını izleyebileceğiniz tepeleri ve çarşafı andıran deniziyle bu sevimli köy her geçen gün daha da popülerleşiyor. Edremit ilçesi sınırları içinde yer alan Altınoluk’da akşamları çarşıyı gezebilirsiniz. 

Akçay

Edremit’de yer alan bir diğer tatil beldesi de Akçay. Balıkesir’in termal otel bölgesi olarak da bilinen Akçay’ın Altınkum Plajı bölgede denize girebileceğiniz en güzel yerlerden.

Avşa Adası

Balıkesir hem Marmara Denizi hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan bir ilimiz. Eğer Daha çok Ege kıyılarındaki yaz tatili beldeleriyle ünlü olsa da Marmara kıyılarında denize girmeyi sevenlerin sayısı az değil. Yaklaşık 1 saat 45 dakika sürecek bir gemi yolculuğuyla Erdek’ten Avşa Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmara Adaları’nın en popüleri olan Avşa Adası’nda Çınar Koyu, Tavşan Koyu, Yiğitler Koyu, Kumtur Koyu ve Atanas Koyu olmak üzere denize girebileceğiniz beş farklı koy bulunmakta. Gündüz denize girip akşam meze ve şarap keyfi yapabilirsiniz. Avşa Adası’na Erdek’den kalkan gemilerle geçebilirsiniz.

Erdek

Kapıdağ Yarımadası’nda yer alan Erdek İstanbul’a yakın olması sebebiyle genelde İstanbullu yazlıkçıların geldiği bir yer. Fakat burada denizin Balıkesir’in diğer denizlerine göre daha kirli olabildiğini söylemekte fayda var.