Erzurum Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Cum
7ºC
22ºC
Güneşli
Cts
8ºC
23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Paz
10ºC
24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Erzurum Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Erzurum Havalimanı’na; otobüs, taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri ile gidilebilir.
Erzurum Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Erzurum Havalimanı, Erzurum'un Yakutiye ilçesinde yer alır.
Erzurum Havalimanı’na; Türk Hava Yolları, AJet, SunExpress hava yolları hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Erzurum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Erzurum Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Erzurum Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Erzurum Havalimanı İletişim Bilgileri
Erzurum’da Gezilecek 5 Yer

Erzurum Havalimanı Hakkında


Doğu Anadolu Bölgesi’nin en popüler şehirlerinden biri olan Erzurum’a tarihi ve turistik bir gezi için, benzersiz doğa harikalarını ziyaret etmek için ya da Palandöken’de keyifli bir kayak tatili yapmak için gidebilirsiniz. Sayısız aktivite olanağı sunan Erzurum geçmişte olduğu kadar günümüzde de oldukça beğenilen ve rağbet gören şehirlerimizden biridir.

Erzurum’a en hızlı ve rahat ulaşımı hava yolu üzerinden Erzurum Havalimanı’na iniş yaparak sağlamanız mümkündür. Erzurum Havalimanı hakkındaki tüm bilgilere Bilet Dükkanı sitesi üzerinden ulaşabilir, sitemizin kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyatlı Erzurum Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Erzurum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Erzurum’da Aziziye ilçesinde yer alan Erzurum Havalimanı 1966 yılından itibaren hava yolu ulaşımı konusunda hizmet vermektedir. İstanbul, Ankara, Antalya ve Bursa’ya seferler düzenlenen Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birkaç farklı seçeneğiniz bulunmaktadır.

Erzurum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Erzurum Büyükşehir Belediyesi işletmesinde olan otobüsler ile Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçak iniş ve kalkış seferleriyle uyumlu olacak şekilde hareket eden belediye otobüsleri havalimanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşımın en ekonomik biçimidir. Ucuz olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen otobüs ile ulaşım ortalama olarak yarım saat kadar sürmektedir.

Erzurum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Erzurum Havalimanı’ndan, şehri dolanmadan, direkt olarak şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere ulaşmaya çalışıyorsanız havalimanında hizmet veren taksilere binerek hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle grup halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerim kullanmayı tercih ettiği özel transfer hizmeti ile de şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya ya da otelinize direkt olarak rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız önceden rezervasyon yapmanız iyi olacaktır.

Erzurum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Erzurum’da kalacağınız süre boyunca ulaşım konusunda hiçbir kısıtlama ya da sıkıntıyla karşılaşmamak için Erzurum Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinden birinin ofisine giderek istek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir aracı kiralayabilir, sonrasında şehirde dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Aracınız daha siz Erzurum’a doğru yola çıkmadan sizin için ayırtılmış olsun istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan Erzurum şehrine hizmet veren Erzurum Havalimanı hangi şehirlere yakın merak ediyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Erzurum’un komşu olduğu şehirler olan Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Erzincan, Ağrı, Kars, Muş ve Rize şehirlerinin Erzurum Havalimanı’na da yakın bir konumda bulunduğunu söylememiz mümkündür.

Erzurum Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Erzurum Havalimanı uçak biletleri arıyorsanız öncesinde Erzurum Havalimanı uçak bileti fiyatlarıyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Erzurum’a İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuş gerçekleştirebiliyor olsanız da diğer pek çok şehirde bu imkan bulunmamaktadır. Seçeceğiniz hava yolu şirketi gibi uçuşun aktarmalı olup olmaması da uçak bileti fiyatını etkileyen nedenler arasındadır. Erzurum Havalimanı uçak bileti fiyatları 980 TL’den başlayarak, aktarmalı olan uçuşlarla birlikte 2.250 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 

Erzurum Havalimanı İletişim Bilgileri


Daha detaylı bilgi almak ya da havalimanı ve havalimanı hizmetleriyle ilgili sorularınızı yanıtlandırmak istiyorsanız aşağıda bulunan Erzurum Havalimanı iletişim bilgileri şunlardır:

Adres: Kuzey Çevre Yolu 13.km, 25050 Yakutiye/Erzurum 
Telefon: 0442 327 28 35
Faks: 0442 327 28 34
E-Posta: [email protected] 

Erzurum’da Gezilecek 5 Yer


Türkiye’nin doğusundaki en büyük şehir olma özelliğini taşıyan Erzurum, her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlar. Erzurum otelleri arasından size en uygun olanı seçtikten sonra eşsiz doğa güzelliklerini ve tarihi yapıları gezebilirsiniz. Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden biri olarak tanıdığımız Erzurum, Palandöken eteklerine kurulu bir şehir olduğu için kış turizminde de ayrıca bir ilgi toplamaktadır. Gerek doğası gerekse tarihi birikimiyle turistlerin dikkatini çeken Erzurum’da gezilecek 5 yeri sizler için tanıttık.

Erzurum Evleri

Anadolu Türk mimarisinde ayrıcalıklı bir yere sahip olan Erzurum Evleri, Doğu Anadolu Bölgesi’nin sert karasal iklimi göz önünde bulundurularak inşa edilmiştir. Soğuk iklim nedeniyle iki katlı olarak tasarlanan evlerin zemin katları daha çok kışlık odalar ve mutfak gibi alanlara ayrılmış olup ana yaşam yeri olarak belirlenmiştir. Erzurum Evlerinin birçoğu savaş ve yangın gibi facialar nedeniyle yok olmuş olsa da sağlam kalanlar restore edilerek turizme yönlendirilmiştir.

Narman Peri Bacaları

Kırmızı renk ve dikkat çekici şekillere sahip olan Narman Peri Bacaları, yağmur ve rüzgarın toprağı aşındırması sonucunda oluşmuş doğa harikalarıdır. Amerika’nın Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon ile de benzer özellikler taşıyan Narman Peri Bacalarını mutlaka görmelisiniz.

Tortum Şelalesi

Dünyanın en büyük şelalelerinden biri olarak bilinen Tortum Şelalesi, kaynağı Tortum Gölü’nden Tev Vadisi’ndeki heyelan kütlesini aşarak dökülmesiyle meydana gelmektedir. Kemerlidağ’dan kopan büyük heyelan kitleleriyle kapanması sonucunda suların döküldüğü büyük bir kazan meydana gelmiş ve günümüzde çeşitli su sporlarının da yapılabildiği büyük bir göl ve şelale oluşmuştur.

Erzurum Kalesi

5.yüzyılda Roma İmparatoru olan Theodosius’un emri ile yaptırılmış olan Erzurum Kalesi toplamda 2000 metre uzunluğa sahiptir. Yüzyıllardan beridir Türklerin elinde olan bu kalenin içerisinde bulunan Saat Kulesi ve Kale Mescidinde Türk mimari özelliklerini gözlemlemek de mümkündür. Günümüzde Erzurum Kalesi’nin dış kale surları tamamen yıkılmış olsa da ziyarete geldiğinizde hala iç kale surlarını görebilirsiniz.

Erzurum Ulu Cami

1179 yılında Saltuklu Melik Nasirüddün Muhammed Bey tarafından yapılmış olan Erzurum Ulu Cami, adını Irak Selçuklularından olan Sultan Atabey Kızılarslan’dan almıştır. 6000 kişilik cemaat kapasitesine sahip olan Erzurum Ulu Cami, bu özelliğiyle şehirdeki en büyük cami olarak tanınmaktadır.