Hatay Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Hatay Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Hatay Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?
Hatay Havalimanı İletişim Bilgileri
Hatay Gezilecek Yerleri

Hatay Havalimanı Hakkında


Türkiye’nin en güney şehri Hatay’da yer alan Hatay Havalimanı 9 Aralık 2007 tarihinde resmi olarak kullanıma açılmıştır. Şehir merkezinin 25 km uzağında bulunan Hatay Havalimanı’ndan ilk yurt dışı uçuşu ise 4 Eylül 2008’de KKTC’ye yapılmıştır.

Medeniyetler beşiği Hatay’ı ziyarete gitmek, buradaki binlerce yıllık tarihi eserleri görmek ve adını dünyaya duyurmuş leziz yöresel yemeklerini tatmak istiyorsanız hemen en uygun fiyata Hatay Havalimanı uçak bileti satın alın ve bu eşsiz yörenin tadını çıkarın.

Hatay Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Hatay Havalimanı uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz havayolu şirketi ve uçuş destinasyonunuza göre değişiklik göstermektedir. Hatay Havalimanı’ndan her yere direkt uçuş gerçekleşmiyor olduğundan dolayı genellikle aktarmalı uçuş seferleri düzenlenir. 

Aktarmalı uçuşlarda ise bilet fiyatları direkt uçuşlara göre artabilmektedir. Hatay Havalimanı uçak bileti fiyatları 700 TL’den başlayarak 2.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Hatay şehir merkezine 25 km uzaklıkta yer alan Hatay Havalimanı 2007 yılından beri havayolu ulaşımı konusunda hizmet vermektedir. Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir diye merak ediyorsanız birkaç farklı yol seçeneğiniz olduğunu söyleyebiliriz.

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Ekonomik bir toplu taşıma seçeneği olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen Havaş otobüsleri gelen yolcu çıkışının önünden, uçak iniş seferleriyle uyumlu olacak şekilde hareket etmektedir. Havaş otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkar.

Hatay Havaş Durakları


Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken Antakya - İskenderun Karayolu, 75. Yıl Bulvarı, Ayşe Fitnat Caddesi, Atatürk Caddesi, Fatih Caddesi, Şehit Mustafa Sevgi Caddesi, İl Emniyet Kavşağı, Laskiye Caddesi, Harbiye Caddesi ve Sümerler Maksim güzergahından geçmektedir.

Hatay Havalimanı’ndan İskenderun’a giden Havaş otobüsleri ise Belen, Sarımazı, İskenderun – Hatay Karayolu, Fener Caddesi, Sahil Yolu ve PAC Meydanı Emin Otel Yanı güzergahını takip etmektedir.

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Hatay şehir merkezinde başka yerleri dolanmadan direkt olarak gitmek istediğiniz yere ulaşım sağlamak istiyorsanız havalimanının gelen yolcu çıkışında bekleyen ve 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz. Hızlı ve rahat bir ulaşım aracı olan taksilerle havalimanından Hatay şehir merkezine varmak ortalama olarak 30 dakika kadar sürmektedir.

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genelde grup halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin kullanmayı tercih ettiği özel transfer servisi sayesinde Hatay Havalimanı’ndan şehir içinde gitmek istediğiniz noktaya en konforlu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanabilmek için önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Hatay’da geçireceğiniz süre boyunca hem şehir merkezinde gezilecek yerlere giderken toplu taşıma saat ve güzergahlarıyla kısıtlı kalmamak hem de şehrin daha uzak bölgelerine de rahatlıkla ulaşım sağlamak istiyorsanız sizin için en ideal ulaşım şekli araç kiralamak olabilir. Hatay Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek istek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir aracı Bilet Dükkanı üzerinden kiralayabilirsiniz. 

Hatay Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?


Hatay’da yaşıyorsanız ve Hatay Havalimanı’nı kullanarak havayolu üzerinden başka şehirlere yolculuk etmeyi planlıyorsanız Hatay Havalimanı’ndan nerelere uçuş var öğrenmek isteyebilirsiniz. Hatay Havalimanı’ndan direkt uçuşlarla düzenlenen seferler çok çeşitli değildir ancak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük ve hava yolculuğu bakımından aktif şehirlere aktarma yapmadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Hatay Havalimanı’ndan Kıbrıs’a ve Düsseldorf’a da direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir.

Hatay Havalimanı İletişim Bilgileri


Hatay Havalimanı ile ilgili ya da buradan gerçekleşen uçuşlarla ilgili sorularınız varsa ve direkt olarak havalimanındaki yetkililer ile konuşmak istiyorsanız aşağıda listelediğimiz Hatay Havalimanı iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Adres: Paşaköy Mahallesi, Hatay Havalimanı Sokak, Dış Kapı No:16A, 31121 Hatay
Telefon: 0326 235 13 00
Faks: 0326 235 13 09
E-Posta: [email protected] 

Hatay’ın Gezilecek 5 Yeri


Türkiye’nin en güneyinde kalan şehri Hatay, Akdeniz Bölgesi içerisinde yer almakta olup coğrafi konumu nedeniyle yıllar boyu pek çok farklı kültürün etkisinde kalmıştır. Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Hatay inanılmaz güzellikle birçok değerli tarihi esere de ev sahipliği yapmaktadır. Farklı kültürlerin buluşma noktası olan Hatay’ın gezilecek 5 yerini sizler için tanıttık.

St. Pierre Kilisesi

Hristiyanlar için ayrı bir öneme sahip olan St. Pierre Kilisesi, dünyanın ilk Katolik kilisesi olarak bilinmektedir. Habib-i Neccar Dağı’na yakın bir konumda yer alan St. Pierre Kilisesi kayalar oyularak yapılmış olan bir tür mağara kilisesidir. St. Pierre Kilisesi, Hristiyan dünyasında oldukça önemli görüldüğü için her sene binlerce yabancı turiste kapılarını açmaktadır. 1963 yılında Papa VI. Paul tarafından hac yeri olarak belirtilen St. Pierre Kilisesi’ne mutlaka gitmelisiniz. 

Antakya Arkeoloji Müzesi

Hatay’ın binlerce yıllık zengin tarihini gözler  önüne seren Antakya Arkeoloji Müzesi 2014 yılından itibaren ziyaretçilerini ağırlamaktadır. İçerisinde dünyanın en değerli mozaik örneklerinin de yer aldığı Antakya Arkeoloji Müzesi’nde Paleolitik Çağ’dan Osmanlı’ya kadar olan geniş bir zaman aralığı içerisinde üretilmiş eserleri ve çıkarılmış kalıntıları görebilirsiniz. Dünyanın en önemli mozaiklerinden olan Mevsimler Mozaiği, Venüs’ün Doğuşu Mozaiği, Artemis Mozaiği ve Satyr ve Hermaphroditos Mozaiği gibi pek çok eseri inceleyebileceğiniz bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Titus Kaya Tüneli

Yüzyıllardan beri farklı pek çok medeniyete yuva olmuş olan Hatay’da Roma döneminden kalma, sel sularından korunmak için Vespasian tarafından yaptırılmış olan Titus Kaya Tüneli’nin tarihi 2000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır.

Uzun Çarşı Caddesi

Hatay kadar eski olduğu bilinen Uzun Çarşı Caddesi’nde geleneksel el işçiliği ürünleri; yöresel yemekler, baharatlar ve giyim ürünlerine kadar hemen her mesleğin icra ettiği şeylere erişebilirsiniz. Uzun Çarşı Caddesi, Belediye Meydanı’na kadar devam etmekte olup sahip olduğu her sokak ayrı bir meslek grubu tarafından kullanılmaktadır.