Fransa Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Paz
10ºC
18ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
Pts
7ºC
15ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Sal
6ºC
15ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Fransa Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Fransa'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarıdır.
Fransa para birimi Euro’dur.
Fransa en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Fransa uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Fransa uçak bileti ortalama 3.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Paris Charles de Gaulle Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Orly Havalimanı'ndan Paris Şehir Merkezine Ulaşım
Nice Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Fransa'da Gezilecek Yerler
Fransa'da Ne Yenir?

Avantajlı Fransa Uçak Bileti


Batı Avrupa'nın en büyük ülkesi olan Fransa, dünyadaki en eski uluslardan biridir. Avrupa'daki etnik açıdan en çeşitli ülkedir. Fransa; mutfak, siyaset, felsefe, müzik, sanat, film, moda, edebiyat ve spor dahil olmak üzere kültürün neredeyse tüm alanlarında tarih boyunca öne çıkmıştır. Eşsiz manzaraları, sanat kokan sokakları, romantik eserleri, edebiyat ve sinema alanındaki katkılarıyla her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlar. 

Ülkenin başkenti Paris , aynı zamanda Bangkok ve Londra'dan sonra dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü şehridir. Bilet Dükkanı üzerinden en ucuz Fransa uçak bileti alarak hiç unutulmayacak anılara sahip olabilirsiniz. Fransa uçak bileti alan yolcuları genelde; Charles de Gaulle, Orly Havalimanı ve Nice Havalimanı karşılar.

Fransa uçak bileti ile yola çıkmadan önce Fransa otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Paris uçak bileti olan yolcuları en çok karşılayan başkent Paris’te bulunan Charles de Gaulle Havalimanı karşılar. Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine birden çok yolla ulaşmak mümkündür. Buna göre; tren, otobüs veya taksi ile hem ekonomik hem de hızlı şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Fransa uçak bileti olan yolcular masrafsız şekilde Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine gitmek için genelde otobüs seçeneğini kullanır. Havalimanı binası önünden kolayca ulaşılan duraklardan otobüsle şehir merkezine gitmek en ucuz yöntemlerin başında yer alır. Gün boyunca yolcuların kullanabileceği üç otobüs hattı vardır. Bunlardan en çok kullanılanı sizi doğrudan merkeze götürecek olan Roissybus'tur. Yolcuların 350 ve 351 numaraları otobüsler ile şehir merkezinde belirlenen noktalara ulaşabilir. Fransa uçak bileti gece saatlerine denk gelen ziyaretçiler N 140 ve N 143 hat numaralı otobüsleri tercih edebilir.

Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Le Bus ile Ulaşım


Paris şehir merkezine ulaşım doğrudan Le Bus servisleri ile yapılır. Hem konforlu hem de hızlı ulaşım için tercih edilen Le Bus servisleri Charles de Gaulle Havalimanı’nın Terminal 1 ve 2 binalarının önünde hizmet verir. Servisler Porte Maillot, Etoile Champs-Elysées ve Trocadero duraklarına gider.

Charles de Gaulle Havalimanı'ndan Paris Şehir Merkezine Trenle Ulaşım


Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım için en sık tercih edilen seçeneklerin başında tren gelir. Ucuz ve hızlı olmasının yanında trafik problemi de bulunmaz. Ayrıca Charles de Gaulle Havalimanı’ndan her 10 ila 20 dakikada kalkan RER B treni ile Paris şehir merkezine 50 dakikada ulaşmak mümkündür. Tek yön halinde satılan biletler gelen yolcu terminalindeki gişelerinden temin edilebilir.

Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım taksi ile 7 gün 24 saat sağlanır. En hızlı ve en uygun transfer yolu taksiler her üç terminalin dışında da hizmet verir. Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım yaklaşık 45 dakika sürer.

Orly Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Ulaşım


Orly Havalimanı'ndan Paris şehir merkezine ulaşım çeşitli yollarla sağlanır. En sık kullanılan seçenekler; otobüs, taksi ve trendir. Paris uçak bileti olan yolcular Orly Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım için hızlı ve konforlu olmasından dolayı taksiyi tercih eder. Şehir merkezine ulaşım yaklaşık 30 dakika sürer. Orly Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım için doğrudan tren hattı bulunmaz. 

Ancak Paris uçak bileti olan yolcular Anthony Tren İstasyonu'na giden Orlyval metrosuna binerek ardından RER B veya RER C hatlarına giderek tren kullanabilir. Orly Havalimanı’ndan şehir merkezine en ekonomik şekilde gitmek için otobüs tercih edilir. En ucuz seçenek olmasının yanında sık seferler düzenlenmesi ve yaklaşık 45 dakikada şehir merkezine götürmesiyle öne çıkar. Otobüs durağı, D gelen yolcu girişinin hemen dışında bulunur.

Nice Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Nice Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım son derece kolaydır. Nice şehir merkezine sadece 7,6 kilometre uzaklıkta bulunur. Fransa uçak bileti olan yolcuları karşılayan Nice Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüs veya taksi ile gerçekleşir.

Nice Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Toplu taşıma için beklemek istemeyen veya çok fazla bagaj taşıyanlar Nice Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için genelde taksileri tercih eder. Nice şehrinde taksilerin tepelerinde mavi bir "TAKSİ" işareti bulunur. Yolculuk trafiğe bağlı olarak genelde 15 dakika sürer.

Fransa’da Gezilecek Yerler

Fransa'nın her köşesi kendine özgü bir karaktere sahiptir. Engebeli ve açık havada Fransız Alpleri, güneşli ve yavaş tempolu Provence, göz alıcı ve muhteşem Côte d'Azur sahil şeridi ve masal kitabı mezralarının asmalarla kaplı tepelerde saklandığı pastoral bir bölge olan Alsace. Her yıl milyonlarca ziyaretçi Fransa uçak bileti alarak hayallerini süsleyen rotaları geziyor. Paris ve Versailles, Fransa'ya ilk seyahat için mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Diğer klasik seyahat rotaları arasında modaya uygun sahil beldelerindeki duraklar, masal kaleleri ve görkemli Gotik katedraller yer alır. Burgonya'daki çiftlik evleri, Brittany'deki balıkçı köyleri ve Pirene Dağları'nın ormanlarındaki şirin kasabalar gibi kırsal kesimlerde değişik deneyimler de mümkündür. İşte Fransa’da gezilecek yerler: 

 1. Paris

  Zarafeti ve yaşama sevinciyle takdir edilen Paris, Eyfel Kulesi ve Notre-Dame Katedrali gibi mimari şaheserlerle dolu büyük bir Avrupa başkentidir. 

 2. Provence

  Fransa uçak bileti bulunan ve kalabalıktan uzak huzur arayan ziyaretçilerin vazgeçilmezidir. Paris ve kuzey Fransa'nın gri gökyüzünün aksine, büyüleyici Provence bölgesi yılın büyük bir bölümünde parlak Akdeniz güneşine sahiptir. Modern dünya tarafından dokunulmamış hissediyor ve sağlam, dünyevi bir çekiciliği var. 

 3. Eyfel Kulesi

  Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolik kulesi Eyfel, Fransa’da gezilecek yerler listesindedir. 324 metre yüksekliğiyle yılda yaklaşık 7 milyon ziyaretçiyle dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. 

 4. Cote d'Azur

  Fransız Rivierası olarak da bilinen Côte d'Azur, adını derin masmavi sularından alan göz alıcı bir Akdeniz kıyı şerididir. İtalya sınırına 30 kilometreden daha az bir mesafede uzanan Côte d'Azur, 19. yüzyılın başlarından beri modaya uygun bir sahil beldesi olmuştur. 

 5. Saint-Michel Montu

  Elma bahçeleri, ormanlık alanlar ve inek otlaklarından oluşan pastoral bir manzara olan Normandiya bölgesinin en önemli noktasıdır. Bu kaçırılmayacak turistik yer, tarihi kaleler ve adeta resimlerden fırlamış mükemmel kasabalara sahiptir. 

 6. Louvre Müzesi

  Dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzesidir. Paris'in kalbinde yer alan bu eşsiz yer 60.600'ü sergiler için olmak üzere 210.000 metrekarelik bir alana sahiptir. Aynı zamanda eski bir kraliyet sarayıdır. 

 7. Loire Vadisi Şatosu

  Bir peri masalı sahnesi gibi, Loire Vadisi'nin yoğun ormanlık arazisine sahiptir. Loire Vadisi, Fransa'nın UNESCO listesindeki en büyük bölgesidir. 

 8. Reims Katedrali

  Reims kasabası haklı olarak Fransa'nın Sanat ve Tarih Şehirleri listesinde yer alır. Kasabanın üç UNESCO Dünya Mirası Alanı arasında en ünlüsü, Fransız krallarının taç giydiği Cathédrale Notre-Dame de Reims'dir. 

 9. Notre Dame Katedrali

  Paris'in en kalıcı sembollerinden biridir. Ile de la Cité'nin doğu yarısında yer alan bir Roma Katolik katedralidir. Fransa ve Avrupa'daki Fransız Gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilir. 

Bilet Dükkanı üzerinden en uygun Fransa uçak bileti alarak rüyalar ülkesinin her köşesini adım adım gezebilirsiniz.

Fransa’da Ne Yenir?


Fransa yemekleri; peynir ve çikolatadan hamur işlerine kadar, herhangi bir gezginin deneyebileceği en muazzam lezzetler arasında yer alır. İşte Fransız lezzetleri:

 • Baget Ekmek: Kulağa her ne kadar basit gibi görünse de Fransa’da ekmek en önemli lezzetlerin başında yer alır. Her yıl en iyi baget ekmeğini seçmek için yarışma düzenleniyor. 
 • Croque Monsieur: Croque Monsieur'un tereyağlı, peynirli tadı lezzetli bir şekilde benzersizdir. 
 • Balık Çorbası: Fransa'nın güneyindeki bir sahil kenti olan Marsilya'da kökleri olan bir deniz ürünleri yemeğidir. Patates, pırasa, soğan ve baharatlarla et suyunda pişirilmiş istiridye, ıstakoz ve çeşitli balık türlerini birleştirir, bir dilim baget üzerinde servis edilir. 
 • Patates Graten: Süt ve krema ile pişirilmiş dilimlenmiş patateslerden yapılır. Klasik Fransız yemekleri genellikle sarımsak, arpacık soğanı ve biraz peynirle doldurulur. 
 • Güveç: Fasulye, havuç, soğan ve ekmek kırıntıları ile birlikte çeşitli et türleri ile yapılan ve tadına göre baharatlanmış, yavaş pişirilmiş bir güveçtir. 
 • Profiterol: Minik ama lezzetli bir Fransız tatlısı olan profiterol, ikiye bölünmüş, vanilyalı dondurma ile doldurulmuş ve üzerinde çikolata sosu gezdirilmiş puf böreğidir. 
 • Kruvasan: Fransa lezzetleri arasında en sık tercih edilen kruvansandır.