İstanbul Irak Uçak Bileti

İstanbul - Irak Uçuş Bilgileri

2.621 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1.560 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
2 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Irak Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 23ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 23ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 22ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 23ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 23ºC
Maks: 28ºC
Güneşli

En Ucuz İstanbul - Irak Uçak Biletleri

Pegasus
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Irak
TL2.621

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Irak arası hava yolu ile 2 saat 30 dakika sürmektedir.
İstanbul Irak karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Bağdat Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Irak en ucuz uçak bileti 2.621 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Irak arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İstanbul'dan Irak'a Nasıl Gidilir?
Irak Vize İstiyor Mu?
Bağdat Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Irak'a Hangi Ayda Gidilir?
Irak'ta Gezilmesi Gereken Tarihi Yerler
Irak'ta Gezilecek 5 Yer
Irak'ta Ne Yenir?

Irak Hakkında


Onlarca yıl (kelimenin tam anlamıyla) dış dünyadan oldukça izole kaldıktan sonra, Irak nihayet sınırlarını uluslararası gezginlere açmaya karar vererek birçok kişinin hayalini gerçekleştirdi.

Burası modern uygarlığın beşiği ve Antik Mezopotamya'nın kalbi, Babil'e, bir zamanlar dünyanın merkezi olan Ur Şehri ve Ninova'ya ve bugün cesur maceracılar tarafından keşfedilmeyi bekleyen destansı arkeolojik alanlara ev sahipliği yapıyor.
Ancak ülke arkeolojik alanlardan çok daha fazlasıdır. İstanbul Irak Uçak Bileti ile yapacağınız yolculuğunuzda bu ülke size benzeri görülmemiş dozlarda Arap misafirperverliği ve cömertliği sunacak… Dudak uçuklatan türbeler, Bağdat'ın hareketli sokakları ve şaşırtıcı derecede özenle hazırlanmış yerel mutfak… Irak'a seyahat etmek için birçok neden var.

Bilet Dükkanı olarak size bu yazımızda vize prosedürleri, nerede kalınacağı gibi Irak'a seyahat etmek için bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız… İstanbul'dan Irak uçak bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı üzerinden Irak otelleri ve araç kiralama hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

İstanbul'dan Irak'a Nasıl Gidilir?


Türkiye’nin Güneydoğu sınır komşusu olan Irak’a İstanbul Irak Uçak Bileti alarak direkt olarak uçuş yapmanız mümkün. İstanbul’dan direkt kalkışlı Bağdat ve Erbil uçuşları ortalama olarak 3 saat sürmektedir. En ucuz bilet fiyatları içinse Bilet Dükkanı sitemizi ziyaret ederek seyahatiniz için yerinizi kolayca ayırtabilirsiniz.

Irak Vize İstiyor Mu?


İstanbul Irak Uçak Bileti almadan önce Irak’ın vize isteyip istemediğini araştıranlar için bir haberimiz var. Irak Umuma Mahsus Pasaport hamillerinden (bordo) vize istemektedir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla bu ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bağdat Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


İstanbul Irak Uçak Bileti ile havalimanına iniş yaptığınızda şehir merkezine nasıl ulaşacağınızı merak mı ediyorsunuz? Irak’a yapacağınız seyahatte gitmek istediğiniz yere ulaşmak için biraz zorlu bir süreç yaşayabilirsiniz. Çünkü Bağdat Havalimanı'ndan şehir merkezine toplu taşıma hizmeti bulunmuyor. Ancak yarım saatte bir kalkan ve sizi başka bir noktaya götüren ücretsiz otobüsler bulunuyor. Buradan taksiye binerek şehir merkezine varabilirsiniz.

Irak'a Hangi Ayda Gidilir?


Irak kurak bir iklime sahiptir. Ortalama sıcaklıklar ise yıl boyunca 24 derece seviyelerinde bulunur. En yüksek sıcaklıklar Temmuz ayında görülürken, en düşük sıcaklıkl ise Ocak ayında gözlemlenir. İstanbul Irak Uçak Bileti ile yazın kavurucu etkisinden uzak bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız bahar ayları Irak geziniz için en uygun aylar olacaktır.

Irak'ta Gezilmesi Gereken Tarihi Yerler


Irak, MÖ 10.000 ile 3.000 yılları arasında ilk şehirleri, yazıyı ve tarımı geliştiren halk olan Antik Mezopotamya'nın kalbiydi. İstanbul Irak Uçak Bileti satın alarak bu ülkedeki arkeolojik alanları ziyaret edin ve Irak'ın görkemli geçmişini keşfedin… 

Babil


Antik Yeni Babil İmparatorluğu'nun MÖ 626 ile 539 yılları arasında başkenti olan kentin arkeolojik kalıntılarının yanı sıra çevredeki köyler ve tarım arazileri de bir araya getiriliyor. Tapınakların, sarayların, kulelerin ve şehrin içindeki ve dışındaki surlarla çevrili kapıların kalıntılarından oluşan Babil'in kalıntıları, antik çağın en güçlü imparatorluklarından birinin eşsiz bir kanıtıdır. Antik dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Babil'in Asma Bahçeleri'nin duvarları dünya çapında sanatsal, popüler ve dini kültüre ilham kaynağı olmuştur.

Jerwan Su Kemeri


MÖ 700 ile 690 yılları arasında, Kral Bahçeleri'nden yaklaşık 30 mil uzakta inşa edilen bu devasa su kemeri, bugün Avrupa'da hala varlığını sürdüren Roma mühendislik harikalarından öncesine dayanıyor ve dünyanın en eskisi olduğu söyleniyor. 

Ayrıca Bağdat Kalesi, Al-Ukhaidir Kalesi, İbrahim Peygamber'in doğum yeri olduğuna inanılan Ur şehri, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Hatra Antik Kenti, Nimrud’daki Asur İmparatorluğu kalıntıları, Ctesiphon Antik Kenti gibi yerler de listenizde yer almalı.

Irak'ta Gezilecek 5 Yer


Irak çoğunlukla seyahat etmek için güvenlidir ancak deneyimli gezginlerin bile gözlerini açık tutması gerekir. Çünkü ülkenin son derece istikrarsız olduğu unutulmamalıdır. 

 1. Samarra Ulu Camii

  İnşa edildiği dönemde dünyanın en büyüklerinden biriydi. Burada toplam 80.000 Müslüman aynı anda ibadet edebiliyordu. Günümüzde caminin yalnızca kulesi ve duvarları kalmıştır.

 2. El-Şehid Anıtı

  Iraklı mimar Saman Kamal ile Iraklı heykeltıraş ve sanatçı İsmail Fatah El Türk tarafından tasarlanan anıt, 40 metre yüksekliğinde, turkuaz kiremitli dev bir kubbeden oluşuyor. Kubbe ikiye bölünmüş olup ortasında sonsuz bir alev bulunmaktadır. Kubbenin yarısının içinde, aşağıdaki avluya akan dairesel bir su havuzu bulunmaktadır. Anıtın altında diğer şeylerin yanı sıra müze, kütüphane, konferans salonu ve sergi salonunun bulunduğu bodrum katı yer alıyor. Anıt, gölün ortasında yapay bir adada yer alıyor.

 3. Amna Suraka Hapishanesi

  İlk bakışta Saddam Hüseyin döneminden kalma terk edilmiş bir askeri bina gibi görünse de duvarlarının içinde sistematik işkence, katliam ve her türlü vahşetin en uğursuz hikayeleri yatıyor. Eski, kirli battaniyeler ve duvarlardaki karalamalar o hücrelerde yaşananların yaşayan son tanıkları.

 4. Irak Ulusal Müzesi

  1923 yılında hizmete açılan Irak Ulusal Müzesi’nde Mezopotamya uygarlıklarından kalma eserleri inceleyebilirsiniz. Savaş sırasında birçok tarihi eser yağmalansa da tüm dünyanın tepkisinden sonra eserler müzeye iade edilmiş ve müze tekrardan hizmete açılmıştır. 

 5. Jalil Khayat Cami

  Bölgenin en büyük camisi olan Jalil Khayat Cami, 2005 yılında vefat eden isim sahibi Jalil Khayat tarafından başlatılıyor. İstanbul’daki Sultan Ahmet Cami’den esinlenerek yapılan cami, Jalil Khayat’ın oğulları tarafından 2007 yılında tamamlanıyor ve hizmete açılıyor. Osmanlı ve Abbasi mimarisinin görüldüğü cami yaklaşık 2 bin kişilik kapasiteye sahip.

Irak'ta Ne Yenir?


Irak mutfağı dünyanın en eski mutfaklarından biridir. Irak'ın eski anıtlarında bulunan ve Babillilere kadar uzanan bazı tabletlerde, dini bayramlarda tapınaklarda yemek hazırlamak için tarifler bulunur. Bununla birlikte Osmanlı İmparatorluğu'nun bu bölge üzerinde büyük bir etkisi olduğundan, modern Irak yemekleri çoğunlukla İran ve Türk mutfağından esinlenmiştir. İstanbul Irak Uçak Bileti ile Irak’a gelenlerin denemesi gereken lezzetler arasında ise Masgouf, Irak dolması, Bagila Bil Dihin, Torshana, Halawa Dhin, Musul Kubba, Kubba Hamuth, Qeimeh, Quzi, Mahlama, Falafel, Pacha, Klecha, Margat Bamia ve Timman Bagilla gibi yemek çeşitleri bulunur.