İsviçre Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
İsviçre'ye gitmek için en uygun zaman sonbahar ve kış aylarıdır.
İsviçre para birimi İsviçre Frangı'dır.
İsviçre en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
İsviçre uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
İsviçre uçak bileti ortalama 2.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Zürih Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Cenevre Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Basel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İsviçre'de Gezilecek Yerler
İsviçre'de Ne Yenir?

Avantajlı İsviçre Uçak Bileti


İsviçre ya da resmi adıyla İsviçre Konfederasyonu 26 kantondan oluşan, 8,5 milyon nüfuslu bir federal cumhuriyettir. Başkent, bir nehrin kıvrımını kucaklayan çarpıcı bir orta çağ eski kenti olan Bern'dir. Almanya, İtalya, Avusturya ve Fransa, İsviçre ile sınır komşusudur ve dilleri ve gelenekleri bu ülkeye çok kültürlü bir gelişmişlik aşılamaktadır. Dört farklı resmi dili olup Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Romanşça konuşulur. 

Küresel anlamda son derece önemli olan Zürih ve Cenevre en büyük nüfuslu kentlerindendir. Bilet Dükkanı olarak İsviçre’ye seyahat edecek yolcularımız için İsviçre uçak bileti fiyatlarını, İsviçre’de gezilecek yerleri ve yenecek geleneksel yemekleri anlattık. Otel ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, avantajlı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Zürih Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih’te Almanca konuşulur. Bir ekonomi ve kültür kentidir. Ayrıca FIFA merkezi de burada konumlanır. Zürih Havaalanı’ndan kent merkezine ulaşım aradaki mesafe 10 km olduğu için son derece kolay olup 4 farklı opsiyon mevcuttur:

Zürih Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Trenle Ulaşım


Ulaşım seçenekleri arasında en hızlı olanı trenle ulaşımdır. Sabah 5’te başlayan seferler gece 3’e kadar sürmekte olup her 10 dakikada bir sefer mevcuttur. 10-15 dakika süren yolculuk 6.80 avrodur.

Zürih Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Streetcar (Tramvay) ile Ulaşım


Diğer bir adıyla Line 10 hattı ile şehir merkezine 35 dakikada ulaşım sağlanabilir.

Zürih Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havaalanında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşım mümkün olsa da pahalı bir seçenek olduğunu hatırlatmak gerekir.

Zürih Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Şehir merkezine giden 16 adet otobüs hattı olup havaalanından yürüyerek otobüs duraklarına ulaşmak mümkün. İsviçre uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik olmasından dolayı otobüs ile ulaşım seçeneğini tercih eder.

Cenevre Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İsviçre’nin en kalabalık nüfuslu 2. kentidir ve ayrıca İsviçre’nin en kozmopolit kentidir. Fransızca konuşulan bir bölge olup küresel finans merkezi olma özelliği taşır. Bunun yanı sıra CERN Yüksek Enerji Fiziği Laboratuvarı, Dünya Sağlık Örgütü, Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi ve alt birimleri Cenevre’de bulunmaktadır. Bu finansal ve küresel kentin merkezine ulaşım için 4 farklı seçenek vardır.

Cenevre Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Havaalanından 10 numaralı otobüs hattı ile şehir merkezine 25 dakikada varılması mümkün. Bilet satışları bagaj teslim bölgelerinde yapılmakta olup yolcularımıza biletlerin 90 dakika içinde kullanılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Cenevre Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havaalanında 7/24 hizmet sağlayan taksiler mevcut olsa da İsviçre için pahalı bir seçenek olup yaklaşık 40 CHF ücretlendirme söz konusudur.

Cenevre Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Havalimanında bulunan pek çok araç kiralama şirketleri ile anlaşarak konforlu bir biçimde şehir merkezine ulaşmak mümkün. Fakat önceden rezervasyon yapılması tavsiye edilir. Seyahat boyunca rahat etmek için İsviçre uçak bileti olan yolcular araç kiralama seçeneğini tercih eder.

Basel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İsviçre’nin kuzeybatısında yer alan Basel bir sınır şehridir. En kalabalık nüfuslu 3. kent olan Basel, kimya endüstrisi için oldukça büyük bir öneme sahip olmanın yanı sıra ayrıca bir kültür sanat şehridir.

Birçok uluslararası fuarın düzenlendiği dönemde Basel’in turizm kapasitesi sonuna kadar dolmaktadır. Ayrıca İsviçre’nin önemli nehirlerinden biri olan Ren nehri şehri Büyük Basel ve Küçük Basel olarak ikiye ayırmaktadır. Bu çok yönlü şehrin merkezine ulaşmak için 3 farklı yol vardır:

Basel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Sabah 4.35’te başlayan ve gece 23.40’a kadar süren 50 numaralı otobüs seferleri şehir merkezine ulaşmak için son derece pratiktir. Ücretlendirmesi yaklaşık 4 CHF olan bu otobüs hattı ile İsviçre uçak bileti almış yolcularımız 15-20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirler.

Basel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


İki aşamalı bir seçenek olup öncelikle Basel Havaalanından en yakın tren istasyonu olan Saint Louis Tren İstasyonu’na, 3 CHF dolaylarında bir ücret ödeyerek havaalanının önünden kalkan 11 numaralı otobüs hattına binerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Buradan şehir merkezine 10 CHF civarında bir ücret ile 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

İsviçre'de Gezilecek Yerler


Büyüleyici Alp manzarası ve hikâye kitabı cazibesi taşıyan şirin köyler için İsviçre'yi yenmek zor. Alplerin yükselen karlı zirveleri, ışıltılı mavi göller, zümrüt vadiler, buzullar ve pitoresk göl kenarındaki mezralar, bu karayla çevrili ulusa peri masalı bir güzellik katıyor.

Dağ vadileri ve göllerin arasına gizlenmiş birinci sınıf uluslararası tatil köyleri ve yürüyüş, bisiklet, tırmanma, yamaç paraşütü, kayak ve kızakla kayma gibi yapılacak uzun bir liste vardır. Gezginler buraya nefes kesici manzaralar için gelirler, ancak birçok kültürel cazibe merkezinin büyüsüne kapılırlar.

Zürih, Cenevre ve Lozan gibi tarihle iç içe şehirler mükemmel müzeler ve galeriler, tarihi binalar ve ünlü müzik festivalleri sunar. Avuç içi çivili Ticino'nun İtalyan mimarisinden İsviçre Almanca ve Latince türetilen Romansch lehçelerine kadar, İsviçre bazen aynı anda birkaç ülke gibi hissettirebilir. İsviçre'de gezilecek yerlerin bazılarını İsviçre uçak bileti almış yolcularımız için listeledik: 

 1. The Matterhorn

  İsviçre'nin ikonik sivri zirvesi Matterhorn, Alpler'deki en yüksek dağlardan biridir. Bu güçlü zirvenin eteğinde, atlı araba gezileri, ilginç dağ evleri ve birinci sınıf restoran ve oteller ile uluslararası bir tatil beldesi olan büyüleyici Zermatt köyü yer almaktadır.

  Hava kalitesini ve huzurlu ortamı korumak için köyde motorlu taşıtlar yasaklandığını yolcularımıza hatırlatmak isteriz. Kışın kayakçılar 300 kilometreden fazla yokuştan aşağı inebilirler.

  Yaz aylarında, yüzme ve tenis uğraşlarının yanı sıra çevredeki dağlarda yürüyüş, bisiklete binme ve dağa tırmana yapılan aktivitelerdendir. Yaz buzul kayağı da mevcuttur. 

 2. Jungfraujoch

  Bernese Oberland'da yapılacak en popüler şeylerden biri, 3.454 metre yükseklikte bir gözlem terası ve bilimsel gözlemevi bulunan "Avrupa'nın Zirvesi" Jungfraujoch'a tren yolculuğudur.

  Avrupa'nın en uzun buzulu olan Great Aletsch Buzulu, Jungfraujoch'ta başlar ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir. Eiger buzul istasyonundan Alpiglen'e uzanan ünlü Eiger Trail, kuzey yüzünün eteklerindeki kayalara tutunuyor. İsviçre uçak bileti olan herkesin mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. 

 3. Interlaken

  Batıda Thun Gölü ile doğuda Brienz Gölü arasında yer alan Interlaken, İsviçre'nin en popüler yaz tatil beldelerinden biridir. Çiçek bahçeleri, oteller ve kafeler, nefes kesen dağ manzaralarına sahip ana bulvar olan Höheweg'i çevreliyor.

  Kışın, kayakçılar ve snowboardcular, geniş parkur ağı boyunca çevredeki tatil beldelerinden ve kros kayağı arasından seçim yapabilirler. Yaz aylarında, yamaç paraşütçüleri Beatenberg-Niederhorn'dan denize açılır. Manzarayı izlemenin bir diğer keyifli yolu da göl etrafında yapılan yürüyüşler ve tekne gezintileridir. 

 4. Luzern

  Dağlarla çevrili pırıl pırıl mavi bir göl, trafiğe kapalı bir ortaçağ kenti, üstü kapalı köprüler, deniz kıyısındaki gezinti yerleri, freskli tarihi binalar ve köpüren fıskiyelere sahip güneşli meydanlar hayal edin.

  Lucerne'nin (Almanca, Luzern) turistler için güzel bir deneyim sunmakta. Müzik konserleriyle ünlü bu mükemmel İsviçre kasabası, her yıl düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali'ne ünlü solistleri, şefleri ve orkestraları cezbeder.

  Kültür ve Kongre Merkezi, dünyanın önde gelen konser salonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en ünlü simge yapılarından biri, 14. yüzyılda inşa edilen Şapel Köprüsü'dür. 

 5. Cenevre Gölü

  Avrupa'nın en büyük Alp gölü olan Cenevre Gölü, İsviçre/Fransa sınırında yer alır ve İsviçre'nin en popüler şehirlerinden bazılarının kıyılarında bulunur.

  Cenevre şehri (Fransızca Genève'de; Alman Genf'te), Rhône'nin Cenevre Gölü'ne döküldüğü noktada oldukça karlı zirveler arasında yer alır. Gezinti yerleri, parklar ve bahçeler gölü çevreler ve eski şehir, tarihi binalar arasında dolaşmak için güzel bir mekandır.

  Cenevre Gölü'ndeki 150 metre yükseklikten su fışkırtan bir çeşme olan Jet d'Eau, ünlü bir simgesel yapıdır. Kültürel cazibe merkezleri arasında, uluslararası eylemlerin sahnelendiği Opera Binası ve Grand Théâtre (Büyük Tiyatro) yer alır.

İsviçre’de Ne Yenir?


Çikolatası ve peyniri ile meşhur İsviçre’nin geleneksel lezzetlerini İsviçre uçak bileti almış yolcularımız için sıraladık. İşte İsviçre'de ne yenir sorusunun cevabı olacak yemek listesi… 

Peynir Fondü: Eritilmiş peynir, sarımsak, beyaz şarap, mısır unu ve kiraz likörü ile hazırlanan bu geleneksel tarif İsviçre mutfağında kışın tüketilmektedir. 

Rösti: Son derece popüler bir patates yemeğidir. Rende patates kızartması, pastırma, soğan, peynir ve elma püresiyle servis edilmekte. 

Bratwurst: Alman kökenli olan bu lezzet İsviçre’nin de geleneksel yemeklerinden biridir. Sokak lezzeti olup fast-food olarak yaygındır. 

Brezel: İsviçre kahvaltılarının geleneksel hamur işi olan Brezel isteğe göre salam, peynir, tatlı veya sade olarak her türlü kafe, fırın ve pastanede bulunabilir. 

Papet Vaudois: En geleneksel İsviçre yemeklerinden biri olup patates püresini ve pırasayı beyaz şarapla pişirerek üzerine domuz sosis ile servis edilir.