İtalya Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
18ºC
27ºC
Güneşli
Per
17ºC
29ºC
Güneşli
Cum
18ºC
32ºC
Güneşli

İtalya Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
İtalya'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
İtalya para birimi Euro’dur.
İtalya en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
İtalya uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
İtalya uçak bileti ortalama 3.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Roma Fiumicino Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Roma Ciampino Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Miano Malpensa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Venedik Marco Polo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Pisa Galileo Galilei Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Floransa Peretola Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İtalya'da Gezilecek Yerler

Avantajlı İtalya Uçak Bileti


Avrupa’nın güneyinde büyük bir yarımada üzerinde bulunan İtalya, büyüleyici atmosferi, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürü ile dünyanın en popüler ülkeleri arasında yer alıyor. Rönesans’ın doğduğu yer olması nedeniyle ülkede çok sayıda heykel ve sanat eseri bulunmaktadır.

Sanat ve kültür alanında görülmesi gereken çok sayıda yapıta ev sahipliği yapması nedeniyle turizmin merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ülkenin başkenti Roma, Collesium gibi birçok tarihi esere ve bağımsız bir ülke olan Vatikan’a ev sahipliği yapar.

Pisa, Venedik, Floransa gibi doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile dikkat çeken şehirleri, İtalya uçak bileti satın alarak ülkeyi ziyaret edenler tarafından oldukça beğeniliyor. Dolce Gabbana, Gucci, Prada, Versace, Ferre, Cavalli, Fendi, Armani ve Valantino gibi önemli moda markalarına ev sahipliği yapan ülke, dünyanın en önemli moda ve tasarım ülkelerinden biri olarak kabul edilir. 

Bunun yanı sıra Fiat gibi orta sınıf araba markası ile Ferrari ve Maserati gibi lüks otomobil markaları da yine İtalya’ya aittir. Ekonomi ve sanat alanlarında oldukça gelişmiş ülkeler arasında yer alan İtalya’da tatil planı yapanlar, ülkenin gezilmesi gereken yerleri ve yemekleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için yoğun araştırmalarda bulunuyor.

Uygun fiyatlarla İtalya uçak bileti satın alabileceğiniz Bilet Dükkanı, İtalya’nın gezilecek yerleri, yemekleri ve kalınacak otelleri ile ilgili kapsamlı bir İtalya şehir rehberi sunar. İtalya, dünya ile bağlantısını birçok havalimanı ile sağlamaktadır. En önemli ve en işlek havalimanı ise başkent Roma’da bulunan Fiumicino Havalimanı’dır.

Bunun yanı sıra Milano Malpensa Havalimanı, Pisa Galileo Galilei Havalimanı, Venedik Marco Polo Havalimanı gibi havalimanları da İtalya’nın hem yurt içi hem de yurt dışından yolcu ağırladığı alanlar arasında yer almaktadır. İtalya uçak bileti ile yola çıkmadan önce İtalya otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İtalya’nın en işlek ve en büyük havalimanlarından biri olan Roma Fiumicino Havalimanı, şehir merkezine 30 km uzaklıkta yer alıyor. Leonardo Da Vinci/Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs, tren ve taksi gibi farklı alternatifler bulunuyor.

Hemen hemen yarım saatlik bir uzaklıkta bulunan şehir merkezine bu ulaşım alternatiflerinden sizin için en uygun olanını tercih ederek gidebilirsiniz. Fakat tren istasyonları, havalimanına 30 dakika uzaklıkta bulunuyor. Bu nedenle otobüsler daha sık tercih ediliyor. İşte Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatifleri…

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en sık tercih edilen seçenek otobüsler oluyor. Terminal 3’ün önünden hareket eden otobüsler, Roma Termini İstasyonu’na kadar gidiyor. Otobüs biletlerini online satın alırsanız tek yön için 5€, otobüsün içinde alırsanız 7€ ödemek durumundasınız. Terravision otobüsleri, gündüzleri her yarım saatte bir sefer düzenliyor.

Roma şehir merkezine Fiumicino Havalimanı’ndan otobüs ile ulaşım için bir diğer seçenek ise Cotral adı verilen otobüsler olarak biliniyor. Terminal 2’nin önünde hareket eden Cotral otobüsleri için online bilet ücreti 5€ iken, otobüste alınması durumunda bu ücret 7€ oluyor. Aynı şekilde Terminal 3 önünden hareket eden Termini ve Vatikan’a SITBusShuttle otobüsleri de şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek diğer alternatifler olarak kabul ediliyor.

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren İle Ulaşım


Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için bir diğer alternatif de trenler… Her gün 06.35-23.25 saatleri arasında hareket eden trenler, Termini Tren İstasyonu’ndan kalkıyor. Termini Tren İstasyonu ise Fiumincino Havalimanı’ndan 30 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Havalimanından 14€ karşılığında tren istasyonuna geçmeniz mümkün. Fakat bu seçenek hem zaman kaybı hem de maddi açıdan daha yüksek ücretlere denk geliyor olması nedeniyle çok fazla tercih edilmiyor.

Roma Ciampino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Roma’nın en işlek ve büyük havalimanlarından bir diğeri de Ciampino Havalimanı olarak biliniyor. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan havalimanından farklı ulaşım alternatifleri kullanarak dilediğiniz bölgeye gidebilirsiniz. Ciampino Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi ve tren gibi seçeneklerin arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Miano Malpensa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Milano şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunan Malpensa Havalimanı, İtalya’nın en büyük uluslararası havalimanlarından biri olarak kabul ediliyor. 2 terminale sahip Malpensa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Shuttle otobüs, Malpensa Express Trenleri, Bus Express, özel transferler ve taksi gibi birçok alternatif bulunuyor. Kısa süre içerisinde konforlu bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan bu alternatifler 10-90 € aralığında bir ücret talep ediyor. İtalya uçak bileti olan yolcuların sıklıkla tercih ettiği yerlerden biridir. 

Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken Venedik, İtalya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olma özelliği taşıyor. İtalya uçak bileti satın alarak seyahat etmek isteyenler Venedik Marco Polo Havalimanı’na iniş yapmaları durumunda, 12 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine farklı ulaşım alternatifleriyle rahatlıkla gidebilirler. İtalya’nın en işlek 4. Havalimanı olarak kabul edilen Marco Polo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Alilaguna su otobüslerini, havaalanı otobüslerini ve su taksisini kullanabilirsiniz.

Pisa Galileo Galilei Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Meşhur Pisa Kulesi’ni görmek için seyahat eden ve Pisa Galileo Galilei Havalimanı’na iniş yapan yolcular, şehir merkezine ulaşım için birden fazla alternatif imkanına sahip… Galileo Galilei Havalimanı’ndan şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunuyor.

Yaklaşık 25 dakika sürecek yolculuk için Shuttle otobüsleri, belediye otobüslerini, taksileri ve araç kiralama gibi seçenekler arasından sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Pisa Kulesi'ni görmek için gelen İtalya uçak bileti olan yolcuların kullandığı havalimanıdır. 

Floransa Peretola Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İtalya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Floransa, yolcularını Peretola Havalimanı’nda karşılıyor. Şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunan havalimanında birçok ulaşım alternatifi bulunuyor.

Vola in Bus, Bus İtalia Sita Nord gibi otobüs firmaları, T2 Vespucci Tramvay hattı, taksi, araç kiralama, otel servisi ve özel transfer gibi seçenekler arasından sizin için en uygun olanı tercih ederek, şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

İtalya’da Gezilecek Yerler


Tarihi mekanları ve doğal güzellikleri ile sayısız sanat eserine ev sahipliği yapan İtalya, Avrupa seyahati yapmak isteyenlerin ilk duraklarından biri olma özelliği taşıyor. Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İtalya’da güzel bir tatil yapmak için İtalya uçak bileti satın alan tüm tatil severler, İtalya’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyor.

Bilet Dükkanı, sağlamış olduğu kampanyalarla ucuz uçak bileti imkanlarından faydalanmanıza yardımcı olduğu gibi İtalya’nın mutlaka görülmesi gereken yerleri ve yöresel lezzetleri ile ilgili de geniş bir İtalya rehberi sunar. İşte birbirinden güzel yapıları ve herkesi kendine hayran bırakan doğasıyla İtalya’da gezilecek yerler… 

 1. Pisa Kulesi

  İtalya’nın sembol haline gelen Pisa Kulesi, Piazza dei Miracoli meydanında bulunuyor. 1063-1090 yılları arasında tamamlanmış olan bu yapı, 56 metre yüksekliğindedir ve inşa edildiği toprağın elverişsiz olması nedeniyle zamanla eğilerek bugünkü haline gelmiştir. 

 2. Venedik

  Tarih ve sanat dolu sokakları ile herkesi kendine hayran bırakan Venedik, İtalya’da mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Meşhur su kanalları ve renkli gondolları ile büyüleneceğiniz bu kenti ziyaret etmeden İtalya’dan ayrılmayın. 

 3. Pompei Antik Kenti

  Roma İmparatorluğu ile ilgili kesitler sunan Pompei Antik Kenti, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan önemli kentlerden biri olma özelliği taşıyor. Napoli yakınlarında bulunan Pompei, yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. 

 4. Pantheon Tapınağı

  Tüm tanrıların tapınağı anlamına gelen Pantheon Tapınağı, dünyanın en iyi korunmuş yapıları arasında yer alıyor. Dünyanın ilk kubbe şeklindeki tavanına sahip olan tapınak, İtalya uçak bileti alarak seyahat eden herkes tarafından mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olma özelliği taşıyor. İtalya uçak bileti olan ziyaretçilerin mutlaka görmesi gerekenler yerler arasında yer alır. 

 5. Kolezyum

  Antik Roma’dan bugüne Roma’nın en önemli yerlerinden biri olan Kolezyum, İstalya’nın sembolik yapıları arasında yer alıyor. M.S. 80 yılında gladyatörlerin savaş arenası olarak kullanılan bu görkemli amfi tiyatrosu, İtalya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak tanımlanıyor.

 6. Sorrento

  Limon ağaçlarıyla meşhur bir sahil kasabası olan Sorrento, İtalya’nın en güzel sahil kıyılarından birine ev sahipliği yapıyor. Campania Bölgesi’ne bağlı olan Sorrento, İstalya’nın mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken yerleri arasında bulunuyor. 

 7. Como Gölü

  İtalya’nın en büyük göllerinden biri olan Como Gölü, yeşilin ve mavi suların buluştuğu, herkesi kendine hayran bıraktığı yerler arasında bulunuyor. Roma Dönemi’nden itibaren aristokrat ailelerin gözde mekanları arasında bulunan Como Gölü’ne Milano’dan kalkan trenlerle kısa süre içerisinde gidilebiliyor.