İzmir - Malatya Uçuş Bilgileri

977 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
954 KM Mesafe
SunExpress Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

Malatya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 16ºC
Maks: 25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 13ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Min: 11ºC
Maks: 19ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 12ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz İzmir - Malatya Uçak Biletleri

SunExpress
İzmir
İzmir Havalimanı
Malatya
Malatya Havalimanı
TL977
AnadoluJet
İzmir
İzmir Havalimanı
Malatya
Malatya Havalimanı
TL1.278
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Malatya arası havayolu ile 1 saat 50 dakika sürmektedir.
İzmir Malatya karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Havalimanı ve Malatya Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Malatya en ucuz uçak bileti 977 TL’den başlamaktadır.
İzmir Malatya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İzmir Merkezden Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Malatya’da Gezilecek Yerler
Malatya’da Ne Yenir?
Malatya’da Nerede Alışveriş Yapılır?

İzmir Malatya Uçak Bileti
 

Ege Bölgesi’nde konumlanan İzmir, Türkiye’nin en işlek hava yolu trafiğine sahip olan şehirlerindendir. Yıl içerisinde milyonların ziyaret ettiği İzmir, gerek kara gerekse de hava yolu trafiğiyle özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Öte yandan, İzmir’den diğer yurt içi şehirlerine de oldukça fazla turist akını vardır. Bunlardan en çok öne çıkanlarından biri de Malatya’dır.

İzmir Malatya uçak bileti almak isteyen yolcu adayları başta olmak üzere çoktan İzmir Malatya uçak biletini almış olanlara yönelik hazırladığımız bu yazımızda; Adnan Menderes Havalimanı’na İzmir şehir merkezinden ulaşım ve Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş bilgilerinin yanı sıra Malatya’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve alışveriş yapılacak noktaları da ekledik. Böylelikle İzmir Malatya uçak bileti alarak seyahat edecek yolculara adeta rehber niteliğinde bu yazıyı derledik.

İzmir Merkezden Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in ilk ve tek havalimanıdır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Dahilinde işletilen havalimanı, merkeze yalnızca 15 kilometre uzaklıktadır. 17 Kasım 1987 yılından beri yurt içi uçuşların yanı sıra uluslararası olarak da hizmet veren Adnan Menderes Havalimanı’na bu sayede ulaşım oldukça kolaydır.

İzmir merkezden Adnan Menderes Havalimanına ulaşım için birçok alternatif bulunur. Bunlar; Havaş, otobüs, İZBAN ve taksidir. İzmir Malatya uçak bileti alan veya alacak olan yolcular için öncelikle Havaş ile ulaşım hakkında bilgi vereceğiz.

İzmir Merkezden Havaş ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

İzmir Malatya uçak bileti alanlar, İzmir merkezden Havaş ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirler. Yolcuların en sık tercih ettiği ulaşım alternatiflerinden biri olan Havaş servileri, İzmir’in birçok merkezi noktasından hareketle havalimanına gider.

İzmir merkezden Havaş ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcuların bilmesi gereken servis kalkış noktaları Urla, Mavişehir, Alsancak, Alaçatı ve Çeşme’dir. 

İzmir Malatya uçak bileti alan ve Havaş ile İzmir merkezden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcular, Havaş servis güzergahı ve saat bilgilerine buraya tıklayarak öğrenebilirler.

İzmir Merkezden Otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

İzmir Malatya uçak bileti alan veya almayı düşünenler, İzmir merkezden otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirler. Ancak belirtmek isteriz ki otobüs ile havalimanına ulaşım, genellikle bagaj yükü az olan yolcular için önerilen bir alternatiftir. Zira, otobüs ile havalimanına ulaşım, konfor konusunda eksiklik gösterir. 

İzmir merkezden otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için kullanılabilecek üç farklı otobüs alternatifi vardır. Bunlar; 204, 202 ve 200 numaralı olan otobüslerdir. 204 numaralı otobüs, Bornova Metrosu’ndan kalkış yaparak havalimanına ulaşır. Benzer şekilde 202 numaralı otobüs de Alsancak’tan kalkış yapar. 200 numaralı hat ise İzmir’in en merkezi noktalarından biri olan Karşıyaka/Mavişehir’den hareket ederek Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşımı sağlar. 

İzmir merkezden otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyenlere belirtmemiz gereken bir husus daha var. İzmir’de herhangi bir toplu taşıma kullanabilmek için öncesinde 35 Kart veya İzmirim Kart sahibi olmak gerekir.

Adnan Menderes Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, 204, 202 ve 200 numaralı otobüslerin güzergah bilgisi ile sefer saatlerine buradan ulaşabilirler.

İzmir Merkezden İZBAN ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

İzmir Malatya uçak bileti alan yolcuların bir diğer havalimanına ulaşım tercihi de İZBAN’dır. Öte yandan, İzmir merkezden İZBAN ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım hem kolay hem de hızlıdır. Ancak bu noktada belirtelim ki İZBAN kullanımı da tıpkı otobüs alternatifinde olduğu gibi bagaj yükü az olan yolcular için çok daha ideal bir seçenektir.

Esasında bir banliyö sistemi olan İZBAN, İzmir’in en gelişmiş raylı ulaşım hattıdır. 136 kilometre boyunca hizmet veren İZBAN, günün hemen her saati kullanılabilir.

İzmir merkezden İZBAN ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcular, sefer saatlerine ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilir. 

İzmir Merkezden Taksi ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

İzmir merkezden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için en konforlu alternatif şüphesiz ki taksilerdir. Günün her saati şehrin her noktasından kolayca ulaşılabilen taksiler, oldukça hızlı ve rahat bir ulaşım seçeneğidir. Öte yandan, Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine yalnızca 15 kilometre uzaklıkta olduğundan, ücret kısmı da yolcular için makul düzeyde olacaktır. 

İzmir merkezden taksi ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım tercihi yapan yolcular, bagaj yükünden ve uçuş saatinden bağımsız olarak en konforlu ulaşımı sağlarlar. 

Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

İzmir Malatya uçak bileti aldıktan sonra uçuşunu tamamlayan yolcular, 1941 yılından bu yana hizmet veren ve şehir merkezine 34 kilometre uzaklıkta yer alan Malatya Havalimanı’na iniş yaparlar. Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç farklı seçenek bulunur. Bunlardan en sık kullanılanı MOTAŞ servisi olarak da bilinen otobüsler, taksi ve araç kiralamadır. 

Otobüs ile Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

İzmir Malatya uçak bileti ile seyahat etmiş ve uçuşunu tamamlamış olan yolcular, otobüs ile Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilirler. Tıpkı ‘İzmir Merkezden Otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım’ başlığımızda belirttiğimiz gibi bu yöntem de bagaj yükü fazla olmayan yolcular için uygundur. Öte yandan, Malatya Belediyesi’nin özel olarak tahsis ettiği bu otobüsler, tüm iç ve dış hat uçuşlarının gerçekleştiği zamanda terminal çıkışında kolayca bulunabilir. Son olarak belirtelim ki MOTAŞ servisleri olarak da geçen Malatya Belediyesi’nin havalimanına tahsis ettiği otobüsler ile şehir merkezine ulaşım, ortalama 40 – 45 dakika kadar sürer.

Taksi ile Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

Taksi ile Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, konforlu bir yolculuk isteyen yolcuların sıklıkla tercih ettiği bir alternatiftir. Öte yandan, iç hat terminal çıkışlarından bulunan taksilere günün her saati ulaşmak bir hayli kolaydır. 

Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere İzmir Malatya uçak bileti satın alan yolcular, en konforlu şekilde şehir merkezine gitmek için ortalama 30 – 35 dakika süren bir taksi yılculuğu ile kalacakları yere ulaşım sağlayabilirler. 

Araç Kiralama ile Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

Araç kiralama ile Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, yolcular için istisnasız en konforlu seçenek olacaktır. Malatya seyahatleri boyunca kiralayabilecekleri araçlar ile istedikleri noktadan bir diğer noktaya, aracı kendileri kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Üstelik bagaj yükünün fazla olması durumu da araç kiralama ile Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen yolcular için bir sorun olmaktan çıkar. 

Araç kiralamak isteyen yolcular, Malatya Havalimanı’nda bulunan ve günün her saati hizmet veren araç kiralama acentelerinden istedikleri aracı kiralayabilirler. Araç kiralama işlemini yapmak için iki önemli kıstas vardır. Bunlardan ilki, 21 yaşını doldurmuş olmaktır. İkincisi ise pek tabii ehliyet sahibi olma zorunluluğudur. 

Malatya’da Gezilecek Yerler
 

İzmir Malatya uçak biletini satın aldıktan sonra uçuşunu tamamlayan ve şehir merkezine ulaşım sağlayan yolcular, Malatya’da gezilecek yerler listesi hazırlayarak bulundukları şehri gezmek isteyebilirler. Bilet Dükkanı olarak Malatya’da gezilecek yerler listesini sizin için hazırladık ve bilhassa görülmesi gereken noktaları özenle seçtik.

Öncelikle söylememiz gerekir ki Malatya’da gezilecek yerler dendiğinde ilk olarak akla gelen yer hiç kuşkusuz Arslantepe Höyüğü’dür. Arkeolojik SİT alanı olan bu höyük, Malatya’nın binlerce yıllık tarihine ışık tutar. Ayrıca Malatya’da gezilecek yerler listesinde bulunması gereken yerlerden bir diğeri de Turgut Özal Tabiat Parkı’dır. Doğa severlerin özellikle uğraması gereken bu tabiat parkı, yılın her mevsimi oldukça göz alıcıdır. 

Malatya’da gezilecek yerler listesi hazırlarken mutlaka eklenen noktalar arasında pek tabii Malatya Müzesi ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı yer alır. Malatya’nın tarihini gerek arkeolojik gerekse de mimari açıdan gözler önüne seren bu iki nokta da kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında yer alır. 

Malatya’da Ne Yenir?
 

İzmir Malatya uçak bileti aldıktan sonra bu şehre gelen ve lezzet kültürünü keşfetmek isteyenlerin en çok merak ettiği, Malatya’da ne yenir olur. Bilet Dükkanı olarak Malatya’nın yöresel yemeklerini sizin için özenle seçtik. Tabii Malatya’da ne yenir denince ilk olarak akla gelen yiyecek hiç şüphesiz kayısıdır. Envaiçeşit kayısı türünün en lezzetlileri Malatya’da bulunur. Öte yandan, Malatya’da ne yenir sorusunun bir diğer cevabı da tabi ki kiraz yaprağı sarmasıdır. Asma yaprağından yapılan sarmayla yarışan lezzette olan bu lezzet, Malatya’nın yöresel yemekleri arasında en meşhur olanlarındandır. 

Malatya’da ne yenir sorusunun cevapları oldukça fazladır. Bunlar arasında öne çıkanlar ise Malatya kömbesi, elmalı köfte, kayısı tatlısı, acılı ayran, kabak borani ve nahna köftesidir. Tabii yassı kadayıf da Malatya’nın en meşhur tatlıları arasında yer alır.

Malatya’da Nerede Alışveriş Yapılır?
 

İzmir Malatya uçak bileti satın alan ve Malatya seyahatine çıkan herkes, bu şehirden hatıra almak ister. Bununla birlikte Malatya’da nerede alışveriş yapılır sorusu en çok merak edilenler arasına girer. 

Bilet Dükkanı olarak Malatya’da nerede alışveriş yapılır sorusuna, yöresel lezzetlerin ve hediyelik eşyaların alınabileceği yerler ile cevap vereceğiz. Bunlar; Şire Pazarı, Hamidiye Çarşısı, İnönü Kapalı Çarşısı, Şemsiye Sokak, Balıkçılar Çarşısı ve Hamidiye Çarşısı’dır. 

Bilet Dükkanı olarak şimdiden sağlıklı uçuşlar dileriz.