İzmir - Nevşehir Otobüs Bileti Genel Bilgileri

450 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
763 KM Mesafe
Van Gölü Turizm Popüler Firma
9 Saat 2 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İzmir Nevşehir Otobüs Biletleri

İzmir
Nevşehir
TL450
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Nevşehir arası otobüs yolculuğu 9 ila 11 saat arası değişiklik gösterir.
İzmir Nevşehir otobüs bileti fiyatları ortalama 450 TL'dir.
En ucuz İzmir Nevşehir otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İzmir'den Nevşehir'e giderken; Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Kırşehir ve Aksaray'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı İzmir Nevşehir Otobüs Seyahati


Kültür turu denince akla gelen ilk adreslerden biri olan Nevşehir Kapadokya’ya gitmek isteyen İzmirliler burada mı? O halde en uygun fiyatlara Bilet Dükkanı’ndan İzmir Nevşehir otobüs bileti satın alabilir ve Nevşehir otobüs seyahati hakkında hazırladığımız içeriklere göz atarak seyahat planını oluşturabilirsin!

İzmir'den Nevşehir otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Nevşehir otelleri ve Nevşehir araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Nevşehir Otobüs Seyahati Hakkında


Ülkemizin dört bir yanından İç Anadolu’daki Nevşehir’e her sene çok sayıda turist otobüsle gelmektedir. İzmir’den Nevşehir’e yapılan otobüs yolculukları 10 saat 30 dakika ve 14 saat 15 dakika arasında, firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir.

Yılın her döneminde İzmir Nevşehir otobüs bileti satışı yapan firmaları şu şekilde sıraladık: Isparta Petrol Turizm, Yeni Aksaray Seyahat, Vangölü Turizm, RH Turizm, Öz Erciş Seyahat, Malatya Zafer Turizm, Has Ağrılı Turizm, Esadaş Turizm, Beydağı Turizm ve Best Van Turizm. Bilet Dükkanı aracılığıyla bu firmalardan güvenli bir şekilde İzmir Nevşehir otobüs bileti satın alabilirsin.

İzmir Nevşehir Otobüs Bileti Fiyatları


2024 yılı Nisan ayı itibariyle İzmir Nevşehir otobüs bileti fiyatları 450 TL’den başlayarak 1100 TL’ye kadar çıkmakta, fiyatlar firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Biletlerin en güncel ve uygun fiyatlı halini görmek için Bilet Dükkanı ana sayfasından İzmir Nevşehir otobüs bileti araştırması yapabilir, farklı otobüs firmalarının fiyatlarını aynı sayfa üzerinde karşılaştırarak en ucuz bileti satın alabilirsin.

İzmir Otogar'a Nasıl Gidilir? 


Şehir merkezine yakın bir konumda, Bornova Işıkkent’te yer alan İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne en hızlı ve konforlu şekilde gitmek için ticari taksilere binebilir, araç kiralayabilir ya da transfer araç rezervasyonu yapabilirsin. İzmir araç kiralama ve araç transfer hizmetleri için rezervasyon yapmak istiyorsan doğru adres her zaman olduğu gibi yine Bilet Dükkanı!

Bütçeyle seyahat eden İzmir Nevşehir otobüs bileti sahipleri, bileti satın aldıkları firmanın ücretsiz yolcu servislerine binerek İzmir şehir merkezinden İzmir Otogar’a gidebilirler.

Son olarak, toplu taşımayla İzmir Otogar’a nasıl gidilir diye merak ediyorsan 54, 204, 227, 302, 555 ve 800 numaralı ESHOT belediye otobüslerine ya da Adliye, Eski Çamlık, Şaraphane – Yeşildere, Karabağlar Mezarlık, Osmangazi, Işıkkent – Toki ve Cengizhan’dan kalkan dolmuşlara binebilirsin.

Nevşehir Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Nevşehir Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen ulaşım taksiye binmek ve özel araç kullanmaktır. Özel araç imkanı olmayan İzmir Nevşehir otobüs bileti sahipleri Bilet Dükkanı’ndan Nevşehir Otogar araç kiralama ya da transfer işlemleri için en uygun fiyatlara rezervasyon yapabilirler.

Ücretsiz bir şekilde Nevşehir Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için İzmir Nevşehir otobüs bileti satın aldığın firmanın otogar ve şehir merkezi arasında hizmet veren yolcu servislerine binebilirsin.

Toplu taşımayla Nevşehir Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için otogardan kalkan 1, 2, 3 ve 5 numaralı belediye otobüsleriyle şehir merkezinden de geçerek üniversite yönüne doğru gidebilir ya da minibüslere binerek Nevşehir’in diğer ilçe ve köylerine gidebilirsin.

Nevşehir'de Gezilecek Turistik Yerler


Kapadokya’nın büyülü güzelliklerini görmek için her sene binlerce yolcu İzmir Nevşehir otobüs bileti satın alıyor. İşte Nevşehir’de gezilecek turistik yerler:

 • Üç Güzeller
 • Kızıl Vadi
 • Açık Saray Harabeleri


Nevşehir'de Gezilecek 5 Yer


Hititler, Frigler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi birçok uygarlığın izlerinin, her köşesinde görülebildiği Nevşehir’de gezilecek 5 yer:

 1. Göreme Açık Hava Müzesi

  Şehir merkezine 13 km uzaklıkta yer alan Göreme Açık Hava Müzesi, Göreme kasabasının ise 2 km doğusunda bulunuyor. Tam dokuz yüzyıl boyunca dışarıdan kopuk, kapalı bir manastır hayatının yaşandığı bu antik kentte, oyulmuş kayaların içine kilise, şapel, yemekhane ve çeşitli oturma mekanlarının yapılmış. Dini eğitimin de başlangıç yeri olduğuna inanılan Göreme’deki kiliseler secco ve doğrudan olmak üzere iki farklı teknikle boyanarak yapılmış.

 2. Asmalı Konak

  Eski dizi ve filmlerden hatırladığımız, ülke çapında meşhur olmuş Asmalı Konak Ürgüp’e 5 km uzaklıkta yer alıyor. Kapadokya’nın en güzel binalarından biri olan bu sade ve zarif konağın içi ziyarete açık, giriş ücreti ise 40 TL’dir.

 3. Çavuşin

  Nevşehir adeta bir antik kent şehri, Göreme ve Avanos arasında yer alan Çavuşin de bu gizemli yerleşimlerden biri. Şehir merkezine 16 km uzaklıkta yer alan Çavuşin’i keşfetmenin en güzel yolu ise balona binerek panoramik olarak seyretmek!

 4. Nevşehir Müzesi

  Temeli 60lı yıllarda atılan Nevşehir Müzesi 1987 yılından beri yeni binasında hizmet vermekte, Arkeolojik ve Etnografik olmak üzere iki farklı teşhir salonuna sahiptir. Neolitik çağdan Bizans İmparatorluğu’na kadar uzanan dönemde bulunmuş en güzel kalıntılar incelenmeye değer.

 5. Paşabağları Zelve ve Ören Yeri

  Eskiden Rahipler Vadisi olarak da bilinen Paşabağları, şehrin diğer antik kentlerinde olduğu gibi kilise olarak oyulan sayısız peribacasına sahip. Zelve’deki vadiler, değirmen ve Balıklı, Üzümlü, Geyikli Kiliseleri en turistik yerlerden.


Nevşehir'de Ne Yenir?

 • Çömlekte Fasulye
 • Ayva Dolması
 • Nohutlu Yahni
 • Testi Kebabı