Muş Antalya Uçak Bileti

Muş - Antalya Uçuş Bilgileri

1893,11 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
969 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 12 Dakika Uçuş Süresi

Antalya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 27ºC
Maks: 35ºC
Güneşli
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 26ºC
Maks: 32ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 26ºC
Maks: 32ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 26ºC
Maks: 37ºC
Güneşli
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 26ºC
Maks: 38ºC
Güneşli

En Ucuz Muş - Antalya Uçak Biletleri

AnadoluJet
Muş
Muş Sultan Alparslan Havalimanı
Antalya
TL1.893
Türk Hava Yolları
Muş
Muş Sultan Alparslan Havalimanı
Antalya
TL1.914

Sıkça Sorulan Sorular

Muş Antalya arası hava yolu ile 1 saat 12 dakika sürmektedir.
Muş Antalya karşılıklı uçuşlarınızı Muş Sultan Alparslan Havalimanı ve Antalya Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Muş Antalya en ucuz uçak bileti 1893,11 TL’den başlamaktadır.
Muş Antalya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Muş Havalimanı’na Ulaşım
Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Antalyada Gezilecek Tarihi Yerler
Antalya’da Lezzetleri

Antalya Türkiye’nin en kalabalık beşinci ilidir. Ölçülen son nüfus sayımına göre şehir nüfusu 2.619.832’dir. Genellikle nüfusu yaz aylarında artış gösterir. Bunun sebebi de yaz aylarında çok turist çekmesidir. Ayrıca Antalya Türkiye’de “turizmin başkenti” olarak kabul edilmektedir.
Şehrin tamamı Akdeniz Bölgesi’nin batısında konumlanmış olmakla beraber Antalya Körfezi’yle Batı Torosların arasında yer almaktadır. Türkiye’nin yüzölçümü bakımımdan beşinci büyük şehridir. Şehrin yüzölçümü 20.177 km2dir.Antalya önemli illerine komşudur. Örneğin doğusunda Karaman ve Mersin, kuzeydoğusunda Konya, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta olmak üzere önemli illere komşudur. Aynı zamanda güneyinde de Akdeniz bulunmaktadır.

Antalya ili, özellikle 1980 yılından sonra turizme uygun iklim koşulları sayesinde büyük bir hızla gelişmiş ve nüfusu hızla artmıştır. Antalya’da insanlar ekonomik hayatını ticaret, tarım ve turizm ile devam ettirmektedirler. 
Antalya ilinin çok turist çekmesinin bir diğer sebebi de günümüze kadar birçok medeniyeti barındırmasıdır. Ayrıca Antalya, Türkiye’de en çok antik kent bulunan ildir. Lidyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı gibi devletler bir zamanlar Antalya’da hakimiyet kurmuşlardır.Bu yüzden Antalya,  kültürel olarak zengin bir şehirdir. Kültür çeşitliğine sahip Antalya’yı deneyimlemek için Bilet Dükkanı üzerinden Muş Antalya uçak bileti satın alabilir. 

Antalya’nın tamamı Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. İklimi Akdeniz iklimidir. Yazları kurak ve sıcak; kışları ise ılık ve yağışlıdır. En fazla yağışın olduğu dönem genellikle kış mevsimidir. En az yağış da yaz aylarında olur. Antalya’da bitki örtüsü olarak Kızılçam ormanları görülür. Bazı açık alanlarda ise bu ormanların tahribi ile oluşmuş Makiler görülebilir.
Antalya’nın iklim koşulları bazı meyveleri yetiştirmek için de çok uygundur.Özellikle kış aylarında çok yağış almasından dolayı turunçgil üretimine elverişlidir. Yaz aylarında da üzüm ve kiraz yetiştirilmektedir. Muş Antalya uçak bileti olan yolcuların bilmesi gerekenler… 

Şehir Merkezinden Muş Havalimanı’na Ulaşım


1992 yılında hizmete açılan Muş Havalimanı, şehir merkezine 18 kilometrelik bir mesafededir. Bu mesafenin kısa olması nedeniyle yolcular ulaşımlarını özel araçlarıyla da gerçekleştirebilirler. Muş Havalimanı’nın çok büyük olmasa da 40 araç kapasiteli bir otoparkı da bulunmaktadır.Özel aracınızla havalimanına gider iseniz park yeri sorun olmayacaktır.
Şehir merkezinin herhangi bir yerinden havalimanına gitmek isteyen yolcular taksi kullanabilirler.Hem daha hızlı ve konforlu bir yolculuk geçirmiş olurlar.Mesafenin de kısa olması sebebi ile taksi ücretleri bütçenizi çok sıkıntıya sokmaz.
Şehir merkezinden araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilirsiniz.Taksiyle aynı fiyata denk gelmese de bu ulaşım seçeneği de konforlu ve hızlıdır. Muş Antalya uçak bileti olan yolcular genelde konforlu olmasından dolayı taksi ile ulaşım tercih eder. 
Bütçenizi düşünüyorsanız havalimanına gitmek için servisleri tercih edebilirsiniz.Servisler toplu taşıma araçlarından da daha konforlu ve hızlı bir ulaşım imkanı sunar.Muş’ta servis seferleri Havaş ve Nurevşan Turizm firmaları tarafından gerçekleştirilir.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Antalya Havalimanı, şehir merkezinden 12 km uzaklıkta bulunur. Havalimanında biri iç hat, biri dış hat olmak üzere 3 tane terminal bulunmaktadır. Antalya’nın yaz turizmi yapılabilir bir şehir olmasından dolayı bu havalimanı yıllık 18 milyon yolcuya hizmet veriyor. Havalimanı aynı zamanda Türkiye’de en çok insana hizmet  veren havalimanları arasında üçüncü havalimanıdır.
Havalimanından şehir merkezine gitmek isteyenlerin ulaşım için birçok seçeneği bulunmaktadır. Havalimanı ve şehir merkezi arasındai mesafe kısa olduğundan dolayı bu yolculuklar çok uzun sürmüyor.
Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs kullanmaya karar veren yolcular 600 ve 800 numaralı iki farklı otobüsü kullanabilirler.

600 no’lu otobüs, havalimanı ve otobüs terminali arasında hizmet veren bir otobüstür. Otobüsler her üç terminalden de hareket etmektedir.30 dakika da bir bu otobüslere binebilirsiniz. Otobüsle yolculuk trafiğin durumuna göre değişmekle de beraber yaklaşık olarak 45-50 dakika sürmektedir. Otobüs güzergahı şu şekildedir:

 • Havaalanı İç Hatlar – Dış Hatlar – TEDAŞ – Topçular – Meydan – Mevlana – Eski Otogar – 100. Yıl Bulvarı – Antalya Devlet Hastanesi – Meltem – Migros Kavşağı – Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi – Öğretmenevi – Otobüs Terminali
  800 no’lu otobüs, havalimanı ve Lara arasında hizmet veren bir otobüstür. Otobüsler her üç terminalden de her iki saatte bir yola çıkmaktadırlar.Bu otobüsle şehir merkezine yaklaşık olarak 50 dakika da gidebilirsiniz. Otobüs güzergahı şu şekildedir:
 • Havalimanı İç Hatlar – Dış Hatlar – Kardeş Kentler Bulvarı – Ermenek – Rauf Denktaş Caddesi – Güzeloba – Barınaklar Bulvarı – Metin Kasapoğlu Caddesi – Cebesoy Caddesi – Doğu garajı – Fahrettin Altay Caddesi – Eski Mezarlık – Eski Otogar – 100. Yıl Bulvarı – AKM – Migros – Atatürk Bulvarı – Sağlık Müdürlüğü – Gürsu – Sarısu
  Havalimanından şehir merkezine taksiyle de ulaşım sağlayabilirsiniz. 7/24 çalışan taksilerle konforlu ve hızlı bir yolculuk geçirmiş olursunuz.
  Havalimanından şehir merkezine Havaş otobüsleri ile de ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler sadece iç hatlar terminalinden kalkmaktadır, dış hatlarla geldiyseniz iç hatlar terminaline geçerek buradan otobüse binebilirsiniz. Yolculuklar trafiğin de durumuna bağlı olarak yaklaşık olarak 35 dakika sürüyor. Havaş otobüslerinin güzergahı da şu şekildedir:
 • Antalya Havalimanı – Serik Caddesi – Gazi Bulvarı – Hal Kavşağı – Kepez Belediyesi – Dumlupınar Bulvarı – Antalya Otogar – Akdeniz Üniversitesi – Atatürk Bulvarı – Migros AVM 
  Havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen yolcular için bir diğer farklı seçenek ise araç kiralamadır. Siz de Muş Antalya uçak bileti ardından araç kiralamak istiyorsanız Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir ve ihtiyacınıza, isteğinize ve en önmelisi bütçenize göre uygu araçları listeleyebilirsiniz.

Antalyada Gezilecek Tarihi Yerler


Antalya kültürel ve turistik açıdan zengin bir şehirdir. Gezmek isteyeceğiniz birçok güzelliği içinde barındırmaktadır. Muş Antalya uçak bileti ile Antalya’ya geldiyseniz şu tarihi yerleri gezebilirsiniz.

Kaleiçi


Antalya’nın şehir merkezindeyseniz kesinlikle gezmeniz gereken bir yer Kaleiçi’dir.Burası şehrin merkez ilçelerinden biridir.Kaleiçi’nin merkezinde Cumhuriyet Meydanı bulunmaktadır. Meydanda aynı zamanda kentin de sembolü olan Yivli Minareyi görebilirsiniz. Selçuklular döneminden kalan yapının 700 yaşında olduğu tahmin edilmektedir. Muş Antalya uçak bileti olan yolcular mutlaka burayı görmelidir. 

Cumhuriyet Caddesi’nde semtin diğer bir sembolik yapısı olan saat kulesi var. Bu saatin 1900’lü yılların başında inşa edilmiş olma olasılığı var.

Semtte ayrıca görebileceğiniz yerler arasında Hıdırlık Kulesi, Kırk Merdiven, Karaalioğlu Parkı, Oyuncak Müzesi, Antalya Etnografya Müzesi bulunuyor.

Kaleiçi semtinin en önemli özelliği sıcak ve samimi bir atmosfere sahip olmasıdır. Semtte nostaljik hava veren cumbalı renkli Kaleiçi evleri bulunuyor. Semtin sokakları genelde dar ve kıvrımlı. Size de bu sokaklara girip gizemin tadını çıkarmak kalıyor.

Olympos Antik Kenti 


Olympos Antik Kenti şehrin popüler turistik noktalarından birisidir. Antalya aynı zamanda Antik kent zengini bir şehir olduğu için Olympos gibi Antik kentleri çokça görebilirsiniz. Olympos Antik Kenti gerek binlerce yıllık tarihi gerek doğal güzellikleriyle ziyaretçileri mest eden bir bölgedir.

Karain Mağarası 


Karain Mağarası, özellikle keşif yapmayı , doğal coğrafi oluşumları ve macerayı sevenler için kesinlikle gezilmesi gereken bir yerdir. Yaklaşık olarak 500.000 yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Merkezden 30 kilometre uzaklıktadır. Karain Mağarası’nın bir diğer önemli özelliği ise ülkemizde doğal yollarla oluşmuş en büyük mağaralardan birisi olmasıdır. Mağara eski dönemlerde yerleşim yeri olarak da kullanılmıştır. Aynı zamanda mağarada Anadolu insanına ait en eski kalıntılar ve Anadolu sanatına dair eserler gibi birçok arkeolojik keşif yapılmıştır. Bulunan eşyalar da mağaranın hemen yanındaki müzede ziyaretçileri bekliyor.

Tazı Kanyonu


Tazı Kanyonu, kampçılar ve macera severlerin Antalya’daki gözde yerlerinden birisidir. Kanyon, rafting, doğa yürüyüşü ve kaya tırmanışı gibi faaliyetlerin çokça yapıldığı bir yer. Biraz macera arıyorsanız kesinlikle görmeniz gereken yerlerden birisidir.

Antalya’da Lezzetleri


Antalya hem yaz mevsimiyle hem de zengin mutfağıyla sizleri ağırlıyor. Bu mutfak hem Akdeniz hem de Ege mutfaklarından eşsiz lezzetler barındırmaktadır. Eğer Muş Antalya uçak bileti varsa şu lezzetleri denemeden ayrılmamalısınız.

Akdeniz Dondurma


Yaz aylarında biraz da olsa serinlemek istiyorsanız Akdeniz Dondurma’ya uğrayabilirsiniz. Antalya’nın meşhur yayla dondurmasının en güzel yapıldığı yerlerden birisi burasıdır. Yanık keçi sütüyle yapılan bu dondurmayı burada deneyebilirsiniz.

Piyazcı Ahmet


Antalya, piyazın ortaya çıktığı ve en güzel piyazların yapıldığı bir ildir. Piyaz Antalya’da  sadece salata olarak değil aynı zamanda ana yemek olarak da tüketiliyor. Piyazcı Ahmet bu piyazın en güzel şekilde yapılıp sunulduğu yerlerden birisidir.

7 Mehmet


7 Mehmet, Antalya-Muratpaşa bölgesinde hizmet veren, deniz kenarında bulunan, yöresel yemeklerinden et yemeklerine kadar zengin bir mutfağa sahip, şık ve nezih bir restorandır. Bu mekana gelmeniz için öncelikle rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Hem hava alabileceğiniz açık oturma alanları, hem de sakin bir yemek yiyebileceğiniz kapalı oturma alanlarına sahiptir.

Sedir Restaurant


Yolunuz Konyaaltı’na düşerse yemek yiyebileceğiniz bir restoran Sedir Restaurant. Özellikle Konya’ya özgü etli ekmeği deneyebilirsiniz. Restoranda yöresel ve farklı bir çok menü içeriği bulunmaktadır.

Tiritcizade Restoran


Tiritcizade Restoran, özellikle Konya mutfağını sevenlerin gidebileceği bir yerdir. Bu restoranda Konya’ya özgü ne varsa bulabilirsiniz. Bamya, Arapaşı Çorbası, Tirit, Söndürme Kebabı, Mevlana, Bıçakarası ve Etliekmek gibi birçok çeşit bu restoranda usta kişiler tarafından yapılıp sunulmaktadır.