Hızlı Erişim

Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Beauvais Tille Havalimanı'ndan Paris Şehir Merkezine Ulaşım
Orly Havalimanı'ndan Paris Şehir Merkezine Ulaşım
Paris’te Gezilecek Yerler
Paris’te Ne Yenir?

Tartışmasız dünyanın en güzel şehirlerinden biri Paris Fransa'nın sanat ve moda başkentidir. 2,5 milyonluk nüfusuyla Fransa'nın kuzey kesiminde yer alır. Tarihi binaları, eşsiz eserleri, doğa güzellikleri ile her sokağı bir sanat eseri olan Paris her yıl milyonlarca ziyaretçi kabul eder. Eyfel Kulesi, Şanzelize Caddesi, Louvre Müzesi ile birçok gösteri ve sergiye ulaşan misafirler Seine kıyıları ile Tuileries Bahçesi’nde eşsiz manzaralara şahit olabilir. Romantizmin zirvelere ulaştığı kent; evlilik yıldönümü, sevgililer günü, evlenme teklifi gibi pek çok romantik anı için vazgeçilmez adrestir. 

Şehirde her döneme ait anıtlar ve yapılar bulunurken tarihi çok eskilere dayanır. Misafirler şehirde neredeyse tüm mimari tarzları görebilir. Bunun yanından Paris modanın merkezi olarak bilinir. Işıklar şehri olarak anılan Paris yüzyıllardır yüksek moda ve trendlere ev sahipliği yapar. Chanel, Saint Laurent, Vuitton, Dior, Hermès gibi moda dünyasının büyük isimlerinin hepsi Paris'te doğdu. Paris’te; Paris Charles de Gaulle Havalimanı (CDG), Paris Orly Havalimanı (ORY) ve Beauvais-Tille Havalimanı (BVA) olmak üzere üç farklı havalimanı hizmet vermektedir. 

Herkesin hayallerini süsleyen şehir için Bilet Dükkanı üzerine en uygun Paris uçak bileti satın alabilir ve seyahat planına hemen başlayabilirsiniz. 

Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım 


Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım birden fazla seçenek ile yapılır. Bunlardan en sık tercih edilenleri ise; tren, otobüs veya taksi olmak üzere üç transferdir. En avantajlı Paris uçak bileti bulunan yolcular şehir merkezine ulaşım için de masrafsız yolları ararken Bilet Dükkanı üzerinden ‘’Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine nasıl gidilir?’’ sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz. 

Charles de Gaulle Havalimanı'ndan Paris Şehir Merkezine Trenle Ulaşım 


Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım için tren seçeneği hem ucuz hem de hızlı bir seçenektir. RER B treni, Charles de Gaulle Havalimanı’ndan her 10 ila 20 dakikada bir hareket eder ve şehir merkezine ulaşması yaklaşık 50 dakika sürer. Biletler tek yön ve gelen yolcu terminalindeki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım 


Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine otobüsle gitmek kesinlikle en ucuz seçeneklerden biridir. Yolcuların en sık kullandığı Gün boyunca yolcuların kullanabileceği üç otobüs hattı vardır. Bunlardan en çok kullanılanı sizi doğrudan merkeze götürecek olan Roissybus'tur. Diğer hatlar, yol boyunca birkaç durağı bulunan 351 ve 350 numaralı hatlardır. Pari uçak bileti gece olan yolcular için ise iki otobüs hattı bulunur: N 140 ve N 143.

Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Le Bus ile Ulaşım


Paris şehir merkezine ulaşım için hızlı ve rahat seçeneklerden birisi de Le Bus servisleridir.  Le Bus Terminal 1 ve 2 binasındann kalkar ve Porte Maillot, Etoile Champs-Elysées ve Trocadero durakları bulunur. 

Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım 


Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım taksi ile en hızlı ve en uygun transfer seçeneğidir. Taksiler her üç terminalin dışında da mevcuttur ve şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 45 dakika sürer.

Beauvais-Tille Havalimanı'ndan Paris Şehir Merkezine Ulaşım 


Paris uçak bileti olan yolcuları genelde Beauvais-Tille Havalimanı karşılar. Beauvais-Tille Havalimanı'ndan Paris şehir merkezine ulaşım; taksi ve otobüs seçenekleri ile sağlanır. Beauvais – Tille Havalimanı'ndan direkt tren yoktur, bu nedenle önce Beauvais tren istasyonuna başka bir ulaşım aracı gerekir. Ziyaretçilerin seyahat planına başlarken ilk olarak en uygun Paris uçak bileti seçeneğini hemen ardından ise avantajlı şekilde şehir merkezine ulaşımı planlar. 

Beauvais-Tille Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım 


Beauvais-Tille Havalimanı'ndan Paris şehir merkezine servis otobüsler ile gidilir. Otobüs ile şehir merkezine gitmek oldukça ucuz ve kolay bir transfer seçeneğidir. Her uçuştan 20 dakika sonra kalkan otobüsün şehir merkezine ulaşması 85 dakika sürer. Yolcular servis otobüslere terminal 1 ve 2 arasındandan binebilir. 

Beauvais-Tille Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım 


Beauvais-Tille Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine en hızlı ve en kolay ulaşım taksi ile yapılır. Şehirdeki tam varış noktasına bağlı olarak toplam yolculuk süresi yaklaşık 70 dakikadır.

Orly Havalimanı’ndan Paris Şehir Merkezine Ulaşım 


Orly Havalimanı'ndan Paris şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi ve tren olmak üzere üç ulaşım şekli bulunuyor. Bunların arasında Orly Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşım için açık ara en uygun seçen taksidir.  Yolculuk sadece 30 dakika sürer ve doğrudan adrese götürür. Orly Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine direkt tren hattı yoktur. Paris uçak bileti olan yolcular Anthony Tren İstasyonu'na giden Orlyval metrosuna binerek ardından RER B veya RER C hatlarına geçmesi gerekir. 

Orly Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsle gitmek oldukça kolay ve rahat bir seçenektir. Orlybus yaklaşık 45 dakikada şehir merkezine götürür. Otobüs durağı, D gelen yolcu girişinin hemen dışında bulunur.

Paris’te Gezilecek Yerler 


Kuzey Fransa'da Seine Nehri kıyılarına yayılmış, dünyanın en gösterişli metropollerinden biri olan Paris; heybetli şehir manzarası, tarihi anıtları, eski sarayları, sanat müzeleri, katedralleri, geniş peyzajlı bahçeleri ve şık alışveriş merkezlerinin ikonik mimarisiyle öne çıkar. 

Bilet Dükkanı üzerinden en ucuz Paris uçak bileti aldıktan sonra rüyaları süsleyen Paris şehrine tanıklık edebilirsiniz. İşte Paris’te gezilecek yerler: 

Eyfel Kulesi: Paris’in sembolik kulesi Eyfel, Paris’te gezilecek yerler listesi başında ilk sırada yer alır. Fransız Devrimi'nin yüzüncü yılı anısına Gustave Eiffel tarafından inşa edilen yapı, 324 metre yüksekliğiyle yılda yaklaşık 7 milyon ziyaretçiyle dünyanın en çok ziyaret edilen anıtlarından biridir. 

Notre Dame Katedrali: Paris'in en kalıcı sembollerinden biridir. Ile de la Cité'nin doğu yarısında yer alan bir Roma Katolik katedralidir. Fransa ve Avrupa'daki Fransız Gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilir.

Louvre Müzesi: Louvre, dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzesidir . Paris'in kalbinde yer alan bu tarihi bina, 60.600'ü sergiler için olmak üzere 210.000 metrekarelik bir alana sahip eski bir kraliyet sarayıdır. 

Champs Elysées: 19. yüzyılda inşa edilmiş, dünyadaki türünün en büyük anıtıdır. Etkileyici heykeller sütunlarını süslerken üzerine 558 generalin isimleri üzerine kazınmıştır.

Montmartre:  Paris'in kuzeyinde yer alan, 130 metre yüksekliğinde, çevredeki mahalleye adını veren bir tepedir. En çok tepesindeki beyaz kubbeli Kutsal Kalp Bazilikası ile tanınır. 

Versailles Sarayı: Château de Versailles, Fransa'nın en ünlü kalesidir. 17. yüzyılda Fransa'nın askeri gücünün bir sembolü ve Avrupa'daki Fransız üstünlüğünün bir göstergesi olarak inşa edilen Versailles, 1682'den 1789'a kadar Fransa Krallığı'ndaki siyasi gücün merkezidir.

Lüksemburg Parkı: 1612'de Marie de Medicis'in Lüksemburg Sarayı'na eşlik etmesi talebiyle oluşturulan halka açık özel bir bahçedir. 

Disneyland Paris: Disneyland Paris'te iki tema parkı vardır: Disneyland (Uyuyan Güzel'in şatosu ile birlikte) ve Walt Disney Studios. En ilgi çekici yerler Space Mountain, It's a Small World ve Big Thunder Mountain'dır.

Palais Garnier: Paris'te eskiden Salle des Capucines olarak bilinen eski bir opera binasıdır. Genellikle Opéra Garnier olarak anılan bu, şehirdeki ünlü bir opera sanatçıları grubu olan Paris Opera'nın ana merkezidir. 

Sainte Şapeli: Gotik mimarinin mükemmel ve görkemli bir örneği olan Sainte-Chapelle , Fransa kralının eski ikametgahıdır. Paris’te gezilecek yerler listesinde muhakkak yer alır. 

Paris uçak bileti olan yolcular Bilet Dükkanı üzerinden Paris şehir rehberi oluşturarak her anı dolu dolu geçirebilir. 

Paris’te Ne Yenir? 


Fransız kültürü yemekle derinden iç içe olduğundan, Paris'i ziyaret edenlerin merak ettikleri arasında Paris lezzetleri ilk sırada yer alır. Salyangoz ve taze pişmiş ekmekle yemek yemek, Eyfel Kulesi'nin önünde piknik yaparak öğle yemeği planlamak ve bir kaldırım kafesinde yemek yemek Paris'te yaşanması gereken temel deneyimlerdir. İste Paris lezzetleri: 

Ekmek: Fransız yemeklerinin ana yapı taşı olan ekmek; taze, kaliteli ekmek hemen hemen her yerde bulunabilir.

Çikolatalı Kruvasan: İlk ısırığınızı aldıktan sonra ziyaretçilerinin gönlünü fetheden lezzetli çıtır kruvasan. 

Peynir: Paris'teki en ucuz yemeklerden biridir. 

Biftek ve Patates: Şehrin simge yemeklerinden biftek, patates kızartması ile birleşerek lezzetli bir tadım sunar.

Makaron: Paris lezzetleri denildiğinde akla gelen makaron, şekerli ve rengarenk hamur işidir. 

Créme Brûlée: Fransız klasiği muhallebi türüdür. 

Krep: İster kahvaltı ister öğle yemeği ister akşam atıştırmalığı olarak tüketilen klasik Paris hamur işidri. 

Sokak Lezzetleri: En uygun Paris uçak bileti sahibi olduktan sonra yemek işini ucuza getirmek isteyenlerin adresi Paris sokak lezzetleridir.