Samsun - Bodrum Uçuş Bilgileri

1.477,26 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
900 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Bodrum Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
13 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
14 Nisan 2024 Pazar
Min: 16ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
15 Nisan 2024 Pazartesi
Min: 15ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
16 Nisan 2024 Salı
Min: 17ºC
Maks: 21ºC
Parçalı Bulutlu
17 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 17ºC
Maks: 21ºC
Parçalı Bulutlu

En Ucuz Samsun - Bodrum Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
Bodrum
Milas-Bodrum Havalimanı
TL1.477
Pegasus
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
Bodrum
Milas-Bodrum Havalimanı
TL1.647
Sıkça Sorulan Sorular
Samsun Bodrum arası hava yolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Samsun Bodrum karşılıklı uçuşlarınızı Samsun Çarşamba Havalimanı ve Milas - Bodrum Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Samsun Bodrum en ucuz uçak bileti 1.477,26 TL’den başlamaktadır.
Samsun Bodrum arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Samsun Bodrum Uçuş Süresi Ne Kadar?
Samsun Çarşamba Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Merkeze Nasıl Gidilir?
Bodrum Gezilecek Yerler
Bodrum Yöresel Lezzetleri
Bodrum Alışveriş Yapılacak Yerler

Karadeniz’in en fazla ziyaretçi alan şehirlerinden biri olan Samsun, gastronomi alanındaki zenginliği ve doğal güzellikleriyle bilinir. Bununla birlikte, bilhassa yaz aylarında Karadeniz iklimi sebebiyle ılık ve yağışlı geçen dönemlerinde Bodrum başta olmak üzere pek çok tatil noktasına uçuşun gerçekleştiği yerlerden biri olarak da öne çıkar

Ulusal ve uluslararası uçuş hizmeti veren Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan özellikle yaz aylarında Ege ile Akdeniz bölgelerine çok sayıda uçuş gerçekleşir. Biz de Bilet Dükkanı olarak avantajlı uçak bileti almak isteyen ya da halihazırda Samsun Bodrum uçak biletini satın almış olan yolcular için bu yazıyı hazırladık ve tüm merak edilenlere yanıt verdik.

Samsun Bodrum Uçuş Süresi Ne Kadar?

Samsun Bodrum uçak biletiyle seyahat edeceklerin ilk merak ettiği konu pek tabi ki uçuş süresidir. Bu noktada iki farklı süreden bahsetmek gerekir. Bunlardan biri aktarmasız, bir diğeri ise aktarmalı olan süredir. Zira Samsun’dan Bodrum’a ekseriyetle aktarmalı uçuş gerçekleştirilir. 
Samsun Bodrum uçuş mesafesi 1 saat 30 dakika civarındadır ancak genellikle aktarmalı uçuş gerçekleştirildiğinden bu süre 3 saat 30 dakika olarak belirtilir.

Samsun Çarşamba Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Samsun Çarşamba Havalimanı, isminden de anlaşılacağı üzere şehrin Çarşamba ilçesinde bulunur ki ismini de bulunduğu ilçeden alır. 1998 yılında hizmete giren havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 23 kilometre uzaklıkta yer alır. Ancak ulaşım bakımından birçok alternatifi vardır. Bunlar; taksi, araç kiralama, otobüs ve HAVAŞ servisleridir. 

Samsun Çarşamba Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Samsun Çarşamba Havalimanı’na taksi ile ulaşım, yolcuların en fazla tercih ettiği alternatiftir. Zira oldukça konforlu bir yolculuk sağlayan taksiler, günün her saati bulunabilir olması dolayısıyla da tercih edilir. Ortalama 20 – 25 dakika sürecek olan bir taksi yolculuğu ile Samsun merkezden Çarşamba Havalimanı’na taksi ile ulaşım sağlanabilir. Ayrıca bu alternatif, bagaj yükü fazla olan yolcular için tavsiyelerimizden de biridir. 

Samsun Çarşamba Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım

Samsun Bodrum uçak biletiyle yolculuk yapanların ulaşması gereken ilk durak olan Samsun Çarşamba Havalimanı’na araç kiralama ile gidiş de yolcular için bir diğer seçenektir. Bu noktada Samsun’daki araç kiralama acentelerinden yararlanılabileceği gibi, avantajlı fiyatlarıyla öne çıkan Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da www.biletdukkani.com adresi de kullanılabilir. Ancak kiralık araçla Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidecek olan yolcular için belirtelim ki araç kiralama yapmak için ehliyet sahibi olunması ve 21 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Detaylı bilgi için "Muğla Milas - Bodrum Havalimanı Araç Kiralama" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Samsun Çarşamba Havalimanı’na HAVAŞ Servisleri ile Ulaşım

Samsun Bodrum uçak biletiyse seyahat edeceklerin bir diğer havalimanına gidiş alternatifi de HAVAŞ servisleridir. Diğer alternatiflere göre daha makul fiyatlarda olan HAVAŞ servisleri ile Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşım, yolcular tarafından da ücret göz önüne alındığında sıklıkla tercih edilir. Şehrin merkezi noktalarından kalkış yapan uçuş saatleriyle doğru orantıda servis kalkış saatlerini organize eden HAVAŞ otobüslerinin güzergah bilgisi ve saatleriyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Merkeze Nasıl Gidilir?

Milas-Bodrum Havalimanı, 1997 yılında hizmete açılmış ve Bodrum merkeze yaklaşık 32 kilometre mesafede yer alan, Türkiye’nin en yoğun hava trafiğine sahip havalimanlarından biridir. Merkeze 32 kilometre mesafede konumlanmasına rağmen ulaşım alternatifleri açısından da oldukça zengin olan Milas – Bodrum Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için taksi, araç kiralama, MUTTAŞ veya HAVAŞ servisleri kullanılabilir. 

Milas – Bodrum Havalimanı’ndan Merkeze Taksi ile Ulaşım

Samsun Bodrum uçak biletiyle yolculuk yapanlar, uçuşları tamamlandığında Milas – Bodrum Havalimanı’na iniş yaparlar. Bu noktada Bodrum merkeze ulaşım sağlamak için taksi kullanmak, bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere konforlu bir ulaşım isteyenlerin en sık tercih ettiği alternatiftir. 
İç hat terminal binası çıkışında konumlanan pek çok taksiye ulaşım 7/24 mümkün olduğundan, yolcuların ilk tercihlerinden biri olan Milas – Bodrum Havalimanı’ndan merkeze taksi ile ulaşım, trafikten bağımsız olarak ortalama 25 – 30 dakika civarında sürer.

Milas – Bodrum Havalimanı’ndan Merkeze Araç Kiralama ile Ulaşım

Samsun Bodrum uçak biletiyle yolculuk yapanlar için Milas – Bodrum Havalimanı’ndan merkeze ulaşımda araç kiralama kullanımı bir diğer seçenektir. Bodrum’a tatile gelenler ya da kısa bir süreliğine Bodrum’da konaklayacak olanlar için araç kiralama en uygun seçenektir. Zira konforlu olmasının yanı sıra Bodrum’dayken de bir yerden bir yere gidiş esnasında araç bulma derdini de ortadan kaldırır. Bu noktada avantajlı fiyatlarıyla öne çıkan Bilet Dükkanı’nın internet sitesinden ya da mobil uygulamasından istenen araç kolayca kiralanabilir. 

Milas – Bodrum Havalimanı’ndan Merkeze MUTTAŞ ile Ulaşım

Milas – Bodrum Havalimanı’ndan merkeze MUTTAŞ ile ulaşım, Samsun Bodrum uçak biletiyle yolculuk yapanlar için bir diğer alternatiftir. Bodrum Belediyesi’nce düzenlenen MUTTAŞ servisleri, uçuş saatleriyle koordineli olarak hizmet verir. Bu nedenle servis beklemek ya da bulamamak gibi sorunlar yaşanmaz. Milas – Bodrum Havalimanı’ndan MUTTAŞ ile Bodrum merkeze gitmek isteyenler, MUTTAŞ servislerinin güzergahı başta olmak üzere detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler. 

Milas – Bodrum Havalimanı’ndan Merkeze HAVAŞ ile Ulaşım

Samsun Bodrum uçak bileyle seyahat edenler için Milas – Bodrum Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için bir diğer seçenek de HAVAŞ servisleridir. Günün 24 saati hizmet veren HAVAŞ servisleri, görece daha makul fiyatlı olduğundan dolayı da sıklıkla yolcular tarafından tercih edilir. Ortalama seyahat süresinin 40 – 45 dakika civarında sürdüğü HAVAŞ servisleri ile Bodrum merkeze ulaşım, güzergahında bulunan popüler turistik noktalar dolayısıyla da çokça seçilen alternatiflerden biridir. 
HAVAŞ servislerinin güzergahı ve sefer saatleriyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Bodrum Gezilecek Yerler

Doğal güzellikler, tarihi yerler ve kültürel değerler bakımından oldukça zengin olan Bodrum, binlerce yıldır yerleşik hayatın yaşandığı bir noktadır. Bilet Dükkanı olarak bizler de Samsun Bodrum uçak biletiyle seyahat edecek olanlar için Bodrum’da gezilecek yerler listesini hazırlarken hem tarihi değerlere hem de doğal güzelliklere yer vermeye özen gösterdik. İlk sırada tabi ki Bodrum Kalesi var. 

Bodrum Kalesi

Bodrum’da gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen yer olan bu kale, Bodrum'un simgelerindendir. İlk olarak milattan önce 4’üncü yüzyılda inşa edilen yapı, günümüzde Bodrum Kalesi Müzesi'ne ev sahipliği yapar ve her yıl yüzbinlerce ziyaretçiye kapılarını açar.

Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum'un merkezinde yer alan ve yaklaşık 13 bin kişilik olan bir diğer tarihi değerdir. 

Halikarnas Mozolesi

Mausoleion olarak da bilinen Halikarnas Mozolesi, antik dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilir. Bodrum’un tarihi zenginliğinin bir göstergesi olduğu kadar en turistik noktalarının da başında gelir. 

Bodrum Marina

Bodrum’da gezilecek yerlerden bahsederken marinadan söz etmek adeta zorunludur. Zira Bodrum’un en güzel manzarasına ev sahipliği yapan bu marina, Bodrum merkezinde yer alır ve tekne turlarının başlangıç noktasıdır.

Bodrum Plajları

Bodrum’un en önemli doğal güzelliğini plajları oluşturur. Gümbet, Bitez, Ortakent ve Yalıkavak’ta bulunan plajlar, Bodrum’un en önemli doğal güzellikleri sayılır.

Bodrum Yöresel Lezzetleri

Ege ve Akdeniz mutfaklarının en önemli ve sevilen lezzetlerini bir arada sunan Bodrum’da ne yenir sorusu, Samsun Bodrum uçak biletiyle seyahat edecek olanlar başta olmak üzere buraya gelenlerin en sık merak ettiği konulardandır. Bilet Dükkanı olarak Bodrum’un yöresel lezzetlerini sizin için listeledik. Pek tabii bu listeyi hazırlarken, yemeklerin kolay bulunabilir olmasına da özen gösterdik. 

Kabak Çiçeği Dolması: Ege mutfağının simgesi olan kabak çiçeği dolması, Bodrum'da ne yenir sorunun ilk cevaplarından biridir. Kabak çiçekleri ile hazırlanan bu lezzet, zeytinyağlılar kategorisine girse de zaman zaman kıymalı olarak da yapılabilir.

Çökertme Kebabı: Bodrum’un en meşhur yemekleri arasında gösterilen Çökertme kebabı, Bodrum'da ne yenir sorusunun cevaplarından biridir. Yumuşacık etin üzerine lavaş, domates ve yoğurt konularak servis edilir. Pek tabii yanında patates kızartması da verilir. 

Karides Güveç: Adeta Ege ve Akdeniz mutfaklarının birleşimi olan Bodrum’da kesinlikle yenmesi gereken lezzetlerden biri de karides güveçtir. Zaten deniz ürünleriyle meşhur olan Bodrum’da karidesin en taze ve lezzetli hali kolayca bulunabilir. 

Yukarıda bahsettiklerimiz dışında burada Bodrum usulü kalamar, midye dolma, zeytinyağlı yaprak sarma ve lakerda gibi lezzetler de mutlaka denenmelidir.

Bodrum Alışveriş Yapılacak Yerler 

Bodrum, turistik faaliyetlerin yanı sıra yöresel ürünleriyle de ünlü bir yer olduğundan, alışveriş için oldukça uygun bir yerdir. Bilet Dükkanı olarak Samsun Bodrum uçak bileti alanlara yönelik hazırladığımız bu yazımızda, Bodrum’da gezilecek yerlere yer verdik ve Bodrum’da ne yenir sorusunu cevapladık. Bodrum’da alışveriş yapılacak yerleri de yazımıza eklemesek olmazdı. 

Midtown AVM ve Oasis Alışveriş Merkezi, Bodrum’da alışveriş yapmak isteyenlerin alışveriş merkezi alternatifleridir. Öte yandan, yöresel ürünlerden oluşan bir alışveriş yapılmak istendiği takdirde Bodrum Pazarı ve Kaleiçi tercih edilebilir.