Samsun - İzmir Uçuş Bilgileri

1079,99 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
845 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

İzmir Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
13 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 12ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
14 Nisan 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
15 Nisan 2024 Pazartesi
Min: 10ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
16 Nisan 2024 Salı
Min: 13ºC
Maks: 26ºC
Parçalı Bulutlu
17 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 14ºC
Maks: 23ºC
Parçalı Bulutlu

En Ucuz Samsun - İzmir Uçak Biletleri

SunExpress
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.080
Pegasus
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.223
Sıkça Sorulan Sorular
Samsun İzmir arası havayolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Samsun İzmir karşılıklı uçuşlarınızı Samsun Havalimanı ve Adnan Menderes Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Samsun İzmir en ucuz uçak bileti 1079,99 TL’den başlamaktadır.
Samsun İzmir arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Samsun Çarşamba Havalimanı'na Ulaşım
Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir Şehir Merkezine Ulaşım
İzmir'de Gezilecek Yerler
İzmir'de Ne Yenir?
İzmir'de Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye’deki 30 adet büyükşehir statüsüne sahip ilden biri olan Samsun, Karadeniz Bölgesi’nde bulunur. Samsun Çarşamba Havalimanı’na sahip olan şehir, özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça yoğun bir hava trafiğine sahiptir. Öte yandan, 1,5 milyona yakın nüfusu ile Karadeniz Bölgesi’nin en dinamik şehirleri arasında gösterilir. 

En avantajlı Samsun İzmir uçak bileti arayışında bulunan ve Samsun’dan İzmir’e hava yolu ile seyahat etmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda, Samsun şehir merkezinden havalimanına nasıl gidilebileceği, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan merkeze ulaşım ve İzmir’de gezilecek yerleri sizin için derledik. Samsun İzmir uçak bileti alan ya da Samsun İzmir uçak bileti almayı planlayan yolcu adaylarına adeta bir rehber olacak yazımıza başlamadan önce şimdiden herkese sağlıklı uçuşlar dileriz.

Şehir Merkezinden Samsun Çarşamba Havalimanı’na Ulaşım


Samsun’un Çarşamba ilçesinde konumlanan, ismini de bulunduğu ilçeden alan Samsun Çarşamba Havalimanı, ulaşım açısında oldukça rahattır. Şehir merkezine yalnızca 19 kilometre mesafede bulunan Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşım, merkeze yakınlığı sebebiyle bir hayli kolaydır. Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşım için HAVAŞ servisleri, taksi ya da araç kiralama alternatifleri kullanılabilir. Samsun İzmir uçak bileti olan yolcuların kullanması gereken ulaşım araçları şu şekilde…

Samsun Çarşamba Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım


Samsun Çarşamba Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım, bu havalimanından uçuş yapacak yolcuların en fazla tercih ettiği ulaşım yöntemidir. 24 saat hizmet veren HAVAŞ servisleri, geniş güzergahları ve merkezi konumlardan geçmesi ile yolcular için konforlu bir yolculuk imkanı sunar. Samsun Çarşamba Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, servis saatleri ve güzergah bilgileri için buraya tıklayabilir.

Samsun Çarşamba Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Samsun Çarşamba Havalimanı’na taksi ile ulaşım sağlamak konfurlu ve hızlı olduğundan yolcularca sıklıkla tercih edilir. Bilhassa bagaj yükü fazla olan ya da geç saatlerde uçuşu bulunan yolcuların tercihi olan taksiler ile ulaşım, şehir merkezinden hareketle ortama 15 dakika sürer. Samsun İzmir uçak bileti olan yolcular genelde uçuşları kaçırmamak adına taksi ile ulaşım sağlar. 

Şehir Merkezinden Samsun Çarşamba Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


HAVAŞ servis güzergahında bulunmayan ve taksi bulmakla uğraşmak istemeyen yolcular, Samsun Çarşamba Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım sağlayabilir. Böylelikle hem hızlı hem de oldukça konforlu bir yolculuk yapacaklardır. Samsun Çarşamba Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım sağlayan yolcular, kiraladıkları araçları, acentelerinin havalimanı şubelerine ya da havalimanı otoparkına bırakabilirler.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


İzmir’deki tek havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı, şehrin turizmindeki en önemli faktördür. Yıl içerisinde yerli ve yabancı yüz binlerce turistin İzmir’deki ilk noktası olan Adnan Menderes Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 14 kilometre uzaklıkta bulunur. 

17 Kasım 1987 yılında açılışı gerçekleştirilen ve açıldığı günden beri Türkiye’nin en yoğun hava trafiğine sahip havalimanlarından biri olan Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in Gaziemir ilçesinde konumlanır. Ulaşım açısından pek çok alternatife sahip olan Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine otobüs, İZBAN, HAVAŞ, taksi veya kiralık araç ile ulaşım sağlanabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcuların üç farklı otobüs alternatifi bulunur. Bunlar, 200, 202 ve 204 numaralı otobüslerdir. Ancak belirtelim ki İzmir’de toplu taşıma kullanmak için İzmirim Kart ya da 35 Kart satın almak gerekmektedir. Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine otobüs ile seyahat edecek yolcular, 204 numaralı otobüs ile Bornova’ya, 202 ile Alsancak’a, 200 numaralı otobüsle ise Mavişehir’e gidebilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine İZBAN ile Ulaşım


Öncelikle belirtelim ki İZBAN aslında bir banliyö sistemidir. İzmir’in neredeyse baştan uca en merkezi noktalarından geçen İZBAN, toplamda 136 kilometrelik bir ray hattına sahiptir. Şehrin en kuzeyinden en güneyine kadar hemen her noktasında ulaşımı kolaylaştıran ve trafik derdinden kurtaran İZBAN, havalimanı yolcularının yanı sıra şehir halkı tarafından da sıklıkla tercih edilir. 

Genellikle bagaj yükü az olan Samsun İzmir uçak bileti yolcularının tercihi olan İZBAN ile seyahat etmek için İzmirim Kart ya da 35 Kart alınması gerekir. Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine İZBAN ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, İZBAN saatleri ve güzergahıyla ilgili detaylıca bilgi almak için buraya tıklayabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine HAVAŞ ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği alternatiflerden biridir. Haftanın her günü 24 saat hizmet veren HAVAŞ servisleri, geniş güzergah ağları ve merkezi noktalardaki durakları ile hızlı ve rahat ulaşım anlamında oldukça mantıklı bir seçenektir. Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, servis saatleri ve güzergahlarıyla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirler.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine taksi ile ulaşım, en konforlu seçeneklerden biridir. Şehir merkezine yalnızca 14 kilometre mesafede konumlanan Adnan Menderes Havalimanı, bu sayede hızlı ve konforlu bir yolculuk isteyen ancak çok da yüksek meblağlar ödemek istemeyenler için fazlasıyla uygun bir alternatif olacaktır. Ayrıca belirtelim ki iç ve dış hat terminal çıkışlarında kolaylıkla taksi bulunabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine Kiralık Araç ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine kiralık araç ile ulaşım, İzmir’e genellikle tatil için gelen ve seyahatleri boyunca konforlu bir ulaşım isteyen yolcuların tercihidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren araç kiralama acentelerinden yolcular araçlarını kiralayabilir. Samsun İzmir uçak bileti olan yolcular seyahat boyunca kullanmak adına araç kiralama seçeneğini tercih edebilir.

İzmir’de Gezilecek Yerler


Tarih sahnesine binlerce yıl önce çıkan ve o yıllarda dahi deniz ticaretinin başkenti olan İzmir, günümüzde “Ege’nin İncisi” unvanına sahiptir. Türkiye’nin en çok bilinen şehirlerinden olan İzmir, tarihi değerinin yanı sıra kültürel birikimi, doğal güzellikleri ve gastronomik zenginliğiyle de öne çıkar. İzmir’de gezilecek yerler tek bir listeye sığamayacak kadar çoktur. Biz de Bilet Dükkanı olarak sizler için İzmir’de gezilecek yerler listenize mutlaka almanız gereken birkaç noktadan bahsedeceğiz. 

Özellikle öne çıkan bu doğal güzellik ve tarihi değerler, görülmeden dönülmemesi gereken türdendir. İzmir’de gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen mekan şüphesiz ki Efes Antik Kenti ile Celsus Kütüphanesi’dir. Öte yandan Bergama Müzesi ile Bergama Antik Kenti, Smyrna, Şirince Köyü, İzmir Kuş Cenneti, Ece Çağlayanı, Forbes Köşkü, Klazomenai Antik Kenti de yine mutlaka ki İzmir’de görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca İzmir’in simgesi sayılacak iki yer var ki onları saymazsak olmaz. Bunlar pek tabii İzmir Saat Kulesi ve Kordon’dur. Samsun İzmir uçak bileti olanlar mutlaka vakti kalırsa Kızlarağası Han’a, Alsancak Katolik Kilisesi’ne ve Alaçatı’ya uğramalıdır.

İzmir’de Ne Yenir?


Ege’nin şifalı otlarını, zeytinyağın tadına doyulmaz lezzetini ve sokak lezzetlerini bir araya toplayan İzmir, adeta Ege’nin gastronomi başkentidir. Bu şehirde kesinlikle denenmesi gereken yemekler ise oldukça uzun bir listeye sahiptir. O yüzden biz lezzetlerin kendilerinden sadece ismen bahsedeceğiz. İçlerinden seçip, liste oluşturması size kalıyor. İlk olarak belirtelim ki İzmir’in oldukça köklü bir sokak lezzeti kültürü vardır. Bu lezzetlerin başında da boyoz gelir. Seyyar satıcılardan pastanelere kadar her yerde kahvaltılık olarak satılan yegane atıştırmalık İzmir boyozudur. Samsun İzmir uçak bileti olan yolcular Ege'nin lezzetleri denemelidir. 

Tabii yanında 50 derecelik fırında 12 ile 15 saat arası pişirilen yumurtayı da birlikte tüketmek gerekir. Öte yandan gevrek, söğüş, kokoreç, midye dolma, şambali ve lokma tatlısı da yine İzmir’in sokak lezzetleri arasında yer alır. İzmir’de ne yenir sorusuna bir diğer cevap alternatifi ot kavurmaları, zeytinyağlılar ve sulu yemeklerdir. Tabii İzmir köfte ile Tire köfte kendi başına ayrı bir kategoride değerlendirilir. Şevketibostan, arapsaçı, deniz börülcesi, Girit ezmesi, İzmir tulumu, etli papaz yahnisi, otlu börek, samsades, sütlü balık, enginar dolması, kabak çiçeği dolması ve sübye de İzmir’de ne yenir sorusunun en lezzetli cevapları arasındadır.

İzmir’de Alışveriş Yapılacak Yerler


İzmir’de alışveriş yapılacak yerler arasında genellikle ilk olarak Kızlarağası Hanı gösterilir. Türk kahvesiyle de meşhur olan Kızlarağası Hanı, tarihi Kemeraltı Çarşısı içerisinde konumlanır. İzmir’in yöresel ürünlerini ve hediyelik eşyalarını barındıran Kemeraltı Çarşısı, bu şehirde alışveriş yapılacak yerlerin başında gelir. 

Öte yandan Karşıayak Çarşısı ve Konak Pierre de yine alışveriş tutkunları için önemli destinasyonlardır. Bilet Dükkanı olarak sizler için Samsun İzmir uçak bileti alıp, İzmir’e seyahat edecekler için rehber niteliğinde bir yazı hazırlamaya çalıştık. Şimdiden sağlıklı uçuşlar ve keyifli bir seyahat dileriz.