Popüler Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İç Anadolu Bölgesinin en sıcakkanlı şehirlerinden biri olan Sivas’ın tarihi zenginliklerini gördükten sonra lezzetli yemekler yemek istiyorsanız seyahat rotanızı buraya çevirmenizi tavsiye ederiz! Ülkemizin medeniyetler beşiği Sivas’a tatil ya da iş seyahati için gidiyorsanız en hızlı ve rahat ulaşım olan uçakla gitmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun için Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na (VAS) inebilirsiniz. 2003 yılında sivil hava trafiğine yeniden açılan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı şehir merkezinin 22 kilometre kuzeybatısında yer alıyor. Şehre biraz uzak olan havalimanından ulaşımınızı en rahat şekilde sağlamanın yolu araç kiralamak olacaktır. Araba kiralayarak hem havalimanından şehir merkezine olan yolculuğunuzu hem de şehir içi ulaşımınızı halletmiş olursunuz, böylece ulaşım derdi olmadan Sivas’ta istediğiniz noktaya araç ile ulaşabilirsiniz. Merakum Tepesinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nın geliş terminalinde bulunan araç kiralama şirketlerine ait ofislere girerek yetkili bir kişiyle görüşebilir ve size en uygun olan aracı kiralayabilirsiniz. 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Bir diğer seçeneğiniz ise uçak bileti, otel, özel transfer ve araç kiralama gibi hizmetleri sizler için güvenilir bir şekilde sağlayan Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama işlemi yapmanız. Geniş araç filosuna sahip farklı araç kiralama şirketlerinin yapacağınız filtreleme sonucunda size sunacağı araçlardan size en uygun olanı seçerek Sivas seyahatinize daha rahat bir şekilde başlayabilirsiniz. Bu geziniz için araç kiralamaya karar verdiniz fakat Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama işlemi nasıl yapılır bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bilet Dükkanı olarak internet sitemiz üzerinden kolay bir şekilde nasıl Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama işlemi yapacağınızı merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Bilet Dükkanı internet sitesinde “araç kiralama” kısmına tıkladıktan sonra karşınıza aracı teslim almak istediğiniz noktanın bilgisinin girilmesi gerektiği çıkacak. Bu kısma Sivas Nuri Demirağ Havalimanı yazdıktan sonra yandaki kutucuğa aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz günün bilgisini saatiyle birlikte eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Daha sonra Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda yer alan araç kiralama firmalarının sizler için müsaitlik durumu olan araçlarını göreceksiniz. Farklı marka, model, renk, büyüklük, yakıt tipi ve vitese sahip araçlardan size en uygun olanı seçtikten sonra tarafınızdan kişisel bilgilerinizi eksiksiz şekilde girmeniz beklenmektedir. Daha sonrasında ise ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz, ödeme işlemi bittikten sonra kişisel bilgiler kısmında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize rezervasyon bilgileriniz ve e-faturanız 7 iş günü içinde gönderilecektir. Burada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var: öncelikle aracı Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan alacaksanız teslim edeceğiniz noktayı farklı bir yer olarak belirtebilirsiniz, yani aracı havalimanına geri bırakma gibi bir zorunluluğunuz yok. Şehir merkezinde ya da başka şehirde de aracı teslim edebilirsiniz. Ama aracı önceden belirtmiş olduğunuz noktaya doğru gün ve saatte teslim etmeye özellikle dikkat etmelisiniz. Eğer aracı geç getirirseniz sizden belli bir ceza ücreti istenecektir.

Sivas Nuri Demirağ Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama işlemi yapacaksanız, Sivas’taki araç kiralama şirketlerinin aracı kiralayacak olan sürücüde aradığı bazı genel özelliklerden şu şekilde bahsedebiliriz: Türkiye’de çok sayıda araç kiralama şirketi sürücünün stajyer sürücü olmamasını – yani en az 2 yıllık ehliyeti olmasını – talep ediyor. Ayrıca bazı şirketlerde yaşın en az 25 olması gerektiğine dair kurallar var, bunu şirkette çalışan yetkili kişiden teyit edebilirsiniz. Bunun dışında Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama işlemi yapmak için sürücü belgesi (ehliyet), nüfus cüzdanı / kimlik kartı / pasaport, kimliği kayıp ya da yenileme aşamasında olanlar için geçici kimlik belgesi, iletişim bilgileri, ikametgâh belgesi ve imza gereklidir.

Sivas’ta Nerede Kalınır?


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama işlemi yapacak olan tatil severler Sivas’ta kalmak için en çok şehir merkezini tercih etmektedir. Şehir merkezinde Türkiye’nin diğer şehirlerinde de bulunan beş yıldızlı zincir otel gruplarının Sivas şubelerinde konaklayabilirsiniz. Eğer daha uygun fiyatlı tesisler bakıyorsanız oda kahvaltı olarak hizmet veren oteller de yine Sivas şehir merkezinde bulunmakta olup konaklayan misafirlerden olumlu geri dönüşler almışlardır. 4 ve 5 yıldızlı otellerden uygun fiyatlara konaklayabileceğiniz pansiyonlara kadar pek çok seçeneğinizin olduğu Sivas şehir merkezi dışında Zara, Kangal ve Suşehri ilçelerinde de az sayıda da olsa otel bulunmaktadır.

Araç kiralama hizmeti dışında otel için de rezervasyon yapabileceğiniz Bilet Dükkanı internet sayfasına göz atmayı unutmayın.