Sinop Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Per
15ºC
17ºC
Güneşli
Cum
15ºC
16ºC
Parçalı Bulutlu
Cts
15ºC
16ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Sinop Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Sinop Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Sinop Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Sinop Havalimanı İletişim Bilgileri
Sinop’ta Gezilecek Yaylalar
Sinop’un En Meşhur 3 Yemeği

Sinop Havalimanı Hakkında


Sinop Havalimanı (NOP) şehir merkezinden sadece 8 km uzakta yer almaktadır. Sinop Havalimanı’ndan karşılıklı olarak aktarmasız bir şekilde yalnızca İstanbul’a uçuş düzenlenmektedir. Başka bir şehirden uçakla Sinop’a gitmeye çalışıyorsanız önce İstanbul’a aktarma yaparak Sinop’a ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Sinop’a ulaşımın en hızlı yolu olan hava yolu ile ulaşım için Sinop Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz. En uygun fiyatlı Sinop Havalimanı uçak biletini Bilet Dükkanı üzerinden satın almanız mümkündür. Bunun yanında Sinop otelleri ve araç kiralama hizmetlerini de değerlendirebilirsiniz. 

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


1993 yılından beri faaliyet göstermekte olan Sinop Havalimanı, şehir merkezine sadece 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sizler için tarif ettik. İşte Sinop Havalimanı uçak bileti olan yolcuların şehir merkezine giderken izlemesi gereken rotalar...

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Sinop Havalimanı’ndan halk otobüslerine binerek şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür. Ancak şehir merkezine giden otobüslere binebilmek için havalimanında gelen yolcu salonunun çıkışından çıktıktan sonra Nizamiye çıkışına doğru 5 dakika kadar yürümeniz gerekmektedir. Nizamiye çıkışına geldikten sonra otobüse binip Cezaevi, Fen Fakültesi’ni geçtikten sonra şehir merkezine varabilirsiniz. Sinop uçak bileti olan yolcular hem şehir merkezine ulaşım hem de şehir içinde gezmek için otobüs tercih eder. 

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Yolcu Servisleri ile Ulaşım


Sinop Havalimanı ve şehir merkezi arasında toplu taşıma hizmet veren bir diğer araç ise yolcu servisleridir. Metro Turizm tarafından sağlanan bu hizmet yolcuları uçak iniş ve kalkış saatleriyle uyumlu olacak şekilde şehir merkezi ve havalimanı arasında taşımaktadır. Havalimanında gelen yolcu salonunun çıkışından hareket eden Metro Turizm yolcu servisleri yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine varmaktadır.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Halk otobüsü ya da yolcu servisiyle ulaşım sağlamak istemeyenler için en ideal ulaşım alternatiflerinden biri taksiyle şehir merkezine gitmektir. Toplu taşımaya göre biraz daha pahalı bir seçenek olsa da 7/24 hizmet veren taksilerle Sinop Havalimanı’ndan şehir içinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak hızlı ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkündür.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Sinop Havalimanı’ndan otelinize ya da şehir merkezinde gitmek istediğiniz bir başka noktaya direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz en konforlu seçenek özel transfer servisi kullanmak olacaktır. Genelde grup halinde ya da çok bagajla seyahat edenlerin tercih ettiği özel transfer servisinden sorunsuz bir şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Özellikle İstanbul Sinop uçak bileti olan yolcular iş seyahati için geldiklerinde transfer seçeneğini tercih eder.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Sinop’ta geçireceğiniz süre boyunca şehri gezerken toplu taşıma saat ve güzergahlarıyla sınırlı kalmamak ve şehir merkezinden uzaktaki yerlere de kolaylıkla ulaşım sağlayabilmek istiyorsanız Sinop Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek bir araç kiralamak en mantıklı seçenek olacaktır. Sinop araç kiralama ile ilgili Bilet Dükkanı üzerinden alabilirsiniz. 

Sinop Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Sinop Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra başka hangi şehirlere kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz diye merak ediyorsanız Bilet Dükkanı olarak Sinop Havalimanı hakkındaki sorularınızı cevaplaya yönelik hazırladığımız rehber yazıdan Sinop Havalimanı hangi şehirlere yakın öğrenebilirsiniz. Sinop Havalimanı’nın yakın olduğu şehirleri öğrenmek için Sinop’un komşu olduğu şehirler bakmak mantıklı olacaktır. Sinop batıda Kastamonu, güneyde Çorum, güneydoğuda Samsun ile komşu bulunmaktadır.

Sinop Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Sinop’a şehrin güzelliklerini gezmeye ve biraz bol oksijenli Karadeniz havası almaya gitmek istiyorsanız Sinop Havalimanı uçak bileti alarak en hızlı şekilde Sinop’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Biletinizi almadan önce Sinop Havalimanı uçak bileti fiyatlarıyla ilgili fikir sahibi olmak için Bilet Dükkanı sitesindeki rehber yazımıza göz atabilirsiniz. Sinop Havalimanı uçak bileti fiyatları hava yolu şirketi, yolculuk edeceğiniz şehir ve yolculuk edeceğiniz tarihin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Sinop Havalimanı uçak bileti fiyatları 1200 TL’den başlayarak 2450 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 

Sinop Havalimanı İletişim Bilgileri


Sinop Havalimanı’nda gerçekleşen uçuşlar, verilen hizmetler ya da başka herhangi bir konuyla ilgili aklınıza takılan soru ve sorunları direkt olarak yetkili biriyle görüşmek istiyorsanız aşağıda bulunan Sinop Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  • Adres: Bostancılı Mahallesi, Karagöl Akliman Mevkii, Posta Kutusu 66, Merkez/Sinop
  • Telefon: 0 368 271 56 08/09
  • Faks: 0 368 271 56 06/07
  • E-Posta: [email protected] 


Sinop’ta Gezilecek Yaylalar


Karadeniz Bölgesi’ndeki pek çok yer gibi Sinop’ta da birbirinden büyüleyici doğal güzellikler bulunmaktadır. Özellikle doğa ile iç içe mekanlara ilgisi olanların çok keyifle vakit geçireceği, en güzel Karadeniz yaylalarından olan Sinop’ta gezilecek yaylaları sizler için tanıttık. İşte Sinop Havalimanı uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yaylalar... 

  • Sinop/Akgöl Yaylası: Sinop’un Ayancık ilçesinde yer alan Akgöl Yaylası 3 dönümlük bir alana yayılmakta olup Sinop’un en meşhur turistik noktalarından biridir. Akgöl etrafında piknik ve mangal yapmaya müsait, geniş mesire alanları bulunmaktadır. Bakir bir yeşillik alan olan Akgöl Yaylası’nda Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait bir tesis de bulunmaktadır. Gölün etrafında gezerken yaban domuzu, kurt, çakal ve ayı gibi yabani hayvanlara rastlamanız mümkündür.
  • Sinop/Buzluk Yaylası: Sinop’un Durağan ilçesi merkezine 15 km uzaklıkta yer alan Buzluk Yaylası 1150 metre yükseklikte yer almaktadır. Oldukça gelişmiş bir altyapı sistemi bulunan Buzluk Yaylası’nda en önemli özelliği yayla ile aynı ada sahip olan mağarasında yaz aylarında buz ve kış aylarında sıcak su oluşumu gözlemlenmektedir. 


Sinop’un En Meşhur 3 Yemeği


Hamur işinden et yemeklerine, tatlılardan leziz sebzelere kadar kendine has pek çok yemeği bulunan Sinop mutfağı, şehri gezmeye gittiğinizde mutlaka deneyimlemeniz gereken bir alandır. Tam bir Sinop deneyimi yaşayabilmeniz için kesinlikle tatmanızı önerdiğimiz Sinop’un en meşhur 3 yemeğini tanıttık.

  1. Sinop Mantısı: Mantı, Türkiye’nin ve hatta dünyanın dört bir yanında farklı biçimlerde yapılan ve çok beğenilen bir yemek olsa da her yörenin mantısı kendine has bir lezzete sahip oluyor. Sinop mantısı, hazırlanma aşamasında bildiğimiz mantı gibi hazırlanmakta ancak servis edilirken üzerine ceviz ya da fındık küçük parçalar halinde serpilmektedir. Bunun üzerine bir de sarımsaklı yoğurt ve sos geldiğinde tadı damağınızda kalacak bir lezzete dönüşüyor.
  2. Kaşık Çıkartması (Mamalika): Sadece Sinop mutfağında görülen bir yemek olan kaşık çıkartması yapılışı pek zahmetli olmasa da kıvamını tam tutturabilmek için biraz el alışkanlığı ve ustalık gerekmektedir. Tarihi çok eskilere dayanan kaşık çıkartması yemeği hamurun küçük topçuklar haline getirildikten sonra pişirilip üzerine şerbet döküldükten sonra ceviz ya da fındık serpilmesiyle elde edilmektedir. 
  3. Prenses Tatlısı: Sinop mutfağına ait çok tanınan bir lezzet olan prenses tatlısı 60 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. İki tartolet hamurunun arasında hafif bir krema konulup üzeri çikolata ile kaplanan bu tatlıya son dokunuş olarak kenarlarına ceviz ya da fındık parçaları yerleştirilir ve o şekilde servis edilir.