İzmir - Sinop Uçuş Bilgileri

2048,98 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
753 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Sinop Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
14 Haziran 2024 Cuma
Min: 21ºC
Maks: 24ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
15 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 19ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
16 Haziran 2024 Pazar
Min: 19ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
17 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 19ºC
Maks: 21ºC
Parçalı Bulutlu
18 Haziran 2024 Salı
Min: 19ºC
Maks: 23ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Sinop Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Sinop
Sinop Havalimanı
TL2.049
AnadoluJet
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Sinop
Sinop Havalimanı
TL2.074
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Sinop arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
İzmir Sinop karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Sinop Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Sinop en ucuz uçak bileti 2048,98 TL’den başlamaktadır.
İzmir Sinop arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Sinop’ta Gezilecek Yerler
Sinop’ta Ne Yenir?
Sinop’ta Alışveriş Nerede Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ve “Ege’nin İncisi” sıfatıyla anılan İzmir, hava trafiği oldukça yoğun şehirlerden biridir. Adnan Menderes Havalimanı ile yolcularına hizmet veren İzmir, yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışına on binlerce uçuşun gerçekleştiği yerdir.

İzmir  Sinop uçak bileti almak isteyen yolcular, seyahatleri öncesi en avantajlı İzmir  Sinop uçak biletine Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden ulaşabilirler. İzmir’den Sinop’a gitmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda; şehir merkezinden İzmir Havalimanı’na nasıl gidilir, Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır, Sinop’ta gezilecek yerler neredelerdir, Sinop’un meşhur yemekleri nelerdir ve Sinop’ta nerede alışveriş yapılır sorularına cevap verdik.

Yaz turizminin Türkiye’deki en popüler destinasyonlarından biri olan İzmir’den hareketle Sinop’a gidecek olan yolcular için hazırladığımız yazımızda, yolculuk esnası ve sonrasındaki tüm bilgiler bulunuyor. Öte yandan İzmir  Sinop uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların işlerini kolaylaştıracak niş bilgiler de yine yazımızda yer alıyor. İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım konusunu anlatacağız.

Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım


İzmir Sinop uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcuların ilk durağı Adnan Menderes Havalimanı’dır. 17 Kasım 1987 tarihinde açılan ve o günden beri her yıl yüz binlerce insana hizmet veren Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım da şehir merkezine yalnızca 15 kilometre mesafede konumlandığından oldukça kolay ve birden fazla alternatife sahiptir.

Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için yolcular HAVAŞ, İZBAN, otobüs, taksi ya da araç kiralama kullanabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım


İzmir  Sinop uçak bileti satın aldıktan uçağa yetişmek için yola çıkacak olan yolcular, Adnan Menderes Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım sağlayabilirler. Diğer pek çok seçeneğe göre görece çok daha uygun fiyatlı olan HAVAŞ servisi ile havalimanına ulaşım, bagaj yükü fazla olan yolcular için de konforlu bir seçenektir.

İzmir’in merkezi noktalarından geçen ve Adnan Menderes Havalimanı’na giden HAVAŞ servisleri ile seyahat etmek isteyen yolcular, servis saati ve güzergah bilgisiyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’na İZBAN ile Ulaşım


İzmir Sinop uçak bileti ile seyahat edecek yolcular, Adnan Menderes Havalimanı’na İZBAN ile ulaşım sağlayabilir. Aslında bir banliyö sistemi olan İZBAN, İzmir’in en kuzeyinden güneyine, batısından doğusuna kadar uzanan ve toplamda 136 kilometrelik ray hattı üzerinde hizmet veren bir toplu ulaşım aracıdır. Bu nedenle insanlar tarafından sıkça tercih edilir. Öte yandan, şehir içi trafiğe girmeme ve hızlı ulaşım sağladığı için İZBAN ile Adnan Menderes Havalimanı’na gidiş oldukça konforlu bir seçenektir.

Adnan Menderes Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’na otobüs ile ulaşım çok tercih edilen bir ulaşım yöntemi olmasa da hızlıdır. Ancak belirtelim ki İzmir’de herhangi bir toplu taşıma kullanabilmek için elektronik bilet olan 35 Kart veya İzmirim Kart sahibi olmak gerekir.

İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na otobüs ile ulaşım için 200, 202 veya 204 numaralı otobüslerin kullanılması gerekir. 204 numaralı otobüs, Bornova Metrosu’ndan hareket ederek havalimanına gider. 202 numaralı otobüsün kalkış durağı ise Alsancak’tır. Son olarak, 200 numaralı otobüs Karşıyaka’daki Mavişehir’den Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşır.

Adnan Menderes Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’na taksi ile ulaşım, konforlu bir yolculuk yapmak isteyen yolcular tarafından en sık tercih edilen yöntemdir. Şehir merkezine 15 kilometre mesafede konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na taksi ile ulaşım, sezonluk trafiklerden bağımsız olarak yaklaşık 20 dakika kadar sürer.

Adnan Menderes Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım seçeneklerinden sonuncusu ise araç kiralamadır. Bu noktada şehrin herhangi bir noktasından araç kiralama ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlanabilir. En avantajlı araç kiralamayı yapmak için Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesinden yararlanılabilir ve saniyeler içinde istenilen araç kiralanabilir.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İzmir Sinop uçak bileti ile seyahat eden yolcular, uçuşlarını tamamlamalarının ardından Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için alternatifleri değerlendirmek isteyecektir. Bu noktada, halihazırda şehrin merkez ilçesine bağlı Bostancılı Köyü’nde bulunan ve 1993 yılından beri sivil havacılık alanında hizmet veren Sinop Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için birden fazla alternatif bulunur. Bunlar; havalimanı servisleri, taksi, dolmuş ve araç kiralamadır.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havalimanı Servisleri ile Ulaşım


Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine havalimanı servisleri ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği alternatiftir. Zira İzmir –Sinop uçak bileti ile seyahat eden yolcular da göreceklerdir ki havalimanı servisleri, uçuş saatleriyle doğru orantıdaki saatlerde hizmet verir. Bu noktada Sinop Havalimanı’nda ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları’nın (THY) yolcu servisleri hizmet verir. Şehrin en merkezi noktalarından geçen bir güzergaha sahip olan havalimanı servisleri; PTT binası, otogar ve Sinop Cezaevi’nden geçer.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


İzmir Sinop uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşları tamamlanan yolcular, merkeze yalnızca 8 kilometre mesafede konumlanan Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Havalimanı çıkışlarında kolayca bulunabilen taksiler ile merkeze ortalama 10 – 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılabilir.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Dolmuş ile Ulaşım


İzmir Sinop uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşu tamamlanan yolcular, dolmuş ile ulaşım sağlayabilir. Zira Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine dolmuş ile ulaşım, bagaj yükü fazla olmayan yolcuların en sık tercih ettiği ulaşım alternatiflerinden biridir. Her yarım saatte bir geçen bu dolmuşlar ile otogar ve Sinop Cezaevi başta olmak üzere Sinop’un en merkezi noktalarına gidilebilir.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere konforlu bir ulaşım sağlamak isteyenler genellikle uçaktan indikten sonra gidecekleri lokasyona araç kiralama ile seyahat etmek isterler. Bu noktada, Sinop’a kısa süreliğine tatile gelenlerin tatil süresince rahat bir ulaşım istemeleri de öne çıkar.

Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, Bilet Dükkanı internet sitesi ya da Bilet Dükkanı mobil uygulamasından saniyeler içinde istedikleri aracı en avantajlı fiyata kiralayabilirler.

Sinop’ta Gezilecek Yerler


Yazımızın buradan sonrası adeta bir Sinop gezi rehberidir. Zira İzmir Sinop uçak bileti ile seyahat eden yolcular, uçuşlarını tamamladıktan ve konaklama merkezlerine geçtikten sonra Sinop’ta gezilecek yerler listesi oluşturmak isteyebilirler. Biz de Bilet Dükkanı olarak Sinop’ta mutlaka görülmesi gerekenler listesini hazırladık. Listemizde bu şehrin en önemli tarihi, simgesel ve doğal güzelliklerini barındırmaya özen gösterdik.

Sinop Tarihi Cezaevi: Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yakın tarihi açısından oldukça önemli bir yer tutan bu yapı, günümüzde müze olarak hizmet verir. “Anadolu’nun Alkatrazı” olarak da adlandırılan Sinop Tarihi Cezaevi, Sinop’ta gezilecek yerler listesi hazırlanıyorsa kesinlikle ilk sırada yer almalıdır. 1999 yılında kapatılan ve üç yanı denizlerle çevrili, adeta bir kaleyi andıran bu yapı, Sabahattin Ali başta olmak üzere Refik Halit Karay, Mustafa Suphi, Ahmet Bedevi Kuran ve Kerim Korcan gibi isimlerin de bir dönem yattığı cezaevidir…

Sinop Kalesi: Tarihi milattan önce 7’nci yüz yıla kadar uzanan Sinop Kalesi, 2013 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil olmuştur. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde onarımlardan geçen kale, günümüzde Sinop’un şehir siluetini oluşturan en önemli tarihi değerlerinden biridir.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri: Burayı doğaseverlerin mutlaka görmesi gerekir. İrili ufaklı 28 farklı şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, göz alıcı doğal güzelliğiyle bilhassa bahar aylarında ziyaretçilerin yoğun ilgisini görür.

Sinop Müzesi: Sinop şehrinin köklü geçmişini, sosyo-kültürel gelişimini ve önemli tarihi değerlerini barındıran müze, Sinop’ta gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazıdır.

Hamsilos Koyu: Doğal güzelliğiyle adeta dudak uçuklatan bu koy, İzmir Sinop uçak bileti alanlar başta olmak üzere Sinop’a gelen herkesin mutlaka uğraması gereken noktalardandır.

Pervane Medresesi: 1262 yılında Selçuklu Veziri Muinüddin Sleyman Pervane tarafından yaptırılan ve şehrin en önemli tarihi değerlerinden biri olan Pervane Medresesi, günümüzde içerisinde hediyelik eşya ve yöresel ürünler satan dükkanların yanı sıra kafe ve çay ocağı da barındırır. Sinop’ta gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gereken noktalardan biri olan Pervane Medresesi, şehre gelen ziyaretçilerin önemli bir kısmının da uğrak noktasıdır.

Sinop’ta Ne Yenir?


Karadeniz mutfağının en güzel örneklerinden birini temsil eden Sinop mutfağı, pek çok yöresel yemeğe ev sahipliği yapar. Sinop’ta ne yenir sorusunun sayısız cevabı olsa da mutlaka denenmesi gereken yemekler kesinlikle; Sinop mantısı, nokul, katlama, mısır çorbası, kestaneli iç pilav, sirkeli pırasa, kabak millesi, ıslama, hamursuz tatlısı ve keşkektir. 

Sinop’ta Alışveriş Nerede Yapılır?


Sinop’a dair hediyelik eşyaların ve yöresel ürünlerin bulunabileceği Boyabay Pazarı, bu şehrin en önemli alışveriş noktasıdır. Dolayısıyla Sinop’ta alışveriş nerede yapılır sorusuna da verilecek ilk cevaptır. Tabii, genellikle hediyelik eşya bulunan Boyabat Pazarı dışında yöresel gıda ürünleri alışveriş yapmak isteyenler, köy pazarlarını ziyaret edebilirler.